Niemcy przyznają się do szokującej rozmowy o ataku na most Kerczeński – co to oznacza dla Europy?

Kategorie: 

Źródło: zmianynaziemi.pl

Niemieckie władze potwierdziły autentyczność nagrania audio, w którym wyżsi rangą oficerowie Bundeswehry omawiają możliwość przeprowadzenia ataku na most Kerczeński, łączący Rosję z anektowanym przez nią Krymem. Rozmowa, która została upubliczniona przez rosyjskie media, w tym przez redaktor naczelną RT, Margaritę Simonian, otrzymana od rosyjskich służb bezpieczeństwa, wywołała międzynarodowe kontrowersje i skłoniła rząd Niemiec do rozpoczęcia dochodzenia w sprawie "poważnego" naruszenia bezpieczeństwa komunikacji.

 

W rozmowie oficerowie dyskutują o potencjalnym dostarczeniu Ukrainie pocisków dalekiego zasięgu Taurus, a także o możliwościach wsparcia informacyjnego dla Ukrainy bez bezpośredniego angażowania się w konflikt z Rosją. Omawiano również znaczenie mostu, zarówno ze strategicznego, jak i politycznego punktu widzenia, oraz możliwości jego ataku.

 

Niemieckie Ministerstwo Obrony potwierdziło, że rozmowa wewnątrz Sił Powietrznych została "przechwycona", choć wciąż trwają badania nad tym, czy nagranie zostało w jakikolwiek sposób zmodyfikowane przed publikacją w mediach społecznościowych. Na nagraniu, które trwa 38 minut, oficerowie omawiają szczegółowe kwestie operacyjne i celowe dotyczące pocisków Taurus oraz innych aspektów potencjalnego wsparcia dla Ukrainy, starając się jednocześnie zachować pozory niewiązania się bezpośrednio z konfliktem. Ponadto, niemieccy oficerowie zwrócili uwagę na obsesję Ukraińców dotyczącą mostu Kerczeńskiego, zauważając, że jego znaczenie jest bardziej polityczne niż militarne, i przyznając, że dostarczone pociski "nie zmienią przebiegu wojny".

 

Reakcje Rosji były natychmiastowe, domagając się wyjaśnień od Niemiec i wskazując na to jako na dowód "bezpośredniego" zaangażowania Niemiec w wojnę. Niemieckie władze zainicjowały dochodzenie w celu zbadania, jak doszło do wycieku rozmowy, a także potencjalnych konsekwencji takiego działania dla bezpieczeństwa narodowego i międzynarodowych relacji dyplomatycznych.

 

Konsekwencje tego wycieku mogą być daleko idące, zarówno dla relacji niemiecko-rosyjskich, jak i szerszej dynamiki konfliktu ukraińsko-rosyjskiego. Potwierdzenie autentyczności nagrania przez Niemcy i ich dalsze działania w tej sprawie będą ściśle monitorowane przez społeczność międzynarodową, mając na uwadze potencjalne wpływy na politykę, bezpieczeństwo oraz współpracę międzynarodową.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika ba19

Jeśli Bóg Biblii nie

Jeśli Bóg Biblii nie patyczkował się z Sodomą i Gomorą z ich rażącą niemoralnością a technologicznie byli w Epoce kamienia,  to tym bardziej nie będzie się patyczkował z takimi co przechwalają się swoją militarną technologią zagrażającą  istnieniu planety Ziemi  :

Jeremiasza 25: 33  I pobici przez Jehowę będą w owym dniu od jednego krańca ziemi aż po drugi kraniec ziemi.+ Nie będą opłakiwani, nie będzie się też ich zbierać ani grzebać.+ Będą jak gnój na powierzchni roli’.+

Izajasza 40: 17  Wszystkie narody są przed nim jak coś nie istniejącego;+ są dla niego jak nicość, coś nierzeczywistego.+

Jakuba 4: 14  a przecież nie wiecie, co jutro będzie z waszym życiem.+ Jesteście bowiem oparem, który ukazuje się na chwilkę, a potem znika.+

Portret użytkownika keri

Pomiot banderowski i

Pomiot banderowski i bundeswery robi co może, aby Polski nie było, choć rzekomo reprezentuje Polskę.

Juda w Paryżu próbował rozpętać 3wojnę światową przez agitowanie na rzecz wysłania wojsk NATO (w tym polskich) na 404 czyli skreślenia Polski z mapy świata. Wmówcie mi, że tfuSSk o tym wcześniej nie wiedział. Czy juda został postawiony przed Trybunałem Stanu za zdradę Polski?

tfuSSk stwierdził po zdradzie judy, że na razie wojsko polskie nie zostanie wysłane. Jeśli Grecja i Słowenia nie wyrażą następnym razem sprzeciwu wobec rozpętania wojny przez judę, to tfuSSk rzecze, że musimy wysłać wojsko polskie, bo hujnia kazała. Choć wcale nie kazała. On zawsze swoje działania przeciw Polsce tłumaczył tym, ze hujnia kazała.

Zauważcie, że nazistowscy generałowie nie tłumaczą się z tego, co zamierzali zrobić i nie ponoszą za to natychmiastowych konsekwencji, tylko tradycyjnie dochodzenie skupia się na tych, którzy zrobili podsłuch.

Portret użytkownika Endymion

Keri, ustalmy fakty; według

Keri, ustalmy fakty; według politologów 2024 rok jest rokiem z największym nasyceniem wyborów "dymokratycznych". Przed wyborami wszyscy kluczą, kłamią, manipulują aby nie stracić poparcia wyborców przed wyborami.

Z nawoływaniem do wysłania europejskich żołnierzy wyskoczył Makaraon, u siebie w Paryżu.Francja to największa armia w UE i chciał zasygnalizować innym kierunek, inni wystraszyli się. On ma jeszcze prezydenturę 3 lata, więc nie boi sie o stołek, bo Farncuzi zapomnieli do czego służy gilotyna, siedzą wygonieni z wielkich miast na wieś przez ciapatą swołocz.W kuluarach były rozmowy, badanie tematu, ale Makaron bez konsultacji z innymi wypalił to oficjalnie, stąd strach i dementi wszystkich. Duda coś tam chyba palnął w kuluarach, a nie oficjalnie, bo nie słyszałem tego, a nerwowa reakcja Tuska potwierdza, że on gra pod publikę, trzeba swoich wprowadzić do Brukseli, trzeba przejąć miasta i gminy, obsadzić spółki miejskie radami nadzorczymi, prezesami i dyrektorami, a tego są tysiące partyjniaków, a z PSL to jest ponad 100.000!

Makaron nie ma zaplecza politycznego, jego zapleczem są Bilderbergowie, tak jak 34 letniego premiera wystawili go jako kukłę i robi co każą.

Duda traci stolec i mysli już o intratnej posadzie w Brukseli, czy w NATO, bo w dzisiejszych czasach z taką znajomością angielskiego w Polsce, nawet kelnerem w dobrej restauracji by nie został, a widzi po Wałęsie, że bida piszczy za emeryturę prezydencką, stąd jego przymilanie się w narracji wojennej, bo jastrzębie prą do wojny i potrzebują kukiełek jak un.

Wybory prezydenckie w Rosji oraz Białorusi są łatwe do przewidzenia. W USA widzę, że jest plan uwalenia Trumpa (też marionetki) w celu wywołania wojny domowej, tam jest mnóstwo ludzi uzbrojonych, którzy popierają Trumpa, a go już w wielu stanach demokraci - sędziowie wykluczają z możliwości wyborów, więc mają poparcie społeczeństwa większe niż Bidet, przegra wybory z racji formalnej. USA nie jest w stanie prowadzić wojen na wielu frontach zwłaszcza mając wojnę domową u siebie. Europę poświęcą, Izrael będą wspomagali w celu wyniszczenia biednych semitów z obu stron i masowej emigracji, do krain Słowian, które najpierw muszą zostać wyludniione pod nowo przybyłych Chazarów, powstanie świątyni Salomona na zgliszczach meczetu, będzie końcem Izraela, który jest zaplanowany.

Moim zdaniem USA skupi się na Tajwanie, który będzie nowym Pearl Harbor w wojnie z Chinami i tam pójdzie na wyniszczenie, USA jest Chinom winna ogromne pieniądze, a Chińczycy mają wykupione wiele w USA, ta wojna najbardziej będzie się opłaciła USA jednakże nie będzie tam wygranego, tylko sami przegrani.

Ciekawi mnie Japonia, historycznie nie lubi Chin, ani USA, a jest potęgą morską, która w rejonie Pacyfiku mogła by namieszać przelewając szalę zwycięstwa na którąś ze stron, więc myślę, że dostanie jakieś tsunami sztucznie wywołane, którym Chiny i USA będą się obwiniać nawzajem, a Japonia nie mając siły na wojnę, będzie starać się powstać ze zgliszczy, a jak okaże się, że chciała stanąc po stronie USA, to Korea Północna coś tam dorzuci, a tam Korea Płd jeszcze. Indie i Pakistan. Iran raczej tylko wspomoże zniszczenie Izraela, a tam te arabusy szyicckie i sunnickie nie lubią się za bardzo. Do tego mamy Turcję, wielka armia, jest w NATO i przyłączy się do tego, co będzie wygrywał, a ma wciąż zatarg z Grecją o wyspy.

Jak widzimy powyżej, sprawa jest bardzo skomplikowana, a Tusk z Dudą co najwyżej potrafią grać w bierki, a nie w szachy.

DIVI LESCHI GENUS AMO 

Portret użytkownika Endymion

Keri, po przemysleniu

Keri, po przemysleniu przyznaję Ci rację :"oni są bierkami ... i to do dupy. Wiecznie siedzą w gównie hujniowych zadów i ślinią się, żeby im zrobić dobrze" na pionki na szachownicy są nawet za ciency, więc dobrze określiłaś ich rolę w geopolityce, chociaż Polska jest już pionkiem na szachownicy, bo jest rozgrywana, poświęcana, ale jest na tej szachownicy w przeciwieństwie do nic nie znaczących kraików jak Czechy, czy Węgry. 

DIVI LESCHI GENUS AMO 

Portret użytkownika Piter

Sciany maja uszy .Dlaczego

Sciany maja uszy .Dlaczego ludzie sie podsluchuja.Ano tak ,bo ci co podsluchuja sa tez podsluchiwani przez podsluchiwanych.KOlo sie zamyka jednak w srodku znajduje punkt .A promien kola znajduje sie poza kolem .W brew definicji odcinek laczocy srodek kola z punktem lezacym na tym polu. Takze wedlug tej definicji poza kolem tez podsluchoja i prawdopodobnie sa podsluchiwani. .  .

Portret użytkownika syriues

A moze oni w jednej drużynie

A moze oni w jednej drużynie grają i celem znow jest Polska,bo Polacy,a nie Polska wie,że Polska nie jest Polską taka do końca słowiańska,  a pod panowaniem semitow.

Niech sie Żydzi uczą teraz,bo bycie antysemita oznacza ,ze nielub8e również Arabów, bo oni tez sa semitami.

Odkryje wam karty i powiem wam dlaczego Turcy byli w Europie, bo właśnie ścigali semitow,ktorzy to sa anglosasami,sasami itp.

Portret użytkownika Endymion

Ty już lecisz jak Isztalator!

Ty już lecisz jak Isztalator! Na początek prawda, a potem głupoty.

"Odkryje wam karty i powiem wam dlaczego Turcy byli w Europie, bo właśnie ścigali semitow,ktorzy to sa anglosasami,sasami itp."

Na Belgijskim tronie zasiedli Chazarzy i zrobili z tego linię królewska w Anglii. Chazarowie są biali, niczym najwyższe kasty społeczne w Indiac pochodzą genotypicznie od Słowian! To, że w Izraelu jest pełno semitów,a w Indiach ciapatych, to są tylko stada baranów zarządzające przez rasę białą. Oni czują sie wyjątkowi, i teraz w wojnie Ukraińsko Rosyjskiej mordują białych Słowian po obu stronach, dąrzą do tego, że tylko oni moga być biali, rodzina Rotschilda nie dopuszczała do mezaliansów rasowych uznając wychów wsobny pomiędzy kuzynami, raz aby pieniądze nie wypływały, a dwa o czystość rasy chodziło. Taki Obama, z matki żydówki został spłodzony i urudzony w Afryce, wstyd na całą synagoge, ż czarnuch wyszedł z tego, został schowany na Hawaje u babci prezesa banku, a potem zrobili z niego Amerykanina, kukłę do wygrania wyborów prezydenckich. 

DIVI LESCHI GENUS AMO 

Portret użytkownika syriues

Ja niestety w przeciwienstwie

Ja niestety w przeciwienstwie do ciebie nie czerpie informacji z plotek.zachowujesz sie jakbys karcił jednych i drugich,a w ogole te twoje frazesy i farsa nie maja zadnych potwierdzeń, tzw zywych informacji,Wez podaj jakas osobe,ktora nie jest zrzeszona w tym bagnie,a co napisała pare książek o tym co mówisz, a z chęcią poslucham pani czy pana inteligentnego,bo nie potrzebuje kogos intelektualnego 

O semitach to ty w ogole nic nie wiesz.o sasach,saksonach,a o chazarach to jeszcze mniej.to bardziej złożone niż semita rotszyld.cala linia królów, w calrj Europie az po rosje to dziwnym zbiegiem semici.A myslisz,ze kto nas później zniszczył sztuczna religią?Kto kazał Polachom zmienić prawdę na kłamstwo?Judaizm to matka tych wszystkich książkowych religii. 

Rada 1 Wiecej słuchaj a mniej szczyć sie swoja wielobarwna wypowiedzią. 

Portret użytkownika Endymion

O jakich plotkach mówisz?

O jakich plotkach mówisz? Wszystko co napisałem w powyższym poście jest opisane przez wielu ludzi mądrzejszych ludzi ode mnie, a nie że nie dostają Punitzera czy innego Nobla, to pewnie wiesz dobrze dla czego. Plotką jest, że Obama na studiach był męską prostytutką i Machał to trans z tamtych czasów i tego nie potrafie zweryfikować, chociaż wielu przytacza na to dowody. 

Masz plusa u mnie, że w obłąkańczym szale nie zrzucasz wszystkiego na żydów, jak to robi wielu znajdując sobie chłopca do bicia, za którymi chowają się Chazarowie, co to bardziej Słowianie z domieszką Mongołów vide Putin, co na takiego kundla genetycznego wygląda, ale nie na semitę.

Chrystusek obrzezany był semitą, wykorzystano tę religię do podboju Rzymu, a ciekawostką jest, że to był dopiero 5 chrystus, któremu udało się. Należy zacząć od Sumeru i Mojrzesza, który moim zdaniem był białej rasy, podobnie jak egipscy faraonowie, synowie bogów, czyli Elohim, którzy nie byli ciepaci. 

Jeżeli podważasz, to co pisze, masz prawo, ale przedstaw mi Swoją rację, a nie tylko neguj. Proszę podeślij mi linka do poważnej publikacji na temat semita=sas=sakson, z ciekawości poczytam, lubię poszerzać wiedzę, a przyznam szczerze, że nigdy o tym nie czytałem, będę wdzięczy Ci, a jak okaże się to prawdą, to przyznam Ci rację i przeproszę, a teraz tylko szczekasz i dezawołujesz moją wiedzę, mysląc że będąc kilka lat na emerytyrze nadrobisz moje 23 lata poszukiwania prawdy?? weź prosze, nie ośmieszaj się niczym Medium; kolejna emerytka..a takich jak Was w necie jest pełno, dopiero na emeryturze, nie należnej, zaparacowanej, ale ukradzionej z mojej kieszeni macie czas, aby czytać i rozmyślac, oraz pisać, a ja podnosiłem ten zarzut do Was wielokrotnie i nabraliście wszysctkie emeryty wody w usta, bo Wam się należy.

Ustaliliśmy dawno fakty, że zostaliście okradzeni i przerzuciliście koszty tej kradzieży na młodsze pokolenia i jakoś nie strajkujecie, tylko siedzicie cicho ciesząc się z 13 i 14 emerytury odbierając kiełbasę mojemu psu od mordy, na którą ciężko pracuję, abym płacił za waszą kiełbase, która Wam się nie należy. 

Abyś się nie pogubił w zbyt elowentnym i obszernym wątku i nie zaczął znowu ganiać za własny m ogonem, prosze Cię, podaj mi tylko te parę książek z linkami do poczytania o tym co prawisz 

 

Proszę podeślij mi linka do poważnej publikacji na temat semita=sas=sakson

DIVI LESCHI GENUS AMO 

Strony

Skomentuj