Śmiertelna choroba powraca z pełną siłą – czy jesteśmy na to gotowi?

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

Niedawne badanie przeprowadzone przez Instytut Pasteura wykazało znaczący powrót inwazyjnej choroby meningokokowej (IMD) we Francji, co jest następstwem złagodzenia ograniczeń związanych z Covid-19. Badanie opublikowane w "Journal of Infection and Public Health" rzuca światło na zmieniające się wzorce chorób i podkreśla konieczność ponownego przemyślenia strategii szczepień.

 

Podczas pandemii Covid-19 środki higieny, takie jak noszenie maseczek i dystans społeczny, przyczyniły się do dramatycznego spadku liczby przypadków IMD o ponad 75% w latach 2020 i 2021. Jednak po zniesieniu ograniczeń pojawiły się obawy dotyczące możliwego nawrotu choroby.

 

W badaniu przeprowadzonym przez Instytut Pasteura, naukowcy analizowali dane z lat 2015–2022. Jesienią 2022 r. zaobserwowano bezprecedensowy wzrost zachorowań na IMD, a jesienią 2023 r. liczba przypadków przekroczyła już poziom sprzed Covid-19. Szczególnie niepokojący jest wzrost liczby zakażeń wśród osób w wieku od 16 do 24 lat.

 

Badanie ujawniło zmianę w strukturze zachorowań, z większą liczbą przypadków wywołanych przez meningokoki tych grup serologicznych, które przed pandemią były rzadsze. Te odkrycia podkreślają potrzebę aktualizacji strategii szczepień, aby skutecznie zwalczać tę potencjalnie śmiertelną chorobę.

 

Eksperci, tacy jak doktor Dominique A. Kogan, podkreślają znaczenie dostosowywania strategii szczepień do zmieniającego się krajobrazu IMD. Badanie dostarcza krytycznych informacji o ponownym pojawieniu się IMD i podkreśla potrzebę celowanych kampanii szczepień, zwłaszcza wśród młodych ludzi, którzy są obecnie najbardziej narażeni na ryzyko.

 

W przyszłości władze zdrowotne i decydenci powinni uwzględnić te ustalenia, aby zapewnić skuteczne środki zapobiegawcze i kontrolne. Kampanie szczepień powinny koncentrować się na grupach wiekowych najbardziej podatnych na nawrót IMD, a kampanie uświadamiające społeczeństwo powinny edukować ludzi na temat oznak i objawów choroby oraz znaczenia wczesnej interwencji.

Ocena: 

2
Średnio: 2 (4 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Zimno MiJest

Ja jestem gotowy od początku

Ja jestem gotowy od początku zarazy, pakiet silnych zastrzyków wziołem, plus mega bustery, obecnie oczekuję na strzały przeciwko okrutnemu krakenowi co sieje olbrzymie spustoszenie, sama ja widziałam w telewizji że tysiąc osób dziennie pada na krakena. Ale na szczęście pan minister zdrowia zakupił antidotum.

Coś strasznego, ja chodze, non stop, w masce przeciw gazowej , mam na sobie 5 par przyłbic i wiele rekawiczek nawet gumowe na nogach mam bo zamówiłam z chin, oczywiście silny spryskiwacz z substancą żrącą, to podstawa,  non stop się psikamy tym códownym dobrodziejstwem. 

Sama widzaiłam w telewizji jak doktor zmora i profesor kiciak zalecali zastrzyki że są dobre. Widziałam jak ten słynny aktor z seriali komediowych zachwalał że zdrowe i skuteczne, polacy kochają aktorów i celebrytów.

 

Tylko co zrobić z antyszczepionkowcami, i płaskoziemcami,  zaszczelić?

 

Portret użytkownika maracash

 

 

Badanie opublikowane w "Journal of Infection and Public Health" rzuca światło na zmieniające się wzorce chorób i podkreśla konieczność ponownego przemyślenia strategii szczepień.

Te odkrycia podkreślają potrzebę aktualizacji strategii szczepień, aby skutecznie zwalczać tę potencjalnie śmiertelną chorobę.

Eksperci, tacy jak doktor Dominique A. Kogan, podkreślają znaczenie dostosowywania strategii szczepień do zmieniającego się krajobrazu IMD. Badanie dostarcza krytycznych informacji o ponownym pojawieniu się IMD i podkreśla potrzebę celowanych kampanii szczepień...

W przyszłości władze zdrowotne i decydenci powinni uwzględnić te ustalenia, aby zapewnić skuteczne środki zapobiegawcze i kontrolne. Kampanie szczepień powinny koncentrować się na grupach wiekowych najbardziej podatnych na nawrót IMD

Tak bardzo propagandowego gniota, to by się Medonet nie mógł powstydzić. Po Tallinie bym się takiego artykułu spodziewał, ale po Tobie, Admin... Scratch one-s head .

 

*** W czasie, gdy większość szukała pieniędzy, my szukaliśmy prawdy ***

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Skomentuj