Niemiecki minister grozi "zakazami jazdy" samochodami w weekendy, by walczyć ze zmianami klimatu

Kategorie: 

Źródło: zmianynaziemi.pl

Koalicja rządząca w Niemczech od miesięcy spiera się o ustawodawstwo określające wiążące cele klimatyczne. Teraz minister transportu Volker Wissing grozi zakazem jazdy samochodem w weekendy, jeśli do lipca nie zostaną wprowadzone reformy do ustawy o ochronie klimatu.

 

Wissing, polityk liberalnej partii FDP, napisał w liście do liderów frakcji koalicji, że "fakt, że poprawka wciąż nie jest w mocy, prowadzi do znacznych niepewności prawnych i faktycznych". "Nie służy to ani klimatowi, ani reputacji rządu federalnego" - dodał.

 

Jak informuje niemiecki tabloid "Bild", Wissing stwierdził, że jedyną możliwością ograniczenia ruchu, by osiągnąć cele klimatyczne, byłyby "kompleksowe i nieokreślone zakazy jazdy w soboty i niedziele". Podkreślił, że takie rozwiązania byłyby trudne do zakomunikowania społeczeństwu.

 

Federalna koalicja rządowa, składająca się z socjaldemokratów, Zielonych i liberalnych demokratów, od miesięcy spiera się w wielu kwestiach, w tym nad kartą płatniczą dla uchodźców, niemieckim hamulcem długu i ostatnio także nad kwestią słoni!

 

Planowana nowelizacja ustawy o redukcji emisji pozwala na sprawdzanie zgodności z celami klimatycznymi, patrząc na wszystkie sektory łącznie, zamiast indywidualnie. Jeśli ogólny cel zostanie pominięty przez dwa lata z rzędu, rząd federalny będzie musiał zdecydować, w którym sektorze i jakimi środkami ma zostać osiągnięty dopuszczalny całkowity poziom emisji dwutlenku węgla do 2030 roku.

Jeśli planowane reformy nie zostaną uchwalone przez parlament do 15 lipca, Wissing ostrzegł, że resort cyfryzacji i transportu będzie zobowiązany do przedstawienia "natychmiastowego programu działania, który zapewni zgodność z rocznymi pułapami emisji w sektorze transportu" do 2030 roku - co obejmowałoby zakaz jazdy w weekendy.

 

Organizacje ekologiczne, w tym Greenpeace, Niemiecka Federacja Ochrony Środowiska i Przyrody BUND oraz Piątki dla Przyszłości, krytykują planowane zniesienie indywidualnych celów sektorowych. Obawiają się, że całościowe obliczenia mogą zaciemnić wpływ niektórych sektorów - zwłaszcza sektora transportowego, który często nie spełnia celów.

 

Liderka frakcji Zielonych Julia Verlinden stwierdziła, że twierdzenie Wissinga o zakazie jazdy w weekendy jest "po prostu nieprawdziwe". Dodała, że minister transportu nie powinien niepotrzebnie denerwować ludzi, ponieważ istnieją inne sposoby na walkę ze zmianami klimatu, takie jak ograniczenie prędkości na autostradach. Nie wiadomo jednak jak to miałoby nie zdenerwować Niemców, któzy przyzwyczaili się już do autostrad bez limitów prędkości. Po prostu, klimatyści żyją w świecie składającym się ze złudzeń i dziwią się gdy reszta społeczeństwa tego nie rozumie.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Portret użytkownika ba19

Bomba Trumpa w BRICS: USA

Bomba Trumpa w BRICS: USA dołącza do BRICS, zapoczątkowując nową erę globalnych finansów o piorunującym wpływie i historycznym znaczeniu – Wizja Trumpa dla Ameryki: Zaufaj planowi!

Decyzja prezydenta Trumpa o przyłączeniu Stanów Zjednoczonych do BRICS – sojuszu obejmującego Brazylię, Rosję, Indie, Chiny i Republikę Południowej Afryki – stanowi dramatyczne odejście od tradycyjnej polityki gospodarczej USA. Popierając BRICS, Trump przeciwstawia się zakorzenionej władzy Wall Street i elity bankowej, które od dawna czerpią korzyści z systemu ciągłej kreacji pieniądza i wydatków deficytowych. To odważne posunięcie nie tylko podważa status quo, ale także ma potencjał do przedefiniowania globalnego krajobrazu finansowego, oferując alternatywne ścieżki do dobrobytu gospodarczego.

https://www.klubinteligencjipolskiej.pl/2024/04/bomba-trumpa-w-brics-usa-dolacza-do-brics-zapoczatkowujac-nowa-ere-globalnych-finansow-o-piorunujacym-...

Mateusza 24: 22  Doprawdy, gdyby owe dni nie zostały skrócone, nie byłoby wybawione żadne ciało; ale ze względu na wybranych+ owe dni zostaną skrócone.+

Portret użytkownika Trzeba sie cenić.

Super a czy prywatne

Super a czy prywatne odrzutowce santa klausa jego range rovery czy motorynka hary z nosa tez bedzie miala zakazy? moze warto napisac do szmaty na sms i za jedno euro wynegocjować jakies mozliwosci?

Portret użytkownika ba19

Gdyby w USA ktoś próbował coś

Gdyby w USA ktoś próbował coś takiego od razu wybuchłaby tam wojna domowa , Niemcy wolą pozamykać ludzi w domach na 3 dni , niż ujawnić ukryte - zaszufladkowane technologie  a jest ich sporo :

ZLIKWIDOWALI SAMOCHÓD NA WODĘ

https://www.youtube.com/watch?v=5iI54EacGeA

Niestety: Nafciarze z USA  - Rosji  - Arabia Saudyjskiej  nie pozwolą na ujawnienie   tych technologii ! wolą aby planeta była zanieczyszczona niż ludzie za darmo sobie jeździli :

1 Tymoteusza 6: 10  Albowiem korzeniem+ wszelkich szkodliwych rzeczy+ jest umiłowanie+ pieniędzy, a zabiegając o to umiłowanie, niektórzy dali się odwieść od wiary na manowce i sami się poprzebijali wieloma boleściami.+

Mateusza 24: 22  Doprawdy, gdyby owe dni nie zostały skrócone, nie byłoby wybawione żadne ciało; ale ze względu na wybranych+ owe dni zostaną skrócone.+

Portret użytkownika inzynier magister

Moi znajomi uważają że to

Moi znajomi uważają że to dobry pomysł, w sumie powinni w szkoplandii hitlerowskiej natychmiast zamknąć cały przemysł samochodowy i zbrojeniowy razem z chemicznym, następnie zaorać całe szkoplandie hitlerowskie i rozgonić to całe hitlerowskie towarzystwo, żeby już więcej nie mordowali ludzi, Polaków i Żydów ! Następnie oddać nam całe swoje złoto razem z kosztownościami, i część szkoplandi dołączyć do Polski w ramach odszkodowania za wymordowanie Polaków. Potem przekazać Polsce wszystkie zrabowane dziełą sztuki które ciągle przetrzymują u siebie ! hitlerowskie i francuskie supermarkiety od 25 lat nie płacą podatków w Polsce, wywożą naszą krwawicę a drobni przedsiębiorcy są traktowani jak wrogowie Polski, ściągają z nas największy haracz w postaci ZUSu i innych podatków ! trzrba wreszcie skończyć to mordowanie Narodu polskiego !

Polska i Polacy umierają zabijani przez iluminackie elity diabła ordo ab chao - kazanie Ks. Natanka

https://youtu.be/Mh1phh1pd-g?si=OXBMAohS13uhRFMD

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Portret użytkownika syriues

No właśnie, co mu zrobili?

No właśnie, co mu zrobili?

Przecież Adolf żyd zydził innym żydom życia ,a przy okazji Polaków chciał wykończyć, ale mu się nie udało.Gdyby nie kresy wschodnie i Rosja ,to pewnie byśmy wymarli.Ciekawe co na to żydzi ,którzy rządzą tym krajem po to by go wykończyć. 

Pojazdy niemieckie,niemieckie autostrady,Eter nad nami,wulkany wybuchają, pełna kontrola wody deszczowej.powodzie,epidemie,wojny

Co nam jeszcze trzeba?

Strony

Skomentuj