Ukraina rozważa przeniesienie stolicy z Kijowa do Lwowa w obliczu porażki w wojnie z Rosją

Kategorie: 

Źródło: zmianynaziemi.pl

W obliczu postępów rosyjskiej inwazji i coraz bardziej pesymistycznych prognoz na temat szans Ukrainy na zwycięstwo, prezydent Wołodymyr Zełenski rozważa radykalny krok - przeniesienie stolicy kraju z Kijowa do Lwowa.

 

Decyzja ta ma związek z gwałtownym pogorszeniem sytuacji militarnej Ukrainy. Rosyjskie siły kontynuują swój natarcie na północny front w kierunku Charkowa, drugiego co do wielkości miasta w kraju. Tylko w ciągu ostatnich dwóch dni Rosjanie zajęli kilkanaście miast i wiosek, przybliżając się do Charkowa na odległość zaledwie 30 km.

 

Jednocześnie z Charkowa masowo uciekają mieszkańcy, obawiając się zbliżającej się armii rosyjskiej. Podobna sytuacja ma miejsce w Kijowie, gdzie ponad 19 000 firm już się ewakuowało, przenosząc się na zachód Ukrainy, w kierunku Lwowa.

 

Dowódcy ukraińskiej armii otwarcie przyznają, że Ukraina nie ma już szans na pokonanie Rosji ani na odzyskanie utraconych terytoriów.

 

W tej dramatycznej sytuacji prezydent Zełenski rozważa przeniesienie stolicy z Kijowa, który coraz bardziej jest zagrożony rosyjską inwazją, do Lwowa na zachodzie kraju. Lwów, polskie miasto, ktore znajduje się obecnie blisko granicy z Polską i jest uważany za bezpieczniejsze miejsce w obliczu rosyjskiego natarcia.

 

Decyzja ta byłaby ogromnym ciosem wizerunkowym dla Ukrainy, ale zdaniem części ekspertów może okazać się konieczna, aby zapewnić ciągłość funkcjonowania państwa. Kijów, będący symbolem ukraińskiej państwowości, mógłby stać się łatwym celem dla Rosjan, a przeniesienie stolicy mogłoby uchronić rząd i instytucje państwowe przed zniszczeniem.

 

Jednocześnie takie posunięcie byłoby trudną do zaakceptowania porażką Ukrainy w wojnie z Rosją. Lwów, choć bezpieczniejszy, nie ma takiego znaczenia symbolicznego i historycznego jak Kijów. Dla wielu Ukraińców byłoby to bolesne przyznanie, że Rosja zdominowała wschodnią część kraju.

 

Mimo to coraz więcej dowodów wskazuje, że dalsze wysiłki Ukrainy na rzecz militarnego pokonania Rosji są skazane na porażkę. Rosyjskie siły mają znaczną przewagę, a pozycja ukraińska gwałtownie się pogarsza. Dlatego prezydent Zełenski stoi przed trudnym wyborem - bronić Kijowa do końca czy przenieść stolicę, by ratować resztki państwa.

Ocena: 

5
Średnio: 4.5 (2 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika ba19

Nuklearny sojusz dyktatorów.

Nuklearny sojusz dyktatorów. Niemiecki ekspert: chcą pokazać, że są gotowi podjąć ryzyko

W ostatnim czasie Rosja wróciła do swojej starej taktyki — gróźb nuklearnych. Kiedy nie wyraża ich wprost, przeprowadza ćwiczenia wojskowe z użyciem broni jądrowej lub rozmieszcza głowice na terytorium Białorusi. Liviu Horovitz, badacz z Niemieckiego Instytutu Spraw Międzynarodowych i Bezpieczeństwa, uważa, że obaj przywódcy mają w tym jasny cel: wysłać komunikat Zachodowi, że są gotowi podjąć ryzyko nuklearne. Ekspert uważa jednak, że jest ono znacznie mniejsze, niż Putin to przedstawia. Odnosi się też do deklaracji Polski o tym, że jest gotowa rozmieścić na swoim terytorium broń jądrową. — W przypadku potencjalnego ataku magazyny tej broni stałyby się pierwszym celem przeciwnika — mówi.

https://www.onet.pl/informacje/onetwiadomosci/nuklearny-sojusz-dyktatorow-ekspert-bialorus-i-rosja-maja-wspolny-cel/v1xstqe,79cfc278

Tylko z tym ze USA tez wielu krajach ma broń atomową , może i nawet w Polsce w:  5 grudnia 2023 r. oficjalnie włączono do służby w Marynarce Wojennej USA amerykańską instalację przeciwrakietową w Redzikowie. Oznacza to faktyczne ukończenie projektu obrony europejskiego obszaru NATO przed zagrożeniami rakietowymi z Bliskiego Wschodu. Instalacja typu Aegis Ashore będzie w 2024 r.

Ale to tylko USA może mieć ponad 800 baz po za granicami USA,  a Rosja nawet nie może mieć  dwóch w Syrii i na Białorusi , i na tym polega demokracja :

Według zestawienia Davida Vine'a z American University w Waszyngtonie, wojska USA są rozmieszczone w 750 instalacjach w 80 krajach, z czego 439 zalicza on do "dużych" baz. Najwięcej z nich znajduje się w Niemczech i Japonii (po 119), a także w Korei Płd. (79) i Włoszech (43)

https://www.google.pl/search?sca_esv=0f432c479ba1e607&sca_upv=1&q=ile+baz+ma+USA+poza+granicami+USA&spell=1&sa=X&ved=2ahUKEwj4o9nQ0aGGAxUkQFUIHZSJCZQQ...

I kto okupuje świat w imię demokracji  i chce panować na świecie?

Mateusza 24: 22  Doprawdy, gdyby owe dni nie zostały skrócone, nie byłoby wybawione żadne ciało; ale ze względu na wybranych+ owe dni zostaną skrócone.+

Portret użytkownika ba19

Rosja zagrożeniem dla USA?

Rosja zagrożeniem dla USA? Pentagon ujawnia, co się stało kilka dni temu

"Stany Zjednoczone poinformowały, że Rosja wystrzeliła w zeszłym tygodniu prawdopodobnie broń przeciw kosmiczną, która znajduje się obecnie na tej samej orbicie co satelita rządu USA. Takie informacje potwierdził we wtorek rzecznik Pentagonu, generał dywizji Pat Ryder.

Rosja umieściła tę nową broń przeciw kosmiczną na tej samej orbicie, co satelita rządu USA. - Oceny dodatkowo wskazują cechy przypominające wcześniej rozmieszczone ładunki kosmiczne z lat 2019 i 2022 - analizował Amerykanin. "

https://www.o2.pl/informacje/rosja-zagrozeniem-dla-usa-pentagon-ujawnia-co-sie-stalo-kilka-dni-temu-7030170399492800a

I co teraz zrobią te lasery z USA na orbicie przeciwko broni atomowej Rosji :

Jak zamierza się bronić USA - UNIA - NATO ?

"Gwiezdne wojny" - Reagana, już w tedy Rosjanie pękali ze śmiechu z  ich Gwiezdnych Wojen, atomówki do lasera , każdy kij ma dwa końce , tylko z tym ze w wypadku Rosji ten kij to x 10000000

Mateusza 24: 22  Doprawdy, gdyby owe dni nie zostały skrócone, nie byłoby wybawione żadne ciało; ale ze względu na wybranych+ owe dni zostaną skrócone.+

Portret użytkownika ba19

Tyle rakiet mają Rosjanie.

Tyle rakiet mają Rosjanie. Ukraina ujawniła szokujące dane

"\Nowe informacje na temat rakiet zostały przekazane przez Zełenskiego w rozmowie z "The New York Times". Prezydent Ukrainy ujawnij dane, które zebrał ukraiński wywiad. Ten z kolei jest pewny, że w przypadku pocisków dla systemów S-300 zapasy amunicji niestety rosną. Obecnie Rosjanie mają w swoich magazynach ponad 10 tys. rakiet tego typu, czyli o 2 tys. więcej w porównaniu z zestawieniem z ubiegłego roku. "

https://www.komputerswiat.pl/aktualnosci/militaria/policzyli-rakiety-rosjan-zelenski-ujawnil-szokujace-dane/z8mhvqd

Kraje zachodu nie mają pojęcia z kim ZADARLI :

Daniela 11: 38  Ale na swoim miejscu będzie oddawał chwałę bogu twierdz; i bogu, którego nie znali jego ojcowie, będzie oddawał chwałę złotem i srebrem, i drogocennym kamieniem, i kosztownymi rzeczami.

39  I wraz z cudzoziemskim bogiem będzie skutecznie działał przeciw najsilniej obwarowanym twierdzom. Kto go uzna, tego w obfitej mierze okryje chwałą, takim też da władzę pośród wielu; i będzie przydzielał ziemię za określoną cenę.

Potencjał  militarny USA - UNII - NATO jest mizerny do Rosji :

Mateusza 24: 22  Doprawdy, gdyby owe dni nie zostały skrócone, nie byłoby wybawione żadne ciało; ale ze względu na wybranych+ owe dni zostaną skrócone.+

Portret użytkownika ba19

 

 

 

Wielki głód na Ukrainie był niczym  w porównaniu z tym co Rosja szykuje Ukrainie

https://pl.wikipedia.org/wiki/Wielki_g%C5%82%C3%B3d_na_Ukrainie

Tylko pytanie czy kraje USA - UNII - NATO też tego chcą tego zakosztować ?  zajączki  , kundelki rozdrażnili Niedźwiedzia ( Rosję )i myślą ze całe z tego wyjdą ?

 

Jak groźna jest taktyczna broń jądrowa oraz czym się charakteryzuje? Rosja ma wielką przewagę nad Zachodem

Władimir Putin ogłosił pierwsze od czasów sowieckich oficjalne ćwiczenia z użyciem taktycznej broni jądrowej. Co to oznacza? Jakim arsenałem niestrategicznej broni jądrowej dysponuje Rosja, a jakim Zachód? Czym ta broń różni się od strategicznej broni nuklearnej?

https://i.pl/jak-grozna-jest-taktyczna-bron-jadrowa-oraz-czym-sie-charakteryzuje-rosja-ma-wielka-przewage-nad-zachodem/ar/c1-18513859

Na razie pokazują i się chwalą – rozstawiają  jak na szachownicy a potem szach i mat :

Rosja jest nie do pokonania dla USA - UNII - NATO ,  Jakby USA - UNIA - NATO znało proroctwa Biblijne i w nie wierzyli , już by wpadli w panikę, jak USA użyła atomówek x 2  (Hiroszima i Nagasaki)   to Rosja to zrobi „x100”

A dlaczego tak jest bo militaryzm to BÓG Króla Północy:

Daniela 11: 38  Ale na swoim miejscu będzie oddawał chwałę bogu twierdz; i bogu, którego nie znali jego ojcowie, będzie oddawał chwałę złotem i srebrem, i drogocennym kamieniem, i kosztownymi rzeczami.

Król Północy to Rosja

Król Południa  to USA

Daniela 11: 40  „A w czasie końca król południa+ wda się z nim we wzajemne przepychanie i król północy niczym burza uderzy na niego z rydwanami i jeźdźcami oraz licznymi okrętami; i wtargnie do krajów, i zaleje jak powódź, i przetoczy się. 41  Wtargnie+ również do krainy Ozdoby,+ a wiele będzie krajów doprowadzonych do potknięcia.+ Ale oto ci ujdą cało z jego ręki: Edom i Moab+ oraz główna część synów Ammona. 42  I będzie wyciągał rękę przeciwko krajom; również ziemia egipska+ nie ujdzie cało. 43  I będzie władał ukrytymi skarbami złota i srebra oraz wszystkimi majętnościami Egiptu. A Libijczycy i Etiopczycy będą szli jego śladami.

44  „Jednakże zaniepokoją go wieści+ ze wschodu+ i z północy i wyruszy w wielkiej złości, by unicestwić i wydać wielu na zagładę.+

A jakie to są wieści ze wschodu i północy że zawróci :

 To atak Królestwa Bożego :

Mateusza 6:  „Macie więc modlić się w ten sposób:+

10  "Niech przyjdzie twoje królestwo.+"

Daniela 2: 44  „A za dni tych królów+ Bóg nieba+ ustanowi królestwo,+ które nigdy nie zostanie obrócone wniwecz.+ I to królestwo nie przejdzie na żaden inny lud.+ Zmiażdży ono wszystkie owe królestwa+ i położy im kres, lecz samo będzie trwać po czasy niezmierzone;+

Nawet pomoc Króla Południa  (USA) dla Króla Północy (Rosji) nic nie zmieni , nawet jak cały zmilitaryzowany świat przyjdzie na pomoc Królowi Północy  ( Rosji ) nic nie zmieni :

Objawienia 17: 12  „A dziesięć rogów, które ujrzałeś, oznacza dziesięciu królów,+ którzy jeszcze nie otrzymali królestwa, lecz na jedną godzinę otrzymują władzę jako królowie wraz z bestią. 13  Ci mają jedną myśl i dlatego dają bestii swą moc i władzę.+ 14  Ci stoczą bitwę z Barankiem,+ ale Baranek ich zwycięży,+ ponieważ jest Panem panów i Królem królów.+ Zwyciężą też ci, którzy są z nim powołani i wybrani, i wierni”.+

Jeremiasza 25: 31  „‚Wrzawa dotrze aż do najdalszej części ziemi, bo Jehowa wiedzie spór z narodami.+ Będzie się sądził z wszelkim ciałem.+ A niegodziwców wyda pod miecz’+ — brzmi wypowiedź Jehowy. 32  „Tak rzekł Jehowa Zastępów: ‚Oto nieszczęście idzie od narodu do narodu,+ a z najodleglejszych miejsc na ziemi zostanie wzbudzona wielka nawałnica.+ 33  I pobici przez Jehowę będą w owym dniu od jednego krańca ziemi aż po drugi kraniec ziemi.+ Nie będą opłakiwani, nie będzie się też ich zbierać ani grzebać.+ Będą jak gnój na powierzchni roli’.+

Malachiasza 4: 4  „Oto bowiem nadchodzi dzień palący jak piec+ i wszyscy zuchwali oraz wszyscy, którzy popełniali niegodziwość, staną się jak ścierń.+ I pochłonie ich ten nadchodzący dzień — rzekł Jehowa Zastępów — tak iż nie pozostawi im ani korzenia, ani gałęzi.+

Izajasza 34:  Zbliżcie się, narody, by słuchać,+ a wy, grupy narodowościowe,+ natężcie uwagę. Niech słucha ziemia i to, co ją napełnia,+ żyzna kraina+ i cały jej plon.+  Bo Jehowa pała oburzeniem na wszystkie narody+ i złością na całe ich wojsko.+ Przeznaczy je na zagładę; wyda je na rzeź.+  I będą wyrzuceni ich zabici, a z ich trupów będzie się unosił smród;+ i góry rozpłyną się od ich krwi.+

Każdy kto nosi broń straci życie , bez prawa do zmartwychwstania :

Mateusza 26: 52  Wtedy Jezus powiedział do niego: „Włóż swój miecz z powrotem na jego miejsce,+ bo wszyscy, którzy chwytają za miecz, od miecza zginą.+

Mateusza 26: 52  Wtedy Jezus powiedział do niego: „Włóż swój miecz z powrotem na jego miejsce,+ bo wszyscy, którzy chwytają za miecz, od miecza zginą.+

Mateusza 26: 52  Wtedy Jezus powiedział do niego: „Włóż swój miecz z powrotem na jego miejsce,+ bo wszyscy, którzy chwytają za miecz, od miecza zginą.+

Portret użytkownika ba19

Jak groźna jest taktyczna

Jak groźna jest taktyczna broń jądrowa oraz czym się charakteryzuje? Rosja ma wielką przewagę nad Zachodem

Władimir Putin ogłosił pierwsze od czasów sowieckich oficjalne ćwiczenia z użyciem taktycznej broni jądrowej. Co to oznacza? Jakim arsenałem niestrategicznej broni jądrowej dysponuje Rosja, a jakim Zachód? Czym ta broń różni się od strategicznej broni nuklearnej?

https://i.pl/jak-grozna-jest-taktyczna-bron-jadrowa-oraz-czym-sie-charakteryzuje-rosja-ma-wielka-przewage-nad-zachodem/ar/c1-18513859

Na razie pokazują i się chwalą – rozstawiają  jak na szachownicy a potem szach i mat :

Rosja jest nie do pokonania dla USA - UNII - NATO ,  Jakby USA - UNIA - NATO znało proroctwa Biblijne i w nie wierzyli , już by wpadli w panikę, jak USA użyła atomówek x 2  (Hiroszima i Nagasaki)   to Rosja to zrobi „x100”

A dlaczego tak jest bo militaryzm to BÓG Króla Północy:

Daniela 11: 38  Ale na swoim miejscu będzie oddawał chwałę bogu twierdz; i bogu, którego nie znali jego ojcowie, będzie oddawał chwałę złotem i srebrem, i drogocennym kamieniem, i kosztownymi rzeczami.

Król Północy to Rosja

Król Południa  to USA

Daniela 11: 40  „A w czasie końca król południa+ wda się z nim we wzajemne przepychanie i król północy niczym burza uderzy na niego z rydwanami i jeźdźcami oraz licznymi okrętami; i wtargnie do krajów, i zaleje jak powódź, i przetoczy się. 41  Wtargnie+ również do krainy Ozdoby,+ a wiele będzie krajów doprowadzonych do potknięcia.+ Ale oto ci ujdą cało z jego ręki: Edom i Moab+ oraz główna część synów Ammona. 42  I będzie wyciągał rękę przeciwko krajom; również ziemia egipska+ nie ujdzie cało. 43  I będzie władał ukrytymi skarbami złota i srebra oraz wszystkimi majętnościami Egiptu. A Libijczycy i Etiopczycy będą szli jego śladami.

44  „Jednakże zaniepokoją go wieści+ ze wschodu+ i z północy i wyruszy w wielkiej złości, by unicestwić i wydać wielu na zagładę.+

A jakie to są wieści ze wschodu i północy że zawróci :

 To atak Królestwa Bożego :

Mateusza 6:  „Macie więc modlić się w ten sposób:+

10  "Niech przyjdzie twoje królestwo.+"

Daniela 2: 44  „A za dni tych królów+ Bóg nieba+ ustanowi królestwo,+ które nigdy nie zostanie obrócone wniwecz.+ I to królestwo nie przejdzie na żaden inny lud.+ Zmiażdży ono wszystkie owe królestwa+ i położy im kres, lecz samo będzie trwać po czasy niezmierzone;+

Nawet pomoc Króla Południa  (USA) dla Króla Północy (Rosji) nic nie zmieni , nawet jak cały zmilitaryzowany świat przyjdzie na pomoc Królowi Północy  ( Rosji ) nic nie zmieni :

Objawienia 17: 12  „A dziesięć rogów, które ujrzałeś, oznacza dziesięciu królów,+ którzy jeszcze nie otrzymali królestwa, lecz na jedną godzinę otrzymują władzę jako królowie wraz z bestią. 13  Ci mają jedną myśl i dlatego dają bestii swą moc i władzę.+ 14  Ci stoczą bitwę z Barankiem,+ ale Baranek ich zwycięży,+ ponieważ jest Panem panów i Królem królów.+ Zwyciężą też ci, którzy są z nim powołani i wybrani, i wierni”.+

Jeremiasza 25: 31  „‚Wrzawa dotrze aż do najdalszej części ziemi, bo Jehowa wiedzie spór z narodami.+ Będzie się sądził z wszelkim ciałem.+ A niegodziwców wyda pod miecz’+ — brzmi wypowiedź Jehowy. 32  „Tak rzekł Jehowa Zastępów: ‚Oto nieszczęście idzie od narodu do narodu,+ a z najodleglejszych miejsc na ziemi zostanie wzbudzona wielka nawałnica.+ 33  I pobici przez Jehowę będą w owym dniu od jednego krańca ziemi aż po drugi kraniec ziemi.+ Nie będą opłakiwani, nie będzie się też ich zbierać ani grzebać.+ Będą jak gnój na powierzchni roli’.+

Malachiasza 4: 4  „Oto bowiem nadchodzi dzień palący jak piec+ i wszyscy zuchwali oraz wszyscy, którzy popełniali niegodziwość, staną się jak ścierń.+ I pochłonie ich ten nadchodzący dzień — rzekł Jehowa Zastępów — tak iż nie pozostawi im ani korzenia, ani gałęzi.+

Izajasza 34:  Zbliżcie się, narody, by słuchać,+ a wy, grupy narodowościowe,+ natężcie uwagę. Niech słucha ziemia i to, co ją napełnia,+ żyzna kraina+ i cały jej plon.+  Bo Jehowa pała oburzeniem na wszystkie narody+ i złością na całe ich wojsko.+ Przeznaczy je na zagładę; wyda je na rzeź.+  I będą wyrzuceni ich zabici, a z ich trupów będzie się unosił smród;+ i góry rozpłyną się od ich krwi.+

Każdy kto nosi broń straci życie , bez prawa do zmartwychwstania :

Mateusza 26: 52  Wtedy Jezus powiedział do niego: „Włóż swój miecz z powrotem na jego miejsce,+ bo wszyscy, którzy chwytają za miecz, od miecza zginą.+

Mateusza 26: 52  Wtedy Jezus powiedział do niego: „Włóż swój miecz z powrotem na jego miejsce,+ bo wszyscy, którzy chwytają za miecz, od miecza zginą.+

Mateusza 26: 52  Wtedy Jezus powiedział do niego: „Włóż swój miecz z powrotem na jego miejsce,+ bo wszyscy, którzy chwytają za miecz, od miecza zginą.+

Portret użytkownika ba19

USA: Rosja w ubiegłym

USA: Rosja w ubiegłym tygodniu umieściła broń na orbicie

- 16 maja Rosja umieściła satelitę na niskiej orbicie Ziemi - mówił w czasie konferencji prasowej rzecznik Pentagonu, gen. Pat Ryder. Wcześniej mówił o tym Robert Wood, dyplomata akredytowany przez USA przy ONZ.

https://www.rp.pl/dyplomacja/art40418431-usa-rosja-w-ubieglym-tygodniu-umiescila-bron-na-orbicie

Czy takie kraje  jak USA – UNIA - NATO potrafią żyć w pokoju ? ze pchają Rosje do takiego stanu , a do czego to prowadzi  do III wojny światowej :

Objawienia 16: 16  I zgromadziły ich na miejsce zwane po hebrajsku Har-Magedon.+

Mateusza 24: 22  Doprawdy, gdyby owe dni nie zostały skrócone, nie byłoby wybawione żadne ciało; ale ze względu na wybranych+ owe dni zostaną skrócone.+

Portret użytkownika ba19

Chiny rozbudowują arsenał

Chiny rozbudowują arsenał nuklearny. "Wrogowie USA łączą siły"

W 2019 roku Chiny miały około 200 głowic jądrowych. Dziś mają ich już 500. Do 2030 r. chcą mieć ponad tysiąc i wcale nie planują na tym poprzestać. Kolejne 500 głowic chcą dodać do 2035 r. Budzi to niepokój w Stanach Zjednoczonych. Tak duży, że dowodzący amerykańskimi siłami w rejonie Pacyfiku admirał John Aquilino powiedział, że "nie mierzyliśmy się z takim zagrożeniem od II wojny światowej".

https://www.onet.pl/informacje/ciekawyblog/chiny-rozbudowuja-arsenal-nuklearny-wrogowie-usa-lacza-sily/p27116d,30bc1058

Czy ktoś może zaprzeczyć do czego to prowadzi jak każdy kraj chce mieć broń atomową i cały czas te arsenały są podwajane :

Rasa ludzka chce swoją rasę unicetwić !

Mateusza 24: 22  Doprawdy, gdyby owe dni nie zostały skrócone, nie byłoby wybawione żadne ciało; ale ze względu na wybranych+ owe dni zostaną skrócone.+

Portret użytkownika ba19

Król Północy - Rosja

Król Północy - Rosja

Król Południa - USA

Daniela 11; 27  „A jeśli chodzi o tych dwóch królów, serce ich będzie skłonne do wyrządzania zła i przy jednym stole+ będą mówić kłamstwo.+ Ale nic się nie powiedzie,+ gdyż koniec jest jeszcze na czas wyznaczony.+

A czas wyznaczony to :

1 Tesaloniczan 5:  Kiedy tylko będą mówić:+ „Pokój+ i bezpieczeństwo!”, wtedy natychmiast przyjdzie na nich nagła zagłada,+ tak jak dręczące boleści na niewiastę brzemienną,+ i na pewno nie ujdą.+

Przebudźcie się  1984 nr.6 str.3-6

 

Wydarzenia światowe wskazują, że wykonanie wyroku Bożego może nastąpić w każdej chwili. Toteż wkrótce musi się też spełnić następujące proroctwo: „Skoro tylko będą mówić: ‛Pokój i bezpieczeństwo!’ — wtedy od razu spadnie na nich nagła zagłada” (1 Tes. 5:3). Choć werset ten dopuszcza możliwość wybuchu wojen konwencjonalnych czy nawet ograniczonej wojny atomowej, to jednak wyklucza powszechną katastrofę nuklearną. Dlaczego? Zastanów się: Kto by pozostał po kataklizmie jądrowym, żeby obwołać „pokój”? A gdyby nawet niektórzy ocaleli, to czy mieliby jakieś powody, aby na skażonej radioaktywnie ziemi obwieszczać „bezpieczeństwo”?

Król Północy to - Rosja

Król Południa to - USA - NATO

Daniela 11: 40  „A w czasie końca król południa+ wda się z nim we wzajemne przepychanie i król północy niczym burza uderzy na niego z rydwanami i jeźdźcami oraz licznymi okrętami; i wtargnie do krajów, i zaleje jak powódź, i przetoczy się.

27  „A jeśli chodzi o tych dwóch królów, serce ich będzie skłonne do wyrządzania zła i przy jednym stole+ będą mówić kłamstwo.+ Ale nic się nie powiedzie,+ gdyż koniec jest jeszcze na czas wyznaczony.+

Tak czy inaczej ci dwaj królowie Północy i Południa  wkrótce połączą siły aby stanąć do wojny z Królem Królów , będzie to dla nich taki " Dzień Niepodległości"  te przepychanki zakończą się sojuszem :

Objawienia 17: 12  „A dziesięć rogów, które ujrzałeś, oznacza dziesięciu królów,+ którzy jeszcze nie otrzymali królestwa, lecz na jedną godzinę otrzymują władzę jako królowie wraz z bestią. 13  Ci mają jedną myśl i dlatego dają bestii swą moc i władzę.+ 14  Ci stoczą bitwę z Barankiem,+ ale Baranek ich zwycięży,+ ponieważ jest Panem panów i Królem królów.+ Zwyciężą też ci, którzy są z nim powołani i wybrani, i wierni”.+

Jeremiasza 25: 31  „‚Wrzawa dotrze aż do najdalszej części ziemi, bo Jehowa wiedzie spór z narodami.+ Będzie się sądził z wszelkim ciałem.+ A niegodziwców wyda pod miecz’+ — brzmi wypowiedź Jehowy. 32  „Tak rzekł Jehowa Zastępów: ‚Oto nieszczęście idzie od narodu do narodu,+ a z najodleglejszych miejsc na ziemi zostanie wzbudzona wielka nawałnica.+ 33  I pobici przez Jehowę będą w owym dniu od jednego krańca ziemi aż po drugi kraniec ziemi.+ Nie będą opłakiwani, nie będzie się też ich zbierać ani grzebać.+ Będą jak gnój na powierzchni roli’.+

 W taki sposób spełni się to proroctwo :

Mateusza 6:  „Macie więc modlić się w ten sposób:+

10 „ Niech przyjdzie twoje królestwo.+

Mateusza 25: 31  „Kiedy Syn Człowieczy+ przybędzie w swojej chwale, a wraz z nim wszyscy aniołowie,+ wtedy zasiądzie na swym chwalebnym tronie.+ 32  I będą przed nim zebrane wszystkie narody,+ i będzie oddzielał+ jednych ludzi od drugich,+ jak pasterz oddziela owce od kóz. 33  I postawi owce po swej prawicy,+ ale kozy po swej lewicy.+

Daniela 2: 44  „A za dni tych królów+ Bóg nieba+ ustanowi królestwo,+ które nigdy nie zostanie obrócone wniwecz.+ I to królestwo nie przejdzie na żaden inny lud.+ Zmiażdży ono wszystkie owe królestwa+ i położy im kres, lecz samo będzie trwać po czasy niezmierzone;+

Idą zmiany na naszej planecie ze wszystkich zwalą z nóg !

Portret użytkownika ARTUR

U nas też były przymiarki aby

U nas też były przymiarki aby przenieść stolicę do Krakowa , nawet powstał w tym temacie utwór grupy muzycznej chyba " Pod budą " , natomiast  Kraków doczekał się nie tylko placówki MOSAD-u ale będzie tam stacjował oddział sił specjalnych USA gdyby np. Rosja i Węgry ruszyły na pomoc Słowacji .

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Portret użytkownika spokoluz

pijusowi sie nic nie sprawdza

pijusowi sie nic nie sprawdza odkąd wpuścił do domu agentów mossadu - teraz pieje jak kogut napisał z mossadu po tym jak faktycznie przepowiedział krach bankowy we wrześniu  2008 roku - po czym nawiedzili go agenci mossadu i dali wskazówki jak ma przepowiadać.

Słowian dobrej woli jest więcej - Słowiański WIEC, Słowiański ZEW , Słowiańsk DUCH , Słowiańska KREW - na pohybę .......

Portret użytkownika ba19

Przejęcie władzy przez

Przejęcie władzy przez Ciechanowską na Białorusi się nie udała  , rewolta na Ukrainie się udała i myśleli , ze Ukraina wygra z Rosją i siłowo przejmą Białoruś Ukraińskimi nacjonalistami , a tu trzeba uciekać z Kijowa do Lwowa , a to dopiero początek,  bo za tą ucieczką resztę Ukraińców będzie musiała uciekać do Unii na garnuszek utrzymania , a to dalsze 20 milionów, a oprócz tego dostają z Białorusi ludzi z Azji i Afryki na utrzymanie , tak się kończą Pomarańczowe rewolty , a najbardziej cierpią szaraczki,  jak ktoś pragnie przejąć ich kraj, oczywiście ten Lwów i tak długo nie będzie stolicą Ukrainy, bo Rosja i tak go sobie odbierze , nie dopuści do zmiany granic po II wojnie światowej rękami USA - UNII  - NATO ! Ukraina to nie Kosowo , ze odebrali go Jugosławii i podzielili ten kraj na wiele kraików a z Kosowa zrobili sobie bazę wypadową NATO

A tym co nie rozumieją kim jest KRÓL PÓLNOCY - ROSJA  polecam poczyytać Biblię , Rosja to  kraj jest nie do pokonania dla USA  - UNII - NATO , to Rosja wkrótce pogoni USA – NATO,  a donosi o tym Księga:

Daniela 11: 40  „A w czasie końca król południa+ wda się z nim we wzajemne przepychanie i król północy niczym burza uderzy na niego z rydwanami i jeźdźcami oraz licznymi okrętami; i wtargnie do krajów, i zaleje jak powódź, i przetoczy się. 41  Wtargnie+ również do krainy Ozdoby,+ a wiele będzie krajów doprowadzonych do potknięcia.+ Ale oto ci ujdą cało z jego ręki: Edom i Moab+ oraz główna część synów Ammona. 42  I będzie wyciągał rękę przeciwko krajom; również ziemia egipska+ nie ujdzie cało. 43  I będzie władał ukrytymi skarbami złota i srebra oraz wszystkimi majętnościami Egiptu. A Libijczycy i Etiopczycy będą szli jego śladami. 44  „Jednakże zaniepokoją go wieści+ ze wschodu+ i z północy i wyruszy w wielkiej złości, by unicestwić i wydać wielu na zagładę.+ 45  I osadzi swoje namioty pałacowe między wielkim morzem a świętą górą Ozdoby;+ i dojdzie do swego kresu,+ a nie będzie nikogo, kto by mu dopomógł.+

Strony

Skomentuj