Ten pieniądze z kredytu KPO dostanie kto granat połknie i w ognisku stanie

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Krajowy Plan Odbudowy vel KPO to polityczna epopeja, która zdaje się nie mieć końca. Już na etapie ustalania tego dziwnego kredytu wyglądało to jak jakiegoś rodzaju pułapka. Teraz można z całą pewnością potwierdzić to przypuszczenie.

 

Ci sami, którzy są odpowiedzialni za histeryczną reakcję na wirusa grypopodobngo atakującego w sezonach grypowych, wymyślili sobie, że kryzys, który stworzyli będzie okazją do przepchnięcia pewnych idei i udało im się to. Pod pozorem "odbudowy" po covidku zaproponowano tak zwane KPO, skłądające się głównie z długu zaciągniętego w naszym imieniu przez UE. W zamian za to, oprócz tego, że mamy się zrzec na rzecz UE zdolności do zaciągania zobowiązań, mamy też zgodzić się na nakładanie na nas nowych unijnych podatków, bo te długi trzeba z czegoś spłacać.

 

Już wtedy gdy o tym postanowiono w 2021 roku wydawało się, że robimy słaby biznes, ale nikt jeszcze nie spodziewał się jak zły. Teraz wiadomo już, że to całe KPO, to plan polegający na zmuszeniu krajów członkowskich do implementacji rozmaitych szalonych dyktatów i będzie to niekończąca się lista wymagań. Polski rząd zgodził się metodycznie niszczyć Polaków za te miliardy euro z pożyczek unijnych. Ustanowiono ponad 250 tak zwanych "kamieni milowych", które zostały rzekomo zaproponowane wspólnie przez UE i przez polski rząd. 

 

Spór między polskim rządem a Unią Europejską ma wiele wymiarów i dotyczy różnych kwestii. Jednym z głównych powodów sporu jest kwestia praworządności. UE zarzuciła Polsce naruszanie zasad praworządności poprzez zmiany w sądownictwie, które według UE zagrażają niezależności sądów i niezawisłości sędziów.

 

Innym powodem sporu jest polityka klimatyczna. Komisja Europejska uważa, że polski rząd nie przedstawił dostatecznie ambitnego planu działań na rzecz ochrony klimatu, zaś polski rząd zarzuca KE, że narzuca Polsce nierealistyczne cele i wymogi dotyczące redukcji emisji gazów cieplarnianych.

 

Unia Europejska zaproponowała kilka kamieni milowych, które polski rząd powinien spełnić, aby móc skorzystać z funduszy z Krajowego Planu Odbudowy (KPO).

  1. Zasada praworządności: UE zażądała od polskiego rządu przestrzegania zasad praworządności i niezależności sądownictwa oraz wprowadzenia koniecznych zmian w krajowym systemie prawnym.

  2. Zrównoważony rozwój: UE zażądała, aby polski rząd wykorzystał środki z KPO na inwestycje w zrównoważony rozwój, takie jak ochrona klimatu, czyste energie, transport zrównoważony itp.

  3. Inwestycje w przedsiębiorczość: UE zażądała od polskiego rządu, aby wykorzystał środki z KPO na wsparcie dla przedsiębiorców, rozwój nowych technologii i innowacji.

  4. Poprawa jakości życia mieszkańców: UE zażądała od polskiego rządu, aby wykorzystał środki z KPO na poprawę jakości życia mieszkańców, np. poprzez rozwój infrastruktury i usług publicznych.

  5. Zwiększenie zatrudnienia: UE zażądała od polskiego rządu, aby wykorzystał środki z KPO na zwiększenie zatrudnienia, szczególnie w sektorach, które zostały dotknięte przez pandemię.

Te kamienie milowe są wymogiem przed podpisaniem umowy z UE na korzystanie z funduszy z KPO, która jest konieczna by rząd RP mógł skorzystać z funduszy unijnych.

 

Na pierwszy rzut oka wygląda to nie najgorzej, ale gdy się w to wczytać okazuje się, że owa praworządność podyktowana ostatnio z Brukseli w formie ustawy o Sądzie Najwyższym, sprawia wrażenie prawa napisanego w celu wywołania całkowitego chaosu prawnego. W wielkim skrócie wyroki każdego sędziego będzie można podważać co dopiero wywinduje brak praworządności na zupełnie nowy poziom.

 

Szybko okazało się, że nie wystarczy przegłosować na rozkaz nowego szokującego prawa o SN. Bo na horyzoncie jest już obowiązek przegłosowania podyktowanej w Brukseli ustawy o wiatraczkach. PiS już wprowadzał ustawę wiatrakową do sejmu i sytuacja finansów państwa musi być rzeczywiście tragiczna skoro za jałmużnę z KPO nazywa swoją własną ustawę błędną i ją szybko odwołuje. Wczoraj PiS miał wstawać z kolan, dziś za parę euro wejdzie pod stół i zaszczeka.

 

Ustawa wiatrakowa ma służyć zwiększeniu sprzedaży wiatraków produkowanych w Niemczech do Polski. Bedą budowane w odległosciach 500-600 m od zabudowań gdzie odgłos pracy slyszalnyjest na odległość do 1 km. W ten sposób to całe KPO wróci do Niemiec w 80%. Może z 20% pozostanie na cyfryzacje PESELu, żeby nas lepiej za mordy chwycić w Nowym Porządku Świata. 

 

KPO to nie miliardy euro na paletach, które pokazywał Donald Tusk. To drogi kredyt za 160 mld zł Polacy zapłacą od 300 do 500 mld. Dodatkowo koszty obłąkanej unijnej polityki klimatycznej wyniosą, według ekspertów banku PKO, blisko bilion zł do 2030 r. Polacy mają prawo to wiedzieć.

 

Wszyscy wiemy też jaki jest rzeczywisty warunek odblokowania środków z KPO dla Polski - to zgoda na niemiecki plan federalizacji UE, ze wspólną polityką obronną i dyplomacją bez prawa narodowego veta. O to toczy się główna gra, ale sa tez gierki poboczne w tym ta, że Niemcom nie zależy na tym, żeby PiS dostał przed wyborami pieniądze z kredytów unijnych pod KPO - które dzięki dziwnym działaniom premiera Mateusza Morawieckiego - Polska i tak już spłaca. Z pewnością Niemcy rządzący w UE, zrobią wszystko, żeby opóźnić wypłaty, bo mają nadzieje, że dzięki temu do władzy powróci partia ich protegowanych z Donaldem Tuskiem na czele. 

 

Dlatego właśnie obecne perypetie z KPO - przynajmniej do wyborów - można skomentować parafrazując słowa piosenki Kabaretu Potem o Calineczce - Ten KPO dostanie kto granat połknie i w ognisku stanie.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (3 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika syriues

Polska nie jest w stanie

Polska nie jest w stanie jednego z tych postanowień ziścić, gdyż rzadza nami nieudacznicy ktorzy oszukują samych mieszkancow od ich urodzenia.Także nie ma o czym mowic.

Bronicie Polski rząd, jak ślepcy mówiąc ze to zydzi,niemcy,Rosja winna jest.Sam burdel panuje gdzie popadnie. Podwyzki siegaja zenitu.Moze czternastke,a moze 1000 plus,a moze ferie plus,a moze .....

Trudno powiedzieć o co temu rzadowi chodzi, bo noe widac ani tego ani tamtego.nie pomagaja polakom,nie pomagaja Polsce.Poki co nie ma nawet o czym mówić. 

Portret użytkownika Olaf Danicz

" osiągnęli już dawno

" osiągnęli już dawno płaskoziemcy – przyznanie się do bycia pożytecznym idiotą" to samo można o tobie napisać, a że powołałeś się na tego pajaca to ośmieszyłes siebie i innych. Wiem że tu wchodzisz i to przeczytasz. Bo u ciebie to jest obecnie mocna cenzura.

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Portret użytkownika axell69

Na razie żydowska mitologia

Na razie żydowska mitologia święci triumfy, dominuje niemal na każdym kroku naszego życia. Uczyniła białą rasę duchowymi żydami i przeciętny zjudaizowany Europejczyk, Amerykanin czy Australijczyk czy Polak wierzy głęboko, że na początku był Pan Bóg, Jahwe (plemienne bóstwo narodu żydowskiego, co stworzył świat i włącznie z nim 

Starożydowska kontrola umysłów zawładnęła światem totalnie. Kręgosłupem i rusztowaniem jakie wykorzystali dla całego tego perfekcyjnego oszustwa, była rasowa żydowska religia, ze swoim monoteizmem. Podniesiona została ranga żydowskiego lokalnego, plemiennego Boga hebrajskiego do Boga, stworzyciela świata ustanawiając to na ich plemiennych tradycjach i ich plemiennych wierzeniach, żydowskiej tradycji, historii i mitologii opisanej w Starym Testamencie.

Finał całego tego przedsięwzięcia zaszczepionego białym ludziom przed dwoma tysiącami lat, każdy uważny obserwator jak i nieświadoma istota ludzka może poczuć przez perspektywę swojego życia egzystując w tych żydowsko-rzymskich systemach i kulturze.

PS 

Zbawiania ciąg dalszy , zbawiają  was , jak owce   z runa , tak was z kasy . Zbawiciel  idzie  do was z niebios  i niesie wór pusty na waszą kasę , tako to prawda  i innej nie ma nie było  i nigdy nie bedzie . A to czego wam przedstawiciele  chandlowi  zbawiciela  nie   zabiorą  zabierze  skarbów i Owsiak  oraz zus . Innej prawdy   nie ma, jest tylko realne  życie, a to w jakim miejscu jesteście  świadczy tylko i wyłacznie o waszych promotorach  z ambony 

Budowa Nowej "niebańskiej" jerozolimy na Ukrainie rozpoczęła się zamachem stanu w lutym 2014 roku.

Portret użytkownika Tomasz123

Do axell69. Mam pytanie: -

Do axell69. Mam pytanie: - ilu zapytanych przez Ciebie " chrześcijan " (katolików ,protestantów,prawosławnych itp.) przyznało Ci w rozmowie ,że ich Bogiem jest Bóg Jahwe? A ilu powiedziało Ci ,że ich Bogiem jest Bóg Pan(Pan Bóg) ,ewentualnie Bóg Jezus,. Pytanie dotyczy też wyznawców judaizmu,może znasz jakiś? Chodzi mi o konkretne liczby . Nie muszą być duże,możesz zapytać kilkanaście osób czy czczą konkretnie Boga Jahwe i żadnego innego.    Czekam na odpowiedź .                                           P.s. W rachubę nie wchodzą Świadkowie Jehowy, bo wiadomo że czczą Boga Jahwe( Jehowę)

Portret użytkownika Tomasz123

Do Fred flinston. Dodam

Do Fred flinston. Dodam jeszcze,że w oficjalnej Biblii Kościoła Katolickiego tzn.Biblii Tysiąclecia w I i II wydaniu, imię Jahwe było około 6000 razy. W III wydaniu dużo mniej ,w IV i V wydaniu tylko w kilku miejscach jest imię Jahwe. Natomiast Kościół Katolicki zabronił używania tego imienia w liturgii.W protestanckiej najbardziej popularnej Biblii Warszawskiej imię Jahwe było w latach 70 tych w kilku miejscach. W nowszym wydaniu nie ma w ogóle tego Imienia. To samo dotyczy Biblii prawosławnych. To dobitnie świadczy o tym ,jakiego  Boga naprawdę czczą "chrześcijanie" ,czyli na pewno NIE Boga Jahwe.

 

Portret użytkownika Tomasz123

Do Fred finston. Dokładnie

Do Fred finston. Dokładnie tak. Przecież "chrześcijanie" wierzą w boga " trójcę w trzech osobach". Wywodzą się z religi ,którą stworzył cesarz Konstantyn . Od samego początku powstania zwalczali tych, którzy czcili Boga Jahwe(Jehowę) i uważali Jezusa Chrystusa za Syna Bożego,który (zgodnie z Biblią) jest przez Boga Jahwe obdarzony wielką władzą,ale NIE JEST RÓWNY BOGU JAHWE. Po roku 400 n.e. Kościół Powszechny ,który stworzył cesarz Konstantyn, zwalczał prawdziwych wyznawców Boga Jahwe i Jezusa Chrystusa poprzez denuncjację(oskarżenia) do władz cesarskich ,które wykonywały wyroki śmierci. Schemat ten trwał do XVIII wieku n.e. Protestanci również czynnie zwalczali prawdziwych chrześcijan ,łącznie z paleniem na stosie. Przykładem jest spalenie na rozkaz Jana Kalwina ,chrześcijanina ,który nie czcził "trójcy"- czyli "Pana Boga". Był to wybitny znawca Biblii Miguel Servant (https://pl.m.wikipedia.org/wiki/Miguel_Servet). Servet uważał ,że "trójcę"wymyślił cesarz Konstantyn w IV wieku n.e.

Dlatego zasadniczą różnicą jest(wg. mnie) czczenie i modlenie się do Wszechmocnego Boga Jahwe(Jehowę), i czczenie i modlenie się do Boga Pana, Boga Jezusa itp. To NIE JEST ten sam Bóg.

Portret użytkownika r.abin

Admin - ty V kolumno.

Admin - ty V kolumno. Dlaczego nie napisałeś, że te fundusze mają być przeznaczone - na ochronę klimatu (tzn na zakupy wiatraków, paneli, pomp ciepła i samochodów elektrycznych - od Niemców), oraz cyfryzację (czyli likwidację pieniądza i iniwiligację ludności). Tyle z tego będziemy mieli, co psy - z racjii lotu Łajki w Kosmos (chyba nawet mniej)

Portret użytkownika pangolin

rozrywka dla gojów. kończę

rozrywka dla gojów. kończę jeść ten granat połykam ostatnie soczyste nasionka  stojąc nie gdzie indziej tylko w ognisku domowych pieleszy https://pl.wikipedia.org/wiki/Ognisko_domowe 

ale jak żyje kredytów nigdy nie brałem wyczuwając że to nawet gorsze niż sex pozamałżeński . wyłuzdanie x1000 x n . tak że tak 

niebo gwieździste nademną ...

zawiało metropolis / nekropolis  chej biały walczyk hop hop hop 

Portret użytkownika StrasznaPrawda

PIS-owcy i ich media oraz

PIS-owcy i ich media oraz wszelkiego rodzaje przydupasy ciśną teraz po UE w związku korupcją na korzyść USrAelskich korporacji i ich kolonii typu Katar i Maroko gdzie władzę sprawują agenci z Londynu, a z drugiej strony Morawiecki i PIS-owcy ostatnio zgodzili się na te śmieszne pieniądze z KPO które są niczym przy dodatkach kałwidowych podczas fałszywej pandemii.

Strony

Skomentuj