Picie dużej ilości kawy prowadzi do zmęczenia i zwiększa ryzyko chorób

Kategorie: 

Źródło: Pixabay.com

Picie więcej niż trzech filiżanek kawy dziennie jest szkodliwe dla większości ludzi, powiedział genetyk Alexander Reznik 28 stycznia w wywiadzie dla magazynu Time.

 

 

Zdaniem lekarza, dla osoby dorosłej bezpieczne jest spożywanie nie więcej niż 400 mg kofeiny dziennie. Średnio odpowiada to trzem lub czterem filiżankom, choć wiele zależy od rodzaju i jakości napoju. Na przykład sto mililitrów wysokiej jakości espresso zawiera 210 mg kofeiny, ale w tej samej objętości kawy rozpuszczalnej kofeiny jest siedem razy mniej.

 

Ze względu na to, że kofeina jest silnym stymulantem, przekroczenie dziennej dawki 400 mg może prowadzić do jeszcze większego zmęczenia zamiast ożywienia organizmu. Resnick podkreślił znaczenie wyboru kawy filtrowanej, ponieważ kawa niefiltrowana zwiększa ryzyko chorób układu krążenia.

 

Picie dużych ilości kawy może prowadzić do niepożądanych skutków, takich jak bezsenność, nerwowość, podwyższone ciśnienie krwi i skurcze mięśni. Zalecane dzienne spożycie kofeiny dla dorosłych to wspomniane 400 mg. Eksperci zalecają, aby osoby z chorobami serca, nadciśnieniem lub cukrzycą monitorowały swoje spożycie kofeiny i skonsultowały się z lekarzem.

Ocena: 

4
Średnio: 4 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika r.abin

Oglądając (na filmach)

Oglądając (na filmach) USmeńskich policjantów, byłem zdziwiony - ilością spozywanej kawy. Wziąwszy pod uwagę - wypadki w pracy - nie powinni dozyć, do emerytury. Dopiero "specjalista" skomentował, że oni piją - lurę. Inny specjalista (net), podaje 7g kawy na 100mll wody, ale expresso, to 25 ml. Czy nie możecie podawać kawy w określonych jednostkach, bo dla np krasnoludka, filiżanka kawy - to śmierć

Budowa Nowej "niebańskiej" jerozolimy na Ukrainie rozpoczęła się zamachem stanu w lutym 2014 roku.

Portret użytkownika Feliks

Ja  tu trochę prywaty

Ja  tu trochę prywaty zadziałam, ale jakoś zmieszczę się w temacie ( w przeciwieństwie do tego "co mu tam latarnie zapala". To pomódl się żeby Ci latarnie mądrości zapalił... W połowie programu słyszałem o jakimś "cowboyskim sposobie parzenia kawy". I tam było na koniec dodane że: ten sposób parzenia powoduje że nie mamy problemów żołądkowo- jelitowych. A ja właśnie mam. Nie od razu ale po pewnym czasie od picia kawy "coś mi jest" . A że od początku nie oglądałem to nie wiem o co chodzi z tym sposobem parzenia kawy. Tam jakoś we wiadrze ją parzą ( no bo to cowboje ) później tam coś przelewają. Nie wiem. Może ktos wie, słyszał ? Kawa po cowbojsku. To się trzeba już przyzwyczaić do tego. Jednego dnia będą kawę wychwalać jako najzdrowszy napój świata a drugiego dnia że niesie zagrożenia... Narazie chyba jajkom odpuścili. Chyba nikomu nie muszę przypominać jaka onegdaj była nagonka na jajka. -Jajka: śmierć na talerzu.. Na tapetę wchodzą kartofle. Ja sam osobiście na jakimś rosyjskim filmiku oglądałem jakim to wielkim zagrożeniem jest spożywanie kartofli. Że od jedzenia kartofli traci się pamięć krótkotrwałą. Czyli się zapomina co się przed chwilą robiło. Coś jak alzhaimeir.

Portret użytkownika oswiecony77

cos o duchowosci W

cos o duchowosci W prymitywnych religiach ludzkich opartych na naukach demonow Nie ma miejsca na inkarnacje oraz reinkarnacje Betonowe religie czekaja na awatara mesjasza ktory wybawi ich od wlasnej sciezki zycia Kazdy przychodzi na ten plan po  to azeby sie uczyc w celu misji lubi odpokutowac poprzednie zle uczynki Spowiedz hehe Oj wy durnie Skladanie ofiar ???? za grzechy ????9mld dusz na ziemi i z poza niej w slabej prymitywnej ludzkie formie Zboczony swiat z perwersjami ideologiczno naukowymi nie wspominajac o demonkracji i innych systemach politycznych Gdzie swoj wybiera swego bez alternatywy Zli ludzie wami rzadza ba zle dusze bo cialo to tylko ubranie Nikt nie zachodzi na tej zlej ziemi tak wysoko putin kim obama itp przypadkowo Wysoka swiadomosc empatia pokora wyzwala pycha egoizm glupota lenistwo zniewala Umrze twoje cialo Dowiesz sie ze mowilem prawde Kazdy uczynek dobry czy zly [karma] jest odzwierciedleniem twojego obecnego ciala lub w kolejnym zyciu Dlaczego jestes slepy gluch przykuty do lozka brzydki piekny ??? spowiedz haha moze jakas owce spalimy za zabicie rowiesnika ??Ide dzisiaj na wojne bede sobie strzelal do wroga bukk honor ojczyzna ???? Jakby kazdy z was wiedzia jakie sa konsekwencje grzechu nikt by nawet nie pomyslal zle o bliznim https://www.youtube.com/watch?v=EtJm-iH9qwk

Psalm 18.29  „Ty zaiste zapalasz pochodnię moją; Pan, Bóg mój, oświeca ciemności moje

Portret użytkownika Drwal

Nikt by źle nie pomyślał o

Nikt by źle nie pomyślał o bliźnim? To dlatego w każdej twojej wiadomości sączy się tyle jadu? Dlatego nazywasz innych durniami? 

Piszesz w jednej wiadomości o empatii jako odpowiedzi na pychę ale cały twój komentarz to pyszałkowate wymądrzanie się podróżnika między światami i wymiarami, który posiadł wszystkie rozumy. Sam sobie przeczysz. Ochłoń trochę zanim następnym razem wpadniesz na pomysł, aby napisać cokolwiek.

Strony

Skomentuj