Według NASA trzeba się przygotować na burze słoneczne niszczące ziemską technologię

Kategorie: 

Źródło: NASA

Naukowcy NASA z powodzeniem opracowali system przewidujący burze słoneczne z nieco ponad półgodzinnym wyprzedzeniem. Pomimo krótkiego czasu ostrzeżenia, nowa technologia, znana jako DAGGER, ma potencjał minimalizować, a nawet zapobiegać, potencjalnym zakłóceniom w przesyłach mocy, komunikacji i infrastrukturze komunikacyjnej.

 

Nowe Narzędzie do Przewidywania Burz Słonecznych

System DAGGER, opracowany przez zespół naukowców z Frontier Development Lab - partnerstwa publiczno-prywatnego, wykorzystuje sztuczną inteligencję do wykrywania powiązań między wiatrem słonecznym a zakłóceniami geomagnetycznymi.

„Dzięki tej sztucznej inteligencji możliwe jest teraz tworzenie szybkich i dokładnych globalnych prognoz oraz podejmowanie świadomych decyzji w przypadku burzy słonecznej, minimalizując w ten sposób – a nawet zapobiegając – zakłóceniom w dzisiejszym społeczeństwie” – powiedział Vishal Upendran z Inter-University Centrum Astronomii i Astrofizyki w Indiach.

Chociaż DAGGER jest najbardziej zaawansowanym systemem ostrzegania, 30 minut może nie być wystarczająco dużo czasu na przygotowanie się na skutki ekstremalnej burzy słonecznej. Mimo to, ekspertów zalecają podjęcie kilku prostych środków, aby jak najlepiej przygotować się na taki scenariusz.

 

Przygotowanie na Skutki Burzy Słonecznej

Jednym z pierwszych kroków powinno być przygotowanie zestawu ratunkowego i wydrukowanie kopii ważnych dokumentów cyfrowych. Ponadto, National Oceanic and Atmospheric Administration (NOAA) zaleca posiadanie zapasowych baterii do urządzeń mobilnych i radioodbiorników, a także zapasowych baterii do latarek i świec. W ten sposób, można utrzymać podstawowe oświetlenie w przypadku przerw w dostawie prądu. Warto również zabezpieczyć zapasy jedzenia, wody, lekarstw i innych niezbędnych środków na kilka dni.

 

Skutki Burzy Słonecznej

Ekstremalne burze słoneczne mogą powodować silne burze geomagnetyczne i przerwy w dostawie prądu. Ponadto, burze słoneczne mogą wpływać na dokładność globalnych systemów pozycjonowania, co stanowi problem dla precyzyjnych technologii. Burze mogą także powodować problemy z komunikacją, zwiększać poziomy promieniowania wokół biegunów północnego i południowego, a nawet zmuszać linie lotnicze do zmiany tras lotów.

Rozwój i implementacja systemu DAGGER to istotny krok naprzód w prognozowaniu i przygotowywaniu się na skutki burz słonecznych. Chociaż 30 minut może wydawać się krótkim okresem na reakcję, jest to znaczny postęp w porównaniu do sytuacji, gdy takie ostrzeżenia nie były dostępne. Dzięki postępom w technologii sztucznej inteligencji, mamy nadzieję na dalsze zwiększanie skuteczności takich systemów ostrzegania w przyszłości.

Ocena: 

2
Średnio: 2 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika wiktor wektor

Proponujesz kaftan i

Proponujesz kaftan i elektrowstrząsy czy coś łagodniejszego ?   :-))   Żeby móc się uleczyć to wpierw trzeba tego chcieć a żeby chcieć to człowiek musi sobie sam zdać sprawę, że coś z nim jest nie w porządku. 

Portret użytkownika Medium

Kolego, a jak ze zwierzakami?

Kolego, a jak ze zwierzakami?

Mój pies bardzo chce się wyleczyć, jest bardzo aktywny, traci przy tym masę cennej energii, ale jak się zdenerwuje, to wcześniej już opanowane metody idą w kąt no i przednimi łapami opiera się na podłodze, a tylnymi o ściany i tak gwałtownie, uporczywie i bezskutecznie próbuje się podnieść.

Sytuacja bywa dramatyczna, bo gdy uda mi zasnąć, po godzinie budzi mnie piszczeniem. Jak dostanie syropek na uspokojenie, a pije ze smakiem, śpi potem godzinami jak niemowlę i sika w czasie snu (w pieluszkę).

Portret użytkownika wiktor wektor

Pies może chcieć być zdrowy

Pies może chcieć być zdrowy ale czy chce podjąć leczenie ? Mam dwa koty, oba wczesną wiosną chorowały (już są zdrowe) ale oba broniły się przed podaniem lekarstwa. Zwierzę myśli instynktownie i nie ma zdolności logicznych porównywalnych z ludzkimi. Wcześniejszą wypowiedź odniosłem do przypadłości natury psychicznej, bo "wariat" musi zdać sobie sprawę ze swojej ułomności w przeciwnym razie też będzie "gryzł i drapał". Pewien pieśniarz śpiewał: "trzeba być głupim by móc się stać mądrzejszym." Nie sądzę też aby zwierzęta tworzyły stany chorobowe natury somatycznej jak ludzie - dlatego możliwe są "cudowne uzdrowienia" - tu raczej chodzi wyłącznie o biologię. Jak chce a nie może to coś takiego może pomóc .. psychicznie się rozluźni a ciało odpocznie.

WÓZEK INWALIDZKI dla psa XL KRUUSE lekidlazwierzat.pl

Portret użytkownika Medium

Mam taki wózek, nie sprawdza

Mam taki wózek, nie sprawdza się. Wyrzucone pieniądze. On siada zaraz na d**pę w tym wózku.

Pies ma dużą bolesność przednich stawów łokciowych, skoliozę (prawdopodobnie wtórną) i niedowład tylnych łap, w tym luz w jednym ze stawów kolanowych i szpotawe ustawienie drugiej tylnej łapki, przez to znosi go na lewo. Chodzi jak pająk. W tym roku jest gorzej. Siada co 5 metrów.

Szukam osteopaty, mądrego osteopaty, jak ten: Kręgarz dla psów. A od roku już dalej od domu, także do tego parku skąd film, jeździmy tak:

Portret użytkownika Wiedźmin-Dermatolog

Pewno, że Solar Storm, jak

Pewno, że Solar Storm, jak mają aresztować bideta i całą bandę g7.

https://operationdisclosureofficial.com/2023/05/20/thomas-anderson-joe-biden-impeachment/

I to z powodu klęski wielkich planów NWO z WHO itd. może ten Solar Storm wywalić korki w internecie.

Coś tam konspira nadawała, że jak zaimpiczują bideta, to ruszy wymiana pieniędzy na "złote" i Jubilee ma się zacząć, czyli umożenie wszystkich długów świata. Reset finansowy na waluty oparte na złocie i aktywach.

Oraz rewolucja we wszystkich dziedzinach życia. Med-bed's as my new target of doing...a real healing, this time.

Rozsiadam się w oczekiwaniu na realizację zapowiedzi. 1-szego czerwca ameryka nie ma ani grosza i Janet Yellen płakała na wizji, że krucho będzie, z zamieszkami, ujawnieniem całego zakulisowego syfu włącznie.  *biggrin*

Leć lawino prawdy o sqrwysynach dla owieczek, leć!!  *biggrin**biggrin*

Portret użytkownika Endymion

Ja modlę się do Archanioła

Ja modlę się do Archanioła Gabriela oraz Boga Haszem, aby zniszczyli tę Sodomę i Gomorę. Ja jestem zły, niedobry. Grzesznik. Śmierci nie boję się i z chęcią położę szyję pod topór z całym knesejmem z Wiejskiej.  Dla dobra sprawy będę kąpać sie w ich krwi, a potem postawię szyję pod topór. Powiecie, że jestem jakiś rozje.any. Nic nie rozumiecie, ale mam nadzieję,że kilkoro z Was zrozumie.. Przepraszam Was Wszyskich, nie jestem taki, aby wjechać na Wiejśką i wybić wszytkie trutnie. Na Wiejską powinien Putin wustrzelić Kindżała, ale to jest smiech, wręcz komedia. Aktor Zalenski, aktor Duda, aktor Putin, to zwykłe aktorzyny niczem Biden; krzywdy sobie nie zrobią. Z tego powodu poruszają się opancerzonymi limozunami. Taki komediant Załenski lata sobie po Świecie bez jagiegokolwieg strachu, a taki Putin mający broń, która strąci samolot komika..

To jest farsa, komedia, a nawet dramat, że jeden debil, czce być ważniejszy od drugiego debila... za te tysiące ludzi, któży zginęli podczas tej głupiej wojny, Putin i Załeński powinni wisieć obok siebie. 

 

 

DIVI LESCHI GENUS AMO 

Portret użytkownika Endymion

Jakiemuś debilowi, zapewne

Jakiemuś debilowi, zapewne adminowi odpowiedziałem tak:

"

Powiem Ci debilu, że ja tutaj opisuję, to co poznałem i przeżyłem. 

"młodzieniec"? dziekuję bardzo za komplement..

gów.o wiesz i i w du.ie byłeś.. możesz skakać sobie, ale nadal debi.em będziesz dla mnie..

w zasadzie kolejną ku.wą zadaniowaną!

Przyszedłeś dobrowolnie do mej zagrody trolli, ale tam buda pełna! Będziesz musiał walczyć z Zorro i Emelem o jedzenie. Jeste młody i ambitny, dostaniesz kość i wygeyziesz starą gwardię trolli. Trzymam kciuki za Ciebie, abyś był mądrzejszy od Emela i bardziej bezczelny od Zorro. Kilka poziomów wyżej przeskoczysz, to może kiedyś porozmawiamy, jak równy z równym, a teraz jesteś dla mnie zadaniowaną kurw.ą.. zmień to, a z chęcią merytorycznie z tobą popiszę."

Gdzieś to zaginęło, więc wklejam tutaj..

DIVI LESCHI GENUS AMO 

Portret użytkownika Huski

Ale żeś poszedł na całego co

Ale żeś poszedł na całego co prochy się skończyły a może znów po wódeczce wylewasz swoje żale  oj żeś ty głupi był i głupi zostaniesz . Całe twoje życie to pasmo porażek na własne życzenie boś głupi był i głupi zostaniesz . pilarzu od biegania z karnistrem z benzyną 

Strony

Skomentuj