Zaginiona planeta ukryta w środku Ziemi!

Kategorie: 

Źródło: zmianynaziemi.pl

W najnowszych badaniach naukowych ujawniono fascynujące odkrycie, które rzuca nowe światło na tajemnicze struktury znajdujące się głęboko pod powierzchnią Ziemi. Naukowcy z różnych części świata zgłębili tajemnice dwóch ogromnych obszarów o niskiej prędkości sejsmicznej (LLVP), które znajdują się głęboko w płaszczu naszej planety, pod kontynentami afrykańskim i pacyficznym. Najnowsze teorie sugerują, że te anomalie mogą być pozostałościami po Thei, starożytnej planecie, która zderzyła się z Ziemią ponad 4,5 miliarda lat temu, przyczyniając się do powstania Księżyca.

 

Badania opublikowane w prestiżowym czasopiśmie Nature oraz na innych platformach naukowych dostarczyły przekonujących dowodów na poparcie teorii mówiącej o kolizji Ziemi z Theią. Naukowcy, korzystając z zaawansowanych symulacji uderzeń gigantycznych oraz analizy składu chemicznego skał z głębi Ziemi, zidentyfikowali materiały bogate w żelazo, które mogą pochodzić bezpośrednio od tej starożytnej planety. Te materiały, o większej gęstości niż otaczający je płaszcz ziemski, mogły opaść na dno płaszcza, tworząc wspomniane anomalie LLVP.

 

Obecność tych starożytnych materiałów w głębi Ziemi ma dalekosiężne konsekwencje dla naszego rozumienia historii geologicznej naszej planety. LLVP mogą odgrywać kluczową rolę w procesach takich jak konwekcja płaszcza, formowanie się wulkanów oraz ruchy tektoniczne. Badania te sugerują również, że heterogeniczność w głębokim płaszczu Ziemi może przyczyniać się do unikalnych cech geologicznych naszej planety, odróżniających ją od innych ciał niebieskich w naszym Układzie Słonecznym.

 

Naukowcy, tacy jak Dr Yuan Qian z California Institute of Technology oraz jego współpracownicy, podkreślają znaczenie dalszych badań nad LLVP i ich pochodzeniem. Większa wiedza na ten temat może nie tylko rzucić światło na wczesne etapy formowania się Ziemi, ale także pomóc w zrozumieniu procesów geologicznych wpływających na kształtowanie się kontynentów i oceanów. Co więcej, te odkrycia mogą również przyczynić się do lepszego zrozumienia formowania się i habitowalności egzoplanet, otwierając nowe ścieżki w poszukiwaniu życia poza naszym Układem Słonecznym.

 

Odkrycie, że pozostałości Thei mogą leżeć głęboko pod powierzchnią Ziemi, jest nie tylko emocjonującym rozwojem w dziedzinie geologii i astrofizyki, ale również przypomnieniem o dynamicznym i złożonym charakterze naszej planety. Te niezwykłe struktury w płaszczu Ziemi, ukryte przez miliardy lat, stanowią bezcenny zapis starożytnej historii, która wciąż czeka na swoje pełne odkrycie.

 


 

Ocena: 

1
Średnio: 1 (2 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika spokoluz

cytaty tylko z pierwszego

cytaty tylko z pierwszego akapitu

Teza -  W najnowszych badaniach naukowych ujawniono fascynujące odkrycie ....

zaprzeczenie tezy - Najnowsze teorie sugerują, że te anomalie mogą być pozostałościami po Thei......

"rolmalnie rynce opadujom"

 

Słowian dobrej woli jest więcej - Słowiański WIEC, Słowiański ZEW , Słowiańsk DUCH , Słowiańska KREW - na pohybę .......

Słowian dobrej woli jest więcej - Słowiański WIEC, Słowiański ZEW , Słowiańsk DUCH , Słowiańska KREW - na pohybę .......

Portret użytkownika ba19

Oto dowody Biblijne, ze pod

Oto dowody Biblijne, ze pod ziemią żyją istoty duchowe – demony  :

Powtórzonego Prawa 18: 9 „Gdy wejdziecie do ziemi, którą wam daje Jehowa, wasz Bóg, nie wolno wam naśladować obrzydliwych zwyczajów tych narodów. 10 Nie może być wśród was nikogo, kto swojego syna lub córkę oddaje na spalenie w ogniu, kto zajmuje się wróżbiarstwem lub magią, kto wypatruje znaków wróżebnych, uprawia czary, 11 rzuca na innych zaklęcia, zasięga rady u medium spirytystycznego albo u wróżbity ani nikogo, kto wypytuje się umarłych.

Kapłańska 20: 6 „‚Jeśli ktoś zwraca się do mediów spirytystycznych i wróżbitów, okazując się wobec mnie niewiernym, to ja z całą pewnością zwrócę się przeciw niemu i go zgładzę.

27 „‚Każdy — czy to mężczyzna, czy kobieta — kto jest medium spirytystycznym lub wróżbitą, ma być bezwarunkowo uśmiercony. Należy go ukamienować. Jego krew spadnie na niego’”.

1 Samuela 28:  A Samuel umarł i cały Izrael go opłakiwał, i pogrzebał go w jego mieście, Ramie.+ Saul zaś już wcześniej pousuwał z kraju media spirytystyczne oraz tych, którzy się trudnią przepowiadaniem wydarzeń.+

  W końcu Saul rzekł do swych sług: „Poszukajcie mi kobiety, która jest mistrzynią jako medium spirytystyczne,+ a pójdę do niej i zasięgnę jej rady”. Wtedy jego słudzy powiedzieli mu: „Oto jest w En-Dor+ kobieta będąca mistrzynią jako medium spirytystyczne”.

11  Wtedy kobieta rzekła: „Kogo mam ci sprowadzić?” Odrzekł: „Sprowadź mi Samuela”.

13  Ale król rzekł do niej: „Nie bój się; lecz co ujrzałaś?” I kobieta powiedziała Saulowi: „Ujrzałam jakiegoś boga+ wychodzącego z ziemi”.

14  Od razu rzekł do niej: „Jak wygląda?”, a ona odrzekła: „Wychodzi starzec, okryty płaszczem bez rękawów”.+ Wówczas Saul rozpoznał, że to „Samuel”,+ i pokłonił się nisko twarzą ku ziemi, i padł na twarz.

Bo jak ktoś, kto umarł mógł dalej żyć? , a skoro ktoś się podszywał pod Samuela i jego udwał, to był to zbuntowany anioł  - demon , który zwodzi ludzi !!!

Mateusza 25: 41  „Wtedy powie z kolei do tych po swej lewicy: ‚Idźcie ode mnie,+ przeklęci, w ogień wieczny,+ przygotowany dla Diabła i jego aniołów.

Objawienia 12:  Zrzucony więc został wielki smok,+ pradawny wąż,+ zwany Diabłem+ i Szatanem,+ który wprowadza w błąd całą zamieszkaną ziemię;+ zrzucony został na ziemię,+ a z nim zostali zrzuceni jego aniołowie.

Skomentuj