Dziwne światła na niebie widziane przed trzęsieniem ziemi w Maroku

Kategorie: 

Źródło: Kadr z Youtube

Tajemnicza poświata została zaobserwowana na niebie chwilę przed trzęsieniem ziemi w Maroku. Zjawisko to zostało uchwycone przez kamery monitoringu w Marrakeszu, gdzie enigmatyczne błyski niebieskiego światła pojawiły się na niebie około trzy minuty przed potężnym trzęsieniem ziemi. Dokładna przyczyna tego zjawiska pozostaje nieznana.

 

Co ciekawe, podobne błyski światła zostały udokumentowane przez kamery monitoringu przed niszczycielskim trzęsieniem ziemi w Turcji wcześniej tego roku, które spowodowało śmierć 45 000 osób. Jedna z teorii sugeruje, że te błyski mogą być reakcją na ciśnienie tektoniczne, sejsmiczną aktywność w pobliżu, a nawet erupcje wulkaniczne.

 

To zjawisko, znane jako światła trzęsienia ziemi, było raportowane przez wieki. Dzięki postępowi nowoczesnej technologii uzyskano więcej informacji na temat tego zjawiska. Te świetliste zjawiska atmosferyczne są związane z aktywnością sejsmiczną lub zjawiskami niebieskimi i często pojawiają się w pobliżu czasu i epicentrum trzęsienia ziemi, gdzie ciśnienie tektoniczne jest największe.

 

Pierwsze światła przed trzęsieniem ziemi udało się zarejestrować dopiero w 1965 roku podczas trzęsienia ziemi w Japonii. Podobne zjawiska były obserwowane w Chinach w 2008 roku, we Włoszech w 2009 roku i w Meksyku w 2017 roku.

 

Tajemnicza poświata zaobserwowana na niebie przed trzęsieniem ziemi w Maroku i Turcji może być związana z jonosferą. Istnieją teorie sugerujące, że przed trzęsieniem ziemi jonosfera, czyli warstwa atmosfery Ziemi bogata w jony, może się podgrzewać. To podgrzewanie może prowadzić do emisji światła, które jest widoczne z powierzchni ziemi. Wspomniane błyski niebieskiego światła mogłyby być więc bezpośrednim efektem tych zmian w jonosferze przed sejsmiczną aktywnością.

 

Chociaż dokładna przyczyna tych świateł pozostaje przedmiotem badań i debaty wśród naukowców, połączenie z jonosferą jest jednym z interesujących kierunków badawczych w tej dziedzinie. Teoretysy spisku z pewnością wiedzą coś o pewnej instalacji antenowej do manipulowania jonosferą, która była oskarżana o wywoływanie trzęsień ziemi.

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Słowian dobrej woli jest więcej - Słowiański WIEC, Słowiański ZEW , Słowiańsk DUCH , Słowiańska KREW - na pohybę .......

Skomentuj