Kosmiczna katastrofa, która zmieniła bieg ludzkości - badania nad uderzeniem komety sprzed 13 000 lat

Kategorie: 

Źródło: zmianynaziemi

Prawie 13 tysięcy lat temu na niebie nad Syrią miało miejsce katastrofalne wydarzenie, które na zawsze zmieniło bieg historii ludzkości. Według naukowców, uderzenie komety lub jej fragmentów w ziemską atmosferę doprowadziło do serii niszczycielskich zjawisk, które ostatecznie przyczyniły się do narodzin rolnictwa w tym regionie.

 


Nowe odkrycia archeologiczne rzucają nowe światło na to, w jaki sposób katastrofalne wydarzenie kosmiczne sprzed prawie 13 tysięcy lat mogło zapoczątkować rewolucyjne zmiany w rozwoju cywilizacji ludzkiej. Analizując warstwy osadów z neolitycznego stanowiska Abu Hureyra w Syrii, naukowcy znaleźli liczne dowody na gwałtowne zmiany klimatyczne i społeczne, które nastąpiły po uderzeniu komety lub jej fragmentów.

 

Zniszczenia spowodowane potężną falą uderzeniową, która dosłownie zmiótła ówczesne społeczności łowiecko-zbierackie, doprowadziły do wyginięcia wielu roślin i zwierząt, od których zależało przetrwanie ludzi. Jednak to właśnie te dramatyczne wydarzenia stały się katalizatorem przejścia od gospodarki zbieracko-łowieckiej do rolnictwa.

Odkryto ślady wczesnych form uprawy roślin oraz udomowienia zwierząt, które pozwoliły ludziom na adaptację do nowych, trudnych warunków środowiskowych. Znaleziska takie jak pęknięty w wyniku uderzenia kwarc stanowią namacalny dowód na niszczycielską siłę tego starożytnego kataklizmu.

 

Zdaniem archeologa Andrew Moore'a z Rochester Institute of Technology, odkrycia te dostarczają kluczowych informacji na temat tego, w jaki sposób wydarzenia kosmiczne mogły kształtować rozwój cywilizacji ludzkiej. Choć uderzenie komety było tragicznym wydarzeniem, to w dłuższej perspektywie doprowadziło do przełomowych zmian, które ostatecznie przyczyniły się do narodzin rolnictwa i udomowienia zwierząt.

 

Te fascynujące badania pokazują, jak głęboki wpływ mogą mieć katastrofy kosmiczne na trajektorię naszego gatunku. Być może gdyby nie ta kosmiczna katastrofa, ludzkość poszłaby zupełnie inną drogą rozwoju.

Ocena: 

4
Średnio: 4 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika ba19

Ukraina kompletnie zaskoczy

Ukraina kompletnie zaskoczy Rosję? Możliwa wielka mobilizacja

To byłaby znakomita odpowiedź na działania Władimira Putina. Według portalu Meduza, Ukraina może wiosną zmobilizować minimum 500 tys. osób po broń. To bardzo dużo, ale teoretycznie Siły Zbrojne Ukrainy dysponują nawet pięcioma milionami rekrutów. A tych brakuje już od kilku miesięcy.

https://www.o2.pl/informacje/ukraina-kompletnie-zaskoczy-rosje-mozliwa-wielka-mobilizacja-7015703628307360a

Czyli likwidacja Ukrainy tej nacji w Europie idzie w szybkim tępię, Putin powiedział wyraźnie, ze użyje wszelkich środków militarnych aby wygrać na Ukrainie  , a co to oznacza niech każdy sam się domyśli , tym bardziej ze USA pcha Europe do wojny z Rosją :

USA mogą w końcu przegłosować pakiet pomocy dla Ukrainy. Mike Johnson ma jedno "ale"

" Republikanin zażądał, aby rząd USA skonfiskował zamrożone rosyjskie aktywa i wykorzystał je do opłacenia części wsparcia dla Ukrainy. Głównym hamulcowym w tej kwestii może okazać się Berlin. "

https://wiadomosci.onet.pl/swiat/wielkie-zaskoczenie-mike-johnson-pomoze-ukrainie-ale-stawia-warunek/byf17gg

Teraz wiadomo kto chce zrujnować kraje Unii Europejskiej , całą Europę aby tylko zarobić fortunę na zbrojeniach na krajach Unii !

Mateusza 24: 22  Doprawdy, gdyby owe dni nie zostały skrócone, nie byłoby wybawione żadne ciało; ale ze względu na wybranych+ owe dni zostaną skrócone.+

Skomentuj