Japonia zatwierdza pigułki do leczenia COVID-19 w zaledwie 5 dni

Kategorie: 

Źródło: tg

Nowy lek, dostępny w postaci tabletek, należy przyjmować raz dziennie przez pięć dni, aby złagodzić objawy COVID-19. Xocova ma wiele zalet w stosunku do swojego dotychczasowego odpowiednika, Paxlovid. Japońskie organy regulacyjne ogłosiły awaryjną zgodę na lek przeciwwirusowy Xocova do leczenia COVID-19. Lek został opracowany przez naukowców z Uniwersytetu Hokkaido i firmy farmaceutycznej Shionogi.

 

Xocova celuje w kluczowy enzym 3CL wymagany do replikacji SARS-CoV-2. Wraz z Paxlovid, Xocova jest również inhibitorem proteazy, ale ma wiele kluczowych zalet.

 

Lek ma, zdaniem ekspertów, większą biodostępność i dłuższy okres półtrwania. Na przykład takie cechy pozwalają Xocova wyeliminować potrzebę stosowania dodatkowego środka pobudzającego (w Paxlovid jest to rytonawir), a także wymagają tylko jednej tabletki dziennie.

 

Z badań klinicznych wiadomo, że przyjmowanie Xocova skraca czas trwania objawów COVID-19 i znacząco obniża poziom wiremii do czwartego dnia leczenia. Kurs standardowy trwa pięć dni. Obecnie trwają badania kliniczne III fazy. Tymczasem na rynku krajowym uzgodniono już zakup 1 miliona dawek leku.

 

„Jesteśmy dumni, że wnieśliśmy realny wkład w ochronę zdrowia ludzi przed COVID-19. Dalsze intensywne prace pozwolą wszystkim pacjentom, nie tylko w Japonii, ale na całym świecie, uzyskać dostęp do nowej opcji leczenia koronawirusa” – podsumowali autorzy badania.

 

Być może w przyszłych badaniach naukowcy zbadają również skuteczność Xocova w zmniejszaniu ryzyka długoterminowego COVID-19. Według ostatnich badań prawie 90% pacjentów nie powróciło do poziomu zdrowia sprzed COVID po ponad roku od zakażenia, pomimo łagodnej lub umiarkowanej choroby.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Portret użytkownika TomaszU

C19 należy leczyć surowicą na

C19 należy leczyć surowicą na jad węża Kobra Królewska , i po sprawie. Jad Kobry królewskiej atakuje 19 organów w ciele człowieka stąd nazwa tej strasznej "choroby" , czyli reakcji alergicznej oo dostanie się jadu do organizmu. Dlatego też CDC kategorycznie zabroniła używać do leczenia C19 surowicy i leków na niej bazujących. Wszystko jest proste i logiczne. Należy unikać kupna(po co napędzać ich machinę swoimi pieniędzmi) i picia wód z masońskich korporacji

Portret użytkownika Hannto

Japończycy jako jedyni nigdy

Japończycy jako jedyni nigdy nie zawodzą bo mają jeszcze swój honor w odróżnieniu do większości świata. Nic dziwnego więc że ludzie z innych krajów rzadko są zdolni ich zrozumieć a zwłaszcza jankesi którzy nigdy honoru nie posiadali.

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Skomentuj