Rozpoczęła się ofensywa rosyjska pod Charkowem. Rosjanie otwierają nowy front

Kategorie: 

Źródło: zmianynaziemi.pl

Napięcia na linii ukraińsko-rosyjskiej osiągnęły nowe apogeum, a Kreml zainicjował ofensywę w rejonie Charkowa. Ten kluczowy region na północnym wschodzie Ukrainy stał się areną zaciekłych walk, w których rosyjskie siły dążą do przełamania ukraińskiej obrony i ustanowienia kontroli nad strategicznymi lokalizacjami. Analiza bieżącej sytuacji i jej potencjalnych reperkusji ma kluczowe znaczenie dla zrozumienia tej niestabilnej rzeczywistości.

 

Rosyjskie siły zbrojne rozpoczęły skoordynowaną ofensywę na kilku frontach wokół Charkowa, stosując kombinację ostrzału artyleryjskiego, ataków pancernych i uderzeń lotniczych. Celem jest przełamanie ukraińskich fortyfikacji i zdobycie kontroli nad kluczowymi węzłami logistycznymi, które mogłyby ułatwić dalsze postępy lub konsolidację obecnych zdobyczy. Walki toczą się zarówno na północy, gdzie Rosjanie próbują obejść ukraińskie pozycje, jak i na południu, gdzie dążą do odzyskania utraconych terytoriów.

 

Pomimo intensywnych działań ofensywnych, żadna ze stron nie zdołała osiągnąć znaczących przełomów. Obie strony zaangażowały się w pozycyjną wojnę okopową, wykorzystując rozbudowane fortyfikacje i trudny teren, aby powstrzymać przeciwnika. Sytuacja cywilów w regionie jest dramatyczna, z powodu ciągłych bombardowań i bezpośrednich starć w obszarach zamieszkałych.

 

Rosyjska strategia koncentruje się na zabezpieczeniu kluczowych węzłów logistycznych i umocnieniu pozycji, aby wspierać dalsze operacje ofensywne. Ukraińcy z kolei skupiają się na obronie strategicznych punktów i spowalnianiu rosyjskich postępów, wykorzystując ukształtowanie terenu i fortyfikacje. Obie strony wykorzystują zaawansowane technologie wojskowe, takie jak drony i nowe konstrukcje czołgów, w celu zwiększenia swoich zdolności operacyjnych.

 

Ostateczny rezultat tej ofensywy pozostaje niepewny. Zarówno Rosja, jak i Ukraina mają wysokie stawki w tej konfrontacji, z implikacjami taktycznymi i strategicznymi. Ponadto, sytuacja ta ma szersze reperkusje geopolityczne, wpływając na stabilność regionu i stosunki międzynarodowe.

 

Rosyjska ofensywa w rejonie Charkowa stanowi kluczowy etap trwającego konfliktu ukraińsko-rosyjskiego. Zacięte walki, wykorzystanie zaawansowanej technologii i niepewność co do końcowego rezultatu czynią z tego starcia kluczowy moment w tej wojnie. Dalszy rozwój wypadków będzie miał daleko idące konsekwencje, zarówno dla stron bezpośrednio zaangażowanych, jak i dla stabilności regionalnej i globalnej.

 

Ocena: 

3
Średnio: 3 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika ba19

Kraje USA - UNII - NATO ,

Kraje USA - UNII - NATO , wiedzą,  ze jak Ukraina przegra to i tak USA - UNII - NATO wygrało, bo osłabiło Rosje  i zniszczyło największego sojusznika Rosji Ukrainę , ale nie zdaje sobie sprawy , ze Rosja przestawiła gospodarkę się w tryb wojenny,  a za ropę i gaz i inne surowce wszystko kupi , wszystkie świecidełka  jak Arabia Saudyjska , teraz już Rosja swoich zysków nie oddaje do zachodnich banków , tylko przeznacza na zbrojenia , czy kraje USA - UNII - NATO  stać na takie zbrojenia, skoro przyjmują na darmowy garnuszek miliony  do siebie na utrzymanie :

Król Północy to Rosja

Król Południa to USA

Daniela 11: 40  „W czasie końca król południa będzie się z nim ścierał*, a król północy jak burza uderzy na niego z rydwanami, jeźdźcami oraz licznymi okrętami. Wtargnie do krajów i przetoczy się przez nie niczym powódź. 41  Wtargnie również do Pięknej Ziemi*+, a wiele krajów zostanie doprowadzonych do upadku. Ale z jego ręki ujdą cało Edom i Moab oraz najważniejsza część Ammonitów. 42  I będzie wyciągał rękę po kraje; nawet ziemia egipska nie ujdzie cało. 43  Zawładnie ukrytymi skarbami, złotem i srebrem, oraz wszystkimi kosztownościami Egiptu. A Libijczycy i Etiopczycy będą szli jego śladami*.

Król Północy i Król Południa :

Daniela 11; 27  „A ci dwaj królowie będą w swych sercach skłonni do wyrządzania zła i siedząc przy jednym stole, będą się wzajemnie okłamywać. Ale nic im się nie uda, bo koniec nastąpi dopiero w wyznaczonym czasie+.

Mateusza 24: 22  Doprawdy, gdyby owe dni nie zostały skrócone, nie byłoby wybawione żadne ciało; ale ze względu na wybranych+ owe dni zostaną skrócone.+

 

Portret użytkownika ba19

USA  -  NATO  -  UNIA boi sie

USA  -  NATO  -  UNIA boi sie małej Korei Północnej  a co dopiero Rosji , bo wystarczy,  ze Korea Północna wystrzeli dwie atomówki , jedną w USA  a drugą w UNIĘ i je zdetonuje na wysokości 30 km  i cała elektryka , elektronika sie spali i te obszary wrócą do średniowiecza,  a awarie w elektrowniach atomowych staną sie aktaklizmem większym od Czarnobyla i gdzie oni wyemigrują? wojna domowa ogarnie GENDER - LBGT , bo tam tylko żyją dla kasy i seksu :

Mateusza 24: 22  Doprawdy, gdyby owe dni nie zostały skrócone, nie byłoby wybawione żadne ciało; ale ze względu na wybranych+ owe dni zostaną skrócone.+

Portret użytkownika KittySlayer

Ofensywa rozpoczęła się

Ofensywa rozpoczęła się niedawno, bo w tej chwili mamy dopiero jej trzeci dzień i postępy Rosjan są duże a mając na uwadze ich dotychczasowe tempo zdobywania terenu, to ta ofensywa ma wręcz to tempo ekspresowe, bo w tej chwili są już w połowie drogi od granicy do Charkowa i zdobyli już coś około 20u miejscowości.                                                
Nie trudno też nie zauważyć fatalnego stanu obrony ukraińskiej, bo ta ofensywa rosyjska jest prowadzona zaledwie kilkoma tysiącami ludzi i to nie są nawet żołnierze regularnej armii, ktora przyjmuje na klatę kontrataki i ataki obrońców ale to są jednostki o charakterze zaczepnym w tym i też jakieś jednostki specjalne i jeżeli takie jednostki zajmują kolejne kilometry i kolejne miejscowości niemal z marszu to jest ewidentny znak, że tych obrońców nie ma wcale albo jest ich tak mało, że te postępy Rosjan są takie duże.
Dodatkowo wyszło na jaw, że kasa, te miliony którą pejsaty błazen i spółka kolesi zajebał, zamiast być przeznaczona na budowę np. fortyfikacji dookoła Charkowa to wylądowała na tych przysłowiowych Seszelach.
Kolejna bardzo zła informacja dla ukraińców, to brak mięsa armatniego, bo w trybie przyśpieszonym zaczęto ściągać z frontu żołnierzy  do obrony miasta a zabrane doświadczone brygady z frontu to uzupełnią mięsem armatnim (jak je znajdą) które w dużym stopniu nie będzie walczyć i albo zdezerteruje albo się podda, co akurat wcale by mnie nie zdziwiło mając na uwadze to że tą w wojnę z Putinem wywołały pasożyty obrzezane a nikt nie chce ginąć w nie swojej wojnie i jeszcze w walce o nie swój kraj.
I jakby tego było mało to ta rosyjska ofensywa, od północy to po prostu wjechanie na tyły wojsk ukraińskich, które jeszcze walczą na wschodzie a tym samym odcinając im drogę odwrotu, czyli kolejne tysiące mięsa armatniego pójdzie do piachu.

Od samego początku tej wojny mówię, że powinni odstrzelić tego skorumpowanego obrzezanego kmiota i zakończyć tą wojnę i kraj nie byłby aż tak zrujnowany, setki tysięcy ludzi by pozostało żywymi, miliony by nie wyemigrowały z ukrainy w Mińsku by był jakiś marionetkowy prorosyjski rząd (zamiast tego pejsatego obecnie)- dla zwykłych ludzi to żadna różnica ale taki scenariusz był i nadal nie jest do zaakceptowania przez tzw. zachód i to pejsate ścierwo stojące za tą wojną, tak że mięcho armatnie będzie padać dalej w tysiącach, tylko abyśmy dalej i głębiej nie dawali się wrobiać w tą pejsatą awanturę i wysyłanie polskiego wojska na walkę z Rosjanami - ABSOLUTNY sprzeciw na taki scenariusz.

„Veritas est adequatio rei et intellectus”

Portret użytkownika syriues

Ktos moze mysli,ze to Rosja

Ktos moze mysli,ze to Rosja wojne zaczęła.A ja dodam,że sama ona nie była. Unia europejska wraz z Ameryka ja zaaranżowała.Gdyby Polacy tak ochoczo nie wspierali sasiada z dołu to może prezydent nie miałby wypadku.

I można tak pokazywać dzieciom palcem co się dzieje jak się Palec wkłada do roju os,bo niektóre nie rozumieją, że jak niedźwiedź mocno spi,to się go nie budzi.

Portret użytkownika oleg

Do wszystkich pieprzących o

Do wszystkich pieprzących o tym że Ukraina powinna zakończyć wojnę i przyjąć warunki rosyjskie (czytaj, poddać się) żeby w końcu nastał pokój.

- To nie Ukraina zaczęła tę wojnę
- To nie NATO zaczęło tę wojnę
- To Rosja zaczęła wojnę BEZPODSTAWNIE

Brednie o tym że Rosja musiała zaatakować bo czuła się zagrożona ze strony NATO są o tyle idiotyczne że ten śmierdzący kacapski nowotwór na ciele świata ma w posiadaniu 6000 głowic jądrowych. Chociażby USA obstawiło bazami szczelnie wszystkie graniczące kraje z Rosją, to i tak nie tkną kacapów ze względu na owe 6000 głowic jądrowych.
Łysy karzeł z kremla na Ukrainie realizuje więc tylko i wyłącznie swoje ambicje imperialistyczne i nic więcej.
Jeżeli ma nastać pokój, niech ruskie kundle wracają z podwiniętymi ogonami do siebie. I to jest jedyna droga do zakończenia wojny.

Raz sierpem raz młotem ruską hołotę. 

Portret użytkownika spokoluz

Już ci napisałem , że jest to

Już ci napisałem , że jest to to samo , co poliniaki zrobili w 1938r anektując zaolźie - to samo co kosowo - itd... Poliniacy w 1938r. kiedy hitler wchodził na czechy chroniąć niemieckojęzyczna mniejszoć ponoć - poliniacy zabrali zaolzie na tej samej podstawie czechom wjeżdżając z armią tak jak hitler.

Donbas jes tym samym co kosowo czy zaolzie - kacapia wjechała tam chronić swoich - czego nie kumasz ?

Tom polityka i kwestia siły - tak było i tak będzie.

Z historii - kwesta siły politycznej to rozbiory Polski - skurwiała magnateria za kasiorę przeszła na rzecz wroga a teraz w XXI wieku te skuriwałe rody odzyskują włości i nadal działają na rzecz kacpaii , gebelsówm i austryjaków.

Ale ty za krótki jesteś na takie tematy - ty masz tylko rusofobię we łbie więc nie ma o czym z tobą rozmawiać boś głupi jak cep.

Słowian dobrej woli jest więcej - Słowiański WIEC, Słowiański ZEW , Słowiańsk DUCH , Słowiańska KREW - na pohybę .......

Słowian dobrej woli jest więcej - Słowiański WIEC, Słowiański ZEW , Słowiańsk DUCH , Słowiańska KREW - na pohybę .......

Słowian dobrej woli jest więcej - Słowiański WIEC, Słowiański ZEW , Słowiańsk DUCH , Słowiańska KREW - na pohybę .......

Portret użytkownika oleg

Jestem dumny z siebie, ze tak

Jestem dumny z siebie, ze tak udało mi się ciebie sprokowować i że tak bardzo boli cię komentarz jakiegoś randoma z neta. Jesteś chory psychicznie, nie wiem czy jest sens kiedykolwiek ci odpowiadać na inne komentarze. 

Raz sierpem raz młotem ruską hołotę. 

Słowian dobrej woli jest więcej - Słowiański WIEC, Słowiański ZEW , Słowiańsk DUCH , Słowiańska KREW - na pohybę .......

Strony

Skomentuj