OpenAI zaprezentował przełomowy system generowania filmów AI, który może zmienić świat rozrywki

Kategorie: 

Źródło: zmianynaziemi.pl

OpenAI wprowadziło model Sora, który jest ich pierwszym modelem generującym wideo z tekstu. Sora może tworzyć filmy oparte na krótkich opisach tekstowych oraz przedłużać istniejące filmy w czasie, zarówno do przodu, jak i do tyłu. Model ten może generować filmy o rozdzielczości do 1920x1080 lub 1080x1920, ale maksymalna długość generowanych filmów nie jest znana.

 

Technologia za Sora jest adaptacją technologii stojącej za modelem tekst-na-obraz DALL·E 3. OpenAI szkoliło system, wykorzystując publicznie dostępne filmy oraz filmy objęte prawami autorskimi licencjonowane na potrzeby tego projektu, jednak nie ujawniło liczby ani dokładnego źródła tych filmów.

 

Sora, według OpenAI, została nazwana od japońskiego słowa oznaczającego niebo, co ma symbolizować "nieskończony kreatywny potencjał" tego modelu. OpenAI zademonstrowało kilka filmów stworzonych przez Sorę publiczności, stwierdzając, że technologia jest w stanie generować filmy trwające do jednej minuty.

 

W raporcie technicznym podkreślono metody użyte do szkolenia modelu oraz jego możliwości, przyznając jednocześnie, że system ma pewne ograniczenia, w tym trudności w symulowaniu skomplikowanych fizyk. Recenzje dotyczące Sorę, opublikowane na platformach społecznościowych, wskazują na jej imponujące możliwości, ale także na to, że animacja jest procesem iteracyjnym, który w przypadku pracy dla klienta może wymagać ludzkiej interwencji do wprowadzenia poprawek.

 

OpenAI również rozwija inne narzędzia, takie jak API do konwersji tekstu na mowę, które pozwala na generowanie wysokiej jakości dźwięku mówionego z tekstu. API to oferuje sześć wbudowanych głosów, takich jak Alloy, Echo, Fable, Onyx, Nova i Shimmer, które mogą oddawać różne osobowości lub być wykorzystywane zgodnie z preferencjami użytkownika. Użytkownicy mogą wybrać jeden z dwóch modeli, TTS-1 lub TTS-1-HD, w zależności od ich przypadku użycia; model TTS-1 jest zoptymalizowany pod kątem realizacji tekst-na-mowę w czasie rzeczywistym, podczas gdy TTS-1-HD jest zoptymalizowany pod kątem jakości,

 

Wprowadzenie Sorę oraz ulepszeń w API tekst-na-mowę przez OpenAI pokazuje ich zaangażowanie w rozwijanie granic możliwości sztucznej inteligencji, oferując narzędzia, które mogą znacząco wpłynąć na branżę rozrywkową, edukacyjną i wiele innych i to w sposób, którego większość z nas nie umie sobie nawet wyobrazić.

Ocena: 

4
Średnio: 4 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika ARTUR

Tak więc spodziewajmy się

Tak więc spodziewajmy się wybawiciela problemów na świecie którego stworzy AI , możliwe też że wystartuje na urząd prezydenta , będzie rządził bronią zwykłą i nuklearną a wszyscy będą się mu kłaniać dla mądrości jego i ginąć w imieniu jego słusznych praw .Uważajmy czemu ufamy bo możemy dać się omamić na śmierć .

Portret użytkownika ba19

Teraz uczą AI - sztuczną

Teraz uczą AI - sztuczną inteligencje kłamać i strzelać dronami w ludzi i oczekują od AI  - sztucznej inteligencji,  ze im pomoże , chyba ze jak w filmie Terminatorze :

To jak w tym kawale ; rozmawiają dwaj kosmici , słyszałeś, na Ziemi najwyższa inteligencja stworzyła broń jądrową , czyżby wyłoniła się nowa inteligencja we wszechświecie , mówi drugi kosmita, nie sądzę , bo tą bron skierowali na siebie !

2 Tymoteusza 3: 13  Natomiast ludzie niegodziwi i oszuści będą się posuwać od złego ku gorszemu, wprowadzając w błąd i będąc w błąd wprowadzani.+

Mateusza 24: 22  Doprawdy, gdyby owe dni nie zostały skrócone, nie byłoby wybawione żadne ciało; ale ze względu

Portret użytkownika Emeryt

Wczoraj w sobotę jedynym

Wczoraj w sobotę jedynym filmem jaki miał sens był stary Colombo. Także wybrana drogą jest dla mnie ok przestanę oglądać filmy bo prąd drozeje więc dobrze się składa! Zaraz będziecie mieli 1 kWh mniej bo 8 godzin włączonego tv to mi tyle właśnie wychodzi a srajfona naładuję z pv!

Portret użytkownika ba19

Oto dowód ze zachód - USA -

Oto dowód ze zachód - USA - NATO - UNIA  likwiduje naród Ukraiński rękami Rosjan , namawiają do wojny z Rosją a taki kraik jak Ukraina nie ma szans na przetrwanie , ale USA - NATO - UNII  wcale nie zależy na byłym kraiku Układy Warszawskiego, tylko na osłabieniu Rosji , bo jak tacy mądrzy to niech wyślą swoje wojska  na Ukrainne na wojnę z Rosją , a to nie wchodzi w rachubę ! szczucie Ukrainy na Rosję skończy się holokaustem Ukrainy , taki sam będzie efekt jak w Korei , Wietnamie , Afganistanie :

Biden zadzwonił do Zełenskiego. "Musimy wygrać tę wojnę"

https://dorzeczy.pl/swiat/551664/biden-rozmawial-z-zelenskim-musimy-wygrac-te-wojne.html

"Musimy wygrać tę wojnę"- tylko kogo Rosjanie likwidują USA czy Ukrainę , jak można dać zgodę na likwidacje swojego kraju i wierzyć w bajki ze Ukraina wygra z Rosją , która posiada tysiące bomb atomowych , tak jak USA nie zgodziła się na rakiety na Kubie ,  a granicy USA z Kubą nie ma , tak Rosja nie zgodzi się na rakiety , bazy NATO na Ukrainie z którą ma granicę , a czyje wojska są pod Waszyngtonem Rosji ?  czy to nie Wojska USA - NATO -UNII  są – zbliżają się  pod Moskwę ? i wmawiają całemu światu , ze to dla światowego bezpieczeństwa , jak tak można manipulować i kłamać publicznie , a przyczyna jest prosta, Rosja przestała handlować dolarem!

Członkostwo Szwecji w NATO. Jasna deklaracja Viktora Orbana
Czytaj więcej na https://wydarzenia.interia.pl/zagranica/news-czlonkostwo-szwecji-w-nato-jasna-deklaracja-viktora-orbana,nId,7337887#utm_source=paste&utm_medium=paste&...

https://wydarzenia.interia.pl/zagranica/news-czlonkostwo-szwecji-w-nato-jasna-deklaracja-viktora-orbana,nId,7337887

Teraz USA - NATO - UNIA zbiera grupę państw , się rozstawiają , a potem będzie atak na Rosje pod fałszywa flaga , przecież Rosja nie potrafi dać rady z Ukrainie ,  a ma atakować całe NATO na czele z USA , USA ma poza granicami 800 baz , a Rosja tylko 2 w Syrii i kto zagarnął cały świat , a wszystkim się wmawia , ze to Rosja jest zagrożeniem :

2 Tymoteusza 3: 3  A to wiedz, iż w dniach ostatnich+ nastaną krytyczne czasy trudne do zniesienia.+

Mateusza 24: 22  Doprawdy, gdyby owe dni nie zostały skrócone, nie byłoby wybawione żadne ciało; ale ze względu na wybranych+ owe dni zostaną skrócone.+

Portret użytkownika Samanta

słabe to to. Jakoś teatry i

słabe to to. Jakoś teatry i sale koncertowe nie pustoszeją. Pomysł, żeby w filharmoniach nie było muzyków - też nie wypalił. Ludzka natura jest taka, że człowiek (mniej więcej normalny) na dłuższą metę potrzebuje ludzi, a nie cyfrowych manekinów. 

Portret użytkownika Prorocznia

Koniec holiłudów!

Koniec holiłudów!

Na mnie największe wrażenie zrobił filmik z drona, z czasów "gorączki złota". Tylko patrzec jak zobaczymy bitwę pod Grunwaldem "! Świat polityki nie będzie już taki sam...a prawą będzie tylko to, co baba pod kościołem powiedziła...

 

Kongres futurologiczny Lema, znają?

Portret użytkownika inzynier magister

sztuczna inteligencja to

sztuczna inteligencja to ciekawa sprawa, ale niestety w tej cywilizacji opętańców ordo ab chao z loży iluminackich będzie złym narzędziemi w rękach złych ludzi, dlatego należy prosić Chrystusa o miłosierdzie i o ratunek, byśmy się uratoweali z diabeskiego kołą samsary i od diabłów NWO !

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Portret użytkownika axell69

O  , nasz zjeb  nienarodowy ,

O  , nasz zjeb  nienarodowy , zyd  który jak kazdy inny zyd pierdzieli swoje wyuzdane  kłamstwa z pod egipskiej niewoli i bajek   - więc szydzie  woźny zwany Inschtalatorem   , czym rzesz  jest ten chitrus jak nie podobnym kłamstwem do  sztucznej  -  ani  jedno  ani drugie  niegdzie i nigdy nie   zaistniało , po za pustymi łbami  , oraz nigdy  nie   udowodnione   ze   takie coś miało miejsce   . Po za rozpijaniem   ludów  pustynnych którzy za miast  wody dostawali wino  i ryby  z kosza  - ja pierdziu  ! skąd ryby na pustyni    - wiem wiem , po pijaku   nie jednemu we głowie siem pozmieszało  i gadał jak opętany   tylko po to by dostać coś na kaca  ...resztę  już znacie 

Ps 

Inschtalator , wam dupę  zawraca o lożach i sztanach oraz  nwo - przecież  to wszystko  wymyślili  jego współplemieńcy   - Żydzi obżydliwi , czego   pętak  oddelegowany  do Polski i na ZnZ nigdy  nie wspomni   

„Dopóki nie staną się świadomi, nigdy się nie zbuntują, a dopóki się nie zbuntują, nie mogą stać się świadomi”.
-George Orwell, 1984

Portret użytkownika axell69

Nacisk na  to by  zwrot 

Nacisk na  to by  zwrot  zainwestowanej kasy  zwrócił się  inwestorom  jest  tak wielki że nawet  ta  ich sztuczna  która podobno może tyle że asz strachy- na lachy  i  dalsze pierdzielenie   pojebanej zachodniej narracji  , te pytania  zawarte w tytułach   stosowanych też  tu na ZnZ  to tylko badanie socjotechniczne      mające na celu wyuzdanie od nas tego  czy już  się tak bardzo boimy  czy nadal mają  nas zastraszać   tematami zastępczymi   , bo to  my  mamy  się obawiać    że wszystko co ludzkie   zastąpić może  sztuczna  .  W jaki  sposób  jakiś  tam  sterowany i  zaprogramowany przez debili    sztuczny  program może zastąpić   rolnika  murarza  cieślę stolarza  ogrodnika   zbrojeniarza   betoniarza  hydraulika  spawacza   ślusarza  rymarza   zegarmistrza   złotnika  i złodzieja ??  owszem tego ostatniego  zapewne tak   ale nic po za tym , więc jeśli ktokolwiek z was obawia   się sztuczniaka  to znaczy że  nie  jest  zawodowym wytórcą  dóbr potrzebnych ...więc kim są ci którzy o tym nonstop wypisują   i kim ci którzy to  komentują w obawie o swoje   przyszłe  życie ?!?!    Odpowiem  za was nieudacznicy  , jesteście NIKIM  lub  jedynie    wytworem   fantazji    narodu wybranego   ...doradcy   wszelkiej maści    ...znachorzy  codzienności   .... jesteście  policmajstrami    i uszędniczymi  kurwami  to wy  skubańce żerujące  na sparcowanych  ludziach  pełnych troski o byt  i dziatwę    to wy obawiacie  się  sztucznej   zaprogramowanej   pod zyda intehelihecji     . Zwykły  uczciwy człowiek da sobie radę w każdych warunkach , on po prostu przeżyje    kazdą zawieruchę   spowodowaną   nieludzką  ręką   a reszta  to  farsa dla  kurdupli życiowych i hien na kasę  tych  prawdziwych  zapracowanych rąk .  Kto nie zrozumiał  tego co napisałem  niech zapierdala do kina   tam są kolejne opowieści dla was o  tym co was spotka  już  niebawem 

„Dopóki nie staną się świadomi, nigdy się nie zbuntują, a dopóki się nie zbuntują, nie mogą stać się świadomi”.
-George Orwell, 1984

Portret użytkownika Endymion

Axell, piszesz "Zwykły 

Axell, piszesz "Zwykły  uczciwy człowiek da sobie radę w każdych warunkach", niestety my jesteśmy na straconej pozycji, tacy są do odstzału, kiedyś kościółek pełnił rollę pastera zaganiającego potulne owieczki do zagrody, teraz robi to internet. Wardęgą i Konnopsky dostali ofertę za jedną walkę w fame mma 1.500.000zł netto Wardęga negocjował, a Konopsky to olał. Gdzie ten Świat zmierza? 

DIVI LESCHI GENUS AMO 

*** W czasie, gdy większość szukała pieniędzy, my szukaliśmy prawdy ***

Skomentuj