Niemal 50 milionów ludzi na świecie jest niewolnikami

Kategorie: 

Źródło: ZmianynaZiemi

Organizacja praw człowieka Walk Free, współpracująca z Międzynarodową Organizacją Pracy i Międzynarodową Organizacją ds. Migracji, opublikowała nowy Globalny Indeks Niewolnictwa. Zawiera on dane dotyczące 160 krajów, a jego treść jest porażająca. Według najnowszego raportu, na świecie w niewoli żyje obecnie 49,6 miliona osób. Najwięcej osób w tej niefortunnej sytuacji mieszka w dziesięciu krajach, wśród których znajdują się USA, Chiny, Turcja i Rosja.

 

Pojęcie współczesnego niewolnictwa obejmuje wszystkie sytuacje, w których osoba jest wykorzystywana i nie może się wyzwolić z powodu gróźb, przymusu, przemocy, oszustwa lub nadużycia władzy. Szczególnie dotyczy to sytuacji, w których dochodzi do wykorzystania pracy więźniów lub przymusowej pracy nałożonej przez sąd jako formy kary.

 

Zgodnie z najnowszym raportem, liczba osób żyjących w niewoli wzrosła w ciągu ostatnich pięciu lat o 10 milionów. Z ogromnej liczby 49,6 miliona osób żyjących w niewoli, 27,6 miliona to przymusowi robotnicy, a 22 miliony to osoby, które zawarły małżeństwa przeciwko swojej woli. Kobiety i dziewczęta stanowią 54% ogółu osób żyjących w niewoli, a co czwarta osoba żyjąca w niewoli to dziecko.

Indeks wskazuje, że Korea Północna ma największą liczbę osób żyjących w niewoli w stosunku do całej populacji, z 2,6 miliona osób, czyli 104,6 na 1000 mieszkańców. Erytrea, Mauretania, Arabia Saudyjska i Turcja również znajdują się na szczycie tej niechlubnej listy.

 

Według Michaela Gastrina, szefa Walk Free: "Rozpowszechnianie się niewolnictwa na naszym świecie jest hańbą dla nas wszystkich". Wskazał także na konieczność zdecydowanego działania rządów, które "mogą i powinny robić więcej, aby zapobiegać niewolnictwu i chronić swoich obywateli przed tą straszną formą wyzysku".

Ocena: 

1
Średnio: 1 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Szkarłatny

No, no  admini "qń

No, no  admini "qń gratulejszons" za rok z takim podejściem do tematu juz was nie będzie. Artykuły dla globalistycznej mafii do mącenia wody, i blokada na dodawanie a nawet dostep do komentarzy komentarzy bez logowania, to wasz gwóźdź do trumny. Osobiście nie mam ochoty na przechodzenie przez irytujący proces logowania po to by poczytać komentarze topniejącego grona stalych bywalcow.

Portret użytkownika Wiedźmin-Dermatolog

A do tego jesteśmy

A do tego jesteśmy niewolnikami mediów:

https://traugott-ickeroth.com/wp-content/uploads/2023/06/ah3-400x393.jpg

Nie chce wejść obrazek, ale to Hitler ze strony:

https://traugott-ickeroth.com/liveticker/

Trzeba zjechać odpowiednik ze 4 stron, poniżej gatesa i epstaina po prawej stronie.

Tak, że niewolniczo musimy wierzyć w propagandę, kiedy prawda jest zupełnie inna. Hitler zmarł dopiero w wieku coś 92 lata w wypadku samochodowym, rozbił się ze starości na drzewie w Argentynie.

https://t.me/Thomas_Anderson_Author/6392

Teraz wszystkie instytucje "państwowe" pokazują jak przez cały czas kłamały i jak są przeciwne naszemu rozwojowi. Bo wszyscy politycy zostali przekupieni, albo są szantażowani, żeby wypełniać plany bankierów parchatych. W dawnych kulturach odebranie komuś przyszłości było uważane za najcięższe przestępstwo, jakigo można dokonać na żywym człowieku. A teraz łykamy wszystko jak leci, bo telewizor tak powiedział.

Sfałszowana historia robi z nas niewolników. 200 lat temu na Ziemi była o wiele bardziej zaawansowana cywilizacja, która powszechnie używała wolnej energii-Tartaria. Obecnie żyjemy na gruzach tejże cywilizacji i myślimy, że coś odkrywamy....*biggrin* W dosłownym znaczeniu, jeżeli błoto "przykryło", to my "odkrywamy". Może.

Nastąpił jakiś kataklizm -rok bez lata-potem powódź błotna zalała warstwą od 3 do 10 metrów błota wszystko. Poprzednia powódź, ta Noego, również pokryła cały nasz świat warstwą błota, ale o grubości 10 kilometrów. Tak jest. Cały przedpotopowy świat jest pod nami. na głębokości 10 km pod ziemią. To teraz z czego jest ropa naftowa wydobywana z głębokości 5-7 km? Z całego życia organicznego pokrytego ziemią i przetworzonego z czasem w ropę. Czyli tak jak parę lat temu pisałem, każda następna cywilizacja wydobywa z ziemi pozostałości poprzedniej i się cieszy, że coś "odkryła" ! *biggrin*

Demokracja zrównuje ludzi do określonego poziomu dla wszystkich, wię w założeniu jest to system opresyjny, bo ktoś musi "wyrównywać", czyli strzyc trawnik, żeby nic nie wystawało, a w republice/monarchii konstytucyjnej na pierwszym miejscu jest wolność osobista człowieka, co pozwala na nieskrępowany rozwój osobisty i jest chronione prawnie.

To jaki de facto ustrój społeczny bardziej wam pasuje?

Kosiarka, czy pielęgnacja każdej roślinki z osobna do optymalnego możliwego rozwoju? I jak to wpłynie długofalowo na poziom życia wszystkich?

"O ileż łatwiej jest odrzucić rzeczywistość, niż wyzbyć się marzeń".

Portret użytkownika maracash

Admin, weź porzuć pracę

Admin, weź porzuć pracę zarobkową, przestań płacić rachunki i poczekaj jakieś trzy miesiące - ten czas w zupełności wystarczy, byś przekonał się ,że też jesteś niewolnikiem (bez obrazy)  Biggrin .

Być może około 50 milionów ludzi na świecie, na prawie 8 miliardów, to niewolnikami akurat nie jest. Chodzi tu o rdzennych, plemiennych mieszkańców tej planety, którzy zamieszkują tereny z daleka od tzw. cywilizacji. Tam nie ma systemu finansowego i całego ustroju państwowego a podstawowym zadaniem tubylców, jest zdobycie pożywienia Biggrin

Wiesz, co usłyszał podczas swoich podróży Cejrowski, od indianina z plemienia Guarani, z Paragwaju? "Wy macie zegarki, my mamy czas". W tym prostym zdaniu, zawarty jest głęboki przekaz. 

Pozdrawiam! 

*** W czasie, gdy większość szukała pieniędzy, my szukaliśmy prawdy ***

Portret użytkownika spokoluz

W wyborach wybierają

W wyborach wybierają podstawionego , kolejnego przedstawiciela okupanta - gubernatora okupowanego terenu.

Watykan poszedł o krok dalej - każdy młody głupi kleryk jest wysyłany gdzieś daleko od gniazdka rodzinnego aby uczył sie fachu kontroli nad stadem . Jak przechodzi szkolenie pozytywnie jest wysyłany na placówkę , którę prowadzi indywidualnie wimie pana z watykanuu ale - też daleko od rdzinnych stron aby nie powstawały zażyłości regionalne - i jest to ściśle przestrzegane aby żlołnierze watykanu dobrze strzygli łowiecki do samiuteńkiej skóry.

Słowian dobrej woli jest więcej - Słowiański WIEC, Słowiański ZEW , Słowiańsk DUCH , Słowiańska KREW - na pohybę .......

Słowian dobrej woli jest więcej - Słowiański WIEC, Słowiański ZEW , Słowiańsk DUCH , Słowiańska KREW - na pohybę .......

Portret użytkownika Groot

Pojęcie współczesnego

Pojęcie współczesnego niewolnictwa obejmuje wszystkie sytuacje, w których osoba jest wykorzystywana i nie może się wyzwolić z powodu gróźb, przymusu, przemocy, oszustwa lub nadużycia władzy.

 Wypisz, wymaluj urząd skarbowy.

ZNAJDZIE SIĘ  KIJ NA BANDEROWSKI RYJ

Nieposłuszeństwo jest prawdziwą podstawą wolności, posłuszni muszą być niewolnicy” – George Orwell.

Portret użytkownika Wiedźmin-Dermatolog

Jeszcze lepiej.

Jeszcze lepiej.

Wszyscy jesteśmy niewolnikami systemu.  Systemu kasy, systemu edukacji, systemu sądownictwa, ect...

Ale całkowita forma niewolnictwa dotyczy certyfikatów urodzenia. Każdy z nas ma odpis aktu urodzenia. A wiecie gdzie są oryginały? W Watykanie i Szwajcarskich bankach. A co tam robią? Od momentu urodzenia każdego z nas robią za "słupa" w systemie handlu obligacjami na ludzi, którzy uważani są de facto za martwych w dokumentach, a oni są rzekomymi powiernikami. Życie ludzkie zostało przez parcha wycenione na 1 000 000 dolarów i taka jest wartość startowa obligacji. Potem każde zdobyte wykształcenie podnosi wartość i zawód też. I tak sobie za naszymi plecami ponownie parch na nas nieświadomych procederu zarabia.

Czasami zadziwia mnie aż ich pomysłowość w konstruowaniu powodu do zadłużania kogoś.

Ponieważ na świecie obowiązuje tak naprawdę Prawo Morskie, Admiralicji, parch, nie kto inny wymyślił sobie, że przechodząc przez kanał rodny mamusi w trakcie porodu korzystasz z dróg wodnych, a tam prawo Morskie już obowiązuje. Szybcy są nie? Człowiek dobrze nie wyjrzy na zewnątrz a już w potrzasku parcha siedzi. Ale dalej: lekarz udziela pomocy "rozbitkowi", bo łódki nie widać, i obarcza cię opłatą za hol do portu, co jest dość sporym długiem, który zaczynasz spłacać po "odholowaniu" na brzeg, czyli jak już całkiem wyskoczysz z kanału rodnego i zaczynasz się drzeć. Już wiem jakie były pewnie moje pierwsze słowa po wyjściu, : COOOO???!!!!, stąd wrzask noworodków.  *biggrin*

 

"O ileż łatwiej jest odrzucić rzeczywistość, niż wyzbyć się marzeń".

Portret użytkownika axell69

Niewolników  jest  bardzo

Niewolników  jest  bardzo dużo , nawet wśród  nas ,  wystarczy poczytać  posty co niektóych np takiego  Inschtalatora   - to niewolnik  w trzech odsłonach . Po pierwsze jest on  niewolnikiem  jakiegoś księdza  , po drugie  jest niewolnikiem  braci lichwowych a po trzecie  jest niewolnikiem PiSu  ....   dlaczego ??  a  dlatego ze pie****li takie same  kłamstwa jak TV Pis  , takie same zakłamane  posty jak reszta  szydowskiego  zachodniego  świata no i  wypłatę  , za swoje   niecne uczynki , w szeklach  a od  księdza prowadzącego  mszalne   winko na pocieszenie i  oczywiscie " bóg zapłać " 

 

"Płaskoziemcy łączą wysiłki  na całej kuli  Ziemskiej"  - znalezione w sieci xD

Portret użytkownika Endymion

Inschtalator myśli, że jest

Inschtalator myśli, że jest psem pasterskim, takim poganiaczem niewolników/owiec i za kość z pańskiego stołu zrobi wszystko.. 

Szekla stoi po 1,12zł, czyli Insztalator zarabia 12% więcej niż w PLN, dziękuję, że zwróciłeś mi na to uwagę. Polski troll dostaje 1zł za wpis, ale ci "lepsiejsi" mają 1szekel za wpis i tutaj znów objawia się dyskryminacja, co w drugą stronę nazwana była by "antysyjonizmem"

DIVI LESCHI GENUS AMO 

Portret użytkownika Medium

Wczoraj i dzisiaj zdarzyły

Wczoraj i dzisiaj zdarzyły się mi dwa dni cudów i ciekawych, pomyślnych okazji.

Jednym z nich była krótka rozmowa z człowiekiem stojącym na rogu ośrodka szkoleniowego (zawodowego), zapytałam go o radę, do kogo iść po pomoc w sprawie naprawy skrzywionego psiego wózka. Trafiłam na zastępcę szefa i ten zaraz zorganizował pomoc umawiając na następny dzień. Zostałam starszą panią (pierwszy raz to o sobie usłyszałam podczas jego rozmowy z podwładnym). No i od tej starszej pani nie wzięli ani grosza. Dobrze, że uzbroiłam się w czekoladki merci. Kierownik zaraz je przekazał pracownikowi, a ten powiedział, że dla wnuków będzie.

O innych pomyślnych sprawach nie wspomnę, ale od 40 lat nie zdarzyło mi się nic nie zapłacić za usługę pod hasłem "niech ludzie wiedzą, że są jeszcze przyzwoici ludzie".

Portret użytkownika Wiedźmin-Dermatolog

Oj definitywnie potrzebujesz

Oj definitywnie potrzebujesz pomocy w uporządkowaniu tego bajzlu, który masz w łepetynie.

Co za ołowiana poezja cyngla ! Często tak masz, że wraca ci świadomość, dopiero jak wszystko rozpieprzysz?

A może jeszcze wydaje ci się, że jesteś kotem obdarzonym 9-cioma życiami??  *biggrin*

"Tęsknię za jutrem swojego cienia...", a widziałeś "ostry cień mgły", jak duduś? *biggrin*

I ty mnie nazywasz głupim, czubku z urojonym rewolwerkiem ??*biggrin**biggrin*

Łoo Boziuu !! Następny głuptas, co liznął coś wiedzy i myśli, że na tyle nagle zmądrzał, że nabył uprawnień komisji do oceny czyjegoś rozumu.

Masz tam jakąś solidną ściankę w pobliżu? To zajeb z ropędu dynią. Nie bój się o dynię, nie pęknie, zakuta, ale może po wstrząsie coś ci zaskoczy?

No poezja, poezja...szybko się wysypałeś rewolwerowcu....*biggrin*

"O ileż łatwiej jest odrzucić rzeczywistość, niż wyzbyć się marzeń".

Strony

Skomentuj