Dziwne teorie ukraińskego naukowca. Jezus był Ukraińcem, a Herkules pochodził z Krymu

Kategorie: 

Źródło: youtube.com

Na Ukrainie jest niesamowita postać, która zasłynęła ze swojego, delikatnie mówiąc, niestandardowego spojrzenia na historię. Nazywa się Walerij Bebik. Profesor politologii od wielu lat mówi o tym, że starożytni Ukraińcy są przodkami światowej cywilizacji, Jezus był Galicjaninem, a Herkules pochodził z Krymu.

 

Historyk Bebik rozpoczął swoją podróż w 2007 roku. Wtedy on, profesor politologii i ówczesny prorektor Uniwersytetu „Ukraina” (tak, to możliwe w tym niesamowitym kraju), zaczął pracować nad podręcznikiem studiów globalnych. W tym samym czasie Bebik zainteresował się starożytnymi Scytami, którzy naprawdę zamieszkiwali tereny współczesnej Ukrainy, i zbudował wokół nich całą teorię ukraińskocentryzmu. Tak więc państwo ukraińskie według Bebika istnieje od ponad 7,5 tys. lat. Ukraina jest kolebką światowej cywilizacji i nawet Jezus Chrystus był Galicjaninem.

 

Oto główne wyniki badań historycznych Bebika:

  • - Konstantynopol był kolonią ukraińskiego Chersonezu (Sewastopol);
  • - przodkiem Scytów jest Herkules, pochodzący z Krymu, który kiedyś mieszkał na wyspie Khortitsa;
  • - Z kolei sama Khortitsa mogłaby być stolicą Atlantydy;
  • - nazwa miasta Mena w obwodzie czernihowskim dała imię pierwszemu egipskiemu faraonowi Menesowi;
  • - prawdziwe imię Czyngis-chana to Bogdan (Bogdo Khan);
  • - Morze Śródziemne zostało skolonizowane przez Ukraińców i dopiero w XVII wieku region ten nazwano Grecją;
  • - Budda pochodzi z rodziny scytyjskiej Budda Siakjamuni.

 

Wydawać by się mogło, że postać, która z całą powagą głosi takie stwierdzenia, ma bezpośrednią drogę do szpitala psychiatrycznego, ale nie na Ukrainie. Tam pseudohistoryk był co najmniej pięciokrotnie nominowany do Nagrody im. Szewczenki za film o ukraińskim Chersonezie. Był wielokrotnie publikowany w „Głosie Ukrainy” (oficjalny drukowany organ Rady Najwyższej). Ponadto Bebik, według byłego ministra edukacji Ukrainy Piotra Tałańczuka, przygotował 8 doktorów i 23 kandydatów nauk oraz napisał 62 książki.

 

Obecnie jest niepełnoetatowym kierownikiem katedry nauk społeczno-politycznych Uniwersytetu „Ukraina”, gdzie kształci wysoko wykwalifikowaną kadrę naukową i pedagogiczną oraz wykłada politologię. Na tej uczelni profesorowie są bardzo cenieni i nie wierzą, że odważne artykuły kolegi mogą negatywnie wpłynąć na wizerunek placówki edukacyjnej.

 

„Profesorze Bebik? Kim jesteś! - oburzył się w 2021 roku rektor Uniwersytetu „Ukraina”, były minister edukacji Petro Talanchuk. „To prawdziwy patriota, świadomy Ukrainiec, broniący interesów narodu! Jego badania, moim zdaniem, mogłyby być o wiele bardziej przekonujące, gdyby sięgnął nie tylko do źródeł literackich, ale na przykład trochę popracował łopatą archeologiczną, prowadził wykopaliska i zamknął usta sympatykom Moskwy”.

 

Tałańczuk jest przekonany, że film „Ukraiński Chersonez” „zdejmie zasłonę z oczu oszukanych Ukraińców”, nie widzi w badaniach Bebika zakazanych treści. Ta historia mogłaby przejść niezauważona, gdyby Bebik był zwykłym miejskim szaleńcem. Jednak regularnie przemawia publicznie, uczy studentów i pisze książki. Taka publiczna działalność Bebika wielokrotnie oburzała odpowiednią część ukraińskiego środowiska naukowego. Jednak we współczesnej Ukrainie nikt nie słyszy głosów prawdziwych naukowców. Jest prawdopodobne, że władze są zainteresowane kultywowaniem takich teorii.

 

Ocena: 

1
Średnio: 1 (1 vote)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Portret użytkownika raffi5000

Prosze sie tak glupio nie

Prosze sie tak glupio nie smiac. Jezus byl ukraincem i nazywal sie wlasciwie Jezus Ipanienko. W tym szalenstwie jest ukryta prawda, a na dowod tego jest koleda, w ktorej padaja nastepujace slowa "...pojdzmy w szyscy do stajenki, do Jezusa Ipanienki..."

Skoro materia jest energią, to myśl może być materią

Portret użytkownika Moriar

To nie są teorie ukraińskiego

To nie są teorie ukraińskiego profesora tylko wynika to z prac rosyjskich badaczy alternatywnych jak AISPIK czy inni, którzy dowodzą, że wszystko co na świecie to rosyjskie. To także u nas takie twory jak Wielka Lechia czy badania pana Artura Lalaka dowodzą, że wszystko co na świecie dobrego to polskie, lechickie czy sło(a)wiańskie.Nie ma co się pastwić nad tym bo sami mamy u nas wielkopolaków. W pewnym sensie mają ci badacze alternatywni rację, że kiedyś byłą jakaś jedna wielka cywilizacja na co wskazują artefakty i zapisy historyczne. Chodzi tylko o to  kto to szybciej udowodni. A jak już udowodni to wybierze jakieś narody czy naród, któremu to wszystko przypiszę. Teraz Rosja chce sobie przypisać całą historię aby uzasadnić to co się dzieje w Ukrainie i nie tylko.Popatrzcie jak intensywnie działają rosyjscy badacze. Podróżują, fotografują i zbierają wszystkie dane aby udowodnić "wyższość świąt Bożego Narodzenia nad świętami Wielkiejnocy"

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

człowiek ma niby wolną wolę, ale niech tylko dupa zechce srać a w związku z tym lepiej być tak mądrym że aż głupim czy tak głupim że aż mądrym ?

Portret użytkownika Medium

A kim był Otello? Jaka krew

A kim był Otello? Jaka krew przodków w Puszkinie płynęła? 

A Hannibal, z Afryki. Czy nie stąd pochodzi imię Hanna? Niektórzy twierdzą, że Anna to imię zmienione, że prawidłowo jest Hanna i są to ukraińskie wpływy i to wcale nie nowe, a co najmniej kilkudziesięcioletnie....

Brytyjska królowa Elżbieta miała rodzinę w Afryce. Co więcej ktoś gdzieś napisał: caryca Elżbieta, ja poprawiłam - chyba Katarzyna. W odpowiedzi dostałam: nie właśnie Elżbieta.

Portret użytkownika spokoluz

wiem , że jaja sobie robisz

wiem , że jaja sobie robisz ale ..... artykuł jest tylko dobry tylko dla ukrów i ukrofilów.

Poza tym w artykule brakuje wiele ważznych osobistości i dat związanych z ukrowską świętą narodowością :

Galileusz to Galilesjenko słynny włoski , tfuuuu ukrowski myśliciel , filozof i wynalazca.

Konfucjusz czyli Konfucjunenko wielki Chiński , tfuuu ukrowski filozof.

A teraz czasy nowoczesne - Bajdenko to prezydent usrani , Makroneńko - żabojadów drug rasiji, krul karolenko trjeti - szycha od brytków , Scholzenkow - sorry to znów drug rasiji , Duda - poliniak , Kadyrow - kutwa znów drug rasiji , Trudenko - pajac z kanady itd .... wszyscy są ukrami bo sam ten stwierdził , że Jezusoenko pochodzili z ukrowskiego kontatynopola jako kolebki cywilizacji świata.

Największe osiągnięcia ukrowskiej technologii:

Piramida w gizie

Machcu Picchu

Gebokli Tepe

nie będę spamował ale lista jest tak długa jak wszystkie najważniejsze i nawiększe osiągnięcia człowieka z silnikiem Dieselenko na czele i podstawami technologii rakietowej Braunenko , lądowaniem na księżycu przez Amsrtonogowneko i pierwszym człowiekeim na orbicie okołoziemskiej Gagarinenko - kutwa sorry znów ruska swołocz i sabaka jak ta łajka przed Gagarinienko.

Wisieńką są oczywiście faraonowie ukrowscy z Tutankahmoninieko na czele.

Panteon wielkich mistrzów ukropskich musi uzupełnić Michaił Angelusenko - twórca wielu wspaniałych dzieł artystycznych.

 

 

słowian dobrej woli jest więcej -słowiański wiec , słowiański zew , słowiański duch , słowiańska krew !

Portret użytkownika syriues

Zacytuje"przepraszam czy tu

Zacytuje"przepraszam czy tu biją "

Po tym co tu dzis wyczytałem w pseudo konfrontacjach na temat niemcow,ukrainy itd.

Widze nacjonalizm i nienawisc.fakty nie sa tu raczej na topie, a blazenstwo jest wyozdobione nadmiernie.zero zaczerpniętych informacji, zero intelektu,samozachwyt tylko.dlatego ta cywilizacja zgnije.bo się qrwa soba sama zachwyca.

Co do niektóry, zacznijcie czytać książki ktore sa oparte na faktach archeoloicznych,badan doktorów profesorów. Juz sam Polak Poznanski ma nam tyle do powiedzenia w sprawie Inkow.

Takze macie czas ,nie marnujcie go na pierdoleniu glupot.Tylko glupi głupiego klepie po dupie

Myślę, ze ukraincy to taki naród, ktory każdą glupote jest w stanie przyswoić 

Portret użytkownika aatempechujki

a putin i połowa ruskich

a putin i połowa ruskich gamoni twierdzi, że w 39 to oni Polski nie zaatakowali tylko wyzwolili, katyń to nie ich wina, komuna to była wolność a rozbiory..były dawno więc się nie liczą Smile

a teraz znowu wzięli się za "wyzwalanie" kolejnego kraju. 

Portret użytkownika Fred flinston

Ukrainiec lalak mówi że był

Ukrainiec lalak mówi że był reset  676  Ukrainiec dziad i eter ma pełno ruskojezycznych Ukraińców co już opisują wojny atomowe w 19 wieku A tu prekursorami są Ukrainiec endvdymany tych teorii i  kilku podobnych jemu.  Rekordzista jest Ukrainiec Franz Zalewski  ten już obcego sfotografowal w szczepionce...Ukrainiec Olszański jest  ruska tuba i nsz w jednym...ukry widać robia dobra robotę bo w Rosji i w Polsce sieją takie głupoty że faktycznie można się załamać.

Strony

Skomentuj