Henry Kissinger zmarł w swoim domu w wieku 100 lat

Kategorie: 

Źródło: zmianynaziemi.pl

Henry Kissinger, znany i kontrowersyjny postać w amerykańskiej dyplomacji, zmarł w wieku 100 lat. Jego śmierć, potwierdzona przez jego firmę doradczą Kissinger Associates Inc., miała miejsce w jego domu w Connecticut. Kariera dyplomatyczna Kissingera była znacząca dzięki jego wpływowi roli podczas prezydentur Nixona i Forda, gdzie był znany ze swojego realistycznego podejścia do polityki zagranicznej. Mimo że był laureatem Pokojowej Nagrody Nobla, jego spuścizna jest złożona, przyćmiona przez jego zaangażowanie w decyzje, które doprowadziły do znacznych zniszczeń i śmierci w różnych globalnych wydarzeniach.

 

Urodzony w 1923 roku w Niemczech, Henry Kissinger wyemigrował do Stanów Zjednoczonych w 1938 roku. Służył w amerykańskiej armii podczas II wojny światowej, a później podjął karierę akademicką, ostatecznie zostając profesorem na Uniwersytecie Harvarda. Jego wiedza w dziedzinie spraw międzynarodowych przyciągnęła uwagę liderów politycznych, co doprowadziło do jego nominacji na doradcę ds. bezpieczeństwa narodowego, a następnie na sekretarza stanu pod prezydentami Richardem Nixonem i Geraldem Fordem.

 

Kissinger odegrał kluczową rolę w kształtowaniu polityki zagranicznej USA w końcu XX wieku. Miał znaczący wpływ na nawiązanie stosunków z Ludową Republiką Chin oraz odegrał kluczową rolę w negocjacjach mających na celu zakończenie wojny wietnamskiej, co przyniosło mu Pokojową Nagrodę Nobla w 1973 roku. Jego podejście do dyplomacji często opisywano jako realpolitik, skupiające się na praktycznych rozważaniach i dynamice władzy, a nie na założeniach ideologicznych czy etycznych.

 

Jednak spuścizna Kissingera jest bardzo kontrowersyjna. Krytycy oskarżają go o odpowiedzialność za naruszenia praw człowieka i interwencje wojskowe, które doprowadziły do znacznych ofiar. Jego polityka na Bliskim Wschodzie, w Ameryce Łacińskiej i Azji Południowo-Wschodniej została poddana pod lupę ze względu na ich etyczne i humanitarne implikacje.

 

Śmierć Henry'ego Kissingera oznacza koniec pewnej ery w amerykańskiej dyplomacji. Jego wkład w stosunki międzynarodowe był znaczący i pozostawił niezapomniane ślady w globalnej polityce. Jednak jego podejście do polityki zagranicznej i konsekwencje jego decyzji nadal są przedmiotem intensywnej debaty i analizy.

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika ba19

LGB zastąpił słowo „gej”.

LGB zastąpił słowo „gej”.

LGBT to skrót od lesbijek, gejów, osób biseksualnych i transpłciowych. Akronim został spopularyzowany w latach 90. XX wieku i był uważany za zbiorcze określenie seksualności i tożsamości płciowej. Termin pochodzi z lat 80., kiedy skrót LGB zastąpił słowo „gej”.

Wpisz wGoogle - skąd wywodzi sie lgbt

1 Koryntian 6:  A czyż nie wiecie, że nieprawi nie odziedziczą królestwa Bożego?+ Nie dajcie się wprowadzić w błąd. Ani rozpustnicy,+ ani bałwochwalcy,+ ani cudzołożnicy,+ ani mężczyźni utrzymywani do celów sprzecznych z naturą,+ ani mężczyźni kładący się z mężczyznami,+ 10  ani złodzieje, ani chciwcy,+ ani pijacy,+ ani rzucający obelgi, ani zdziercy nie odziedziczą królestwa Bożego.+

Portret użytkownika spokoluz

Pewna opcja fybrana robi

Pewna opcja fybrana robi czyściec bo plan się posypał i wprowadzają plan B - który też nie wypali i tak wkółko będą piramidkę od góry rozmontowywać do samych fundamentów ( zwykłych szeregowych )  kilka kilometrów pod ziemią metaforycznie ujmując.

 

Słowian dobrej woli jest więcej - Słowiański WIEC, Słowiański ZEW , Słowiańsk DUCH , Słowiańska KREW - na pohybę .......

Portret użytkownika syriues

Pokoj sie rozsypie,wyzysk i

Pokoj sie rozsypie,wyzysk i ucisk .

Nie ma co nadziei w wyzysku światowym za cel swoj obierac,by się w niej nie utopiła. 

Na koncu nas beda oklamywac ,bo elita wie ,że do 2040 beda nas meczyc I redukować aby czlowiek nie ujrzal zmiany ziemskiej.Nasza biosfera sie zmieni,cywilizacja wymrze i na niej powstanie nowa jezeli oczywiście damy rade.

Te wszystkie teorie spiskowe i przysłanianie nam nieba,bo niebo to konstrukcja i gdyby hologram się zepsuł zauwazulibyscie konstrukcje tego wszystkiego i być może nie wszystkim by sie to spodobało. 

Ludzkie oko jest przystosowane do tej iluzji.Ludzie faktycznie sa naiwni ,ze wierza w to co widzą, a to co mają w rekach moze okazać się gownem.

Portret użytkownika inzynier magister

jeden z najgorszych masonów..

jeden z czołowych masonów... a w Polsce mamy takich na pęczki ! komucho masoni z loż iluminackich to taka odmiana bolszewików z naleciałościami hitlerowskimi depopulacji całej planety w ramach ich planu ordo ab chao Lucyfera i bestii feniksa 33 gwiazd ! Trzeba się modlić by się uratować od tych diabłów ! Cała nadzieja w Jezusie Chrystusie Panu i Zbawicielu !

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Skomentuj