Były prezydent Rosji, obiecuje nagrody za zabicie żołnierzy NATO na Ukrainie

Kategorie: 

Źródło: ZmianynaZiemi

Były rosyjski prezydent Dmitrij Miedwiediew wezwał do oferowania nagród za zabicie żołnierzy NATO, jeśli zostaną oni rozmieszczeni na Ukrainie, aby walczyć przeciwko rosyjskim wojskom. W poście na mediach społecznościowych Miedwiediew ostro skrytykował zachodnich sojuszników Kijowa, argumentując, że wierzą oni, iż wysłanie zagranicznych sił na Ukrainę nie doprowadzi do niebezpiecznej eskalacji konfliktu.

 

Miedwiediew, który obecnie pełni funkcję zastępcy przewodniczącego Rady Bezpieczeństwa Rosji, napisał, że jeśli żołnierze NATO trafią na Ukrainę, nie będą ograniczeni do ról niekombatanckich, ale staną się częścią regularnych sił walczących przeciwko Rosji. "Dlatego też będą musieli być traktowani wyłącznie jako wróg. Nie należy brać jeńców! Najwyższe nagrody muszą być wypłacane za każdego zabitego żołnierza NATO" - oświadczył.

 

Pomysł obecności wojsk NATO na Ukrainie został wcześniej poruszony przez prezydenta Francji Emmanuela Macrona, który stwierdził, że "wszystkie opcje są możliwe". Zaznaczył jednak, że Paryż na razie nie ma takich planów.

 

Podczas rzadkiej rozmowy telefonicznej między szefami resortu obrony w środę, rosyjski minister obrony Siergiej Szojgu ostrzegł swojego francuskiego odpowiednika Sebastiena Lecornu, że wysłanie francuskich wojsk na Ukrainę będzie miało katastrofalne konsekwencje dla Paryża.

 

Moskwa wielokrotnie ostrzegała, że rozmieszczenie wojsk NATO na Ukrainie postawiłoby Sojusz na krawędzi pełnowymiarowego konfliktu z Rosją. Prezydent Władimir Putin wcześniej ostrzegał, że byłby to "krok od rozpoczęcia III wojny światowej w pełnym wymiarze".

 

Proponowane nagrody za zabicie żołnierzy NATO na Ukrainie to kolejny krok w eskalacji konfliktu między Rosją a Zachodem. Stanowi to niebezpieczne wezwanie do przemocy i może prowadzić do dalszej destabilizacji sytuacji na Ukrainie. Eksperci ostrzegają, że taka retoryka może podgrzewać nastroje i zwiększać ryzyko przypadkowej eskalacji, która mogłaby mieć katastrofalne konsekwencje dla całego regionu.

 

Krytycy argumentują, że takie działania pokazują, iż Rosja nie jest zainteresowana dyplomatycznym rozwiązaniem konfliktu i dąży do jego dalszego zaognienia. Zdaniem obserwatorów, propozycja Miedwiediewa jest próbą zastraszenia Zachodu i zniechęcenia go do dalszego wspierania Ukrainy.

 

Eksperci wojskowi ostrzegają, że jeśli Rosja rzeczywiście wprowadzi takie nagrody, może to spowodować eskalację przemocy i doprowadzić do niebezpiecznej spirali odwet-kontratak. Podkreślają, że taka retoryka i działania są całkowicie sprzeczne z międzynarodowym prawem humanitarnym.

 

Krytycy oceniają, że propozycja Miedwiediewa odzwierciedla rosnącą desperację Kremla w obliczu trudności na polu bitwy. Uważają, że jest to kolejna próba zastraszenia Zachodu i zniechęcenia go do dalszego wspierania Ukrainy. Niemniej jednak, społeczność międzynarodowa jednoznacznie potępiła te groźby i zapewniła, że nie ustąpi przed rosyjskimi żądaniami. Podkreślono, że Rosja musi ponieść konsekwencje swojej agresji i przestrzegać norm międzynarodowych.

 

Eksperci ostrzegają, że eskalacja konfliktu, w tym oferowanie nagród za zabicie żołnierzy NATO, może doprowadzić do nieprzewidywalnych konsekwencji i dalszej destabilizacji sytuacji na Ukrainie. Podkreślają, że kluczowe jest kontynuowanie wysiłków dyplomatycznych w celu deeskalacji napięć i znalezienia pokojowego rozwiązania.

 

Ocena: 

2
Średnio: 2 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika ba19

Świat reaguje po ataku Iranu

Świat reaguje po ataku Iranu na Izrael. Joe Biden ma plan. "Bezczelne działanie"

Amerykański prezydent chce jeszcze dziś zebrać grupę G7, czyli przedstawicieli krajów tworzących najbardziej rozwinięte gospodarki i demokracje na świecie. Celem ma być opracowanie "wspólnej odpowiedzi" na irański naloty na Izrael.

Grupę G7 tworzą: Stany Zjednoczone, Kanada, Japonia, Niemcy, Wielka Brytania, Francja i Włochy. Biden, który potępił działania władze w Teheranie "w najostrzejszych słowach" chce zwołać posiedzenie "w celu skoordynowania wspólnej dyplomatycznej odpowiedzi na bezczelny atak Iranu".

Czyli teraz ta grupa będzie debatować czy ma być III wojna światowa , czy mogą gromadnie napaść na Iran , ale Iran ma wsparcie z Chin i Rosji , Korei Północnej,  a co te kraje przekazały czy przekażą w razie wojny strach pomyśleć , zaraz cały świat stanie z braku ropy a Gospodarki G7 się rozsypią , zresztą Unia już padła a przyczyna krachu jest Zielony Ład :, zresztą reszta świata nie da zgody na demolkę świata tym kraikom z G – 7 !!!!!

Mateusza 24: 22  Doprawdy, gdyby owe dni nie zostały skrócone, nie byłoby wybawione żadne ciało; ale ze względu na wybranych+ owe dni zostaną skrócone.+

Portret użytkownika ba19

 

 

1. Zanim powstała Liga Narodów  to w I wojnie światowej musiało zginąć 14 mionów ludzi a Europa była zrujnowana . 

2. Zanim powstało ONZ musiała się odbyć II wojna światowa  i musiało zginąć 60 milionów ludzi i nie tylko Europa była zrujnowana ale Azja , kraje Pacyfiku i Atlantyku /

3 Zanim narody Ziemi oddadzą władzę ONZ i stanie się Rządem Światowym  musi wybuchnąć III wojna światowa , a ile musi zginąć ludzi przy współczesnej technice niech sobie każdy odpowie sam :

Bestia to ONZ

10 króli to – potęgi światowe co oddadzą władzę ONZ

Objawienia 17: 12  „A dziesięć rogów, które ujrzałeś, oznacza dziesięciu królów,+ którzy jeszcze nie otrzymali królestwa, lecz na jedną godzinę otrzymują władzę jako królowie wraz z bestią. 13  Ci mają jedną myśl i dlatego dają bestii swą moc i władzę.+

Mateusza 24: 21  bo potem będzie wielki ucisk,+ jakiego nie było od początku świata aż dotąd+ i już nigdy więcej nie będzie.

Wielki Ucisk to III wojna światowa , a dlaczego nazywa się ta wojna wielkim uciskiem , bo chrześcijanie nie biorą udziału w tej wojnie, są obserwatorami , ale narody nie są obserwatorami tylko uczestnikami TEJ WOJNY

Rzymian 12: 18  Jeśli możliwe, o ile to od was zależy, zachowujcie pokój+ ze wszystkimi ludźmi. 19  Nie mścijcie się+ sami, umiłowani, lecz pozostawcie miejsce srogiemu gniewowi;+ napisano przecież: „Pomsta jest moja; ja odpłacę, mówi Jehowa”.+

Mateusza 24; 35  Niebo i ziemia przeminą,+ lecz moje słowa na pewno nie przeminą.+

 

Portret użytkownika ba19

Iran grozi sojusznikom

Iran grozi sojusznikom Izraela. Mówią o odwecie za pomoc

Irański Korpus Strażników Rewolucji Islamskiej (IRGC) przeprowadził w sobotę atak na Izrael, wystrzeliwując dziesiątki dronów i rakiet. Ostrzał terytorium Izraela trwał 5 godzin — podały amerykańskie źródła. Wojska izraelskie oszacowały liczbę pocisków na ponad 200. Większość z nich została przechwycona przez siły zbrojne Izraela, USA, a także Wielkiej Brytanii, poinformowała izraelska armia. Podano też informacje o zaangażowaniu wojsk francuskich. Ten atak stanowi pierwszą bezpośrednią konfrontację między Iranem a Izraelem — nigdy wcześniej nie doszło do wystrzelenia pocisków z terytorium Iranu w kierunku Izraela.

https://www.onet.pl/informacje/onetwiadomosci/tak-wygladal-nocny-atak-iranu-ponad-200-pociskow-zmierzalo-w-strone-izraela/gt5mtgk,79cfc278

Teraz zamiast dawać antyrakiety Ukrainie , zachód będzie musiał dawać Izraelowi , ile kosztuje dron - rakieta z Iranu,  a ile antyrakieta z USA - NATO  - Izraela , koszty  obrony są nie do wyobrażenia a zapewne to dopiero początek eskalacji, bo Izrael nie odpuści , a jak Iran wystrzeli 10 tys. rakiet i dronów w Izrael  , to czym zestrzelą te drony - rakiety ?

Mateusza 24: 22  Doprawdy, gdyby owe dni nie zostały skrócone, nie byłoby wybawione żadne ciało; ale ze względu na wybranych+ owe dni zostaną skrócone.+

Portret użytkownika ARTUR

Jeśli nie ma stanu wojny

Jeśli nie ma stanu wojny między NATO i Rosją to każdy obcy żołnierz walczący przeciw Rosji jest najemnikiem więc moze trafić na Syberię bo nie może być jeńcem , żołnierz obcej armii w mundurze rosyjskim jest likwidowany na miejscu jako dywersant , żołnierz rosyjski walczący przeciw Rosji w mundurze obcej armii jest skazywany na dożywocie / zapewne na Syberii / . Takie zasady obowiązują na świecie a Konwencja obejmuje jedynie żołnierzy walczących i posiadających obywatelstwo zwaśnionych stron .

Skomentuj