Komisja Europejska proponuje Fit For 90! Czy szalone cele klimatyczne UE zagrożą naszej przyszłości?

Kategorie: 

Źródło: zmianynaziemi.pl

W lutym 2024 roku Komisja Europejska przedstawiła propozycję, która wywołuje poważne obawy wśród różnych grup społecznych i gospodarczych w Unii Europejskiej. Zaproponowany cel, polegający na redukcji emisji gazów cieplarnianych o 90% do roku 2040 w porównaniu do poziomu z 1990 roku, jest jednym z najbardziej szalonych przedsięwzięć w historii polityki klimatycznej UE.

 

Z założenia ma on prowadzić do osiągnięcia neutralności klimatycznej do 2050 roku i już teraz wzbudza to wielkie zaniepokojenie dotyczące konsekwencji społecznych, ekonomicznych oraz wpływu na styl życia obywateli, mimo, że sprzedajne i usłużne media starają się tego tematu nie podnosić, żeby specjalnie nie denerwować ludzi i nie stymulować protestów.

 

Jednym z głównych źródeł niepokoju jest wpływ tych zmian na sektor budownictwa i rolnictwa, który już teraz znajduje się pod dużą presją ze względu na wymogi środowiskowe i konkurencję globalną. Wprowadzenie kolejnych restrykcji, zwłaszcza bez odpowiednich mechanizmów wsparcia i przejścia, może zagrozić istnieniu wielu gospodarstw rolnych, które są kluczowe dla bezpieczeństwa żywnościowego Europy. Trudno zakładać, że konstruktorzy unijnej szalonej polityki klimatyzmu o tym nie wiedzą. Wręcz przeciwnie, dokładnie tego się spodziewają i dlatego już teraz planują, że mięso wyprodukuje elitom Ameryka Południowa, a znoże na czarnoziemach Ukrainy wyprodukują zachodnie korporacje, które podzieliły między sobą areał Ukrainy.

 

Tak wariacki plan spowoduje też, że przemysł i sektor energetyczny również staną przed wyzwaniami związanymi z koniecznością szybkiej transformacji w kierunku technologii niskoemisyjnych, albo będą musieli się zwijać. Koszty tej transformacji mogą prowadzić do drastycznego wzrostu cen energii, co z kolei wpłynie na konkurencyjność europejskiego przemysłu oraz koszty życia obywateli. Istnieje obawa, że bez odpowiednio zaprojektowanych polityk i wsparcia finansowego, redukcja emisji może prowadzić do deindustrializacji niektórych regionów oraz utraty miejsc pracy. Jednak i w tym przypadku trudno zakładać, że ci szaleńcy tego nie chcą. Po prostu ludzie jeszcze tego nie przyswoili co ich czeka.

Propozycja Komisji Europejskiej spotkała się z mieszanką reakcji wśród polityków i społeczeństwa, podkreślając dylemat między koniecznością działania na rzecz ochrony klimatu a obawami dotyczącymi wpływu tych działań na życie codzienne i gospodarkę. Nadchodzące wybory do Parlamentu Europejskiego mogą być kluczowym momentem, który zadecyduje o przyszłym kierunku polityki klimatycznej UE, zwłaszcza że sondaże przewidują możliwe zmiany na scenie politycznej.

 

 

Ocena: 

3
Średnio: 3 (2 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Bartosz Maski

Wpływ na klimat ma nie CO2

Wpływ na klimat ma nie CO2 lecz uwalniana energia. Dajmy na to elektrownia atomowa nie emituje CO2 ale emituje energię która ostatecznie sprowadza się do formy ciepła. W tym kontekście dążenie do redukcji CO2 jest zupełnie czym innym niż to widzimy. Redukcja emisji CO2 o 90% jest możliwa do osiągnięcia tylko w jeden sposób – jest nim redukcja ludzkości o 90%.

Wypromeniowanie nadmiaru energii cieplnej z powierzchni ziemi odbywa się przez niezakryte niebo. Każdy to wie że gdy w nocy widać gwiazdy to jest też zimno. Dlatego w pierwszej kolejności jeśli chcemy coś zrobić dla naszego klimatu to musimy powstrzymać opryski chemitrails. Są one szalonym, złym pomysłem. Drugą rzeczą którą można zrobić dla naszego klimatu to złapać podpalacza lasów miast i państw. Podpalanie jest czynem haniebnym, Nie potrafię zrozumieć dlaczego światowa nauka nie podejmuje tych tematów a zamiast tego wylicza krowie gazy etc.

Portret użytkownika Kratos

Niestety się zgadzam.

Niestety się zgadzam.
Powody mogą być różne, nazewnictwo szczególnie inne, ale co do meritum, to bilans energii na planecie jest zachwiany. I także upatruję tu nadużywania technologii awiacji.
A już wyjątkowo szczególnie nadużywają tej technologii ci, którzy chcą mi samochód zabrać, ogrzewanie, mieszać mi w zawartości talerza i wgl. wmawiać mi jakieś tolerancje...

Portret użytkownika spokoluz

Oczywiście ale jaśnie wielcy

Oczywiście ale jaśnie wielcy myśliciele poszukali dziury w całym ale cudzysłowia nie zauważyli - szukali tylko kija aby uderzyć psa.

Jkieś to jest znamienne dla takowych - nie mają czego się czepić to klapy na oczy nakładają aby "barana" oby tylko nie zobaczyć - wytłumaczę tym z klapami na gałach - "era barana" to era ryb bo to era baranów.

Emel a ty to se dalej tego yt oglądaj ale nie przyklejaj swojej wiedzy i jej źródeł innym - tak nisko jak ty nie upadłem - myślę samodzielnie w przeciwieństwie do ciebie - za ciebie myśli yt i nasa.

Nie tu to miało być ale już poleciało.

 

Słowian dobrej woli jest więcej - Słowiański WIEC, Słowiański ZEW , Słowiańsk DUCH , Słowiańska KREW - na pohybę .......

*** W czasie, gdy większość szukała pieniędzy, my szukaliśmy prawdy ***

Portret użytkownika Endymion

Ja słyszałem, że Agenda 2030

Ja słyszałem, że Agenda 2030 jest klepnieta jak i Agenda 2050, polskie politkurwy to podpisały dawno. Teraz chcą wprowadzić agendę pośrednią na rok 2040, ale nie wiedzą jak to będzie, bo to nowy parlament jewrounijny ma przegłosować, ale nie ma prawa zmienić Agendy2030 oraz Agend2050, te ramuy już nam narzucili, będą deliberowac o kilku % w jedną stronę, czy w drugą w narzuconych ramach pokazując społeczeństwom, że są do czegokolwiek potrzebni.

Orlen sprzedał 5 magazynów paliwa oraz dwie asfaltownie za jakieś 360.000.000zł, ale piąty magazyn jest w budowie i całkowity koszt jego wybudowania to 320.000.000zł i koszt dokończenia magazynu Orlen wziął na siebie, czyli sprzedał za 40.000.000zł coś wrtego minimum 1.000.000.000zł, a straż miejska będzie ganiać emerytkę sprzedającą tulipany na ulicy bez kasy fiskalnej!!!!!?

Mamy ogromne rozwarstwienie społeczne spowodowane ogromną korupcją, prywatyzuje się zyski, a uspołecznia straty.

Glapiński z NBP robi znowu zakupy złota, teraz chce dobić do 20% rezerw w tym kruszczu, czyli je podwoić. 1/3 jest w Londynie, 1/3 jest w NY, a 1/3 gdzieś w Polsce, ale to tajne i nie powie nikomu, hehe. Polska jest bantustanem, który nie potrafi przechowywać swojego złota na swoim terenie, a w Fort Knox był juz audyt? Nie śledzę tematu, ale jak wysłali Chińczykom wolfram pozłacany, to była afera, jakoś ucichła. 

Polskie rezerwy walutowe zostały wytransferowane do anglosasów, za które oni dali nam czeki bez pokrycia i wykupują Polskę za PLNy. Jak przyjdzie moment "SPRAWDZAM", to okaże sie, że nie mamy pana płaszcza (złota) i co nam pan zrobi? :( 

Marcinkiewicz oraz Rostowski, Belka oraz Balcerowicz, powinni być ścigani niczym hitlerowcy przez Izrael po wojne na całym Świecie.

Obecną formacją zajmą się sztyletnicy, ale znepotyzowane służby nie robią nawet naboru Sad

DIVI LESCHI GENUS AMO 

Portret użytkownika syriues

A to wszystko po to by nas

A to wszystko po to by nas zajac czyms innym,bo ta era to rozwój Samoświadomości. Dlatego blokuje sie nas od 2020 srovidem i straszy psychopatami .ciekawe czy szczepany beda mogli Samoświadomośc osiągnąć, bo moze ich zblokowali.

To walka o nasze dusze,takze sue trzymajcie ,bo lecimy.

Ta planeta ,to niestety pole walki 

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Portret użytkownika destroyer of minds

cytujesz jakas jebaba kurwe

cytujesz jakas jebana kurwe chlopska z biedarusi pochodzaca? chyba cos jest w tej tzw klatwie warmianskiej, ze tak i na was to dziala

jestescie w stanie dojsc w jego przypadku do czegos wiecej niz to, ze kiedys "zablysnal" w jakiejs biedastockiej tv lokalnej jak byl pewien spot wyborczy itd.? czekajcie az do czegos w tym jebiacym "uniwersum" dojdzie to wtedy cos ujawnie...cos w co na poczatku nie uwierzycie, ale z z czasem to do was dojdzie...

Skomentuj