Afera Wizowa PiS może doprowadzić do wyrzucenia Polski ze strefy Schengen

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Niedawne doniesienia sugerują, że Polska mogła być uczestnikiem złożonej sieci handlu wizami, co zwraca uwagę na szereg kontrowersyjnych praktyk, które mogłyby mieć poważne konsekwencje zarówno wewnętrzne, jak i międzynarodowe. Takie zarzuty, jeśli okażą się prawdziwe, mogą stanowić znaczące wyzwanie dla stabilności obecnej administracji rządowej i w rezultacie Polska może zostać nawet wyrzucona ze strefy Schengen!

 

Analiza doniesień wskazuje, że Polska mogła wydać niemal 2 miliony wiz dla obywateli spoza Unii Europejskiej, co uczyniłoby kraj główną drogą dla migracji zarobkowej w Europie. Dariusz Joński, jeden z deputowanych opozycji, podnosi kwestię, czy te działania miały miejsce za wiedzą i zgodą obecnych ministrów.

Szczególnie kontrowersyjne są zarzuty o powiązaniach z reżimem Aleksandra Łukaszenki na Białorusi. Posłowie opozycji twierdzą, że istnieją dowody na współpracę z pośrednikami, którzy jednocześnie obsługują Polskę i Białoruś. Takie działania mogłyby oznaczać konflikt interesów i wymagałyby wyjaśnienia ze strony polskich organów ścigania. W tym kontekście można powiedzieć, że płot na granicy z Białorusią powstał w celu ograniczenia konkurencji ze strony Łukaszenki, który bawi się w ten sam proceder, ale nie ma do zaoferowania wiz Schengen jak PiSowcy.

Jednakże te doniesienia idą dalej, sugerując, że polska administracja rządowa mogła być świadoma lub nawet wspierała ten proceder. Wskazywane są nazwiska wysokiej rangi urzędników, w tym byłego wicepremiera rządu Mateusza Morawieckiego, Henryka Kowalczyka oraz jego zastępcy Lecha Kołakowskiego, jako potencjalnych uczestników w tej mafii wizowej.

 

Oprócz kwestii migracji zarobkowej, istnieje również obawa o to, jak taka praktyka może wpłynąć na stosunki międzynarodowe Polski. Niemcy już podjęły działania, aby odesłać migrantów, którzy przyjechali do kraju na podstawie wiz uzyskanych w wyniku tej afery. Wprowadza to dodatkowy element napięcia w stosunkach międzynarodowych i może skutkować nagłeym pojawieniem się w naszym kraju dziesiątek tysięcy legalnych imigrantów muzułmańskich PiSu.

Takie działania mogą również mieć konsekwencje wewnętrzne, zwłaszcza jeśli społeczeństwo polskie uzna, że ich rząd działał wbrew ich interesom narodowym. Zarzuty w sprawie handlu wizami w Polsce stawiają wiele pytań o to, jakie praktyki miały miejsce i jakie mogą być ich konsekwencje zarówno wewnętrzne, jak i zewnętrzne. Jeśli te doniesienia okażą się prawdziwe, mogą one stanowić znaczące wyzwanie dla obecnej administracji rządowej i jej pozycji na arenie międzynarodowej.

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika znawca

Afera Wizowa PiS może

Afera Wizowa PiS może doprowadzić do – różnych problemów dla Prawa i Sprawiedliwości.

 

Sposób pierwszy, to brak anty-systemowości wśród środowiska politycznego PiS, a więc :

 

1. Afera Wizowa PiS może doprowadzić do – wyrzucenia Prawa i Sprawiedliwości z Układu „Okrągłego Stołu”, czyli przewartościowania postaw pro trans-atlantyckich na właściwszy kierunek pro-amerykański, który byłby lepiej widziany odgórnie poprzez pryzmat powiązań socjalistycznych III RP z EU, w porównaniu do ponad normatywnych zobowiązań Polski w stosunku do NATO.

 

Sposób drugi, związany jest stricte z pomniejszeniem przynależności agenturalnej PiS względem szeroko pojmowanego  politycznego bloku „Zachodniego”, tak więc :

 

2. Afera Wizowa PiS może doprowadzić do – usunięcia Prawa i Sprawiedliwości ze struktur bezpieki socjalistycznej NATO, a im bardziej trwały byłby charakter tegoż zjawiska, tym bardziej pro-chrześcijański model represji anty-narodowej, jaki jest prowadzony dla Polaków (ciągle) mieszkających nad Wisłą, będzie musiał finalnie rywalizować z jego liberalno-demokratyczną odmianą na tle walki o dalsze, perfekcjonistyczne ugruntowanie pozycji socjalistycznych, zaszeregowanych w struktury Naszej gospodarki narodowej, które są aż naszprycowane wsparciem ze strony obowiązkowej doktryny geopolitycznej dla Polski, a ta jak wiadomo – posiada również znamiona całkowitej nieomylności o charakterze strukturalnym, wtenczas gdy dochodzi już do absorpcji środków finansowych wprowadzanych wewnątrz do danego państwa.

 

Sposób trzeci, to wreszcie doprowadzenie do centrum uwagi obserwacji zjawisk politycznych w takiej instancji, która umożliwia pojmowanie głównego jestestwa PiS od strony ideologicznej jego działalności i który jako, polska - wiodąca partia polityczna pro-NATO i zarazem ekstremistycznie anty-rosyjska, w dalszej swojej narracji, promuje postawy anty-kapitalistyczne, a to oznacza, że :

 

3. Afera Wizowa PiS może doprowadzić do – marginalizacji statusu Prawa i Sprawiedliwości w szeregach globalistów z WEF, prowadzących ujednolicanie społeczno-gospodarcze na rzecz NWO, przy zachowaniu integralnej tkanki prowadzenia nacisków politycznych na wszelakie państwa Narodowe, czyli głównie przy użyciu anty-rosyjskiej działalności NATO lub też przy użyciu tegoż samego w wersji pokrewnej, rozumianej jako - NATO mit sozialstaat.

 

PiS przegra wybory nie z kretesem, bo wygra liczebnie przy urnach wyborczych - ale rządzić też nie będzie, ponieważ nie posiada już zdolności koalicyjnych. Zresztą … każdy startujący ogólnopolski komitet polityczny w tych wyborach, zapowiada brak jakichkolwiek scenariuszy współpracy z partią Jarosława Kaczyńskiego.

 

Z kolei jako partia zachowawczo katolicko-socjalistyczna, PiS będzie w dalszej kolejności, coraz bardziej schodzącym bytem ze sceny politycznej w Polsce, a trendu tego nie zmieni na jego korzyść organizowanie polskiej posługi dla NATO, czy też partyjno-rządowe umizgiwanie się w stosunku do forsowanych pomysłów, ze strony tyranów ideologii socjalistycznej z EU, a tym bardziej PiS-owi nie pomoże ciągłe trwanie w pro-politycznej konserwatywnej postawie - opartej o prymat Chrześcijańskiej Umowy Społecznej nad prawem krajowym, regulowanym wewnętrznie zarówno na sposób normatywny, jak i legislacyjny.

Internet nie służy do inwigilacji, a jeśli to prawda, że nie da się tego osiągnąć, to wolę by był on dostępny tylko z urzędu, w środowisku pracy oraz w biznesie.

Portret użytkownika Feliks

Mogę się założyć że za tym

Mogę się założyć że za tym stoją Szydzi. Oni po prostu tak mają.. Czy wesz np. może zrezygnować ze  ssania krwi i nagle przestawic sie na nektar z kwiatów? No niee! Tak samo i Szydzi. To są takie wszy ludzkie...Ktoś tam pisze że cel tego był ideologiczny ( zalać Europe emigrantami)...Może tak może nie. Mi sie wydaje że głównym motorem były kolosalne pieniądze zarabiane na tym, a że niejako przy okazji był realizowany cel iluminatów- zalać Europę uchodźcami to efekt "uboczny" że tak powiem. Po prostu mniej lub bardziej nieświadomie ( lub świadomie) realizowali cel ideologiczny, a głównie cieszyli się jak dzieci że zarabiaja kupę kasy. 

Portret użytkownika Dzik

Piotr Wawrzyk w szpitalu.

Piotr Wawrzyk w szpitalu. Interia: napisał list. "Nie mogę żyć z piętnem łapówkarza"
https://wiadomosci.radiozet.pl/polska/polityka/piotr-wawrzyk-w-szpitalu-interia-napisal-list-nie-moge-zyc-z-pietnem-lapowkarza

Jeśliby PIS było by partią prawa i sprawiedliwości to powinna pokazać w TVP jak to określił nasz premier wypalanie  "rozżarzonym prętem" zła z pośród siebie. Jeśli Wawrzyk jest niewinny, co sugeruje nieudana jego próba samobójcza, to powinni to pokazać z cała swoją siłą i pokazać PRAWDĘ - zamiast kolejnego kozła ofiarnego, kto konkretnie jest WINNY  i w czym zawinili, łącznie z pokazaniem wszystkich maili łtakże tych z filmowcami bollywood Wawrzyka. W ten sposób, mówiąc i pokazując PRAWDĘ, zyskali by w oczach społeczeństwa. A drogą, którą teraz obrali, czyli zamiataniem sprawy pod dywan i zwalaniem winy za aferę wizową na Tuska idą na spadek wrygodności i spadek sondaży swojej partii.

Chwała i Sława naszemu Bogu, który stworzył Niebo i Ziemię, i wszystko co w nich jest.

Portret użytkownika wiktor wektor

Tak długo jak u władzy będą

Tak długo jak u władzy będą politycy tak długo będą też afery. Czy widział kto jakąkolwiek firmę/przedsiębiorstwo zarządzane przez partię polityczną ? A Polska - jak każdy kraj - to taka duża firma: produkcyjno, handlowo, usługowa - której potrzebny jest sprawny zarząd a nie banda gamoni od gadania przez dzień cały. Wiecie dlaczego oni potrzebują imigrantów (ogólnie w europie) ? Bo muszą uzupełniać cegiełki u podstawy piramidy żeby im się ten pokręcony system nie zawalił. 

Portret użytkownika Medium

Bosak: "Wiedzielismy o tej

Bosak: "Wiedzielismy o tej praktyce wcześniej". Wiedzielismy, ale nie powiedzielismy. I jaki z was pożytek?

A tak w ogóle jak widzę Bosaka i inne ziółka z Konfederacji, szczególnie tych szczeniaków jak Bosak czy Mentzen, to... automatycznie rozpinam swój szeroki pas, żeby im przyłożyć.

Strony

Skomentuj