Kategorie:
W związku z potencjalnym ryzykiem długotrwałych przerw w dostawie energii elektrycznej, Brandenburgia przygotowuje się na takie ewentualności, tworząc około 300 punktów wsparcia dla mieszkańców. Ministerstwo Spraw Wewnętrznych jest obecnie na etapie realizacji tego projektu wspólnie z powiatami i niezależnymi miastami.
Ten niemiecki kraj związkowy przeznaczył na budowę tych miejsc ewakuacyjnych - jak nazywane są punkty wsparcia - ponad 40 milionów euro. W ubiegłym roku minister spraw wewnętrznych, Michael Stübgen, zapowiedział, że Brandenburgia chce być lepiej przygotowany na ewentualne przerwy w dostawie prądu, a te niechybnie wystąpią z powodu szalonego klimatyzmu opartego o odnawialne źródła energii panującego w Niemczech.
Planowane 308 punktów wsparcia ma na celu zapewnienie ludziom aktualnych informacji na temat sytuacji podczas większej przerwy w dostawie prądu, ale także dostarczenie wody pitnej, pierwszej pomocy oraz możliwość podgrzewania jedzenia i ładowania telefonów komórkowych. W zimie te miejsca mogą służyć jako "wyspy ciepła". W Berlinie już wcześniej utworzono kilka takich punktów wsparcia na wypadek katastrofy.
Niemieckie powiaty mogą teraz rozpocząć prace remontowe i zakup sprzętu, powiedziała rzeczniczka Ministerstwa. Od ubiegłego tygodnia rozsyłane są decyzje o przyznaniu dotacji. Większość punktów wsparcia ma powstać w powiecie Potsdam-Mittelmark - planowanych jest tam 22 takich miejsc. W powiecie Oberspreewald-Lausitz ma powstać 15 "Latarni Ochrony Przed Katastrofami". Rozmieszczenie tych punktów jest planowane według struktury populacji i powierzchni powiatów.
Ocena:
Opublikował:
admin
Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze |
Komentarze
Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.
Skomentuj