Joe Biden chce zakazu kuchenek gazowych w USA!

Kategorie: 

Źródło: Pixabay.com

Po powrocie do władzy w USA lewicowego prezydenta Joe Bidena, szaleństwo klimatyczne nigdy nie miało się lepiej. Administracja Bidena rozważa ogólnokrajowy zakaz kuchenek gazowych w USA.

 

Myli się ten kto sądzi, że klimatyści nienawidzą tylko węgla, nienawidzą też gazu, którego wykorzystanie chcą zakończyć w najbliższych latach. Jako pretekst podają szkodliwość korzystania z kuchenek gazowych w zamkniętych pomieszczeniach. Rzekomo mają odpowiadać nawet za 13 proc. przypadków astmy dziecięcej w Stanach Zjednoczonych. Przyczyniać ma się do tego emitowany przez kuchenki dwutlenek azotu, a gotowanie na palnikach generuje również dodatkowe emisje CO2. 

 

W związku z tym amerykańska rządowa Komisja ds. Bezpieczeństwa Produktów Konsumeckich (CPSC) rozważa wprowadzenie zakazu używania kuchenek gazowych w całym kraju. Ten dyktat z pewnościa nie spodoba sie wielu ludziom gotującym na gazie w tym profesjonalnym kucharzom, którzy niechętnie stosują indukcję ze względu na trudności w kontroli siły ognia. Jednak aktywiści klimatyczni wiedzą lepiej jak wolimy przyrządzać posiłki i co wolimy jeść.

 

Walka z gazem ziemnym to nic nowego w USA. Wcześniej doprowadzono już do tego w dwóch przeżartych przez lewicowe rządy miast - San Francisco czy w Nowym Jorku gdzie również wprowadzono zakaz używania gazu w nowych budynkach. W przypadku tych miast decydowano się na ten szalony krok w celu redukcji emisji gazów cieplarnianych.

 

Podobne wariactwo opanowało Europę budującą mozolnie zielony komunizm. Już od 2027 roku nie będzie wolno instalować w nowych domach pieców gazowych, a kuchenki są kolejne do odstrzału.

Ocena: 

3
Średnio: 3 (2 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Lommo

Tylko że akurat związek

Tylko że akurat związek między spalaniem gazu w mieszkaniach a nasileniem astmy istnieje. Tradycyjnie w Europie, Wielkiej Brytanii, USA używano do gotowania kuchenek na drewno i węgiel (do ogrzewania w Europie piecy kaflowych, w UK i USA kominków). W każdym razie gdy były źródła z wylotami spalin w kominy to mueszkania 8 domy były suche z tej banalnej przyczyny że mimo braku ciągów wentylacyjnych następowało ogromne wyciąganie powietrza z wnętrza mieszkań przez paleniska i ujścia dymu w kominy ( dojście powietrza następowało przez niezbyt szczelne okna). Palenie gazu na kuchence to zawilgacanie mieszkania, a zawilgacanie to gwałtownie rosnące ryzyko zagrzybienia, a zagrzybienie to astma. Do tego w czasach drogiej energii powszechne tumaństwo po latach nauki w szkołach i uniwersytetach uważa że założenie szczelnych okien i zaślepienie wentylacji to sposób na oszczędność energii cieplnej. Wtedy następuje wzmożone zawilgocenie przegród budowlanych i takie mieszkania są już nie do ogrzania w ogóle. A grzyb się pleni po ścianach i sufitach. Potem dzieci i rodzice kaszlą i myślą że to od zimna w lokalu a nie zdążą sobie sprawy że to od zarodników grzybów którymi nasycone jest powietrze w takich lokalach.

Portret użytkownika S

Co do Nowego Yorku, to miasto

Co do Nowego Yorku, to miasto faktycznie jest w czołówce "zielonego szaleństwa". Jak znakomity to jest pomysł, przekonali się podczas tej ostatniej burzy śnieżnej pod koniec grudnia. W NY używają elektrycznych pługów śnieżnych, a te zamarzły im po 4 godzinach pracy, pierwszego dnia burzy. Tyle w temacie "zajebistości" elektrycznych pojazdów.

 

Zobacz mój film, skopiuj, udostępniaj i pokazuj innym, jeśli sądzisz, że warto. Obudźmy jak najwięcej owiec, zanim będzie za późno ... https://ourtube.co.uk/video/27735/7---look-who-s-talking?channelName=DarthBanji

Portret użytkownika euklide⁣s

Najwięcej gazu zużywa

Najwięcej gazu zużywa przemysł, więc doprawdy nie wiem co chcą osiągnąć tzw. elity zachodu przy poklasku ciemnej masy białej ludności. Wygląda to na zbiorowe sepuku i harakiri w jednym.

Portret użytkownika syriues

Chca aby bylo wszystko ma

Chca aby bylo wszystko ma prąd. Pytanie jest po co,bo np gaz sluzy do produkcji pradu np w takich Niemczech. Ale z prądu gazu palmego nie da sie zrobic tanim kosztem jak w przypadku pierwszym.

Takze zostawiając gaz sobie samym zracimy ,bo on sie ulatnoa tak czy inaczej. 

Pewnie chca zarobić, a przy okazji wczepic czipy by sie wczesniej psuły 

Przypadek drugi to taki,ze gdy wszystkich uzaleznia od prądu, to będą mogli wlaczac i wylaczac,straszyć i nagradzac,lamac prawo i robic z nas głupków 

Tak czy inaczej klimatysci to cow id 2.0

Portret użytkownika Fred flinston

Chca wylsczyc gaz by nie

Chca wylsczyc gaz by nie plonal jak przeleci asteroida i zamiecie wszystko po drodze. A potem zwala że to były nuki i zima nuklearna czyli zlodowacenie po asteroidzie UNIEMOZLIWIA odbudowę wszystkiego i wracasz do walki o ogień.

Strony

Skomentuj