Krwawy zamach terrorystyczny pod Moskwą, rozstrzelano conajmniej 60 osób

Kategorie: 

Źródło: kadr z YouTube

Wczoraj pod Moskwą doszło do tragicznego zamachu terrorystycznego, który wstrząsnął opinią publiczną na całym świecie. W Crocus City Hall w Krasnogorsku, położonym na obrzeżach rosyjskiej stolicy, uzbrojeni napastnicy otworzyli ogień, a następnie doszło do eksplozji, w wyniku której wybuchł pożar. Zgłoszono, że liczba ofiar śmiertelnych wynosi ponad 60 osób, jednak nieoficjalne źródła podają, że może to być nawet 82 osoby.

 

Do ataku przyznała się islamska organizacja terrorystyczna ISIS, ale wszyscy podchodzą do tej informacji z ostrożnością, bo ISIS przyznaje się do każdego zamachu. Rosyjska Federalna Służba Bezpieczeństwa (FSB) poinformowała o zatrzymaniu 11 osób, w tym czterech terrorystów bezpośrednio zaangażowanych w zamach.

 

Informacje te pojawiły się po wcześniejszym zatrzymaniu dwóch podejrzanych w obwodzie briańskim, kilka kilometrów od granicy z Ukrainą.Rosyjskie media sugerują, że za zamachem stoją właśnie Ukraińcy ewentualnie CIA, któe nomen omen w dawnych czasach zakładało Al Kaidę, prekursora ISIS.

 

Wydarzenie to, jak każdy akt terrorystyczny, wzbudza wiele emocji i pytań dotyczących motywów, odpowiedzialności, a także skuteczności środków bezpieczeństwa. Z tego, co ujawniły służby, czterej podejrzani o bezpośrednie zaangażowanie w zamach mieli zostać zatrzymani, co może wskazywać na szybką reakcję sił bezpieczeństwa w identyfikowaniu i neutralizowaniu potencjalnych zagrożeń.

 

Zachodnie media sugerują, że cały zamach moze być ustawką Putina, bo w przeszłości robił rzekomo podobne rzeczy wysadzając budynki i obarczając za to czeczeńskich terrorystów. Trudno jednak znaleźć jakiekolwiek zyski jakie Putin może uzyskać z tej masakry, bo kilka dni temy został wybrany na kolejną kadencję na prezydenta Federacji Rosyjskiej a społeczeństwo popiera wojnę z Ukrainą.

 

Pojawiła się też informacja o rzekomym udziale obywateli Tadżykistanu w zamachu wywołała dyplomatyczną burzę. Ministerstwo Spraw Zagranicznych Tadżykistanu w wydanym komunikacie zaapelowało o powstrzymanie się od rozpowszechniania niepotwierdzonych informacji, podkreślając jednocześnie, że tadżycka strona nie otrzymała od oficjalnych władz Rosji potwierdzenia takich doniesień.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika znawca

Spektakularny sukces NATO.

Spektakularny sukces NATO. Terroryści zaatakowali Rosję !

Już na starcie należy włożyć między bajki opowieści o wiodącej roli ISIS w akcie terroru  przeprowadzonym na terenie obiektu Crocus City Hall w mieście Krasnogorsk. To tak, jakby ktoś nie mógł sobie wyobrazić działania prostego schematu : CIA zakłada ISIS (wcześniej: Al-Kaida), agent/operator/terrorysta ?/funkcjonariusz ?? ISIS wraca do USA – stamtąd razem z NATO i w ramach NATO, CIA przenosi go do Kijowa, z kolei służby ukraińskie doszkalają kursanta – już na poziomie SBU (raczej nie HUR-czyli-jaki analityk ?/a jedynie-bojownik), by następnie – już jako ISIS „we właściwej sprawie”, mógł dokonać ataku terrorystycznego.

Jak ktoś chce sobie wierzyć, że Ukraina nie ma z tym nic wspólnego, to niech sobie wierzy w to jak naiwne dziecko. Z kolei ważniejszym elementem jest ustalenie poziomu ignorancji władzy z Kremla. Jeśli jest możliwe wyeliminowanie fizyczne przywódców puczu Prigożyna, który słusznie – zwracał uwagę na idiotyzmy w czystej postaci głupoty – popełniane przez administrację Prezydenta Federacji Rosyjskiej, na czele z samym Włodzimierzem Putinem, a możliwe jest to, ażeby granica ukraińsko-rosyjska była na tyle nieszczelna aby „siły Ukro-Szkopa” mogły wykonywać ataki na Rosję za pomocą dronów, przeprowadzania rajdów w skali batalionowej grupy taktycznej na tereny spod Biełgorodu, czy teraz – prawdopodobnie zorganizowanym atakiem terrorystycznym na Krasnogorsk – to, to jest właśnie ten moment, w którym należy ustalić co jest ważniejsze; dowodzenie słuszności rosyjskich oskarżeń pod adresem Ukrainy, czy ustalenia faktu dokonanego politycznie – w ramach „made in debil Putin” ?

Bo … jeśli USA broni rosyjskiego sektora energetycznego i nie pozwala już Ukrainie niszczyć go za pomocą całej serii ataków dronów bojowych, argumentując to ochroną stabilności światowego rynku ropy oraz tzw. „elementem nieprzewidywalności” - czyli-tzw. „groźną Rosją”, to może – nawet i największe polityczne stanowisko anty-amerykańskie z łatwością uzna, że – faktycznie, nie odbywa się na naszych oczach jakiekolwiek sciene-fiction, tylko – „sprytny” ISIS, podstępnie wykorzystał nadarzającą się okazję i … zaatakował Rosję ! Oczywiście bez żadnej protekcji i wsparcia z góry, z wiadomego kierunku działania …

Dlatego doszło do spektakularnego sukcesu NATO, którego osiągnięcie efektów, nie wymagało tak dużego zaangażowania wszelakich zasobów, na poczet wsparcia Ukrainy, w jej rzekomej – „wielkiej wojnie ojczyźnianej”, bo przecież nie kontr-wojny domowej, prowadzonej w celu podsycania konfliktu wewnętrznego (w terminologii propagandystów Zachodu nazywanej : separatystami z Donbasu).

A jeśli już mówimy o tym, że Ukraina prowadzi wojnę obronną przed pełnoskalową agresją Rosji, to należy pamiętać o tym, że sama ją sprowokowała m.in. poprzez prowadzenie wojny domowej w Donbasie przez 8 lat, tam gdzie – wszyscy są pro-rosyjscy, jak nie pod postacią 60 % mniejszości narodowości rosyjskiej, tak również pod postacią Ukraińców anty-zachodnich, niewidzących korzyści korelacji z nim, z NATO, czy z USA. Jednym słowem – sami swoi tworzący dla siebie przestrzeń do życia. Oraz oczywiście Krym mógł zostać uznany za teren rosyjskiej aneksji, z kolei wcześniej Kosowo uznano za element prawa międzynarodowego, nadając temu terytorium „pełnoskalową” nazwę – legalnie przeprowadzonego ogólnokrajowego referendum na rzecz jedności Narodu Kosowarów. To dlaczego Krym nie mógł być uznany za byt elementu niezależności politycznej, skoro mieszka tam tylko – 25% Ukraińców i 10 % Tatarów ? W taki oto sposób Ukraina nie wywołuje wojny z Rosją …

Drodzy Państwo, jedynie „słuszność” sozialstaat EU aus NATO w sprawie likwidowania gospodarki wolnorynkowej  może nam w Polsce, przynieść na Nasze Ziemie – wieści o innej skali rażenia, o czym buce z Konfederacji WiN, z tajemniczych powodów - nie raczą pamiętać i nie brać tego zagrożenia na poważnie pod uwagę. Popatrzmy na takiego np. posła Przemysława Wiplera. Jako ekscelencja poseł, poradził nam dziś wszystkim, budowę prywatnych schronów na swych posesjach. Pan poseł NATO nicht sozialstaat wyjawił nam swe prywatne plany, budowy dla siebie takiego rozwiązania obronnego. Ponadto uważa on, że w kraju źle się dzieje na skutek kolejnego, trzeciego już wtargnięcia rosyjskiej rakiety bojowej, w naszą przestrzeń powietrzną i on wprost przyznał się że – to jest ten element, który motywuje go, do zrealizowania takich założeń z dziedziny self-defence. A może łatwiej jest prowadzić inną materię polityczną, na gruncie geopolitycznym i zrezygnowanie z odgrywania roli, pod kątem bycia bezpieki wolnorynkowej NATO ?

Pożyjemy, zobaczymy w praktyce, pro-amerykańskie ekscytacje naszej wielkiej Konfederacji, odczujemy to zarówno na poziomie Wolności, jak i Niepodległości …

System wolnorynkowy NATO to nie jest gospodarka centralnie planowana ZSRR. W porównaniu do obydwu modeli, sozialstaat EU nigdy nie był i dalej nie jest zdolny do bycia geopolityczną potęgą.

Portret użytkownika axell69

15 podejrzanych rzeczy na

15 podejrzanych rzeczy na temat moskiewskiego ataku terrorystycznego  , z którymi  zgadzam się  :

 

 

 

1. Rosja zawarła sojusz z największymi wrogami Jerozolimy, Syrią i Iranem; Pomoc humanitarna Putina dla Gazy i Hamasu po 7 października 2023 r. niemal zerwała stosunki dyplomatyczne między obydwoma krajami.

 

Amir Weitmann, szef libertariańskiego klubu rządzącej izraelskiej partii Likud, obiecał krwawą zemstę na Kremlu – „Rosjanie zapłacą za wspieranie wrogów Izraela” – krzyknął do oszołomionego reportera rosyjskiego kanału telewizyjnego RT.

 

„Rosja wspiera wrogów Izraela. Rosja wspiera nazistów, którzy chcą popełnić na nas ludobójstwo, a Rosja zapłaci cenę” – powiedział Weitmann. „Wygramy tę wojnę. Potem nie zapomnimy, co wy robicie, nie zapomnimy, przyjedziemy, sprawimy, że Ukraina wygra. Zadbamy o to, żebyście zapłacili cenę za to, co uczyniliście, wy jako Rosja”.

 

 

Fale emocji ponownie wzrosły, gdy 16 lutego Putin zaprosił Hamas i inne ugrupowania palestyńskie na rozmowy do Moskwy. Zaledwie tydzień później, 22 lutego, przedstawicielka Bidena na Ukrainę, pierwsza w Izraelu Victoria Nuland obiecała „przyspieszenie asymetrycznej wojny” przeciwko Rosji. 

 

Putina „na pewno spotkają jakieś nieprzyjemne niespodzianki” – stwierdziła Nuland, która miała swój udział w terrorystycznych strzelaninach na Majdanie i, jak się mówi, w bombardowaniu eurazjatyckiego rurociągu „Northstream”. 

 

Bycie Żydem – zna swoje znaczenie: 22 lutego w kalendarzu hebrajskim pokrywa się z 13. adar/ta'anit Estery, dniem świętym, który oznacza triumf Izraela nad swoimi wrogami.

 

Dwa tygodnie później Nuland ogłosiła, że ​​odchodzi z funkcji zastępcy sekretarza stanu na polityczną „emeryturę”. Mało kto spodziewał się takiego posunięcia, co 6 marca potwierdziła administracja Bidena. 

 

Zaledwie 24 godziny później rosyjskie tajne służby FSB ogłosiły, że udaremniły planowany atak terrorystyczny na moskiewską synagogę.    (  nie rozumiem tego , po co udaremniali ??)

 

 

2. Ambasady USA i Wielkiej Brytanii ostrzegła swoich obywateli 7 marca, że ​​istnieje bezpośrednie niebezpieczeństwo ataków terrorystycznych na masowe zgromadzenia w Moskwie – w tym kontekście podkreśla się „koncerty”. 

 

3. Dlaczego terroryści zdecydowali się na jazdę rzucającym się w oczy samochodem (zagraniczna tablica rejestracyjna)?

 

4. Film sugeruje, że w strzelaninie brały udział ponad 4 osoby. Samochód do ucieczki jest dość mały, więc: gdzie jest drugi pojazd?

 

5. Dlaczego terroryści weszli do budynku. Dużo łatwiej byłoby im przeprowadzić strzelaninę przed budynkiem – przed lub po koncercie. Wszystko skończyłoby się w ciągu minuty, nie byłoby kryjówki dla docelowego tłumu (=więcej ofiar, większa anonimowość dla nich samych..) Decyzja przeciwko „łatwemu występowi”   wygląda jak demonstracja siły. „uderzamy tak, jak chcemy”.

 

6. Terroryści planowali ucieczkę z miejsca zdarzenia. ponieważ nieidentyfikowanie tego jest warunkiem wstępnym. dlaczego wtedy nie używali kominiarek? znowu zachowywali się tak, jakby mieli w kieszeni paszporty dyplomatyczne. oraz pomocnicy w zarządzaniu salą koncertową, którzy wyłączyli wszystkie kamery CCTV.

 

 

7. Terroryści nie wyglądali na typowych islamistów. Żaden z nich nie miał brody, nie było żadnego zamachu samobójczego, nie było słychać okrzyków „alahu akbar”.

 

8. Masywny kamienny budynek zapalił się jak podpałka. Tylko akceleratory i dużo benzyny powodują tak szybki zapłon. Według relacji naocznych świadków terroryści mieli ze sobą duże plastikowe torby wypełnione płynem. Filmy z telefonów komórkowych przedstawiające terrorystów wchodzących do budynku kontrastują z tymi „oświadczeniami”.

 

9. Widzowie twierdzili, że kiedy próbowali uciec z sali koncertowej, okazało się, że wszystkie drzwi były zamknięte. Niemniej jednak terroryści (którzy przybyli późno) weszli do budynku bez widocznych problemów - a oni, co jest jeszcze bardziej tajemnicze - byli w stanie wyjść, gdy zakończyli swoją krwawą robotę. Oznacza to, że mieli klucz lub pomocników w gronie pracowników ochrony.

 

10. Policja i straż pożarna przybyły na miejsce z opóźnieniem, choć w momencie rozpoczęcia strzelaniny musiały być wykonane setki rozmów telefonicznych. Jaki jest powód tego opóźnienia? 

 

11. Terroryści zdołali opuścić miejsce zdarzenia – nietknięci i nie ścigani. Ukrywanie się w Moskwie byłoby szybkim i sprytnym klinem umożliwiającym udaną ucieczkę.

 

12. Niedaleko granicy ukraińskiej pokazano aresztowanie dwóch mężczyzn. Zostali przesłuchani na miejscu. mówiło się, że ich samochód zatrzymała policja – obaj mężczyźni uciekli do lasu, gdzie zostali złapani. Jest to poszlakowy dowód zaangażowania Ukrainy. Ale dlaczego geniusz w Kijowie miałby podejmować takie ryzyko i kazać terrorystom przyjść tędy?

 

13. Pierwsze doniesienia mówiły, że podczas zatrzymania padł „strzał”. biorąc pod uwagę fakt, że moskiewscy terroryści byli uzbrojeni po zęby, pojawia się pytanie: dlaczego nie zasypali swoich odpowiedników lawiną amunicji?

 

14. Zatrzymań dokonano „wieczorem 22-go”. zdjęcia pokazują, że działo się to w świetle dziennym. to nie jest możliwe: kiedy zaczęła się strzelanina, w Moskwie było już po zachodzie słońca. kto zatem jest/był nam tam przedstawiony?

 

  1. Dlaczego nie było żadnych listów z przeprosinami, które wysłano 22-go i dotarły na adresy następnego dnia? Nie było to wcześniej wyrazistych gróźb ze strony państwa islamskiego wobec Rosji, gdyż bezpośredni konflikt między stronami jest już historią od lat.

 

 

Żródło : https://www.henrymakow.com/

 

„Dopóki nie staną się świadomi, nigdy się nie zbuntują, a dopóki się nie zbuntują, nie mogą stać się świadomi”.
-George Orwell, 1984

Portret użytkownika ba19

Rakieta znowu naruszyła

Rakieta znowu naruszyła polską przestrzeń powietrzną. Jest komunikat

W niedzielę nad ranem polskie Dowództwo Operacyjne przekazało, że podczas zmasowanego ataku na Ukrainę, jedna z rakiet manewrujących naruszyła polską przestrzeń powietrzną. "Obiekt wleciał w polską przestrzeń na wysokości miejscowości Oserdów (woj. lubelskie) i przebywał w niej przez 39 sekund. W trakcie całego przelotu był obserwowany przez wojskowe systemy radiolokacyjne" — podano.

https://www.onet.pl/informacje/onetwiadomosci/rakieta-znowu-naruszyla-polska-przestrzen-powietrzna-jest-komunikat/5xm46ez,79cfc278

Gdyby to była prawda ,ze rakieta Rosyjska naruszyła Polską granice to by pokazało, ze Ukraina wcale nie zestrzeliwuje rakiet Rosyjskich , które sobie latają jak chcą i kiedy chcą , nawet mogą bezkarnie wlecieć do Polski zawrócić i udrzeć w cel na Ukrainie , ale może to nie była znowu rakieta z Rosji tylko z Ukrainy aby Polskę wciągnąć do wojny z Rosją , USA - NATO - UNIA przebierają nogami aby wywołać totalną – III wojnę światową  z Rosją

Mateusza 24: 22  Doprawdy, gdyby owe dni nie zostały skrócone, nie byłoby wybawione żadne ciało; ale ze względu na wybranych+ owe dni zostaną skrócone.+

Portret użytkownika Bartosz Maski

Podoba mi się u ruskich to,

Podoba mi się u ruskich to, że nie wpierdalają się u nich ani baby ani żadni pederaści do poważnych spraw. U nas za to pełno jest tego, aż się brzydzi słuchać tych wszystkich "ekspertów" od siedmiu boleści. Każdy z nich tylko nas osłabia. A zapomnieliśmy, że Polska jest starszym bratem Rosji. Nie młoszym a starszym. Co staje na drodze do pokoju pomiędzy nami? 

Pod artykułem o locie balonem w kosmos 6 stron wstecz prawdopodobnie zdekonspirował się trol. 

Strony

Skomentuj