Bisfenol A w organizmach Europejczyków może wywołać poważne implikacje dla zdrowia publicznego

Kategorie: 

Źródło: Pixabay.com

Zintensyfikowane badania nad obecnością bisfenolu A (BPA) w organizmach ludzi w Europie przyniosły niepokojące wyniki. Zgodnie z najnowszymi danymi z biomonitoringu przeprowadzonego w jedenastu krajach europejskich, ogromna większość populacji, od 71% do 100%, wykazuje narażenie na niebezpieczne ilości tej substancji chemicznej.

 

Bisfenol A to syntetyczny związek organiczny, który znajduje się w wielu produktach codziennego użytku, takich jak tworzywa sztuczne, metale i żywice epoksydowe wykorzystywane do powlekania rur wodociągowych. Główne źródła narażenia na BPA to pożywienie i woda.

 

Europejska Agencja Środowiska (EEA) wykorzystała te badania, aby podkreślić pilną potrzebę działań na rzecz ograniczenia ekspozycji ludzi na BPA w regionie. Według Leeny Ylä-Mononen, dyrektor wykonawczej EEA, aktualne wyniki są prawdziwym przełomem w badaniach nad BPA i sugerują znacznie większe ryzyko dla zdrowia ludzkiego niż wcześniejsze oceny.

 

Dane zebrane w latach 2014–2020 dotyczyły 2756 osób, u których mierzono stężenie BPA w moczu. Wszystkie te badania wskazały na alarmujący fakt: średnio u 92% uczestników stężenie BPA przekroczyło wytyczne Europejskiego Urzędu ds. Bezpieczeństwa Żywności (EFSA).

 

EFSA, w odpowiedzi na rosnące obawy związane z BPA, dokonała niedawnej aktualizacji oceny ryzyka tej substancji dla zdrowia publicznego. Analiza potwierdziła, że konserwy są głównym źródłem narażenia ludzi na BPA. Nawet niewielkie ilości BPA mogą zaburzać działanie układu odpornościowego, układu rozrodczego, powodować zaburzenia hormonalne i wywoływać reakcje alergiczne.

 

Długotrwała debata naukowa dotycząca BPA nie jest nowa. Jednak wyniki ostatniego biomonitoringu stanowią pilny sygnał, że obecne regulacje dotyczące stosowania BPA są niewystarczające i nieadekwatne do skali problemu. W związku z tym konieczne jest pilne przemyślenie europejskiej polityki w zakresie regulacji BPA, zwłaszcza w kontekście produktów spożywczych i materiałów, które mają bezpośredni kontakt z ludzkim ciałem.

 

W związku z tym, aby chronić zdrowie publiczne, państwa członkowskie Unii Europejskiej muszą podjąć zdecydowane działania w celu dalszego ograniczenia ekspozycji ludzi na BPA. Wraz z postępem w zakresie badań nad BPA i jego wpływem na zdrowie ludzkie, kluczowe znaczenie będzie miało kontynuowanie biomonitoringu i dostosowywanie regulacji na bieżąco, tak aby chronić obywateli przed niebezpiecznymi skutkami tej wszechobecnej substancji chemicznej.

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika wiktor wektor

O wiele gorsze są tzw:

O wiele gorsze są tzw: "spowalniacze palenia" czyli sustancje mające za zadanie zmniejszać łatwopalność przedmiotów. Budową cząsteczkową przypominają one hormony tarczycy - (zawierają brom, chlor, fluor lub bizmut) - upośledzając jej działanie co prowadzi do autyzmu, niedorozwoju umysłowego i spadku inteligencji. Substancje te powszechnie dodawane są do wyrobów z tworzyw sztucznych jak tekstylia, pianki wypełniające meble (fotele, kanapy, wykładziny, dywany itp.) W USA powszechnie nasączano tymi środkami piżamki dla dzieci co doprowadziło do 6 krotnego (600%) wzrostu przypadku autyzmu u dzieci i niemowląt. W europie również się te trucizny powszechnie stosuje gdyż tak nakazuje prawo.. aby było "bezpiecznie". Zarówno impregnaty tkanin jak i dodatki do pozostałych tworzyw szybko i łatwo przenikają do organizmów ludzi i zwierząt domowych, gdyż wystarczy kontakt spoconej skóry z tym "czymś" na tkaninie by nastąpiło jego wchłonięcie, a w pozostałych przypadkach dochodzi do wdychania (inchalacji wziewnej) tych substancji w wyniku ich wykruszania się (pylenia) z w.w Badania dowodzą że z każdym kolejnym pokoleniem iloraz inteligencji IQ wśród ludzi spada aż o 7 punktów.(najwyższy wynik) Ludzkość głupieje zatruwana tą chemiczną trucizną, która w założeniu miała nas chronić przed pożarami choć praktyka pokazuje, że wcale nie chroni a powtornie szkodzi. Drugim problemem są pestycydy - w aerozolach na owady też są ! - one również upośledzają funkcje mózgu, czyniąc ludzi i zwierzęta narażone na kontakt z nimi coraz głupszymi ! Oto główne powody idiocenia społeczeństwa..

I teraz zagadka - ile i jakich trucizn musieli się nałykać płaskoziemcy by stać się takimi kretynami ? Kretynizm - to właśnie choroba wynikająca z upośledzenia funkcji tarczycy co bezpośrednio przekłada się na zaniżony poziom umysłowy.

Czy teraz juz rozumiecie skąd się biorą głupi ludzie ? To też są Zmiany na Ziemi - sztucznie wywołane przez parszywe korporacje by ludzkość uczynić głupią i potulną ciemną bezrozumną masą w dążeniu do idiokracji, która jest celem ostatecznym NWO.

Portret użytkownika keri

Bisfenol A jest w plombach

Bisfenol A jest w plombach światłoutwardzalnych, dodatkowo w tych plombach po roku zapada się struktura przez co stają się nieszczelne lub wypadają. U dzieci z dużą ilością plomb światłoutwardzalnych stwierdzono zaburzenia hormonalne.

Stomatolodzy robią co mogą, aby niszczyć zdrowie, zęby i dziąsła. Żaden nie potrafi wyleczyć zęba czyli zregenerować, potrafią tylko niszczyć zęby przez rozwiercanie albo leczyć zęba  ...wyrywając go.

Opracowano wiele lat temu (w Japonii, w Szwecji) materiały do wypełniania zębów, które je leczą i jednocześnie stają się trwałą plombą bardzo spójną z zębem, nie do odróżnienia pod mikroskopem co jest plombą a co zębem. Materiały te nie miały zbytu, bo żaden dentysta ich nie zamawiał.

Dopóki kurwy dentystyczne nie wyzdychają, nie ma szans na leczenie zębów.

Portret użytkownika Endymion

Keri, czy nie masz dysonansu

Keri, czy nie masz dysonansu poznawczego promując bacologię gdzie w głupi sposób wyśmiewa ludzi negujących Kopernika?

Co do pląb, to znajoma w Niemczech miała bóle migrenowe, wszyscy lekarze byli bezsilni, dopiero dentysta zauważył pląby z rtęcią, po wymianie na światłoutwardzane bóle zniknęły.

DIVI LESCHI GENUS AMO 

Portret użytkownika keri

Gdy Baca znajdzie czas i

Gdy Baca znajdzie czas i przeczyta kopernikowskiego gniota, w którym tenże klecha niczego nie udowodnił i nawet niczego nowego nie wymyślił, to będzie równo po nim jechał. Biggrin

Nie mam więc dysonansu, mam cierpliwość. Cenię Bacę za odwagę, trafność oceny zdarzeń, dalekowzroczność, rewelacyjny styl i dowcip.

W sprawie galopującej kulki prawie 1mln km/h, która zapierdala przez kosmos, a jednak ciągle od tysiącleci widać wciąż te same (obracające się) konstelacje, trzeba czasu, aby to gówno zaprogramowane przez edukację szkolną wykasować.

Portret użytkownika spokoluz

Zaglądałem tam czasem ale

Zaglądałem tam czasem ale prokacpskość u niego jest dla mnie nie do zaakceptowania - nie pamięta jak nas zniewolili - a zniewoliła nas menda kacapska spod szekla. Zapomniał o tym -dla mnie niewybaczalny błąd. Ani ukrop ani kacap ani usraniec ani usael anie neogebels  itd... - wszyscy won w puzdu !!!

Słowian dobrej woli jest więcej - Słowiański WIEC, Słowiański ZEW , Słowiańsk DUCH , Słowiańska KREW - na pohybę .......

Portret użytkownika Lucek Wąchozlewski

A wystarczyłoby robić butelki

A wystarczyłoby robić butelki do napojów i wody z ciut droższego polipropylenu PP albo polietylenu HDPE i problem z truciem ludzkości z głowy, ale nie, musi być maksymalnie jak najtańsza i najłatwiejsza produkcja, więc niemal wszystkie butelki robi się z PETa, który musi być razem z bisfenolem czyniącym masakrę z ludzkim zdrowiem, które i tak jest już wyniszczane na masową skalę przez całe multum związków chemicznych dodawanych na potęgę do "żywności".

Lucek Wąchozlewski

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Portret użytkownika axell69

Tak naprawdę  to   potrzebna

Tak naprawdę  to   potrzebna jest Polska Komisja  do zbadania zbrodni   szydowsko katolickich  na  narodzie Polskim 

, a powiadam wam ze jest co  badać i wyciągać na światło dzienne , obwinionych oskarżyć   i   wysłać na szafot  a ich spatkobierców     wygnać w  ch**j    , jak najdalej od granic naszych  czyli  do  ziemi Egipskiej , dokładnie tam gdzie zaczyna się  ta  szydowska bajka ..... kto jest  za  łapka w górę  a kto  szydem  łapka w dół  , zaraz was policzymy  kundle   obszezane .

JEDYNYM sposobem na pokonanie ich jest powrót do egzekwowania prawa naturalnego; Znieść CAŁE ich ustawodawstwo, które wzmacnia i wzbogaca ich, zubażając i zniewalając nas 

Portret użytkownika Medium

 jak informuje kolega  Medium

 jak informuje kolega  Medium

Na litość boską, koleżanka!!! 

P.S. 

Kiedy powstanie rządowa komisja do zbadania wpływów iluminacko szatanskich na Polaków - Ks. Natanek

https://youtu.be/gRGn1wlBsU8?si=YKAO8_sViDXa41VD

Produkcje Homosapiens sapiens to prawdziwy groch z kapustą, to ziarna z plewami, albo jeszcze gorzej - mak z piaskiem!

Na ich podstawie niczego nie da się zrozumieć. Wyłuskałam sobie księdza Natanka, który mówi, że przyjdzie król, który wprowadzi prawo, zatem HURA!!! Dalej dr Krajski straszy NWO w wersji Światowego Forum Ekonomicznego - Klausa Schwaba. Czy jedno składa się logicznie z drugim, szczególnie teraz, gdy już toczy się jawna wojna?

Odpowiedz sobie szanowny kolego na to pytanie i przestań sam siebie pogrążać w lęku.

Do pokonania jest mafia 400-letnich szczwanych wampirów - niebagatelna sprawa. I poważni ludzie o tym mówią (źródła tym razem nie podam). No, panie dziejku, zwyciężyć samego Szatana to wielka sztuka!

Portret użytkownika axell69

więc teraz wiemy  , to

więc teraz wiemy  , to dlaczego   jesteś  taka  nachalna  i wpierdzielasz się głupokwatymi wpisami  pod każdy posty w którym jest  bodaj odrobina  prawdy i faktu  o naszej krainie , jesteś współudziałowcem   i  po słowie z obszezanym  Inschtalatorem - kuva funfle  ;)   na całe szycie 

JEDYNYM sposobem na pokonanie ich jest powrót do egzekwowania prawa naturalnego; Znieść CAŁE ich ustawodawstwo, które wzmacnia i wzbogaca ich, zubażając i zniewalając nas 

Portret użytkownika axell69

W sumie to ja ciebie Salcia 

W sumie to ja ciebie Salcia  nawet nie współczuje  ,  jesteś jaka jesteś , ale kogo to moze obchodzić  ?? nikogo   ale że wciskasz   swój wścibski nos  (jak klamka od zachrystii)    wszędzie   gdzie się da   , z sensem czy bez , pierdyliony głupot   wypisujesz  , więc i na  jakieś  zrozumienie psyhiatryczne   szkoda   czasu roboczego  a tym bardziej wolnego , ale ja   zadaje sobie trudu   bo wielokrotnie  mnie tu napadałaś i    nazywałaś  kłamcą  !!  czego nigdy  nie zapominam  i z całą  pewnością   nie wybaczam   obżydliwych ataków  na mnie  lub na kogokolwiek ....   będziesz  za każdym  postem twim piętnowana   jak ten szyd   Inschtalator , przykro mi   z tego powodu   ale   wam  pętakom z pustyni  mozna  mówić    tysiące razy  , jednak nie dociera   ......   my na naszej ziemi   nie będziemy więcej  prosić  . Będą  jedynie   fakty  i ajwaj    

JEDYNYM sposobem na pokonanie ich jest powrót do egzekwowania prawa naturalnego; Znieść CAŁE ich ustawodawstwo, które wzmacnia i wzbogaca ich, zubażając i zniewalając nas 

Strony

Skomentuj