Ślad wodny nowym sposobem klimatystów na wygenerowanie biedy

Kategorie: 

Źródło: ZmianynaZiemi

Już od wielu lat w Unii Europejskiej opodatkowuje się powietrze, co jest nazywane podatkiem węglowym od wyemitowanego dwutlenku węgla. Początkowo obowiązek ten dotyczył tylko wielkich przedsiębiorstw, ale już teraz płącimy za to wysokimi cenami prądu i usług, a wkróce wraz z unijną dyrektywą EPBD będzie to dotyczyło wszystkich nas i naszych domów czy samochodów. Jednak okazuje się, że konstruktorzy unijnego zielonego komunizmu nie poprzestają na opodatkowaniu powietrza i najnowsza hucpa zakłada opodatkowanie wody. Tworzy się wrażenie, że jest jakiś kryzys wodny i już przebąkuje się o podatku od śladu wodnego. Co to oznacza dla nas wszystkich?

 

Wprowadzanie opodatkowania śladu wodnego i węglowego to koncepcje, które z pozoru mogą wydawać się inicjatywami mającymi na celu ochronę środowiska i promowanie obowiązkowego w tych czasach aksjomatu znanego jako zrównoważony rozwój. Jednak krytyczne spojrzenie na te propozycje ujawnia znacznie mroczniejszą perspektywę, zgodnie z którą mogą one służyć jako narzędzia w rękach globalistów, mające na celu rekonfigurację struktury społeczno-ekonomicznej na świecie.

 

Argumentuje się, że pod pretekstem walki ze zmianami klimatycznymi i "kryzysem wodnym", takie opłaty mogą faktycznie prowadzić do zwiększenia kosztów życia dla przeciętnego obywatela, promując przy tym centralizację władzy i kontroli nad zasobami. W długoterminowej perspektywie, strategia ta może sprzyjać tworzeniu społeczeństwa, w którym większość ludności żyje w stanie zubożenia, pozbawiona dostępu do podstawowych zasobów i własności, podczas gdy elity globalistyczne konsolidują swoją władzę i zasoby.

 

Opodatkowanie śladu wodnego i węglowego, choć przedstawiane jako środek do osiągnięcia zrównoważonego rozwoju, może w rzeczywistości zaszkodzić gospodarce poprzez zwiększenie kosztów produkcji, co z kolei przekłada się na wyższe ceny dla konsumentów. Takie podejście może również ograniczać innowacyjność, zamiast ją stymulować, poprzez nałożenie dodatkowych obciążeń finansowych na przedsiębiorstwa, zwłaszcza te mniejsze, które mogą nie być w stanie dostosować się do nowych regulacji bez ponoszenia znacznych kosztów.

 

Krytycy tej polityki podkreślają, że alternatywne metody promowania zrównoważonego rozwoju, które nie opierają się na opodatkowaniu i ograniczeniach, mogą być bardziej skuteczne w długoterminowym promowaniu pozytywnych zmian środowiskowych. Proponują oni skupienie się na inicjatywach edukacyjnych, wspieraniu innowacji i technologii przyjaznych dla środowiska, oraz zachęcaniu do dobrowolnych zmian w zachowaniach konsumenckich, zamiast polegania na przymusie i karach finansowych.

 

Koncepcja opodatkowania śladu wodnego i węglowego, mimo swoich ekologicznych celów, budzi poważne obawy dotyczące potencjalnego wpływu na społeczeństwo i gospodarkę. Istnieje ryzyko, że takie środki, zamiast promować zrównoważony rozwój, mogą przyczynić się do pogłębienia nierówności, ograniczenia wolności gospodarczej i centralizacji władzy, co stoi w sprzeczności z ideą prawdziwie zrównoważonego i sprawiedliwego rozwoju.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika dd

Etap pierwszy wtajemniczenia

Etap pierwszy wtajemniczenia (zasady dla nas (mas)) - wprowadzamy dodatkowe obciążenia (podatki) od strasznego CO2, a następnie od wody dla osób "rozumnych", współczesnych intelektualistów, ponieważ tak pozyskane pieniądze będą docelowo do zwalczania CO2 (przypominam, że nasi zieloni z "pięknymi" umysłami dążą do likwidacji 100% CO2) - szczytne, prawda?

Etap drugi wtajemniczenia - wprowadzą co prawda opłaty za oddychanie i picie wody dla nas (plebsu) - ale to tylko spowoduje podniesie ceny wszystkiego bo do wszystkiego potrzeba energii, co wpłynie oczywiście na inflację itd... czyli za wszystko zapłacimy więcej a to spowoduje, że z czasem podniesione zostaną płace tak, że będzie ok. Przetrzymamy.

Etap trzeci - te pieniądze z podatków od wszystkiego nie w 100% są przeznaczane na działania związane np z poprawą energochłonności przemysłu czy w nieskończoność izolowania cieplnego domów. To w takim razie co się dzieje z dużą częścią pieniędzy ściąganych w postaci haraczu CO2? Czy na tym zarabiają prywatne firmy / fundusze inwestycyjne, a może to jest dobry biznes dla kilku złamasów, którzy jedyne co zrobili w życiu to wymyślali jak mamy na nich wszyscy pracować?

 

Portret użytkownika wiktor wektor

Gdyby dureń zrozumiał, że

Gdyby dureń zrozumiał, że jest durniem automatycznie przestałby nim być. Stąd wniosek że durnie rekrutują się jedynie z pośród tych, którzy uważają że nie są durniami.

Problemów świata nie rozwiąże się tym samym sposobem myślenia, który je stworzył.

Nie jest miarą zdrowia być dobrze przystosowanym do głęboko chorego społeczeństwa.

Te trzy sentencje opisują przyczynę obecnego wariactwa, które jest efektem tego że debile osiągnęły populacyjną przewagę w społeczeństwach, bo im na to pozwoliły. A teraz to sobie możemy co najwyżej w nosie podłubać. I nie ma się co dziwić skoro wciąż są tacy co krzyczą: "ksieżyc to plasma, kosmosu nie ma, ziemia jest płaska, żyjemy w symulacji, gwiazdy nieistnieją, a ocieplenia klimatu nie ma, polskość to nienormalność".. a tłuszcza im przyklaskuje i wieprze na piedestały wynosi.

Portret użytkownika Bartosz Maski

Rozliczenie nadchodzi

Rozliczenie nadchodzi nieuchronnie. Nie da się tego cofnąć. Najlepiej nie przykładać ręki do tego. Dopóki idea jest bezinteresowna jest wszystko okej ponieważ każdy ma prawo sie martwić i promować swoje poglądy. Ale w chwili gdy bierze pieniądze na walkę ze zmianami klimatycznymi to musi się z tych pieniędzy rozliczyć. Pokazać, że uratował klimat. Rozliczenie nadejdzie nieuchronnie ponieważ weszła do gry sztuczna inteligencja a dla niej liczy się tylko prawda. Wszyscy wiemy, że to jest złodziejstwo. Sztuczna inteligencja również. 

Za chwilę sie okaże, że nie tylko sędziowie są nieprawomocni i ich wyroki. Nieprawomocni są ciągi o wiele wcześniejsze.  Nieprawomocne jest zadłużenie bo nieprawomocni są ci któtzy je zrobili. I to oni maja długi. To tylko kwestia czasu gdy nadejdzie rozliczenie. 

Portret użytkownika To tyle

Zgłoś sie do psychiatry  , bo

Zgłoś sie do psychiatry  , bo w Europie nie ma przyrostu , dzieci sie nie rodzą , taki tuman  nawołuje do niszczenia białej razy , gdy taki ktoś jak ty coś takiego napisał w Chinach czy w Indiach odrazu by cie zaaresztowali a ciało by poszło na części dla chorych  !

Portret użytkownika Jan z Kolna

Kto wymyślił Unię Europejską?

Kto wymyślił Unię Europejską??

Kto wymyślił niewybieralnych komisarzy Unijnych??

Kto tak "de facto" rzadzi Unią??

Kto wymyśla bzdury na które potem godzą się wszyscy??

Kto trzęsie kasą??

Kto trzyma za ryj główne twarze krajów UE??

Dlaczego jest dwanaście gwiadek na unijnej fladze??

Dlaczego UE jest taka słaba??  itd....itp...jest tego masę.

Potem  podam  niektóre odpowiedzi, gdyż inne nie są do ogólnej wiadomości.

Portret użytkownika spokoluz

zrobiłem zrzut swojego - 3

zrobiłem zrzut swojego - 3 -go komentarza , ale inzynieresku z feniksami , 46 poczęciem i hitem , ta peręłką czyli wniebozięciem Polski  było odlotem w kosmos , istnym kuriozum na znz.

Tego jeszcze nigdy nie bylo w wydaniu magiszterenko - twarde skały wciągnął głęboko i totalnie odleciał aż admin pousuwał wsio jak leci bo litania po  komencie izynieresku byłaby od tokio do sydney.

zrzut mojego

Od dziś każdy komentarz magiszterenko bedę zrzucał.

 

Słowian dobrej woli jest więcej - Słowiański WIEC, Słowiański ZEW , Słowiańsk DUCH , Słowiańska KREW - na pohybę .......

Portret użytkownika axell69

Ja też nie  zdążyłem  ,

Ja też nie  zdążyłem  , zamiast  zrobić zrzut  zabrałem się za pisanie  komenta  , gdy  skończyłem  pisać  "udostępni"  dowiedziałem że  komentuje  coś co już  nie istnieje  i  xD     

W każdym   razie    to co  parch inschtalator  wypisywał  doskonale wpisywało się  w   słowa  Alberta Picka -  bo to żydzi  pierdzielą że to oni jak feniks  powstaną  na zgliszczach  III wojny światowej    

no szkoda   że  nie mamy  kopi  -  tego  bełkotu o katolikach  zarządzanych przez zydów  ,    moim zdaniem   biuro pisania kłamst  w którym pracuje agent  magistrenko  powiększyło się    dlatego wchodzi  w wyższą  subtelność  kłamstwa opartego  na bezwzglednej wierze  super katoli - czytaj  "dziesięciu plusujących"

„Dopóki nie staną się świadomi, nigdy się nie zbuntują, a dopóki się nie zbuntują, nie mogą stać się świadomi”.
-George Orwell, 1984

Skomentuj