Specjaliści z Harvardu twierdzą, że odkryli sekret szczęścia

Kategorie: 

Źródło: Pixabay.com

Eksperci z Uniwersytetu Harvarda zakończyli jeden z największych projektów w badaniu ludzkiego szczęścia. Od ponad 80 lat obserwują życie 724 mężczyzn i ich potomków, dowiadując się, co czyni człowieka szczęśliwym.

 

 

Wyniki prac były nieoczekiwane nawet dla samych badaczy. Głównym składnikiem szczęścia nie było bogactwo, kariera czy sukces, ale dobre relacje z innymi ludźmi. Eksperci doszli do wniosku, że to przyjaciele przedłużają życie i poprawiają zdrowie.

 

Relacje społeczne są tak ważne, że gdyby zebrać cały materiał zebrany podczas badań w jedną zasadę, brzmiałaby ona tak: „Silne relacje czynią nas zdrowymi i szczęśliwymi. Kropka” – komentują autorzy badania.

Wśród obserwowanych przez nich ludzi byli tacy, którzy dosłownie musieli walczyć o życie. Obywatele, którzy mieli silniejsze więzi społeczne, częściej wychodzili z kłopotów bez szwanku. Ponadto zdaniem naukowców szczęście nie jest stacją końcową. To sama droga, ciągły proces jej przechodzenia. A jeśli w życiu zdarzają się trudne chwile, to łatwiej je przeżywać z przyjaciółmi.

Ocena: 

4
Średnio: 4 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika maxie

A jeśli najlepszą relacje i

A jeśli najlepszą relacje i najlepszego przyjaciela masz w sobie samym? Nigdy się nie nudzisz sam ze sobą, ludzie cię męczą po godzinie intensywnego kontaktu i z ulgą opuszczasz ich towarzystwo? Nie będąc wcale introwertykiem a wręcz odwrotnie? Odczuwając jednak pogłębiająca się przepaść mentalną miedzy tobą, a otoczeniem ludzkim? Zachowując podziw i szacunek do ludzkich dokonań, doceniając postawy niektórych ludzi odczuwasz jednak brak KONIECZNOŚCI INTERAKCJI? Trochę podobne to do odczuwania zapachów. Na chwile to jest dobre, inspirujące, ożywcze. Na dłuższa metę dusi i truje.  Jesteś zdrowy, nie masz zewnętrznych autorytetów kierujesz się własnym rozeznaniem i bierzesz na klatę konsekwencje swoich wyborów zgadzając się na wachlarz emocji jakie im towarzyszą? Zdobywasz i doceniasz wiedzę przesiewasz informacje przez własny filtr przekonań. Ogranicza cie niezrozumienie i potrzeby innych ludzi i ich dążenie do akceptacji przez innych, to nigdy poza wczesnym dzieciństwem nie było ci potrzebne. Odczuwasz naturalnie frustracje po krytyce czy ocenie ale nie chwieje to na dłuższa metę twoim ego. Nie lubisz ranić i rozczarowywać i nie lubisz gdy ludzie cie rozczarowują a dzieje się to coraz częściej. Unikasz więc głębszych interakcji by cie nie rozczarowywali i by w tobie nie rodziły się żadne oczekiwania względem nich. Niby samotny. Otoczony energią świata skumulowaną w tobie. Cudowny stan. Szczęście. 

Portret użytkownika spokoluz

A co robili przez ostatnie

A co robili przez ostatnie lata jak nie przerywanie więzów i relacji społecznych -wyścig szczurów , dysproporcje nabywcze , plandemia , szpryce itd..... nagonka jeden na drugiego w imię czego !? W imię kasiory , która jest iluzją sukcesu , wyższego statusu itd....... 

schemat robiony od czasów starożytnego rzymu - czy ktoś ma jeszcze wątpliwości czym jest rzymska kultura religijno-polityczno-społeczno-kulturowa !?

Jak przy okazji psełdonajlepszego albumu muzycznego  zjechaliście mnie jak szmatę to teraz zgodnie ze schematem rzymskiej zasady podziałów na lepszych i gorszych spodziewam się zjechania mnie ponownie za stwierdzenie faktu - świadomego stwierdzenia faktu bo tak jest i widzę to od bardzo dawna.

słowian dobrej woli jest więcej -słowiański wiec , słowiański zew , słowiański duch , słowiańska krew !

Portret użytkownika Nomen - Omen

Dwóch strażników zginęło w

Dwóch strażników zginęło w strzelaninie, gdy czterech osadzonych uciekło z więzienia w Mauretanii - (Artykuł z dnia 06-03-2023 w języku angielskim)

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych, określiło tę czwórkę jako „terrorystów”, powiązanych z Al-Kaidą i Państwem Islamskim, która zabiła tysiące osób w pobliskich krajach regionu Sahelu. Ministerstwo nie zidentyfikowało uciekinierów ani nie powiedziało, dlaczego byli w więzieniu, ale powiedziało, że po ich niedzielnej ucieczce doszło do wymiany ognia, w wyniku której zginęło dwóch członków Gwardii Narodowej, a dwóch zostało rannych.

"Two guards killed in gunfire as four break out of Mauritania jail" - (Text 06-03-2023)

https://www.reuters.com/article/uk-mauritania-security/two-guards-killed-in-gunfire-as-four-break-out-of-mauritania-jail-idUSKBN2V80LW?fr=operanews

===

Amnesty International mówi, że talibowie muszą zaprzestać nadużyć w Afganistanie - (Artykuł z dnia 06-03-2023 w języku angielskim)

Pomimo początkowych obietnic bardziej umiarkowanego stanowiska, talibowie narzucili surowe środki od czasu przejęcia władzy w sierpniu 2021 r., gdy siły USA i NATO były w ostatnich tygodniach wycofywania się z Afganistanu po 20 latach wojny.
Talibowie zakazali kobietom udziału w życiu publicznym i edukacji dziewcząt powyżej szóstej klasy, przeprowadzali publiczne egzekucje po wyrokach przed sądami talibów i rozprawili się ze społecznościami mniejszościowymi.

"Amnesty says Taliban must halt their abuses in Afganistan" - (Text 06-03-2023)

https://m.timesofindia.com/world/south-asia/amnesty-says-taliban-must-halt-their-abuses-in-afghanistan/amp_articleshow/98452466.cms

===

Portret użytkownika 23

Problemem są ludzie, którzy

Problemem są ludzie, którzy niczym wampiry próbują go odebrać. Zaczepi cię taki opętaniec jakby cię znał i się przypierdoli.

Że nie można tego cywilizowanego kurestwa raz na zawsze rozpiepszyc razem z jego brudem... 

Portret użytkownika Rit

Ja gdy jestem szczęśliwy to

Ja gdy jestem szczęśliwy to inni to wyczuwają i to niszczą niesprowokowaną agresją. Pozdrawiam debila Cezarego z Gdańska który chciał mieszkać w Bydgoszczy, bo tam jest skupisko chamstwa i dlatego go tam kusiło

Strony

Skomentuj