Nowe rewelacje na temat wysadzenia gazociągów Nord Stream - czy zrobili to Ukraińcy?

Kategorie: 

Źródło: ZmianynaZiemi

Okazuje się, że administracja prezydenta Bidena zdawała sobie sprawę z planowanego ataku na gazociąg Nord Stream na trzy miesiące przed jego wykonaniem. Zgodnie z doniesieniami, atak miał przeprowadzić niewielki zespół ukraińskich płetwonurków, działający na polecenie naczelnego dowódcy sił zbrojnych Ukrainy.

 

Szczegóły tego planu odkryła jedna z europejskich służb wywiadowczych, która później podzieliła się nimi z CIA w 2022 roku - informuje The Washington Post. Wywiad europejski udostępnił te informacje na platformie społecznościowej Discord, co stało się częścią wycieku obszernej kolekcji dokumentów przez członka Amerykańskiej Gwardii Narodowej, Jacka Teixeira. Informacje dostarczone przez Teixeira stanowią najbardziej konkretne dowody łączące ukraiński rząd z atakiem, który miał miejsce na Bałtyku. USA i inne zachodnie kraje potępiły ten atak jako niebezpieczny akt sabotażu wobec europejskiej infrastruktury energetycznej.

 

Gazociąg dostarczał niezbędny gaz ziemny z Rosji do Niemiec. Raport wywiadowczy oparty był na wrażliwych informacjach uzyskanych od źródła na Ukrainie. Mimo że informacji od źródła nie udało się potwierdzić Washington Post, CIA podzieliło się raportem z Niemcami i innymi europejskimi krajami w czerwcu ubiegłego roku. Urzędnicy, którzy udostępnili te informacje, mówili pod warunkiem zachowania anonimowości.

 

Washington Post informuje, że odkryte informacje zawierały "bardzo szczegółowe dane", w tym konkretną liczbę operacyjnych oraz metody ataku. Ujawniły także, że zachodni sojusznicy podejrzewali, że za atakiem stoi Kijów. To podejrzenie zostało tylko wzmocnione w ostatnich miesiącach, kiedy niemiecka policja odkryła dowody na atak, które były zaskakująco podobne do tego, co europejska służba powiedziała, że Ukraina już zaplanowała.

 

Atak miał miejsce 6 września 2022 roku, kiedy to trzy podwodne eksplozje spowodowały masywne wycieki w dwóch pierwszych rurociągach Nord Stream, pozostawiając tylko jeden z czterech łączy sieci w stanie operacyjnym. Część administracji Bidena sugerowała, że za atakiem stoi Rosja, z Bidenem nazywającym atak "świadomym aktem sabotażu".

 

Biden zapowiedział, że "dotrze do sedna" tego, co się wydarzyło. Raport zaznacza, że zimą po ataku uważano za możliwe, że Rosja mogła przeprowadzić atak jako formę szantażu wobec europejskich krajów, które chciały poprzeć Ukrainę w konflikcie. Swoją drogą zdolność ukraińskiej marynarki wojennej do żeglugi bez wykrycia na trasie 10 tys. mil morskich w obie strony i wysadzenia gazociągu Nord Stream za pomocą swoich sił specjalnych jest zdumiewającym wyczynem! Ufamy przecież poczytnemu Washington Post i CIA, które zapewniają, że jest to całkowicie prawdopodobne, pomimo braku sprawnej marynarki wojennej na Ukrainie w basenie Morza Czarnego.

Ocena: 

4
Średnio: 4 (2 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika spokoluz

A napisz coś od siebie - nie

A napisz coś od siebie - nie , tylko jakieś widma i kękusie i inne żródłą z netu - ty siejesz tylko propagandę dozowloną przez system - systemówka jesteś .

Axell pisałeś , że czas na prozumienie i razem iść - z kim ? Z nią co propagandą wali po całości - oszalałeś ?

Łączę kropki Smile

Słowian dobrej woli jest więcej - Słowiański WIEC, Słowiański ZEW , Słowiańsk DUCH , Słowiańska KREW - na pohybę .......

Portret użytkownika spokoluz

Do Axella to była tylko

Do Axella to była tylko krótka wzmianka o tym co piusał 2 dni temu Smile

Bo widzisz po tfojej odpowiedzi nie ma celu z tobą wejść w dobre relacje bo zalatują tylko niecenzuralnymi zwrotami , które wypisujesz.

Dla mnie wysoki poziom jest ważny i nie zwracam się do innych tekstami świadczącymi o słomie w butach.

Słomy z butów nie wyrzucisz  ( wróżko medium) , ze wsi kacapskiej jesteś i na tą wieś wróciś ( wróciłaś dawno ale ... ) Smile

Słowian dobrej woli jest więcej - Słowiański WIEC, Słowiański ZEW , Słowiańsk DUCH , Słowiańska KREW - na pohybę .......

Portret użytkownika spokoluz

To w niczym nie pomoże a w

To w niczym nie pomoże a w czasie II wś nazistowskie watachy to somo robiły - zostawiały spaloną ziemię i znieszczenie wszystekiego bo sie cofali - ot filozofia zachodnio-watykańskiej junty. Zrobili 3 podejście na kacapa od napoelona przez hitlera a teraz przez religię bandery.

Słowian dobrej woli jest więcej - Słowiański WIEC, Słowiański ZEW , Słowiańsk DUCH , Słowiańska KREW - na pohybę .......

Słowian dobrej woli jest więcej - Słowiański WIEC, Słowiański ZEW , Słowiańsk DUCH , Słowiańska KREW - na pohybę .......

Portret użytkownika GMC121

Oczywiście że zrobili to

Oczywiście że zrobili to ukraińscy mordercy niewinnych dzieci jak zresztą inne rzeźnie na ludziach w tym swoich własnych obywatelach (o ile tak można nazwać to prymitywne plemię) i zganiają tchórze na Rosjan
Będziemy jeszcze długo żałować chorych antypolskich decyzji pisowskich zdrajców Polski i Polaków.

Portret użytkownika inzynier magister

tak jak Ukraińcy mają już w

tak jak Ukraińcy mają już w miarę silną armię tak samo Polscy muszą mieć super silną armię duchową Jezusa Chrystusa ! Gdybyśmy stworzyli potężne wojsko Zbawiciela to pokonamy całe zło iluminackie i uwolnimy Polaków z okupacji szatańskich loży diabła ordo ab chao ! Trzeba budować armię katolicko duchcową wyznawców Zbawiciela Boga Jehowy ! W Polsce wylądowały istoty żabiaste w Emilcinie jako zwiad obcych ! Polska jest wybrana jako miejsce zwiadowców żabiastych i to coś znaczy i to jest znak !

Smok, Bestia i Fałszywy Prorok, podejmują ostatnią inicjatywę przed czasem związanym ze zgromadzeniem pod Har-Magedon (Apok 16,13-14): „i zobaczyłem z ust Smoka i z ust Bestii, i z ust Fałszywego Proroka duchy trzy nieczyste jakby żaby; są bowiem duchy – demony, czyniące znaki, które wychodzą ku królom całej zamieszkałej ziemi, aby zgromadzić ich na wojnę wielkiego dnia Boga wszechwładnego”. 

Należy więc zwrócić uwagę na rolę apokaliptycznych żab w procesie konfrontacji z Bogiem. W tym aspekcie można dostrzec kilka interesujących szczegółów. Zadaniem tych żab jest czynienie znaków. W Apokalipsie Janowej dotąd władzę taką miała druga Bestia (Ap 13,13-14) Według kontekstu następczego zaś znaki takie czynił również Fałszywy Prorok (Apok 19,20). Demony żaby są trzecią rzeczywistością posiadająca taką władzę. Tym razem jest ona doprecyzowana. Jej adresatami są jedynie tajemniczy „władcy”, gdyż oni mają możliwość zgromadzenia swoich poddanych na wojnę w dniu ostatecznym. Taką samą inicjatywę wykaże Smok, gromadząc wojska Goga i Magoga na podobną walkę..."

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Portret użytkownika axell69

Taka  ta ukraińska silna

Taka  ta ukraińska silna armia jak i polska -  jebnięty   jesteś  

Demony są  ale jedynie w twej łepetynie    ty wańka wstańka  

Uwaga na rzechot żab  apoliktypczynych - tu  okazuje się że rzechot nie zna granic  głupoty 

Smok bestia i fałszywy  chuj udający  katolika - i to jest  najważniejsze  że  kutas obżezany nadal  udaje tego kim  absolutnie nie jest 

Reszta tego tekstu do weryfikacji tzn  do oszczania   ciepłym  lub zimnym  

"Płaskoziemcy łączą wysiłki  na całej kuli  Ziemskiej"  - znalezione w sieci xD

Strony

Skomentuj