Nadciąga cyfrowe tsunami - nowy procesor NVIDIA odmieni nasz świat

Kategorie: 

Źródło: nvidia

Nadciąga technologiczna burza, która odmieni nasz świat. Ziemia stoi w obliczu niezwykłej technologicznej rewolucji, której katalizatorem jest potężny, nowy procesor stworzony przez amerykańską firmę NVIDIA. Ten superszybki układ oznacza gwałtowne przyspieszenie w rozwoju sztucznej inteligencji, otwierając drzwi do zastosowań, o których jeszcze niedawno mogliśmy tylko pomarzyć.

 

Czip B100 zaprezentowany przez NVIDIA to prawdziwy przełom. Ekonomiści zgodnie twierdzą, że to początek nowej ery przemysłowej, a zarazem koniec rynku pracy, jaki znamy dotychczas. Giganci technologiczni już planują, jak wykorzystać ten nowy procesor - od odkurzaczy po roboty chirurgiczne, samochody elektryczne i humanoidalne maszyny, które mogą zastąpić ludzi w wielu codziennych czynnościach.

 

Rewolucja napędzana przez sztuczną inteligencję już się rozpoczęła. Dwa lata temu kluczowym wydarzeniem był ChatGPT - zaawansowany model językowy stworzony przez OpenAI. Od tamtej pory AI dokonuje imponujących postępów, znajdując zastosowanie w coraz to nowych dziedzinach - od tkactwa po sterowanie autobusami miejskimi.

 

Teraz, wraz z pojawieniem się procesora B100, nadchodzi kolejny przełomowy etap tej rewolucji. Ekonomiści zgodnie twierdzą, że to początek nowej ery przemysłowej, w której sztuczna inteligencja będzie odgrywać kluczową rolę. Jednocześnie, ta technologiczna transformacja oznacza koniec rynku pracy, jaki znamy do tej pory.

 

Giganci technologiczni już planują, jak wykorzystać potencjał nowego procesora NVIDIA. Zastosowania obejmują spektrum od prostych urządzeń, takich jak odkurzacze, po zaawansowane roboty chirurgiczne i autonomiczne samochody elektryczne. Nawet humanoidalne maszyny, które mogą zastąpić ludzi w wielu codziennych czynnościach, stają się coraz bliższe rzeczywistości.
Szczególnie niepokojące są prognozy dotyczące rynku pracy.

 

Według ekspertów, sztuczna inteligencja już zastępuje armię programistów w Stanach Zjednoczonych. Szef NVIDIA radzi młodym ludziom, aby zamiast uczyć się programowania, skupili się na uprawie ekologicznych warzyw - tego bowiem AI jeszcze nie potrafi.

 

Rewolucja technologiczna oznacza, że wiele dotychczasowych zawodów stanie się zbędnych. Kto pierwszy zostanie w tej transformacji pokonany? Czy nadchodzi koniec ery programistów i innych specjalistów, których pracę będzie mogła wykonywać sztuczna inteligencja?


Nadciągająca rewolucja spowodowana rozwojem AI będzie miała daleko idące konsekwencje. Nie tylko to, jak pracujemy, ale także to, czym się zajmujemy, a nawet to, ile mamy czasu wolnego i jak go spędzamy, ulegnie radykalnym przemianom.

 

Świat stoi na progu nowej ery, w której sztuczna inteligencja będzie odgrywać kluczową rolę we wszystkich aspektach naszego życia. Choć zmiany te mogą budzić obawy, to jednocześnie otwierają nowe, ekscytujące możliwości. Jak poradzimy sobie z tą technologiczną burzą, która nadciąga, będzie miało kluczowe znaczenie dla naszej przyszłości.

 

Ocena: 

1
Średnio: 1 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika r.abin

Pamiętam, jak w latach 60 u.w

Pamiętam, jak w latach 60 u.w., nauka - miała rozwiązać problemy energii i raka. Okiełzanie fuzji jądrowej i likwidacja chorób - w ciągu 50 lat. Może trochę przyhamujmy entuzjazm, bo w dziedzinie sterowania ludzkoścąi - owszem (będzie postęp)

Portret użytkownika ba19

Indyk myślał o niedzieli a w

Indyk myślał o niedzieli a w sobotę  ....:

Daniela 2: 44  „A za dni tych królów+ Bóg nieba+ ustanowi królestwo,+ które nigdy nie zostanie obrócone wniwecz.+ I to królestwo nie przejdzie na żaden inny lud.+ Zmiażdży ono wszystkie owe królestwa+ i położy im kres, lecz samo będzie trwać po czasy niezmierzone;+

Objawienia 17: 12  „A dziesięć rogów, które ujrzałeś, oznacza dziesięciu królów,+ którzy jeszcze nie otrzymali królestwa, lecz na jedną godzinę otrzymują władzę jako królowie wraz z bestią. 13  Ci mają jedną myśl i dlatego dają bestii swą moc i władzę.+ 14  Ci stoczą bitwę z Barankiem,+ ale Baranek ich zwycięży,+ ponieważ jest Panem panów i Królem królów.+ Zwyciężą też ci, którzy są z nim powołani i wybrani, i wierni”.+

Objawienia 22: 12  „‚Oto przychodzę szybko+ — a zapłata,+ którą daję, jest ze mną — aby każdemu oddać według tego, jakie jest jego dzieło.+

Skomentuj