UE grozi Twitterowi usunięciem z Europy jeśli platforma ograniczy cenzurę

Kategorie: 

Źródło: Pixabay.com

W środę Komisja Europejska zagroziła Muskowi banem, chyba że Twitter będzie przestrzegał surowych zasad moderowania treści. Dodatkowo sekretarz skarbu USA Janet Yellen wskazała, że ​​Waszyngton analizuje jego zakup sieci społecznościowej. W tym samym czasie atak na Muska i Twittera rozpoczyna Google i Apple, domagając się cenzury i strasząc usunięciem aplikacji Twiitter z iPhonów i smartfonów z Androidem.


Pomruki niezadowolenia z Brukseli pojawiły się w czasie rozmowy między Muskiem a Thierrym Bretonem, komisarzem UE odpowiedzialnym za wdrażanie unijnej cenzury zwanej dla niepoznaki walką z "nienawiścią i dezinformacją". Przedstawiciel UE straszył Muska, że Twitter musi przestrzegać "listy kontrolnej zasad", w tym porzucić „arbitralne” podejście do przywracania zbanowanych użytkowników, „agresywnie” ścigać dezinformację i zgodzić się na „obszerny niezależny audyt” platformy do przyszłego roku. Swoją drogą ciekawe czy równie wygórowane wymagania UE ma również wobec gorliwie cenzurującego treści Facebooka.

 

Sprawa jest poważna, bo takie sieci społecznościowe uprawiając już jawną cenzurę na zlecenie organów państwowych i ponadnarodowych, mają siłę wpływania na wyniki wyborów. Zatem jeśli ktoś zyskuje prawo do definiowania co jest hejtem i dezinformacją, to w oczywisty sposób dostaje handicap prowadzenia własnej, wypaczającej demokrację cenzury w celu zakopania tego co jest zwalczane i promowania tych poglądów i polityków, którzy mają wygrać w takiej fikcyjnej demokracji. 

 

Breton oświadczył, że Twitterowi może grozić ogólnoeuropejski zakaz lub grzywna w wysokości do 6 procent światowego obrotu, jeśli złamie europejskie prawo. Musk powiedział wcześniej, że Twitter będzie przestrzegać wszystkich odpowiednich przepisów w UE. Wypowiadał się tez w sposób przychylny wobec unijnych planów cenzury Internetu.

Ocena: 

2
Średnio: 2 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika olla

Czy mam przez to rozumieć, że

Czy mam przez to rozumieć, że służby ue włamią mi się do telefonu i usuną aplikacje? To przestępstwo chyba... Chorzy psychicznie  ci w unii u władzy. Mam tego już dość że banda debili ma kreować moją przyszlość i przyszłość naszych dzieci. To do czego dążą jest przerażające. 

Słowian dobrej woli jest więcej - Słowiański WIEC, Słowiański ZEW , Słowiańsk DUCH , Słowiańska KREW - na pohybę .......

Portret użytkownika Cosiek

Musk chce przemienić Twittera

Musk chce przemienić Twittera na wzór chińskiego WeChat, który na zachodzie jest zablokowany. Nie widziałem tej aplikacji, ale niby jest na niej dostęp "do wszystkiego". Można poszukać w google i poczytać, bo to ciekawa opcja. Na YT na kanale BaldTV też trochę o tym jest i o Musku.

Portret użytkownika piotrek

Mamy tutaj oczywistą

Mamy tutaj oczywistą oczywistość MUSK jest pierwszym biznesmenem walczącym o prawdziwą wolność świata jest w opozycji do IV międzynarodówki w USA czyli obecnemu rządowi zakłamanych lewaków i bogaczy , oraz przeciw faszystom z EPL i przeciwko awangardzie czarnego węgla o pochodzeniu mengele i sowietom włącznie ze szwabem z davos obecbymi twórcami Aushwitz NR 2 ! PROSTE ! Musk to prawdziwa wolność !    

Portret użytkownika Ixi

@elonmusk ok. 15 godzin temu:

@elonmusk ok. 15 godzin temu: "Dzięki @tim_cook za oprowadzenie mnie po pięknej siedzibie Apple"     "Dobra konwersacja.  Między innymi rozwiązaliśmy nieporozumienie dotyczące potencjalnego usunięcia Twittera z App Store.  Tim jasno stwierdził, że Apple nigdy tego nie rozważał."

Strony

Skomentuj