Czy Mistrzostwa Świata pozostają prawdziwym świętem sportu w czasie wojny?

Kategorie: 

Źródło: tg

Po raz pierwszy w historii mistrzostwa świata w piłce nożnej odbywają się późną jesienią. Czy w związku z tym nie ma wrażenia, że ​​tym razem „święto sportu” nie jest prawdziwe, że nie wywołuje typowego podniecenia wśród osób, które nie są stronniczymi kibicami? A może turniej zajmuje mniej osób niż zwykle, przede wszystkim dlatego, że na świecie dzieją się teraz straszne rzeczy, a nie dlatego, że na dworze już prawie zima?

 

Katar to kraj, który penalizuje stosunki seksualne z osobami tej samej płci, kapitanom drużyn narodowych zakazano noszenia tęczowych opasek na meczach przed turniejem, a kibicom nie wolno wnosić na stadiony żadnych symboli, które mogą być odebrane jako wsparcie dla osób LGBT. Wielu pracowników zginęło budując stadiony w Katarze, a Katar niechętnie mówi o dochodzeniach w tych przypadkach. Na ile w obecnej sytuacji jest w ogóle zorganizowanie turnieju w takim kraju, dlaczego „wolny świat” nie nalegał na przeniesienie mistrzostw do innego państwa?

 

Czy nie jest niemoralne organizowanie takiego turnieju na tle toczącej się obecnie na Ziemi wojny na dużą skalę? Czy ludzkość nie powinna teraz skupić się na pomocy Ukrainie i odłożyć zwykłe rozrywki do czasu zakończenia wojny?

 

Wiele wybitnych postaci kultury światowej było zapalonymi kibicami piłki nożnej. Na ile właściwe jest postrzeganie piłki nożnej jako części dziedzictwa kulturowego ludzkiej cywilizacji? Czy można powiedzieć, że historia ludzkości zapisana jest w historiach mistrzostw świata w piłce nożnej nie mniej reprezentatywnie niż na przykład w opowieściach o literackim Noblu czy nagrodach na Festiwalu Filmowym w Cannes? Czy można powiedzieć, że zamiłowanie do piłki nożnej nie kłóci się z intelektem i inteligencją człowieka?

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Portret użytkownika Bartosz Maski

Jesteśmy u progu resetu.

Jesteśmy u progu resetu. Bardzo dobrze się ma i bardzo dobrze będzie się miała wszelka zgnilizna. To tak samo jak z ostatnim wzrostem gospodarczym. Każdy twierdzi, że dotobił się własną pracą. Ale wzrost był spowodowany wrzuceniem pustych pieniędzy. 
Nie ma co snalizować tych wszystkich ruchów. Zgnilizna króluje bo jest czas wymierania. Ale to minie.

Portret użytkownika Sl

Przypatrzcie sie symbolice

Przypatrzcie sie symbolice mundialu jest tam wpleciony waz , do tego popatrzcie jak wyglada stadion od gory sa na nim biale.luski a jak mecz.graja przypatrzcie sie wygladowi tablicy wynikow szczegolnie jak jest zero zero , symbol nieskonczonosci i glowa.weza na gorze . Na jednym ze stadionow bylo to tak wplecione ze byl plakat ze stadionem a w lewym i prawym rogu swiecace oczy a stadion wygladal jak pysk weza . 

Portret użytkownika S

Banalne pytania, aż przykro

Banalne pytania, aż przykro było czytać. Kogo obchodzi, że nie wolno na mistrzostwach promować pederastów? Chcecie prawdziwe pytania? Prosze bardzo:

1. Nie oglądam zawodów na bieżąco, wyłącznie urywkami. Ale trzy razy widziałem po golu, gdy zawodnicy podnosili do góry, czy zakładali na głowę koszulkę, że wszyscy oni mają zapięte czujniki moniturujące puls serca (jak na zdjęciu). Wiadomo, że zawodników zmuszono do wyszczepienia. Wiadomo, że po preparacie ludzie mają kłopoty z sercem, a szczególnie zawodnicy przy wysiłku padają na zawały jak muchy. Czyżby organizatorzy zabezpieczyli się przed "zawałem na wizji"? I jak czujnik wykryje kłopot z sercem piłkarza, to robi się szybką zmianę i nikt nic nie zauważy? Pytanie do tych co śledzą zawody w całości. Ktoś to jeszcze zauważył? Każdy zawodnik to ma, czy tylko tych kilku co ja widziałem? Serio, pytam z ciekawości.

 

2. Pytanie drugie, jest o wiele ciekawsze. Nikogo nie zastanawia dlaczego Mistrzostwa w Piłkę są akurat jesienią? Serio nikogo? To mała podpowiedź. Gdy władza robi jakiś wielki wałek na szkodę plebsu, zawsze zapewnia im odpowiedni temat zastępczy, żeby odwrócić uwagę, prawda? A kto wie, że równocześnie z mistrostwami, w Indonezji odbyło się spotkanie G20, gdzie nazywany "jego Ekscelencją" i prawie całowany w dupę Klaus S. ogłosił, że WHO narzuci całemu Światu, ujednolicony i obowiązkowy system kodu szczepionkowego QR. I że od tej pory osoby bez aktualnego kompletu ukłuć, NIE będą mogły podróżować? I nie powiedział, że fajnie by to kiedyś zrobić, tylko ogłosił FAKT. Nawet datę podał: za pół roku (przynajmniej wiemy kiedy skończy się wojna na Ukrainie). A jego podwładny, Emanuel M. wezwał z mównicy do utworzenia Jednego Rządu Światowego, żeby już nie było wojen (słowo w słowo jak w "teorii spiskowej", prawda?), co spotkalo się z burzą oklasków widowni. Przypomnę: widownią byli przedstawiciele najpotężniejszych państw i korporacji Świata. Klaus dodał od siebie, że władza powinna rządzić we współpracy z korporacjami, a Świat powinien wdrożyć "chiński model rządów". Serio.

3. Również podczas piłki kopanej, MasterCard ogłosiło, że wprowadza karty płatnicze monitorujące "ślad węglowy". Dla niezorientowanych wyjaśnię, że walka z klimatem jest sztandarowym hasłem NWO. Mamy być biedni dla dobra plenety. Karta będzie cały czas śledzić twoje wydatki i obliczać ile dana usługa wyprodukowała CO2. Jak ktoś myśli, że to nic takiego i jego to nie dotyczy, to podpowiem:

- używasz karty płatniczej? Kolejną dostaniesz juz z czytnikiem, czy tego chcesz czy nie. W Polsce banki Santander i Paribank już zaczęły takie karty wydawać. Reszta zaraz dołączy.

- kto chce się założyć jak szybko zostaną ustanowione indywidualne limity na CO2? Limity niemożliwe do spełnienia, po przekroczeniu których musisz dokupić pozwolenie na zużycie po horrendalnych cenach? Niemożliwe? Przecież PISiory właśnie coś takiego zrobiły z energią tej jesieni. Do 2000kW prąd tani, ale po przekroczeniu kilkukrotnie droższy (a 2 tyś, to nie starczy nawet na pół roku i to oszczędzając energię).

Jak dowalą nam limity na wszystko, to błyskawicznie potracimy oszczędności, auta, domy i resztę dobytku. Przestaniemy jeść mięso i zdrową żywność i zostaniemy niewolnikami z totalitarną władzą nad sobą. Nie będziemy mieć nic i będziemy szczęśliwi.

A ludziska oglądają sobie igrzyska i martwią się, że pedały nie mogli tam pojechać ...

Zobacz mój film, skopiuj, udostępniaj i pokazuj innym, jeśli sądzisz, że warto. Obudźmy jak najwięcej owiec, zanim będzie za późno ... https://ourtube.co.uk/video/27735/7---look-who-s-talking?channelName=DarthBanji

Portret użytkownika b@ron

problemy energetyczne i

problemy energetyczne i wspomniane limity, nie dotyczą tylko Polski, a więc nie wygłupiałbym się stwierdzeniami typu "pisiory właśnie coś takiego zrobiły"

druga sprawa to owszem, te 2000kw jest mocno niedoszacowane i dom eko (a przecież to się promuje) nie ma szans zmieścić się w limicie, jednak to właśnie ten rząd nałożył blokady na ceny powyżej które gwarantują bodajże coś około 600-700 zł za kolejne 1000kw powyżej limitu, a kto śledził temat, zapewne słyszał że w grę wchodziły kwoty 2zł lub więcej za 1kw !!! powyżej limitów...

trzecia sprawa, to ludzie potracili zdrowy rozsądek już dawno i bynajmniej nie za tego rządu... i non stop słyszy się slogany spiskowców dokładnie tak wybrzmiewające jak twój ...

"Jak dowalą nam limity na wszystko, to błyskawicznie potracimy oszczędności, auta, domy i resztę dobytku. Przestaniemy jeść mięso i zdrową żywność i zostaniemy niewolnikami z totalitarną władzą nad sobą. Nie będziemy mieć nic i będziemy szczęśliwi." ... i co to niby ma być ostrzeżenie? ??... nie wiem jak ty/wy ... ale ja mogę nie mieć nic byle być szczęśliwym, bo w życiu dążę do szczęścia... a co ciekawe, szczęście to uczucie/odczucie którego nikt nie jest w stanie narzucić... czyli jeśli nie bedziesz miał nic, będziesz uciskany, prześladowany na każdym kroku, to szczęśliwy nie będziesz ... skumają to właśnie ci którzy wiedzą co to wogóle jest jakiekolwiek uczucie... inne od pożądania kasy...kasy....kasy.....kasy i tak do usranej śmierci...

a czy limity są złe? ...absolutnie... ile ludzi jeszcze dzisiaj oświetla domy starymi żarówkami bo "mnie stać na rachunki" a jednocześnie nie wpadnie na to, że dziś żarówkę ledową kupi za niewiele więcej niż zwykłą ... ot przekora jak mnie namawiają żeby oszczędzać to właśnie nie będe oszczędzał ... idą święta a więc sezon na ołańcuchowanie domów światełkami i pomimo że sezon świateczny trwa w porywach od wigili do trzech króli, świecić się bedzie dzień i noc do wielkanocy... bo mi wolno...

 

W DYSKUSJI WYRAŻAM WŁASNE POGLĄDY KTÓRE NIE MAJĄ NA CELU NIKOGO OBRAZIĆ ,TYM NIEMNIEJ OBRAŻALSKIM WSTĘP DO DYSKUSJI SUROWO ZABRONIONY !!!

Portret użytkownika ​euklides

problemy energetyczne i

problemy energetyczne i wspomniane limity, nie dotyczą tylko Polski, a więc nie wygłupiałbym się stwierdzeniami typu "pisiory właśnie coś takiego zrobiły"

Właśnie to było spostrzeżenie kolegi ze Szwecji. Pisiory wykonują posłusznie rozkazy płynące z góry.

druga sprawa to owszem, te 2000kw jest mocno niedoszacowane i dom eko (a przecież to się promuje) nie ma szans zmieścić się w limicie, jednak to właśnie ten rząd nałożył blokady na ceny powyżej które gwarantują bodajże coś około 600-700 zł za kolejne 1000kw powyżej limitu, a kto śledził temat, zapewne słyszał że w grę wchodziły kwoty 2zł lub więcej za 1kw !!! powyżej limitów

To, że baran jesteś głupi to wiem, ale to, że masz nas ciągle za idiotów jest niepojęte. Ten rząd sam spowodował kryzys energetyczny i teraz "rozwiązuje" problemy które stworzył. Jeślli nie masz pamięć muszki owocowej to powiedz mi po ile prąd był przed sprowokowanym kryzysem. No i jak to jest, że spółeczki skarbu państwa mają rekordowe marże?

trzecia sprawa, to ludzie potracili zdrowy rozsądek już dawno i bynajmniej nie za tego rządu... i non stop słyszy się slogany spiskowców dokładnie tak wybrzmiewające jak twój ...

Oj tak baran, to dramat zadaniowców, że ani inteligencja ani moralność nie stoi po waszej stronie. Najlepiej byłoby nie słyszeć co mówią, bo ten wewnętrzny niepokój staje się nieznośny, prawda baran?

a czy limity są złe? ...absolutnie... ile ludzi jeszcze dzisiaj oświetla domy starymi żarówkami bo "mnie stać na rachunki" a jednocześnie nie wpadnie na to, że dziś żarówkę ledową kupi za niewiele więcej niż zwykłą ... ot przekora jak mnie namawiają żeby oszczędzać to właśnie nie będe oszczędzał ... idą święta a więc sezon na ołańcuchowanie domów światełkami i pomimo że sezon świateczny trwa w porywach od wigili do trzech króli, świecić się bedzie dzień i noc do wielkanocy... bo mi wolno...

No właśnie, w czym limity są złe.... I tak dochodzimy do genotypu całkowicie zdegenerowanej istoty. Możemy już tylko zapytać:

W czym kradzież jest zła?. Zmienia się tylko właściciel - jednemu jest gorzej, ale drugiemu się poprawia.

W czym głód jest zły? Przecież post jest zdrowy, a grubasy dzięki niemu schudną.

W czym morderstwa są złe? Przecież jak będzie mniej ludzi na planecie i więcej miejsca to tylko lepiej.

Dla ciebie barani nic już nie ma znaczenia - jesteś martwy.

Portret użytkownika dąb-rozwadowski

Z tymi czujnikami to bym nie

Z tymi czujnikami to bym nie przesadzał, technika idzie do przodu a sport i medycyna im więcej danych mają do oróbki tym mocniej mogą przesówać granice choć oczywiście wczesne przewidzenie jakiegoś załamania też występuje i jest jednym z celów. Biorąc jednak pod uwagę że przed srovidem sportowcy też potrafili nagle paść a teraz takie wydarzenie nabrało nowych interpretacji takie postępowanie jest zrozumiałe i nie mieszałbym to w spiski.

człowiek ma niby wolną wolę, ale niech tylko dupa zechce srać

Portret użytkownika S

Czytałem o tym jakiś czas

Czytałem o tym jakiś czas temu i za cholerę nie mogę znaleść linka, więc możecie to potraktować tylko jako zdanie jakiegoś ludka z internetu. Jest taka organizacja GAISF, która m.in. już od lat `60 prowadzi statystyki zgonów sportowców na zawodach w ciągu roku. Wg. tych statystyk, w kilku najczarniejszych latach, w czasie zawodów umierało nawet do 10 zawodników rocznie. Ale generalnie to było ok. 2-5 (chodzi o zgony wyłącznie na zawodach). W 2022 zmarło już prawie 800. Jak mówię, nie mogę dogrzebać się linka gdzie to czytałem, może komuś się uda. Ale to oczywiście czysty przypadek i nie mieszamy tego w spiski Wink

Zobacz mój film, skopiuj, udostępniaj i pokazuj innym, jeśli sądzisz, że warto. Obudźmy jak najwięcej owiec, zanim będzie za późno ... https://ourtube.co.uk/video/27735/7---look-who-s-talking?channelName=DarthBanji

Portret użytkownika Endymion

Jest film z 2011 roku pt.

Jest film z 2011 roku pt. Wyścig z czasem"; Świat w niedalekiej przyszłości: aby uniknąć przeludnienia, wprowadzono reglamentację czasu do przeżycia, który stał się najcenniejszym dobrem, jedyną powszechnie akceptowaną walutą wymienialną. Dosyć proroczo brzmi moim zdaniem Sad

DIVI LESCHI GENUS AMO 

Portret użytkownika CCCC

W jednym odcinku serialu

W jednym odcinku serialu Sliders też było coś podobnego. Oferowali życie w luksusie przez np. rok a potem należy zrobić miejsce dla innych (zastrzyk śmierci) tak to było dosłownie powiedziane.

Portret użytkownika inzynier magister

mistrzostwa świata to cyrk

mistrzostwa świata to cyrk dla pospólstwa że by odwrócić wagę od drożyzny zielonego ładu lucyferian  ! hitlerowcy NWO typu szwabiszcze to są opętańcy chcący nas wymordować Cyklonem C-19 w strzykawkach ! moi znajomi to wyłączają już co się da w mieszkaniu, telewizor to oglądają około 30 minut dziennie żeby zaoszczędzić, ale to dobrze bo po co oglądać kłamstwa i debilizmy !

"I tu wchodzi obraz, albo niezwykle interesujące wizje jakie się objawiły w roku 2022 Jackowskiemu, słynnemu polskiemu jasnowidzowi. Jackowski w przekazach spoza czasu i przestrzeni widział olbrzymią, wręcz globalnych rozmiarów „Fałszywą Flagę” (może chodzić o Ukrainę, albo mieć z nią związek) ! Ostatnia wielka akcja pod tytułem „panika plan-demii kowid C-19” nie wypaliła, albo wypaliła w niewielkim stopniu. Część ludzi dała się nabrać na sączoną 24 godziny na dobę wizję totalnej wszechogarniającej śmierci kowidowej, milionów trupów zalegających na ulicach i potworne zagrożenie typu „Nowiczok”, jednak druga część nie była aż tak naiwna. To co pokazywano w telewizjach okazało się być fikcją. Słaba percepcja mas na telewizyjną sieczkę i na pranie mózgów okazała się bolączką planistów NWO, dlatego jest wysoce prawdopodobne, że elity globalistów planują już kolejną wielką akcję totalnej paniki w celu zaprowadzenia nowego porządku i wielkiego resetu. Dodatkowo ci co przyjęli nanotechnologiczny Cyklon C-19 alarmują resztę świata o skutkach jakie wywołują w ludzkim organizmie powstające byty typu „morgelon”."

http://argonauta.pl/jackowski-w-przekazach-spoza-czasu-i-przestrzeni-widzial-olbrzymia-wrecz-globalnych-rozmiarow-falszywa-flage/

Łukasz Warzecha: Pomysły Komisji Europejskiej zabiją transport w Europie

https://www.youtube.com/watch?v=puAY41GdbVg

Putin PRZECHYTRZYŁ Zachód? TAK KONSTRUUJĄ rakiety! Gen. Komornicki UJAWNIA: ZAGROŻENIE się ROZSZERZA

https://www.youtube.com/watch?v=KRWHsZfaiTg

Polskę czeka WIELKI KRYZYS? [NA ŻYWO] Gość: Janusz Steinhoff | Pieniądze To Nie Wszystko

https://www.youtube.com/watch?v=GZzcPAwJdJ0

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

słowian dobrej woli jest więcej -słowiański wiec , słowiański zew , słowiański duch , słowiańska krew !

Skomentuj