Unijny przemysł znajduje się na krawędzi upadku z powodu Zielonego Ładu

Kategorie: 

Źródło: ZmianynaZiemi

Jeżeli Unia Europejska nie zmieni swojego podejścia do regulacji przemysłowych, przemysł w Europie Zachodniej może doświadczyć poważnych trudności w rywalizacji z firmami azjatyckimi. Rosnące koszty produkcji, które wynikają między innymi z polityki klimatycznej, stawiają europejskie przedsiębiorstwa przed poważnymi wyzwaniami.

 

Unijna polityka klimatyczna, w tym system handlu uprawnieniami do emisji CO2, znacząco zwiększa koszty operacyjne dla europejskich zakładów produkcyjnych. Te wzrosty kosztów utrudniają konkurowanie z przedsiębiorstwami z Azji, gdzie obciążenia regulacyjne mogą być mniejsze, a produkcja tańsza.

 

Unia Europejska boryka się z nadwyżkami złomu stalowego, które wynoszą nawet 20 milionów ton rocznie. W tym samym czasie, kraje takie jak Chiny i Indie intensywnie rozwijają swoje huty, nie zważając zbytnio na kwestie środowiskowe, co napędza globalny popyt na ten surowiec. Wpływa to na ceny i dostępność złomu w Europie, czyniąc produkcję stalowych materiałów droższą w porównaniu do konkurencji z Azji.

 

Wielu krajów poza UE, w tym Białoruś, Rosja, i Indie, wprowadziło zakazy lub silne ograniczenia na wywóz złomu. Pozwala to lokalnym hutom na dostęp do tańszego surowca i produkcję stalowych produktów po znacznie niższych kosztach, co daje im przewagę cenową na rynkach międzynarodowych.

 

Na rynek europejski napływają tanie produkty z Azji, od samochodów elektrycznych po panele fotowoltaiczne. Jest to dodatkowy czynnik, który osłabia pozycję europejskich producentów i może prowadzić do dalszego ograniczania ich potencjału przemysłowego.

 

Jeśli obecna sytuacja się utrzyma, europejski przemysł może stać się niekonkurencyjny. Branże hutnicza i chemiczna już teraz biją na alarm, obawiając się masowych zwolnień i upadku zakładów. Rolnicy protestują przeciwko Europejskiemu Zielonemu Ładowi, a mogą do nich dołączyć inne sektory.

 

Analitycy wzywają do pilnej rewizji polityki klimatycznej UE, by zapobiec deindustrializacji i zabezpieczyć miejsca pracy. Jest to niezbędne, by utrzymać konkurencyjność europejskiego przemysłu na globalnym rynku.

 

Jeśli UE nie zrewiduje swoich podejść i polityk, przemysł w Europie Zachodniej może nie wytrzymać konkurencji z dynamicznie rozwijającymi się gospodarkami azjatyckimi. Działania te są kluczowe do zachowania zdrowej struktury przemysłowej i ekonomicznej w Europie.

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Lommmo

Tak myślę i myślę o co chodzi

Tak myślę i myślę o co chodzi z tym Zielonym Ładem i spowodowanym nim upadkiem przemysłu w Unii Europejskiej. I doszedłem do wniosku że to może być plan niemiecki na wykończenie mniej zamożnych gospodarek i państw UE i tym samym osiągnięcie przez IV Rzeszę niewykonanych zadań III Rzeszy. Już 20 lat temu czytałem w Niemczech taką koncepcję że ono sa jednak na tyle zamożni ( niezliczone inwestycje produkcyjne, handlowe na świecie czyli pompy ssące pieniądze z całego świata) że właściwie mogą zlikwidować sobie przemysł przynajmniej taki brudny albo biedny i stać ich płacić socjal dla bezrobotnych. No jakby nie patrzeć to mają ten socjal, parę lat temu wprowadzili pieniądze obywatelskie i podnoszą te socjale mimo delikatnie mówiąc skomplikowanej sytuacji budżetowej. Natomiast kraje które kapitał mają skabiutki typu Polska będą padać jak kawki bo ich budżety państwowe żyją nie z kapitału a z głównie z opodatkowania pracy i konsumpcji. A masowe bezrobocie które niechybnie nastanie od zaraz 10x droższego prądu niż w Chinach czy Indiach czy 2 droższych surowców niż z Rosji ( choć w przypadku gazu to wiecej) spowoduje załamanie budżetów państw wasalnych wokół Niemiec . A do tego dochodzą przecież rosnące koszty utrzymania usług publicznych w wyniku podnoszenia standardów i płac. Jakieś analizy niedawno leciały w mediach że dług Polski i koszty odsetek od tego długu eksploduja w kolejnych latach. Efektem będzie załamanie gospodarki i efekt grecki czyli wykupienie przez niemiecki kapitał zakładowy bezcen ziemi i firm które jeszcze coś mogą zarobić. W końcowym efekcie zostaną osiągnięte cele zaplanowane kiedyś przez III Rzeszę. A nawet Nostradamus podaje że "Święte Cesarstwo Rzymskie Narodu Niemieckiego ostatecznie będzie potęgą w Europie I będzie istnieć po wsze czasy."

Portret użytkownika ARTUR

Aby przerwać to działanie to

Aby przerwać to działanie to musi się zbuntować armia i wtedy jak w każdym zniewolonym kraju wprowadza porządek , czy jednak nasza armia jest gotowa do wojny ? Nie , bo nie potrafi jako monolit zaprowadzić porządku w kraju a więc też jest zniewolona . W jakim sensie zniewolona ? Nie ma dostępu do broni tak jak cywile Smile

Portret użytkownika wiktor wektor

A Tobie się pewnie wydaje, że

A Tobie się pewnie wydaje, że w tej armii to sami rozsądni ludzie są co nie, podobnie jak w policji czy ochronie czegokolwiek ? To powiedz czemu gdy pada rozkaz "atakować demonstrantów" to oni to robią zamiast pizdnąć w durny łeb tego co taki rozkaz wydaje ? W stanie wojennym kto strzelał do robotników ruskie wojsko czy polskie ? 

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Portret użytkownika syriues

To nie jest ideologia ,a plan

To nie jest ideologia ,a plan. Jak wiesz ,to samymi modłami czlowiek nie jest w stanie zaprowadzić dobra na ziemi,trzeba użyć niestety zła. Moze I też po to ,aby je wykorzenić. Bog,Jezus,wszystkie religie ,wszyscy mowia o zemscie ,o gniewie,o katastrofach.Uwierz mi,ze nawet jesli one będą sie pojawiac,to czlowiek powinien byc ostoja empatii.

A te twoje modły tego nie ucza,zydzi tego nie uczą,,Jedyna rzecza ktora czlowiek moze rozsadnie zrobic,to przeksztalcic sie w świętego, tzw swiadomego duchowego uczestnika zycia.

A ty w kółko gadasz ze trzeba konsumowac modły. Uwierz mi ,ze chrzescijanskich modlitw to ty nie znasz,wszystkie co znasz sa odlamem,nawet ojcze nasz ,ktory zostal zmieniony przez odlam katolicki.

Wiec jak kogosnzachecasz do modlitw ,to modl sie razem z nimi, bo my wiemy jak sie modlić i gdzie sie modlić nam nie potrzeba kosciolow,synagog,meczetow,ani zbiorowych modłów dla idei.

 

Portret użytkownika syriues

Psychoelity robia to

Psychoelity robia to specjalnie aby wywołać wojny,plan masonerii jednak staje sie rzeczywistościa ,bo wiekszosc debili w bia wierzy,a zatem nic bie robi.Czyli wierni.

Ja  np widze inny swiat bez masoneria bez watykanu,bez polityki,bez religii,bez bankow.I dlatego nie wierze masonerii, wiec zatem wiara moja jest w coś innego.zaluje jedynie, ze nie mam na tyle wiary,aby zedrzec skore np z takiego i innego jegomościa. 

Skomentuj