Izrael opanował palestyńsko-egipskie przejście graniczne Rafah - chcą zagłodzić Strefę Gazy?

Kategorie: 

Źródło: kadr z YouTube

Niestety doszło do eskalacji działań zbrojnych armii izraelskiej w Strefie Gazy a konkretnie w Rafah, w południowej części Strefy. Izrael kontynuuje operacje wojskowe, które, jak twierdzi, mają na celu eliminację struktur Hamasu. Jednak obserwatorzy i organizacje humanitarne alarmują o drastycznych konsekwencjach dla cywilnej populacji Gaz, oskarżając Izrael o popełnianie zbrodni wojennych oraz celowe działania prowadzące do zagłodzenia Palestyńczyków.

 

Rafah, miasto przy granicy z Egiptem, stało się kluczowym punktem dla dostaw pomocy humanitarnej do Strefy Gazy. Izrael, w odpowiedzi na ataki rakietowe Hamasu, zintensyfikował swoje działania wojskowe, które obejmowały m.in. zajęcie przejścia granicznego Rafah. Ten strategiczny ruch odciął jedną z ostatnich dróg, którą mogła napłynąć pomoc humanitarna, wzbudzając obawy o dalsze pogorszenie sytuacji humanitarnej w regionie.

 

W ciągu ostatniego tygodnia, IDF przeprowadziła intensywne operacje w Rafah, w tym bombardowania i ostrzał artyleryjski, prowadząc do licznych ofiar cywilnych, w tym dzieci. Zgony i obrażenia wśród cywilów są wynikiem ataków na gęsto zaludnione obszary i infrastrukturę cywilną, co jest potępiane jako potencjalne zbrodnie wojenne

 

Rafah, przytłoczona napływem uchodźców z innych części Strefy Gazy, zmaga się z niewystarczającymi zasobami do opieki nad rannymi oraz zapewnieniem podstawowych potrzeb dla ludności. Organizacje humanitarne takie jak Czerwony Krzyż i UNRWA alarmują, że zamknięcie przejścia granicznego w Rafah krytycznie ogranicza dostęp do niezbędnych dostaw medycznych i żywności. Wskazują także, że izraelskie blokady uniemożliwiają efektywne rozprowadzanie pomocy, co może być interpretowane jako celowe działanie mające na celu zagłodzenie Palestyńczyków.

 

Rafah to kluczowy punkt dla dostaw pomocy humanitarnej do Strefy Gazy. Izrael, odpowiadając na ataki rakietowe Hamasu, zintensyfikował swoje działania wojskowe, które obejmowały m.in. zajęcie przejścia granicznego Rafah, co skutkowało odcięciem jednej z ostatnich dróg dostawy pomocy humanitarnej. To działanie spotkało się z międzynarodowym potępieniem ze względu na pogorszenie sytuacji humanitarnej w regionie.

 

Zamknięcie przejścia granicznego w Rafah przez Izrael krytycznie ograniczyło dostęp do niezbędnych dostaw medycznych i żywności. Organizacje takie jak Czerwony Krzyż i UNRWA alarmują, że izraelskie blokady uniemożliwiają efektywne rozprowadzanie pomocy, co może być interpretowane jako celowe działanie mające na celu zagłodzenie Palestyńczyków.

 

Eksperci wskazują na potrzebę natychmiastowego zawieszenia broni i wznowienia rozmów pokojowych, które mogłyby przynieść długotrwałe rozwiązanie konfliktu. Podkreślają także znaczenie niezależnych dochodzeń w sprawie zarzutów zbrodni wojennych oraz konieczność zwiększenia międzynarodowego nacisku na obie strony konfliktu, aby przestrzegały prawa międzynarodowego i humanitarnego.

 

Sytuacja w Rafah jest przykładem, jak działania wojenne mogą prowadzić do poważnych kryzysów humanitarnych i naruszeń praw człowieka. Międzynarodowa społeczność stoi przed wyzwaniem znalezienia skutecznych sposobów na zaradzenie tej sytuacji i zapewnienie bezpieczeństwa oraz pomocy humanitarnej dla ludności cywilnej, a winni zbrodni wojennych powinni zostać ustaleni, złapani i osądzeni tak jak uczyniono w przypadku wojny w Jugosławii.

Ocena: 

4
Średnio: 4 (2 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika maracash

Netanjahu, po prostu, ma dwie

Netanjahu, po prostu, ma dwie możliwości - albo będzie podtrzymywał ogień zniszczenia w Gazie, utrzymując Izrael w stanie wojny, albo mu się zapali wokół dupy, bo coraz więcej ludzi domaga się jego osądzenia. A że jest on kłapciatym tchórzem, to wybiera opcję pierwszą. 

*** W czasie, gdy większość szukała pieniędzy, my szukaliśmy prawdy ***

Portret użytkownika inzynier magister

Chyba jestem tu jedyny który

Chyba jestem tu jedyny który mam inne zdanie niż większość forumowiczy, ale jak wiecie popieram Izrael w 100% by odzyskał swoje ziemie w całości i pozbyli się wrogiego elementu islamskiego bo ta ziemia należy się im bo otrzymali ją od Boga Jahwe jak jest napisane w Biblii więc muszą ją oczyścić z nachodzcców ! Mam nadzieję że Polska też oczyści swoje tereny z wrogiego elementu iluminackiego NWO i staniemy się niepodległym państwem Polaków katolików na polskiej ziemi ! Niech nas wspiera Jezus Chrystus Pan !

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Portret użytkownika syriues

Tak chciałem cie naprowadzić

Tak chciałem cie naprowadzić na to kto jest żydem a kto nie.Zrobiono badania no i niestety dowiodło to ,że palestynczycy mają więcej nasycenia <dna> żydowskiego [hebrajskiego] niż rody Izraela.Te rody które przybyły do Izraela prawdopodobnie są chazarskie,po części tez i innych europejskich wygnancow.Ci co zostali,to mieszańcy, ale maja za to więcej niż mieszańcy europejscy. Samo zakłamanie, że jest jeden Bog I ze jest zazdrosny o innych ,to oznacza,że jest ich więcej niz jeden,a zatem historia sie powtarza jak u mezopotamskich plemion.Samo stworzenie Adama nie jest oczywiste. Także wielobóstwo było w tamtych czasach.

Naród wybrany,podobno z probówki. 

Portret użytkownika Endymion

Insztalator, przecież Ty

Insztalator, przecież Ty przyznałeś się, że jesteś żydem.

"Chyba jestem tu jedyny który mam inne zdanie niż większość forumowiczy, ale jak wiecie popieram Izrael w 100%", takie indywidułum jak Ty na tym portalu.. modlę się do Welesa i Peruna, aby więcej takich nie było. Jesteś tępym zadaniowcem, wielokrotnie Ci pisałem. Jednak powtórzę. Chazarzy są największymi antysemitami, ponieważ semitami są Arabowie, których zwalczają niesemici. Przypomnij ilu te nadjordańska zaraz próbowała storzyć chrystusków, moim zdaniem to był 4, a mówią, że do 3 razy sztuka. 

Ty bardzo wybiórczo cytujesz biblię, chociaż Ty nawet nie cytujesz, Jehowi cytują wybiórczo, a Ty tak sobie interpretujesz wybiórczo. 

Pamiętasz tekst biblijny, że Jeszue przyszedł do zgniłego ludu Izraela i tylko do nich, i mówił, że narody północy są dobre??? 

Po co tu przylazłeś???????????????????????????????? Wbrew woli swojego świętego obrzezańca, co to jego ciało ukradli z jaskini, aby zakomunikować, że zmartwychtał, bo nie ma ciała. Wszelakie objawieniao zmartwychstaniu w biblii, to też ściema. Ty jesteś zbyt cienki w uszach ze znajomości biblii jak dla mnie, Ty tam wolisz słuchać interpretacji Rabina.

Z powyższego powodu wzymam nadwornego portalowego jechowitę, czyli BA, aby odniósł się, on jest zindoktrynowany, a Ty pojebany.

DIVI LESCHI GENUS AMO 

Portret użytkownika syriues

Chrystus to przeciwieństwo

Chrystus to przeciwieństwo Jahwe.Smierc kontra wieczne życie, Mamona ,kontra braterstwo. Zlo przeciw dobru.Przeciwienstwa.widac,że coś jest nie tak.Mysle tu raczej o tym ,ze Jezus był wyższa istotą, może zesłany aby otworzyć ludzkie uśpione dusze.

Teraz się tak dzieje,ludzie muszą sie obudzić. Cały bitchute o tym gada.

Myślę,że dużo historycznych faktów jest przeinaczonych,i rownie dobrze te historie wydarzały się cyklicznie ,tylko imiona się zmieniają. 

Rownie dobrze kazdy z nas może się mylić. 

Skomentuj