Według niemieckiego Bilda Polska szykuje się na wojnę z Rosją

Kategorie: 

Źródło: kadr ze strony

Niemiecki dziennik "Bild" donosi, że Polska przygotowuje się do potencjalnej wojny z Rosją, co podkreśla rosnące napięcie w regionie i zaniepokojenie bezpieczeństwem Europy. W odpowiedzi na zagrożenie, Polska, będąc członkiem NATO, podjęła znaczące kroki mające na celu wzmocnienie swojej obronności i gotowości do obrony w przypadku agresji.

 

W ostatnich miesiącach Polska zintensyfikowała działania mające na celu zwiększenie swojej siły wojskowej, co objawia się zamówieniami najnowocześniejszych systemów uzbrojenia i obrony. Prezydent Polski, Andrzej Duda, podkreślił, że ochrona wschodniej granicy Polski jest kluczowym elementem polityki państwa. Podczas ostatniej parady wojskowej w Warszawie zaprezentowano m.in. amerykańskie czołgi Abrams, systemy artylerii HIMARS, systemy przeciwrakietowe Patriot, a także samoloty bojowe F-16 oraz południowokoreańskie myśliwce FA-50 i haubice K9.

 

Polska znacząco zwiększyła swoje wydatki na obronność, przeznaczając na ten cel rekordową kwotę, która wynosi około 4% PKB, będąc tym samym jednym z największych budżetów obronnych w ramach NATO. Celem tych inwestycji jest stworzenie takiego systemu obrony, który odstraszy potencjalnych agresorów od ataku na Polskę.

 

W obliczu rosnącego zagrożenia ze strony Rosji, w szczególności w kontekście wojny w Ukrainie, Polska podwoiła liczbę żołnierzy rozmieszczonych na granicy z Białorusią, która jest sojusznikiem Rosji. Decyzja ta jest reakcją na organizację nielegalnej migracji przez Mińsk oraz obecność najemników związanych z grupą Wagnera w Białorusi.

 

Rosja, z kolei, wyraziła gotowość do „odpowiedzi adekwatnej” na zagrożenia ze strony krajów zachodnich na swoich granicach, co podkreśla narastające napięcie między Rosją a krajami NATO. Rosyjski minister obrony, Siergiej Szojgu, wskazał na zwiększone zagrożenia na zachodnich i północno-zachodnich granicach Rosji, w tym na „wojnę pośrednią” toczone przez Zachód poprzez wsparcie dla Ukrainy oraz rozbudowę militarną Polski, którą określił jako „główne narzędzie antyrosyjskiej polityki Stanów Zjednoczonych”.

 

Pomimo tych napięć, Polska kontynuuje wspieranie Ukrainy w jej walce przeciwko agresji Rosji. W kontekście tych wydarzeń, Polska i jej sojusznicy NATO stoją przed wyzwaniami, jakie niesie ze sobą rosnące zagrożenie ze strony Rosji, podkreślając znaczenie solidarności międzynarodowej i gotowości do obrony demokratycznych wartości i bezpieczeństwa regionu.

Ocena: 

2
Średnio: 2 (3 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika axell69

Wiedzę znów  wzmożoną 

Wiedzę znów  wzmożoną  aktywność  tego cymbała   z zakutą   głową  , tylko pejsy mu  wystają  z podchełma.  A teraz zobaczcie co tu wypisuje czasami   wasz guru  czyli  ambasador  żydowski oddelegowany   na ZnZ  i niech was  nie dziwi to co on nonstop tu bełkocze - czytać uważnie !!  

Nie pamietam kiedy nas  Polaków mordowali Islamiści ,  nic takie  w Naszej historii  nie miało miejsca   , dzisiaj widzę   jak Palestyńczyków   mordują ci  którzy , słowami tego skurwiela  , mieli  by nas   uratować  !   nawet    Boluś W   nie dorasta mu  do piętów    , gonić dziadygę    niech na kopach spierdziela    zuruck   do  piasków  ojczystych i egipskiej   niewoli  

Magister - nawołujesz do zbrodni  co jest czynem  nie tyle karalnym  co haniebnym ,  nie dorosłeś jeszcze  do bycia  jednym z nas  Słowianinem 

„Dopóki nie staną się świadomi, nigdy się nie zbuntują, a dopóki się nie zbuntują, nie mogą stać się świadomi”.
-George Orwell, 1984

Portret użytkownika Endymion

Duduś teraz robi sobie turne

Duduś teraz robi sobie turne przed końcem kadencji po Afryce, bez znaczenia, na nasz koszt, a co sobie pozwiedza, to jego, zachce zrobić odwiedziny na Księzycu, to polski podatnik za to zapłaci, ja bym mu zafundował zrzutka.pl wycieczkę na Marsa w jedną stronę, na powrót podatnicy nie byli by aż tak chojni Smile

DIVI LESCHI GENUS AMO 

Portret użytkownika Endymion

Moim zdaniem, Polska, to

Moim zdaniem, Polska, to Polacy, a nie skorumpowane polskojezyczne polityczne kurwy. W konstytucji jest zapis, że władza należy do suwerena. Polacy nie dąrzą do wojny, chcą normalnie spokojnie żyć, w takim wypadku wojny powinni prowadzić politycy własnymi ciałami, na początek skaczacego Dudę zamknął bym w oktagonie z Putinem, jak nie przeżyje, to dogrywka, 10 ministrów z Polski kontra 10 ministów z Rosji. Myslę, że po tym nastałby pokój. Przyczyna wojen są politycy, należy wyciąć ich chirurgicznie, albo wysłać na wojnę. Co ciekawe, platforma ma taki sam stosunek do wojny w Ukrainie, do wydatków na wojsko jak PiS. 

DIVI LESCHI GENUS AMO 

Portret użytkownika kolo21

Polacy mają to w dupie polacy

Polacy mają to w dupie polacy to durny naród. Zapatrzony w swoje dochody i swój majątek. Nic się nie liczy tylko kasa i żarcie. Tak samo debile myślą że jak siedzą na zachodzie to nic im nie grozi żadna deportacja itd. Zapomnieli jak angole deportowali Polskich lotników do sowieckiej Polski. Prosto w łapy UB. Wiem że w razie wojny sam zginę ale zwisa mi los rodaków. Niech giną chuj z nimi. Ale najpierw niech zdychają te wszystkie skurwysyny co wołali że im trzeba pomóc. Te wszystkie skurwysyny co wynajmują im mieszkania i dają prace zwalniając rodaków. Co mam płakać bo pan biznesmen zdechnie ze swoja rodzinką? A może pan prokurator albo pan medyk śmierci? Ci co dzisiaj plują na takich jak ja jebać ich i tyle.

kolo21

Portret użytkownika syriues

A moze igrzyska się już

A moze igrzyska się już zaczęły, a cezarem kim jest kto?

Te marionetki bronią swojej dupy tylko dla kasy i tylko tyle.Skoro mówisz,że trzeba ich wypędzić  to kto zajmie ich miejsce?

A moze w ogole powiedzieć Nie dla wszystkich i wszystkiego?

 

Portret użytkownika Endymion

Jak polecą głowy

Jak polecą głowy skorumpowanych polityków, to na ich miejsce przyjdą nowi, ale będa bali się o swoje głowy.

Mam pewien mezalians prawny, czy jeżeli Naród wyda wyrok śmierci na prezydenta, czy ten może się ułaskawić? 

Stalinowskie zasady zarządzanie urzednikami poprzez strach przejął Putin i wydaje mi się to właściwy kierunek, ale powinien ten strach też go dopaść, ponieważ władzy nie ma car, a suweren, czyli Naród. Przy dzisiejszej technologii, szybkie ankiety internetowe pozbawiały by stanowiska "wybrańców", którzy co innego na spotach wyborczych twierdzili, a co innego robią.

DIVI LESCHI GENUS AMO 

Strony

Skomentuj