Ukraina na krawędzi upadku, ostrzeżenie polskiego generała

Kategorie: 

Źródło: zmianynaziemi.pl

Konflikt między Ukrainą a Rosją trwa już od ponad roku, a jego konsekwencje są coraz bardziej dotkliwe dla ukraińskiego państwa i społeczeństwa. Według słów byłego szefa Sztabu Generalnego Wojska Polskiego, generała Rajmunda Andrzejczaka, straty Ukrainy w tej wojnie należy liczyć "w milionach", a Kijów po prostu "przegrywa tę wojnę" z powodu braku zasobów i siły ludzkiej do kontynuowania walki.

 

W rozmowie z telewizją Polsat, emerytowany generał Andrzejczak określił sytuację na ukraińskich polach bitew jako "bardzo dramatyczną", podkreślając, że "w wojnie nie ma cudów". Jego zdaniem, decyzja prezydenta Wołodymyra Zełenskiego o zastąpieniu dowódcy sił zbrojnych, generała Walerego Załużnego, przez Ołeksandra Syrskyego, nie przyniosła znaczącej poprawy, gdyż kluczowe problemy pozostają nierozwiązane.

 

Według Andrzejczaka, Ukraina boryka się z poważnymi niedoborami sprzętu wojskowego i siły ludzkiej, a poniesione straty w ludziach coraz bardziej ograniczają jej zdolności bojowe. "Brakuje im ponad 10 milionów ludzi. Szacuję, że straty należy liczyć w milionach, a nie w setkach tysięcy. W tym kraju nie ma zasobów, nie ma kogo wysyłać do walki" - stwierdził stanowczo generał.

 

Podkreślił również, że ukraińskie siły zbrojne są na granicy wyczerpania, czego dowodem są doniesienia medialne o wyczerpywaniu się przeciwlotniczych pocisków rakietowych, koniecznych do obrony przed rosyjskimi atakami. "Ukraińcy przegrywają tę wojnę" - podsumował Andrzejczak.

 

Ostrzeżenia generała Andrzejczaka korespondują z apelami wielu zachodnich polityków, którzy w ostatnich tygodniach wzywali do zwiększenia produkcji uzbrojenia i przygotowania się na pełnowymiarowy konflikt z Rosją w ciągu najbliższych 2-3 lat. Prezydent Rosji Władimir Putin zapewnia jednak, że Moskwa nie ma planów ani zainteresowania atakiem na państwa NATO.

 

Według danych podanych przez rosyjskiego ministra obrony Siergieja Szojgu, od początku konfliktu w lutym 2022 roku Ukraina straciła ponad 444 000 żołnierzy. Sami Ukraińcy przyznają się do dziesięciokrotnie mniejszej liczby zabitych, ale mało kto im wierzy. Wojna doprowadziła również do masowej ucieczki ludności cywilnej z Ukrainy - zgodnie z danymi ONZ, na całym świecie zarejestrowano prawie 6,5 miliona ukraińskich uchodźców.

Władze w Kijowie wielokrotnie skarżyły się, że dostawy broni z Zachodu są niewystarczające. Apele te nasilają się w obliczu faktu, że wniosek prezydenta USA Joe Bidena o przyznanie Ukrainie dodatkowych 60 miliardów dolarów pomocy utknął w Kongresie z powodu żądań republikańskich, aby wzmocnić bezpieczeństwo granic Ameryki.

 

W tej trudnej sytuacji Kijów rozważa wprowadzenie nowej ustawy o mobilizacji, która obniży minimalny wiek poboru mężczyzn z 27 do 25 lat. Plany zakładają wysłanie na front 500 000 nowych żołnierzy. Tymczasem rosyjskie siły zbrojne odniosły w ostatnim czasie znaczące sukcesy na polu bitwy. W ubiegłym miesiącu wyparto wojska ukraińskie z strategicznego miasta Awdijiwka w Donbasie, a także wyzwolono kilka okolicznych miejscowości. Awdijiwka znajdowała się na linii frontu od 2014 roku i była często wykorzystywana przez Kijów do ostrzeliwania bloków mieszkalnych w pobliskim Doniecku.

 

Słowa generała Andrzejczaka o "milionowych stratach" Ukrainy i jej przegranej wojnie z Rosją, choć mogą wydawać się pesymistyczne, znajdują odzwierciedlenie w faktach i danych przedstawianych przez obie strony konfliktu. Sytuacja Kijowa jawi się jako bardzo trudna, z niedoborami sprzętu i siły ludzkiej, co stawia pod znakiem zapytania możliwość kontynuowania walki na obecną skalę. Konieczne wydaje się zatem albo zawarcie pokoju, albo pilne zwiększenie produkcji uzbrojenia i wsparcia militarnego dla Ukrainy ze strony państw zachodnich, aby odwrócić niekorzystny dla niej bieg wydarzeń.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika spokoluz

Najwiekszym wrogiem ulandu i

Najwiekszym wrogiem ulandu i przyjacielem kacapii jest i sra el - odkąd polecił swojemu hamasowi zaatakować to nagle zatrzymały sie kanały z kapusta i zabawkami , które zostały przekierowane na bliski wschód. Atak na ambasadę irańską rozgrzeje kociołek na dobre i o ulandzie wszyscy zapomną. Widzą to też reżimowcy z kijowa i są rozparcelowani po ambasadach a wuc ulandu .....

- wieści z sieci -

Zełenski zakupił Highgrove House od króla Karola.

Volodymyr Zelenskyy jest nowym właścicielem Highgrove House, wcześniej należącego do króla Karola. Highgrove House. Nie jest jasne, za ile Highgrove House został sprzedany Volodymyr Zelensky. Jego cena w 1980 roku to równowartość około 4,7 do 8 milionów funtów. Rzeczywista cena powinna być jednak znacznie wyższa - około 20 milionów funtów.

Wcześniej kupił chawirę w majami i w i sra elu - ma rozmach skurwysyn bo to około 50 mln dulcuf.

Zatem szczury uciekają z tonącego statku , upadek ulandu  to tylko kwestia czasu a na południowo-wschodniej granicy staną kacapskie czołgi.

Słowian dobrej woli jest więcej - Słowiański WIEC, Słowiański ZEW , Słowiańsk DUCH , Słowiańska KREW - na pohybę .......

Portret użytkownika ba19

Warto zadać sobie pytanie:

Warto zadać sobie pytanie: kiedy się Ukraińcom lepiej i bezpieczniej   żyło w pokoju , za ZSRR , gdzie nie było wojny , wszyscy mieli prace , naród się rozmnażał w pokoju  , czy za  obecnych czasów  demokracji, za USA – UNII – NATO  , gdzie kraj jest obracany w rumowisko, a 20 milionów obywateli uciekło za chlebem i pokojem na emigrację a zachodnie Korporacje przejęły cały majątek Ukrainy ?

2 Piotra 2 : 19  Obiecują im wolność,+ a sami są niewolnikami skażenia.+ Kto bowiem jest pokonany przez drugiego, ten jest przez niego zniewolony.+

Mateusza 24: 22  Doprawdy, gdyby owe dni nie zostały skrócone, nie byłoby wybawione żadne ciało; ale ze względu na wybranych+ owe dni zostaną skrócone.+

Portret użytkownika spokoluz

Akcja Crocus City Hall  -

Akcja Crocus City Hall  - atak terrorystyczny - Poczekałem na wieści z sieci - wszyscy  się tego aktu wypierają ale .....ń

komu zależy na eskalacji ?  Ulandowi nie zależy , usrańcom tak - kumacie ?

Uland dostał odwetówkę za Biełogrod - co dostanie za to ?  Za usrański atak ? Nikt oprócz usrańców tego nie zrobił - tylko te qrwy robia takie rzeczy bo nie mają honoru.

No to usrania idzie w destrukcję - chooj z usranią i tak to kraj stworzony z przestępców i kurwiszonów - żaden żal po nich nie pozostanie a tylko radość.

Słowian dobrej woli jest więcej - Słowiański WIEC, Słowiański ZEW , Słowiańsk DUCH , Słowiańska KREW - na pohybę .......

Portret użytkownika Endymion

W Rosji w dwóch ostatnich

W Rosji w dwóch ostatnich klasach ponadpodstawowych jest przedmiot jak Przysposobienie Obronne, ucza się strzelać z broni ostrej, udzielać pomocy medycznej w warunkach frontowych oraz taktyk oraz samoobrony. To ogrom wyszkolonych rezerwistów. Za moich czasów PO w szkole było śmieszne, uczono nas uzywania masek przeciwgazowych, ale roczniki kilka lat starsze chodziły na strzczelnicę. Obecni 20 latkowie w Polsce nie mają pojecia jak obsłużyć broń palną, a pewnie nawet nożem kuchennym zrobią sobie kszywdę. W Polsce wystarczy wyłączyc internet na miesiąc, a większość młodych umrze na depresję.

DIVI LESCHI GENUS AMO 

Portret użytkownika inzynier magister

Ukraina jesrt strasznie

Ukraina jest strasznie atakowana, ale Polska również jest strasznie atakowana przez moce zła NWO ! Dlatego musimy się zjednoczyć w Duchu Świętym i prosić w modlitwach Chrystusa Pana o miłsoierdzie ! Niech nas wspierają aniołowie Boga Jahwe, Jezusa oraz Ducha Świętego razem z Matką Boską Wniebowziętą Królową Polski !

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Portret użytkownika ba19

Banderowcy Żydami ?. Żydzi

Banderowcy Żydami ?. Żydzi banderowcami. Czy Polacy o tym wiedzą ?.

"   Wszyscy banderowcy byli Żydami ?.
Sefardyjczycy chętnie służyli jako kaci innych Żydów – Aszkenazyjczyków.

Stąd Holokaust i Babi Jar, i Chatyń i ich inne zbrodnicze „wyczyny”…

Związek Żydów i banderowców na Ukrainie jest nie tylko dzisiejszym zjawiskiem.

Aktywne uczestnictwo Żydów w organizacjach banderowskich stało się w ostatnich dwóch latach normą. Jeden z założycieli Prawego Sektora, jego były sekretarz prasowy, a obecnie poseł do Rady Najwyższej ukro landu Borisław Bereza, od dawna otwarcie przyznał, że jest Żydem – zwłaszcza w wywiadzie udzielonym amerykańskiej publikacji Tablet. A szefowa służby medycznej „Armii Ochotniczej” Yana Zinkiewicz, gdy uległa wypadkowi samochodowemu, została natychmiast wysłana na leczenie nie na przykład do niemieckich klinik, ale do Izraela. "

https://www.klubinteligencjipolskiej.pl/2024/03/%e2%9a%a0-banderowcy-zydami-zydzi-banderowcami-czy-polacy-o-tym-wiedza-%e2%9a%a0/

Mateusza 24: 22  Doprawdy, gdyby owe dni nie zostały skrócone, nie byłoby wybawione żadne ciało; ale ze względu na wybranych+ owe dni zostaną skrócone.+

 

Portret użytkownika ba19

Czy jest możliwa wielka wojna

Czy jest możliwa wielka wojna ?

W ostatnim czasie różne media intensywnie i skupili się na podsycanym konflikcie między NATO a Rosją. Odbywa się to świadomie, a nie przypadkowo.

" Z jednej strony jest to audycja dla mieszkańców Europy, którzy muszą mentalnie przygotować się na trudy, aby rzekomo odeprzeć atak “agresora”. Ale mieszkańcy Europy kategorycznie tego nie potrzebują, żyją dobrze i dobrze odżywieni w swoich państwach i od dziesięcioleci nie są ideologicznie napompowani, jak np. naród ukraiński, którego zachodnia propaganda próbowała zamienić w kontrolowane “stado” i do pewnego stopnia mu się to udało. To fiasko, ludzie w Europie w ogóle nie chcą iść na wojnę z Rosją, a Europejczycy nie chcą żadnej deprywacji, mają już dość własnych rządów. "

https://www.klubinteligencjipolskiej.pl/2024/03/czy-jest-mozliwa-wielka-wojna/

Mateusza 24: 22  Doprawdy, gdyby owe dni nie zostały skrócone, nie byłoby wybawione żadne ciało; ale ze względu na wybranych+ owe dni zostaną skrócone.+

 

Portret użytkownika wiktor wektor

Co oni mogą tam wiedzieć.. ?

Co oni mogą tam wiedzieć.. ? Czy Rosja podbiła/okupuje całą już Ukrainę - nie, czy konflikt zbrojny objął całe jej terytorium - też nie, więc o jakim "upadku" mogą tu mówić ? Powiem wam co o tym myślę.. otóż te nawoływania do pomocy i zwiększenia dostaw uzbrojenia są niczym innym jak podżeganiem wojennym, celem wywołania III światowego konfliktu zbrojnego ot co. Czy oni myślą że Putin głupi jest i nie widzi, nie słyszy, nie orientuje się co jest grane ? Jeśli wszystkie niemal kraje NATO działają przeciwko Rosji dozbrajając Ukrainę to co to niby jest jak nie prowokowanie wojny światowej ? Biorąc pod uwagę że Rosja ma duże zapasy głowic atomowych, które w skrajnym przypadku może użyć a my nie.. to taka wojna oznaczałaby zagładę środkowej europy, bo w przeciwieństwie do Rosji nie mamy "tyłów" ani bezpiecznego zaplecza. 

Ludność Ukrainy to prawie 44 mln. osób z czego aż 67 % ich obywateli jest w wieku od 15..do.. 64 lat, więc śmiało można przyjąć że ok.50% ludzi jest tam w wieku poborowym czyli ~20 mln. Obecnie wcielono do wojska ok.600 tyś. ludzi, więc dysponują jeszcze ponad 3 krotnym zapleczem poborowych.

Portret użytkownika axell69

Od początku specjalnej

Od początku specjalnej operacji na Ukrainie pisałem że , propaganda nasza zachodnia ma w dupie fakty i "musi" wygrać - propaganda
Zacytuję słowa człowieka który od dwóch lat pisze ciekawe i wartościowe teksty na temat tego pojedynku
"Ostatnie dwa lata przyniosły coś, co dla większości ludzi na całym świecie zastanawiających się nad takimi kwestiami jest jednym z najbardziej nieoczekiwanych, a jednocześnie zdumiewających zwrotów geopolitycznych we współczesnej historii.

Dotychczas panujący globalny hegemon, którego celem jest zadanie Rosji – jej długoletniemu nemezis – zdecydowanej porażki strategicznej, która przyniesie największy łup, jaki kiedykolwiek zdobyto, a tym samym skonsoliduje jej bazę władzy w dającej się przewidzieć przyszłości i dalej.

Cesarstwo wyobrażało sobie Rosję jako u kresu cywilizacyjnego dna: słabą, bezbronną i w końcu gotową do zbioru.

Pomimo przysłowiowych już niepowodzeń imperiów, które je poprzedziły, obecni władcy imperium anglo-amerykańskiego, wraz z jego europejskimi państwami wasalnymi i chętnymi siłami zastępczymi na Ukrainie, wierzyli, że „tym razem jest inaczej”. Wmówili sobie, że różnica sił pomiędzy najnowszą odsłoną zachodniego imperium a jego domniemanym rosyjskim przeciwnikiem była tak wyraźna, że ​​zapewniła zwycięstwo nad „stacją benzynową udającą kraj”.

Stworzywszy wcześniej dla siebie logicznie błędny miernik, który nazwali „Produktem Krajowym Brutto”, aby zmierzyć względną siłę narodów, łudzili się, wierząc, że ich wyimaginowane wyższe „bogactwo” zagwarantuje niezwyciężoność we wszystkich obszarach wysiłków, które łącznie stanowią realną władzę .

Jeśli obecna wojna nie przyniosła nic innego, powinna była raz na zawsze wyprowadzić z błędu płytkie umysły zachodniej inteligencji, że gospodarka oparta na finansjalizacji WSZYSTKIEGO nie jest silniejsza niż gospodarka oparta na faktycznej produkcji rzeczy.

Dwuletni konflikt o dużej intensywności ujawnił w niewątpliwy sposób, że kraje zdeindustrializowane są całkowicie niezdolne do prowadzenia nowoczesnej wojny przemysłowej.

Oczywiście dezindustrializacja tzw. „zachodnich demokracji” nastąpiła na przestrzeni kilkudziesięciu lat, pozostawiając za sobą mit „Arsenalu Demokracji” zamiast jego materialnej substancji. Przynosiła ogromne zyski dla stale malejącej nielicznej grupy, nawet gdy wydrążyła zamożną i stabilną społecznie klasę średnią i zapoczątkowała opresyjny neofeudalizm, który jest obecnie na dobrej drodze do dekonstrukcji całej zachodniej kultury.

W całkowicie nieprzewidziany sposób coraz bardziej oczywista porażka nieprzemyślanego planu imperium, by podzielić i podbić rozległą Rosję, uwypukliła wewnętrzne sprzeczności, niespójność ideologiczną i ogromną, endemiczną korupcję cywilizacji kapitalistycznej, która uległa nieodwracalnemu zniszczeniu.

W swojej napędzanej pychą determinacji, by udowodnić, że jest w stanie dokonać tego, czego nie był w stanie dokonać żaden zachodni hegemon w ciągu ostatnich pięciu stuleci, szybko ulegające erozji imperium anglo-amerykańskie będzie teraz zmuszone przełknąć gorzką pigułkę zdecydowanej porażki strategicznej na tym samym wschodnim Europejskie stepy, gdzie swoim poprzednikom zaserwowano własny bankiet konsekwencji.
A Rosjanie, jak to mają w zwyczaju, będą przekazywać nowe hymny zwycięstwa wnukom swoich dzieci, przez przyszłe pokolenia."
link : https://imetatronink.substack.com/p/the-bitter-pill-of-decisive-strategic?utm_source=profile&utm_medium=reader2

„Dopóki nie staną się świadomi, nigdy się nie zbuntują, a dopóki się nie zbuntują, nie mogą stać się świadomi”.
-George Orwell, 1984

Strony

Skomentuj