NASA nie wyklucza, że ​​duża asteroida uderzy w Ziemię w 2046 roku

Kategorie: 

Źródło: ZmianynaZiemi

Według ekspertów NASA Walentynki w 2046 roku mogą zamienić się w Armageddon. Według ich obliczeń za 23 lata, 14 lutego, niszczycielska asteroida wielkości kilkudziesięciu metrów może uderzyć w Ziemię.

 

Według astronomów amerykańskiej agencji kosmicznej 14 lutego 2046 roku amerykańskie miasta Los Angeles lub Waszyngton mogą stać się miejscem upadku 50-metrowej asteroidy DW 2023. Chociaż, zdaniem naukowców, możliwe są też inne scenariusze kolizji - przewidywane strefy zderzenia rozciągają się od Oceanu Indyjskiego po Pacyfik.

 

Zderzenie DW 2023 z Ziemią pod względem mocy będzie porównywalne z podobnym zdarzeniem tunguskim, które miało miejsce na Syberii 114 lat temu – 12 megaton. Taka kolizja mogłaby zniszczyć metropolię.

 

NASA powiedziała, że ​​zebranie danych o niebezpiecznej asteroidzie zajmie jeszcze kilka tygodni. Szanse zderzenia z Ziemią są wstępnie szacowane na 1 do 560. Niewykluczone, że dalsze obserwacje zmniejszą ten stosunek do zera. Naukowcy nadal monitorują DW 2023 i aktualizują prognozy, gdy tylko pojawią się nowe dane, powiedziała NASA.

 

Ostatnie znaczące zderzenie planetoid z Ziemią miało miejsce 15 lutego 2013 roku w pobliżu Czelabińska. Meteoryt o szerokości 20 metrów spowodował eksplozję odpowiadającą 500 000 ton trotylu. Fala uderzeniowa dwukrotnie przeszła przez powierzchnię globu. Spowodowało to niewielkie uszkodzenia i obrażenia u ponad 1600 osób.

 

NASA przeprowadziła niedawno udany eksperyment DART, aby zmienić trajektorię asteroidy Dimorphos krążącej wokół większego Didymosa. Sonda zdołała skrócić okres obiegu Dimorphos o 33 minuty. Następnie NASA ogłosiła utworzenie systemu ochrony Ziemi przed niebezpiecznymi obiektami z kosmosu.

 

W pierwszych dniach marca Ziemię przeleciały trzy potencjalnie niebezpieczne asteroidy. Naukowcy uważnie obserwują takie obiekty, ponieważ nawet minimalne zmiany ich trajektorii mogą doprowadzić do zderzenia z planetą.

Ocena: 

4
Średnio: 4 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika KittySlayer

"W pierwszych dniach marca

"W pierwszych dniach marca Ziemię przeleciały trzy potencjalnie niebezpieczne asteroidy".

Rozumiem, że język polski nie jest twoim językiem ojczystym ale przynajmniej "kleć" te zdania w taki sposób aby nikt nie musiał się domyślać co chciałeś powiedzieć.
Ewentualnie wrzuć to w translator Google a wyjdzie coś bardziej zrozumiałego dla Polaków od tego co napisałeś. 

 

„Veritas est adequatio rei et intellectus”

Portret użytkownika ARTUR

Ci " naukofcy " opowiadają

Ci " naukofcy " opowiadają brednie jak Świadkowie Jehowy z tą różnicą że nauczać nauczają ale chociaż nie chodzą po domach . Możliwe że to się też kiedyś zmieni gdy nadejdzie prawo " myślozbrodni " czyli m. in. negowania działalności NASA , ale to tylko " teoria sPISkowa " Smile .

Portret użytkownika chazarska logika

wrecz przeciwnie kazda z tych

wrecz przeciwnie kazda z tych asteroid ma zakodawane imie antychrysta i rok jego zarowno pojawienia sie jak i znikniecia.

a bestia ktora byla a jest a jej nie ma i idzie na zaglade wraz z 7 bestiami,

Asteroida 2023 DW jest podsumowaniem kiedy sie on pojawi i jak ma na imie.

 

Portret użytkownika maracash

Naiwnością jest myślenie, że

Naiwnością jest myślenie, że NASA została stworzona dla naszego bezpieczeństwa. Jest to jedna, z wielu instytucji, których zadaniem jest sprawowanie kontroli nad nami i utrzymywanie nas w niewiedzy. Niewierzę w to, że do 2046 świat będzie istniał, w takim wydaniu, w jakim istnieje. Ponad połowa nastolatków, w wieku 13-19 lat, ma myśli samobójcze. Przeczekają kolejne 23 lata przy zwiększającym się zamordyźmie i ubóstwie? Około 50% naszego wynagrodzenia za pracę oddajemy państwu, które przy pomocy systemowych czopków w mundurach i pachołków sanepidowskich, zamyka legalne biznesy, zabija zwierzęta hodowlane, wprowadza sanitaryzm, itd. Oczywiście wszystko w trosce o nasze bezpieczeństwo. Uważam, że ten świat pójdzie w jedną lub w drugą stronę, w dużo krótszym czasie. 

Zamieszczałem już kiedyś to zdjęcie, ale zrobię to jeszcze raz, bo oddaję moje i wielu innych, podejście w tym temacie.

Udanej soboty! 

*** W czasie, gdy większość szukała pieniędzy, my szukaliśmy prawdy ***

Skomentuj