​​​​​​​Niemcy przygotowują się na długotrwałe przerwy w dostawie prądu

Kategorie: 

Źródło: Pixabay.com

W związku z potencjalnym ryzykiem długotrwałych przerw w dostawie energii elektrycznej, Brandenburgia przygotowuje się na takie ewentualności, tworząc około 300 punktów wsparcia dla mieszkańców. Ministerstwo Spraw Wewnętrznych jest obecnie na etapie realizacji tego projektu wspólnie z powiatami i niezależnymi miastami​.

 

 

Ten niemiecki kraj związkowy przeznaczył na budowę tych miejsc ewakuacyjnych - jak nazywane są punkty wsparcia - ponad 40 milionów euro. W ubiegłym roku minister spraw wewnętrznych, Michael Stübgen, zapowiedział, że Brandenburgia chce być lepiej przygotowany na ewentualne przerwy w dostawie prądu, a te niechybnie wystąpią z powodu szalonego klimatyzmu opartego o odnawialne źródła energii panującego w Niemczech.

 

Planowane 308 punktów wsparcia ma na celu zapewnienie ludziom aktualnych informacji na temat sytuacji podczas większej przerwy w dostawie prądu, ale także dostarczenie wody pitnej, pierwszej pomocy oraz możliwość podgrzewania jedzenia i ładowania telefonów komórkowych. W zimie te miejsca mogą służyć jako "wyspy ciepła". W Berlinie już wcześniej utworzono kilka takich punktów wsparcia na wypadek katastrofy​.

 

Niemieckie powiaty mogą teraz rozpocząć prace remontowe i zakup sprzętu, powiedziała rzeczniczka Ministerstwa. Od ubiegłego tygodnia rozsyłane są decyzje o przyznaniu dotacji​Większość punktów wsparcia ma powstać w powiecie Potsdam-Mittelmark - planowanych jest tam 22 takich miejsc. W powiecie Oberspreewald-Lausitz ma powstać 15 "Latarni Ochrony Przed Katastrofami". Rozmieszczenie tych punktów jest planowane według struktury populacji i powierzchni powiatów​.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika BG-OG

"około 300 punktów wsparcia

"około 300 punktów wsparcia dla mieszkańców"- chcieli utopii, to ją mają. A w tych "punktach wsparcia " powinni wydawać prąd tylko z OZE ( jeżeli akurat bedą działać wiatraki i panele) , w wiardrach do zaniesienia do domu  zimą w celu zasilenia "pomp ciepła" . Do tego zawsze prowadza lewackie "rewolucje" . Do milionów ofiar !!!!

Portret użytkownika inzynier magister

nao proszę jak ładnie idzie

nao proszę jak ładnie idzie wprowadzanie planu NWO, zamieszki mają być wszędzie zgodnie  z doktryną ordo ab chao ! ciekawe że nic nie wpominająże to jest spowodoewane ekologicznym szaleństwem wariatów z loży iluminackich ! czyli w Polsce będzie to samo....?  przecież premier i prezydent jezdzili do Davos po instrukcje...

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Skomentuj