Według greckiego premiera Polska jest wśród krajów, które chciały wysłać wojsko na wojnę na Ukrainie

Kategorie: 

Źródło: zmianynaziemi.pl

Kilka dni temu w Paryżu odbyło się spotkanie, na które Emanuel Macron prezydent Francji wezwał kraje członkowskie UE do rozmowy na temat kryzysu na Ukrainie. Po tym spotkaniu słowacki premier Robert Fico powiedział, że były tam kraje które chciały wysłać na wojnę własną armię i on się nigdy na to nie zgodzi żeby słowaccy żołnierze ginęli na Ukrainie nie podał jednak, które to były kraje dopiero teraz okazało się, że oczywiście jest wśród nich Polska.

 

Prawdę ujawnił premier grecki Kiriakos Mìtsotakis. W wywiadzie powiedział, że to m.in. Polska chciała dołączyć do wojny i optowała za tym podczas szczytu w Paryżu. Oprócz tego na Ukrainę miały wejść Litwa, Łotwa i Estonia, których armie delikatnie mówiąc są szczątkowe oraz  Wielka Brytania. Oznacza to, że Anglicy znowu wpychają nas w jakąś wojnę i zostawią nas na pastwę Putina tak jak zostawili nas na pastwę Hitlera.

 

Podczas wspomnianego szczytu Macron zobowiązał się do wsparcia Ukrainy, podkreślając jednak potrzebę dążenia do pokoju i stabilności w regionie. Zamiast bezpośrednio odpowiadać na wojskowe prośby Ukrainy, Macron wyraził chęć zwiększenia produkcji amunicji oraz innych form wsparcia, które mogą pomóc w obronie bez eskalowania konfliktu​​.

 

Słowacki premier Robert Fico, mimo napiętej sytuacji, wyraził opór przed dalszym udzielaniem wsparcia wojskowego Ukrainie, podkreślając swoje zastrzeżenia co do zaangażowania Słowacji w konflikt zbrojny. Fico podkreślił, że nie poprze dalszej pomocy wojskowej dla Ukrainy ani nowych sankcji wobec Rosji na swoim pierwszym szczycie Unii Europejskiej, zaznaczając, że jego rząd będzie skupiał się na ocenie wpływu takich działań na Słowację​​. Podobne opinie wygłasza premier Węgier Victor Orban, który jest otwarcie krytykowany za brak entuzjazmu wobec Ukrainy i opinie na temat przyczyn wojny, które nie pokrywają się z dozwoloną w UE narracją.

 

Na spotkaniu w Paryżu Polskę reprezentował prezydent Andrzej Duda, który został zapytany o słowa Fico, w odpowiedzi lawirował strojąc miny, że żadne decyzje nie zostały jeszcze podjęte. Z publicznych wypowiedzi Donalda Tuska też można się dowiedzieć, że w tej chwili nie ma tematu wysyłania Wojska Polskiego za granicę, co oznacza ni mniej ni więcej tylko, że taki temat może się pojawić w każdej chwili.

 

To zdumiewające, że gdy tylko należy podejmować decyzje, które jak najbardziej uderzą w Polaków, PiS i PO ochoczo współdziałają tak jak teraz Duda z Tuskiemi i działają zgodnie ręka w rękę jak jedna drużyna. Dotkliwie doświadczyliśmy tego w Covidzie gdy niszczyli nam życie przez 2 lata co przypłąciło śmiercią ponad 200 tysięcy Polaków i widzimy to w tej chwili gdy niebezpiecznie zbliżamy się do wejścia w wojnę na Ukrainie co potencjalnie może spowodować jeszcze większą hekatombę.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika keri

Duda w Paryżu domagał się

Duda w Paryżu domagał się wysłania wojsk NATO na 404, aby walczyły z Rosjanami. Chciał wysłać polskich żołnierzy, lecz inne państwa nie zgodziły się, ponieważ oznaczałoby to rozpoczęcie 3 wojny światowej.

DLACZEGO DUDA NIE ODPOWIADA KARNIE ZA ZDRADĘ POLSKI i DĄŻENIE DO ZNISZCZENIA POLSKI ORAZ WYMAZANIA JEJ Z MAPY ŚWIATA?

„Zatem raz jeszcze, gdyż zaiste, jest szokującym to, co dowiadujemy się od premiera Grecji, a zatem Polska, Litwa, Łotwa, Estonia i Wielka Brytania chciały wysłać swoje wojska na Ukrainę. Powiedzcie mi, czy pytał ktoś Naród Polski o zgodę na taki krok? A może ja czegoś nie wiem, i na przykład odbyło się już referendum w tej sprawie? No przecież, taki krok, jak wysłanie Polskiego Żołnierza na Ukrainę, aby walczył tam z Rosją, to w mojej opinii wejście w wojnę z Rosją, która to Rosja jest państwem atomowym (gdyby ktoś zapomniał).
Taki ruch może doprowadzić do „usunięcia” naszej ojczyzny (i nie jest to w żadnym wypadku przenośnia). A zatem raz jeszcze pytam: „czy ktoś zapytał nas, jako naród Polski, o zgodę w tej sprawie”?
Na koniec nie mogę nie dodać, że wysłanie naszych „Chłopaków”, na Ukrainę, aby tam walczyli o „w zasadzie nie wiem o co”, bo na pewno w mojej opinii, nie są to interesy Polski, byłoby „śmiertelnym” błędem. Naszym interesem jest nawoływanie do pokoju, a nie eskalowanie konfliktu. Kochani bądźcie czujni, uświadamiajcie nieuświadomionych, gdyż to teraz jest ten moment, od którego będzie zależeć nasza przyszłość, przyszłość naszych rodzin i naszego narodu.”

https://globalna.info/2024/03/02/tajne-dokumenty-ujawnione-polaska-miala-dolaczyc-do-wojny-na-ukrainie/

To jest niezwykle ważny temat, a okazuje się, że skoro nie było o nim w żydowizji i żydodościeku mendialnym, to są obywatele, którzy twierdzą, że wydarzenia takiego nie było.
PIS i PO pokazały, że jeśli chodzi o zdradę Polski to są zgodni.

My płacimy tfuSSkowi i judzie, aby nas Polaków reprezentowali, a oni działają przeciwko nam, naszemu zdrowiu i życiu, działają przeciwko Polsce i na zgubę Polski.

Portret użytkownika Dzik

Czy to nasza wojna? Premier

Czy to nasza wojna? Premier Polski twierdzi że jest to nasza wojna. Czy matki Polki które nie chcą wysyłać swoich dzieci Polaków na wojne z Rosją to sa ruskie tro_le?:

https://www.tiktok.com/@kasiulin6/video/7333396596224183584

"Żeby uświadomić Wam podniosłość wypowiedzi Tuska umieszczam poniżej link ze spotkania Tuska z Polakami, na którym kobieta powiedziała odważnie, że cały sejm chce nas wciągnąć w wojnę, która nie jest naszą wojną i nasze dzieci nie pójdą na mięso armatnie i nie jest to wojna w naszym interesie, ale wojna bankstersów.

Tusk na to pokrętnie i z całą determinacją podważył prawdę wygłoszoną przez kobietę szufladkując ją jako rosyjskiego trolla.

Hasłem rzekomych rosyjskich trolli jest “to nie nasza wojna”.

Nie zgadzasz się na wojnę? Jesteś rosyjskim trollem…

Nie chcesz zabijać? Jesteś rosyjskim trollem.

Tusk na zarzut, że nie nie jest to nasza wojna stwierdził, że to co mówi  kobieta jest niemoralne. Całkowicie wywrócił Prawo Boże, które mówi NIE ZABIJAJ.

https://detektywprawdy.pl/2024/02/28/tusk-patetycznie-i-z-powaga-musimy-w-polsce-zdac-najtrudniejszy-egzamin-od-niepamietnych-lat/"

https://www.tiktok.com/@kasiulin6/video/7333396596224183584

Chwała i Sława naszemu Bogu, który stworzył Niebo i Ziemię, i wszystko co w nich jest.

Portret użytkownika spokoluz

Co powiedział premier

Co powiedział premier Słowacji i Grecji ?  Odczytajcie to DYPLOMATYCZNIE - czyli tak jak ma to rozumieć zwykły obywatel jewrounii.

Czy wiesz już wszystko ? Klamka zapadła - israusraniec dopiął swego aby utrzymać dojną krowę ukropię bez stat własnych.

Teraz od nas wszystko zależy a zadyma z rolnikami była przykrywką.

Co mówią kacapy DYPLOMATYCZNIE ?  Odpowiedż na klamkę.

Słowian dobrej woli jest więcej - Słowiański WIEC, Słowiański ZEW , Słowiańsk DUCH , Słowiańska KREW - na pohybę .......

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Portret użytkownika axell69

A co na to episko pat  ?? 

A co na to episko pat  ??  jakoś dziwnie nabrali  wody święconej w usta  kapłani  wszech polszy  i udają  że nie widzą problemu ?

A co na to  koszyżaki  polskie ( ty się nim mianowałeś )    już nie chcą walczyć w krucjatach   za ojczyznę ?

A co na to ci którzy  na drogi kszyszowe   namawiają , to  już nie chcą  walczyć   za  kościółek   który schyla się  ku wszystkiemu ale nie do  wiernych 

Bo co na to żydzi  , parchu , to my już wiemy       - zacierają swoje  rączki   pulchniutkie  ale z  grzybicą  pod paznokciami , tak    wy macie  grzybicę   pod  pazurami  we głowach i w duszy     o czym świat już się przekonał 

„Dopóki nie staną się świadomi, nigdy się nie zbuntują, a dopóki się nie zbuntują, nie mogą stać się świadomi”.
-George Orwell, 1984

Strony

Skomentuj