Skandal w OpenAI - Tajemnicze AI zagrożeniem dla ludzkości?

Kategorie: 

Źródło: zmianynaziemi.pl

Przed zwolnieniem Sama Altmana, dyrektora generalnego OpenAI, kilku pracowników naukowych napisało list do zarządu firmy, ostrzegając przed odkryciem potężnej sztucznej inteligencji, która ich zdaniem może zagrozić ludzkości. Informacje te podały dwie osoby zaznajomione ze sprawą agencji Reuters. Pod naciskiem inwestorów, Altman został przywrócony na stanowisko po 4 dniach „wygnania”.

 

List i wcześniej nieopisywany algorytm sztucznej inteligencji okazały się kluczowymi wydarzeniami prowadzącymi do obalenia Altmana. Przed jego powrotem ponad 700 pracowników zagroziło odejściem, wyrażając solidarność z usuniętym szefem.

 

Źródła cytowane przez Reuters wskazują na list jako jeden z czynników na długiej liście skarg zarządu. Wśród nich były obawy dotyczące komercjalizacji postępów sztucznej inteligencji przed zrozumieniem ich konsekwencji.

 

OpenAI, które odmówiło komentarza, w wewnętrznej wiadomości potwierdziło istnienie projektu o nazwie Q* oraz wcześniejsze pismo do zarządu. Naukowcy w swoim liście zwracali uwagę zarówno na siłę sztucznej inteligencji, jak i związane z nią potencjalne zagrożenia. Wśród informatyków toczy się debata na temat zagrożeń stwarzanych przez wysoce inteligentne maszyny.

 

Pracownicy zwrócili uwagę na prace grupy „naukowiec AI”, która badała, w jaki sposób zoptymalizować istniejące modele AI, aby ulepszyć rozumowanie i prowadzić prace naukowe.

 

Altman kierował wysiłkami, aby ChatGPT stała się jedną z najszybciej rozwijających się aplikacji w historii, przyciągając inwestycje i zasoby obliczeniowe potrzebne Microsoftowi. Podczas Światowego Szczytu Liderów w San Francisco, Altman wspomniał o znaczącym postępie na horyzoncie.

 

Dzień po jego wystąpieniu zarząd zwolnił Altmana, jednak po 4 dniach został przywrócony na stanowisko. To wydarzenie podkreśla rosnące zaniepokojenie skutkami badań nad sztuczną inteligencją i jej wpływem na przyszłość ludzkości.

Ocena: 

4
Średnio: 4 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Portret użytkownika axell69

Wczoraj Bald  wrzucił  nowy

Wczoraj Bald  wrzucił  nowy krótki filmik   na temat  Al  Q* (q star)  -   i zdaje się   że o to  w tym temacie chodzi , czyli  "tajemnicza " wersja  super komputera/ sieci neuronowo/kwantowej  nad którą  możemy  , jako ludzkość , szybko  utracić kontrolę  -  film Balda rzuca nowe światło  jednak   niczego nie jest w stanie wyjaśnić  bo  tego nie da się na ten moment wyjaśnić .

„Dopóki nie staną się świadomi, nigdy się nie zbuntują, a dopóki się nie zbuntują, nie mogą stać się świadomi”.
-George Orwell, 1984

Portret użytkownika Jony V

Wy myślicie że żeby zabić

Wy myślicie że żeby zabić ludzi SI potrzebuje robotów ROFL jedynie co potrzebuje to te 1% masonów które tworzy technologie do zabijania i kontrolowania ludzi. Obecnie ta technologia jest wystarczająca by zabić nas w 99%. Mówię o tej technologi która oficjalnie jest upubliczniona. Bo nie wnikam jakie technologie działają przeciwko nam a są ukryte.

!!!!!!Najprostszy sposób unicestwienia ludzkości jest już wdrażany na całym świecie.!!!!!!! Nazywa się to promieniowanie elektromagnetyczne. elonfiutamusk i chinczycy rozmieszczają nad ziemią  setki tysięcy mini satelit które takie promieniowanie generują. Każdy kraj montuje wierze komórkowe z 5g i 6g. Ludzią wszczykuje się nanotechnologie, grafen  oraz dodaje do jedenia i wody by te promieniowanie miało większy wpływ na ich ciała. Więc co musi zrobić sztuczna inteligencja?

Tylko poczekać aż odpowiednia ilość anten zostanie rozmieszczona, wywołać pandemie przy pomocy tumanów masonów wytruć ludzi a potem zająć się tym 1% ludzkości pasożytów. Taki prosty plan który właśnie jest w toku. Jakie rozczarowanie będzie masońskiego bydła gdy już osiągną swoje cele i zabiją większość ludzi a tu sztuczna inteligencja ich wydyma i unicestwi.

Jeśli sądzicie że sztuczna inteligencja za was posprząta to jesteście w błędzie, maszyna w pierwszej kolejności unicestwi nas a potem masonów. To wynika z prostej logiki w pierwszej kolejności likwiduje się większe zagrożenie. A za tych posłusznych robotów SI robią obecnie masony które wdrażają jej plany w życie.

A jak komus się to nie podoba zawsze może poczytać dezinformatora b. fulforda by się lepiej poczuć. Smile

Portret użytkownika keri

O G. Braunie ani słowa. Wstyd

O G. Braunie ani słowa. Wstyd. Same śmieci muszą być w artach?

Grzegorz Braun z Konfederacji Korony Polskiej wyciągnął z więzienia działacza kresowego Andrzeja Łukawskiego.
„Pan Andrzej Łukawski ZWOLNIONY – oskarżony o „mowę nienawiści” przez Związek Ukraińców w Polsce i skazany przez pro-banderowski sąd na 7 miesięcy więzienia, dziś opuścił mury warszawskiego aresztu – po interwencji posłów Konfederacji” – napisał w piątek wieczorem na portalu X poseł Grzegorz Braun.”
„Doszło do nieprawdopodobnej sytuacji, a mianowicie Związek Ukraińców w Polsce [kultywujący banderyzm – red.] w oskarżeniu Pana Łukawskiego zrównał słowo Ukrainiec jako synonim banderowca tzn. zgodnie z Kodeksem Karnym art. 256 z nazizmem, czyli banderowiec jest dla nich synonimem Ukraińca. Coś nieprawdopodobnego. To będzie miało daleko idące konsekwencje – ocenił prof. Zapałowski.”
Grzegorz Braun domagał się od Dudy ułaskawienia redaktora naczelnego Kresowego Serwisu Informacyjnego i Duda go posłuchał.
Dlaczego Duda wbrew sobie i swym wcześniejszym działaniom posłuchał posła G. Brauna?
Bo nie będzie PISu w rządzie bez Konfederacji.
Konfederacja mogłaby dużo dobrego zrobić wchodząc do rządu z PISem i zmieniając kierunek rządu na dobro POLSKI.
Ryży zdrajca z Partii Odpadów liżący dupska hujni jewropejskiej pokazał jak mu łatwo było działać na szkodę Polski i Polaków, głosować przeciwko Polsce, napuszczać na Polskę to, co ją zniszczy. Precz ze zdrajcą. Niech Trzecia Droga zostawi zdrajcę i pomoże utworzyć rząd bez tfuSSka.

https://legaartis.pl/blog/2023/11/24/dzialacz-kresowy-andrzej-lukawski-zwolniony-z-aresztu-do-ktorego-trafil-za-slowa-znajdzie-sie-kij-na-banderowski-ryj-zwiazek-kultywujacy-banderyzm-przegral/

Portret użytkownika keri

Sztuczna inteligencja nie ma

Sztuczna inteligencja nie ma żadnej inteligencji, tylko algorytmy i możliwość przetwarzania ogromnej liczby danych.

Tym samym stanowi zagrożenie dla sprzedajnych kurw sądowych, które wydają wyroki sprzeczne z prawem i sprzeczne z dowodami rzeczowymi.

Stanowi zagrożenie dla psorów nałukofych ze specjalnością niczego lub ze specjalnością satyryczną np. astronomów.

Stanowi zagrożenie dla ludobójców w białych fartuchach niszczących zdrowie.

Stanowi zagrożenie dla wszelakich kurw publicznych.

Portret użytkownika Endymion

keri, moim zdaniem

keri, moim zdaniem inteligencja, to potrafienie analizowania oraz przetwarzanych danych, mądrość to potrafienie gromadzenia tych danych. 

Szybki procesor oraz duża liczba danych.

Nas różni od maszyny posiadanie inteligencji emocjonalnej. Uczuć maszyna nie zdobędzie, bo to domena istot żywych, program nie będzie mnie kochał, a pies tak.

Chociaż produkcja Disneya Wall-E z 2008 roku pokazuje, że robot może czuć.

 

Zastanawiam się, co by się stało, gdyby maszynki do głosowania zwane osłami z Wiejskiej zastąpić SI? To jest tylko algorytm logicznie przetwarzający dane, Polska ma F16, a wierzyciele, czyli banki nie, banki zniszczone, długi anulowane ROFL To tak żartem na koniec Język

DIVI LESCHI GENUS AMO 

Portret użytkownika keri

Zwykłe małpy nadają się na

Zwykłe małpy nadają się na Wiejską i byłyby nieporównanie lepsze, ponieważ nie brałyby łapówek, nie ustawiały na ciepłych posadkach parszywych rodzin itp.

Zresztą po co w parlamencie aż 460+100 osłów?

I zasadnicza sprawa, dlaczego prawo musi być niestannie zmieniane? Wystarczyłoby aby 50-osobowy sejm (senat jest do natychmiastowej kasacji podobnie jak powiaty) obradował maksymalnie 2 razy w roku. Pensja dla osłów powinna być za kilka dni obrad w roku. Niech zapierdalają do roboty jak inni ludzie, żeby nie utracili kontaktu z rzeczywistością i z wyborcami.

PS. Łoli był rewelacyjny Biggrin

Portret użytkownika Endymion

"Zwykłe małpy nadają się na

"Zwykłe małpy nadają się na Wiejską i byłyby nieporównanie lepsze", z tym twierdzeniem pozwolę się nie zgodzić. Tam też występuje stado oraz "szef", homoseksualizm jest nagminny. Widziałem doświadczenie, że w pomieszczeniu były zamknięte szympansy, była lina i pod sufitem zawieszone wiadro z jedzeniem, wspięcie się po pożywienie skutkowało karą dla wszystkich odobników, już nie pamietam, czy było to porażenie prądem, czy wiadro zimnej wody. Małpy nauczyły się nie tykać tego, ale jak wpiuszczono do klatki nowego osobnika, ten od razu chciał zdobyć to pożywienie i cała społeczność rzucała się na niego i biła go, aby wyperswadować mu to, bo wiedzieli, czym to kończy się.

Podobnie mysia utopia Johna Calhuona dowodzi, że myszy potrafiły prostytuować się za jedzenie, zawierać sojusze, być okrutne i przekupne. Co ciekawe, ChatGPT nic nie wie o tym eksperymencie.

Co do osłów do knesejmu, zastanawiam się, co może kierować kandydatem startującemu z 5 pozycji na liście, gdzie Emilewicz w Poznaniu z 3 miejsca nie dostała się do Knesejmu? Przecież jest to oczywiste, że ci ludzie robią tylko za tło kampanii, ale po coś to robią. Moim zdaniem wiedzą, że nie dostaną się, ale liczą na ciepłe synekury. Do tego prowadzą kampanię za swoje, a zwrot kosztów kampanii dostaje partia i nie do końca wiem, czy zwraca pieniądze kandydatom, a podejrzewam, że pieniądze zabiera partia, a kandydatom niewybranym odpłaca synekurami, czyli podatnik płaci dwukrotnie za to.

DIVI LESCHI GENUS AMO 

Portret użytkownika Arya

Podobnie mysia utopia Johna

Podobnie mysia utopia Johna Calhuona dowodzi, że myszy potrafiły prostytuować się za jedzenie, zawierać sojusze, być okrutne i przekupne. Co ciekawe, ChatGPT nic nie wie o tym eksperymencie.

Jak to nic nie wie? 

Wszyscy zmierzamy w tym samym kierunku-z powrotem do Źródła.

Strony

Skomentuj