Cyfrowy Wielki Brat nadchodzi - Kontrowersje wokół systemu Digital ID w UE

Kategorie: 

Źródło: ZmianynaZiemi

Unia Europejska stoi na progu wprowadzenia systemu Digital ID, który ma na celu ujednolicenie procesów identyfikacji cyfrowej w państwach członkowskich. Niemniej jednak, zamiast być heraldem postępu cyfrowego, ten system budzi poważne obawy o prywatność, bezpieczeństwo danych i potencjalne nadużycia władzy, przywodząc na myśl dystopijne wizje cyfrowej niewoli.

 

Grupa 309 ekspertów z dziedziny cyberbezpieczeństwa i naukowców z 31 krajów wyraziła sprzeciw wobec proponowanych zmian w regulacjach eIDAS (elektroniczna identyfikacja, autentykacja i usługi zaufania). Eksperci twierdzą, że obecna forma legislacji nie zapewnia adekwatnych zabezpieczeń technologicznych dla obywateli i przedsiębiorstw, co może skutkować mniejszym bezpieczeństwem dla wszystkich. Szczególne zaniepokojenie budzi Artykuł 45 reformowanej eIDAS, który umożliwia rządom inwigilację obywateli i mieszkańców UE poprzez techniczne środki umożliwiające przechwytywanie szyfrowanego ruchu internetowego i podważa obecne mechanizmy nadzoru.

 

Cyfrowe tożsamości w UE mogą także prowadzić do sytuacji, w której obywatele będą zmuszeni do korzystania z nowej tożsamości cyfrowej bez możliwości wyboru, co stawia w niekorzystnej sytuacji tych, którzy z różnych powodów nie mogą lub nie chcą korzystać z tego systemu. Organizacje pozarządowe i eksperci wzywają do poszanowania zasad prywatności przez projektowanie i domyślne ustawienia, co miałoby uniemożliwić firmom i władzom obserwację, kiedy i gdzie każda osoba używa swojej tożsamości cyfrowej oraz jakie inne informacje zawiera.

 

Dodatkowo, Europejski Portfel Tożsamości Cyfrowej powinien surowo zabraniać tworzenia trwałego i unikalnego identyfikatora dla każdego użytkownika. Taki uniwersalny identyfikator podważa prywatność w bardzo wrażliwych obszarach codziennego życia i może wywołać poważne obawy konstytucyjne w kilku krajach UE. Bez eliminacji tego poważnego zagrożenia, nowa tożsamość cyfrowa może nie zapewnić bezpiecznej i przyjaznej dla prywatności alternatywy dla dominujących usług logowania wielkich firm technologicznych.

 

Organizacje i eksperci ostrzegają również przed wysokimi ryzykami bezpieczeństwa związanymi z Kwalifikowanymi Certyfikatami Autentykacji Stron Internetowych. Te certyfikaty już w przeszłości zawiodły i umożliwią rządową inwigilację ruchu internetowego na dużą skalę, co podważa architekturę bezpieczeństwa globalnej sieci internetowej.

 

W świetle tych niepokojących faktów, system Digital ID w UE, zamiast być obiecującym krokiem w kierunku cyfryzacji i modernizacji, wydaje się być narzędziem, które może prowadzić do niebezpiecznych nadużyć władzy, ograniczenia wolności obywatelskich i naruszeń prywatności. Nie można ignorować tych zagrożeń, gdyż mogą one przekształcić europejską cyfrową przestrzeń w miejsce kontroli i inwigilacji, przypominające praktyki obserwowane w reżimach autorytarnych, takich jak Chiny.

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika nczas

Drogi autorze, drodzy

Drogi autorze, drodzy komentujący załóżcie sobie klucz GPG.

Na złość dla tych wszystkich urzędasów i teraz podpiszmy swoje klucze. Gdy unia wprowadzi rygor będzie można prowadzić normalne życie w internecie łatwiej.

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Portret użytkownika maracash

To wspaniała wiadomość

To wspaniała wiadomość oznaczająca tyle, że zbliżamy się powoli do...końca Biggrin Pijani władzą i pieniądzem, nie dostrzegają, że pan tego przemijającego świata i zarazem ojciec kłamstwa, któremu służą, robi ich właśnie w chuja. Najważniejsze dla Nas, to nie podążać za większością, która będzie chciała zachować świat materialny i zgodzi się na dostęp do systemu, który im to czasowo zapewni. A że każdy koniec, to jedynie poczatek nowego, to należy się cieszyć i radować Biggrin .

*** W czasie, gdy większość szukała pieniędzy, my szukaliśmy prawdy ***

Portret użytkownika euㅤklides

Z mojego punktu widzenia UE

Z mojego punktu widzenia UE to nielegalny byt - organizacja terrorystyczna - ponieważ nigdy nie wyrażałem zgody na bycie poddanym tej instytucji. Każdy urzędas musi zdawać sobie sprawę z tego, że jest terrorystą, Mam moralne prawo zrobić z tymi patusami to co można zrobić z każdym terrorystą, który nieproszony wchodzi z buciorami do naszego życia, okrada nas, gnębi, niewoli, terroryzuje. Póki co ja i inni prawi traktujemy tych zwyrodnialców nad wyraz pobłażliwie, ale jak ktoś ciągle sieje wiatr to zbierze burzę.

Portret użytkownika wiktor wektor

Z twojego punktu patrzenia

Z twojego punktu patrzenia wszystko jest nielegalne czego sam nie zalegalizowałeś. Gdybyś umiał spojrzeć na swoje myśli z dystansu zobaczyłbyś jak bardzo jesteś powtarzalny, przewidywalny i czasem wręcz śmieszny. 

Portret użytkownika Wiedźmin-Dermatolog

Cyfrowy, cyfrowy, antenki już

Cyfrowy, cyfrowy, antenki już poinstalowane:

https://kochanezdrowie.blogspot.com/2023/11/benjamin-fulford-13112023-ostatnie.html

"Na przykład mamy teraz dowody na to, że tlenek grafenu, który służy do elektronicznej kontroli umysłu, został zawarty w szczepionkach przeciwko Covid-19."

Oraz inne ciekawostki, takie jak we fragmentach:

"Sytuacja geopolityczna znajduje się w fazie załamania podobnego do sytuacji w USASR. Spowoduje to zniknięcie wielu krajów z mapy w ich obecnym kształcie. Kraje, które prawdopodobnie znikną, to Izrael, Stany Zjednoczone, Ukraina i Polska."

"Źródła podają, że niepowodzenie planu oznacza, że ​​na wielu granicach może powrócić stan sprzed I wojny światowej.

Innymi słowy, Niemcy powrócą do granic I Rzeszy, Austro-Węgry mogłyby ponownie stać się republiką, a Imperium Osmańskie mogłoby ponownie uczynić Judeę (błędnie nazywaną Palestyną lub Izraelem) protektoratem. Oczywiście w takim scenariuszu prawa i autonomia Polaków, Żydów i Żydów („Palestyńczyków”) itp. zostaną zachowane."

Qrwa no zobaczcie jak się z nami w ogóle nie liczą! Polak dostanie to, tamto, pójdzie tam, zrobi to, ..., i będzie oczywiście qrwa szczęśliwy, jak stado dzików w błocie. Nie, nic nie róbcie, Jarek za was zrobi...uhm...Tyle, że najpierw doprowadził do takiego stanu nasz kraj, żeby parch z południa nie miał za wiele roboty z przejęciem w całości Polin, który mu jak ukropitekom PRZEKAŻEMY, oczywiście, qrwa, bezpłatnie !!

"Tymczasem Niemcy podejmują kroki mające na celu przejęcie nie tylko Ukrainy, ale także Polski i Łotwy. Były ambasador Niemiec w Warszawie Arndt Freytag von Loringhoven sugerował w niemieckiej gazecie, że wojska niemieckie powinny stacjonować na stałe w Polsce.

Unia Europejska próbuje wdrożyć „niemiecki plan”, który doprowadzi do „zniszczenia państwa polskiego” – ostrzega Jarosław Kaczyński, lider partii rządzącej w Polsce.

„Planuje się także utworzenie „Unii Obrony”, która mogłaby skorzystać z pomocy polskich sił zbrojnych bez zgody rządu w Warszawie” – ostrzega Jerzy Kwaśniewski, prezes Instytutu Kultury Prawnej Ordo Iuris. „Traktaty europejskie nie definiują praworządności” – dodaje."

No jeżeli demokratycznej większości pasuje scenariusz rozdzierania Polski na strzępy przez "chętnych", bo mogą, bo Polak to taka pizda, że będzie stał i patrzył jak mu kraj zabierają, to właśnie patrzycie na taki właśnie plan na naszą przyszłość.

Ale Monarchia Konstytucyjna BE, bo tak w "Janosiku" pokazali (PRL propaganda) i paru innych filmach oczerniających korzyści płynące z mieszkania w Monarchii.

No to będzie musiała pasować micha ryżu i zapierdol w kopalniach--nie swoich--do końca życia, bez tożsamości Narodowej.

"O ileż łatwiej jest odrzucić rzeczywistość, niż wyzbyć się marzeń".

Portret użytkownika syriues

Taki scenariusz to byłaby

Taki scenariusz to byłaby tragedia.Czyli jakim my narodem jesteśmy, ze w kółko nas zniewalaja?To jest ciekawe pytanie i bardzo interesujące. Dlaczego Polska ma żal i smutek w sobie,a nie chwalę i chęć stanowienia .Czyżby ktos zza kulis mial lepsze plany anizeli spokój?Moze to właśnie chodzi aby nas wqrwic?

Portret użytkownika spokoluz

Tylko spokój nas uratuje - a

Tylko spokój nas uratuje - a szund bydzie robił wsi aby tak nie było ale .......  ile razy to robili i co z tego wyszło ?

Po ostatnim "pospolitym ruszeniu" i efektach tego jak po doopie dostali  z krajem 404 wszystkie Lechy  mają to głęboko w DOOPIE !!! A poliniacy i tak nie myślą to po co drążyć temat - jebło to jebło - temat zamknięty.

Słowian dobrej woli jest więcej - Słowiański WIEC, Słowiański ZEW , Słowiańsk DUCH , Słowiańska KREW - na pohybę .......

Słowian dobrej woli jest więcej - Słowiański WIEC, Słowiański ZEW , Słowiańsk DUCH , Słowiańska KREW - na pohybę .......

Portret użytkownika inzynier magister

"tworzenia trwałego i

"tworzenia trwałego i unikalnego identyfikatora dla każdego użytkownika." chodzi o punkty poprawności politycznej, jeśli napiszecie coś złego o pederastach i o władzy lewacko iluminackiej lucyfera z loży ordo ab chao to was zamkną ! Módlmy się do Chrystusa by nas ratował !

System punktów niewolnictwa NWO, a polskojezyczne "Nowe ORMO-NWO"

https://www.youtube.com/watch?v=5UoO9hSMNqU

Walkę wygrywają słudzy Boży. Szatan zostaje uwięziony na tysiąc lat w Czeluści. Jednak zanim się to stanie następuje przygotowanie, ono już następuje ! Siły zła mają też swoje 'przepowiednie', oczywiście pod natchnieniem istot/istoty anielskiej. Najsłynniejszą jest ta przekazana przez masona Alberta Pike z dnia 15 sierpnia 1871 roku: " W tym samym czasie inne państwa, ponownie podzielone w tej kwestii będą powstrzymywane do punktu kompletnego wyczerpania fizycznego, moralnego, duchowego oraz ekonomicznego. Wypuścimy Nihilistów oraz ateistów oraz sprowokujemy niezwykły socjalny kataklizm, który w całym tym horrorze wykaże jasno i dobitnie narodom efekty absolutnego ateizmu, pochodzenie zdziczenia i najbardziej krwawe orgie. Wtedy na każdym miejscu, wszędzie, obywatele, zmuszeni do własnej obrony przed mniejszościami etnicznymi i rewolucjonistami, będą eksterminować owych niszczycieli cywilizacji..."

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Strony

Skomentuj