Associated Press zwolniła dziennikarza, który poinformował, że rosyjski pocisk spadł na Polskę

Kategorie: 

Źródło: tg

Associated Press zwolniła dziennikarza Jamesa Laportę za podanie nieprawdziwych informacji o katastrofie rakiety w Polsce. O zwolnieniu dziennikarza informuje The Washington Post, powołując się na źródła w redakcji AP.

 

„Według wysokiego rangą urzędnika wywiadu USA rosyjskie pociski przekroczyły granicę Polski, kraju członkowskiego NATO, zabijając dwie osoby” – powiedział Laporta w oświadczeniu.

 

Według The Washington Post LaPorta została zwolniona po tym, jak śledztwo wykazało, że dziennikarz, otrzymawszy informacje od anonimowego źródła w amerykańskim wywiadzie, przekonał redaktorów do opublikowania materiału bez drugiego niezależnego źródła, powołując się na fakt, że publikacja wiadomości była rzekomo zatwierdzony przez starszego redaktora.

 

Associated Press odmówiła komentarza w sprawie incydentu. Rzeczniczka agencji Lauren Easton powiedziała tylko, że AP bardzo poważnie podchodzi do prawdziwości publikowanych informacji, a redakcja ma bardzo surowe standardy. „Kiedy te standardy są łamane, musimy podjąć niezbędne kroki w celu ochrony wiarygodności wiadomości” – dodała.

 

Rakieta spadła na terytorium Polski 15 listopada, podczas masowego uderzenia wojsk rosyjskich na Ukrainę. Początkowo zakładano, że rakieta została wystrzelona przez Rosję, ale wkrótce kraje zachodnie doszły do wniosku, że najprawdopodobniej jest to ukraiński pocisk obrony powietrznej. Ukraina twierdzi, że rakieta była rosyjska.

 

Państwa zachodnie uważają jednak, że ostatecznie odpowiedzialność za upadek rakiety ponosi Rosja, bo to ona wywołała wojnę na Ukrainie. Sekretarz prasowy prezydenta Rosji Dmitrij Pieskow powiedział, że jeśli "przewiniesz", to "podstawową przyczyną wszystkiego" będą Stany Zjednoczone i NATO.

 

Według Jurija Ignata, przedstawiciela Sił Powietrznych Sił Zbrojnych Ukrainy, 15 listopada rosyjskie wojsko wystrzeliło na Ukrainę około 100 pocisków Kh-101 i Kh-555. Według prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełenskiego Rosja wystrzeliła 85 pocisków. Minister energetyki Ukrainy German Gałuszczenko powiedział, że był to najbardziej zmasowany atak na instalacje energetyczne kraju od początku wojny.

 

Ocena: 

3
Średnio: 3 (2 votes)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Portret użytkownika wodzu

A teraz wyjaśnienie co do

A teraz wyjaśnienie co do wpisu autor: wodzu  , moj wpis maił na celu sprawdzenie unteligencji Polskich userów , i trochę mi wstyd po przegrałem zagład z sobą , 1 wpis potraktowałem jak idea myślowa w filmie ,,Incepcja ,, podobne działanią Rosyjskie służb i CIA i teorie spiskowe ? cytat : Jeśli admin pozwoli to mam jeszcze dziwny  , a drugi oparłem na faktach gdzie zródła możecie łatwo znaleść z sieci ale też , musicie mieć  w świadomości że to fuck news , wszystkim urażonych eksperymentem z Góry Przepraszam , ale też gdybyście nie wiedzieli że to był eksperyment , który poszerza wasze horyzonty wiedzy , to ja bym się czuł dziwnie czasmi prawda się w życiu opłaca chodz by była najbardziej wstydliwa  .

Portret użytkownika rogol

Dalej wciskaja kit.Rakieta

Dalej wciskaja kit.Rakieta wystrzelona pezez ukraincow to nie byl przypadek tylko celowe dzialanieKomuk od dawna popkrywa a cymbaly z zachodem i tym razem tez.

Sila wybuchu swiadczy o tym.Zmiotlo budtnek wraz z fundamentami a komik odrazu krzyczy ze to ruscy.

DZIWNE RZECZY SIE DZIEJA.JAK RUSCY STRZELAJA TO WALA SIE BUDYNKI I GINA CYWILE A JAK UKRAINCY TO GIN TYLKO RUSCY A BUDYNKI ZOSTAJA CALE.

KIEDY ZACHOD I POPLSKA ZROZUMIE ZE KOMIK MA ICH WSZYSTKICH ZA DURNI A ON JEST NAJMADRZEJSZY NA SWIECIE..MOZE I EST NAJMADRZEJSZY ALE WSROD DURNI.

JUZ TERAZ ZACHOWUJE SIE JAK DYKTATOR A STRACH POMYSLEC CO BY BYLO GDYBY ZACHOD WYGRAL TA WOJNE.

Portret użytkownika Artur Korsze

Większość ludzi tych którzy

Większość ludzi tych którzy wierzą w to co pokazuje im pudło dla idiotów i tak nie zrozumieją co się dzieje dla nich zawsze będzie to wina Rosji.A tak naprawdę to ta cała rusofobia jest wywoływana sztucznie, żebyśmy myśleli.że jak na nas na padną to mieli wcześniej to zaplanowane żebyśmy nie widzieli, że to specjalnie ktoś nas do tego wciągnął,a tym bardziej nasi rządzący ciągle prowokujący Putina.Morze te słowa nasz Pan Włodarz powinien skierować teraz do tych co wystrzelili rakietę,,nie strasz,nie strasz bo.....''A może widzi jaka jest prawda i ...

 

Psalm 18.29  „Ty zaiste zapalasz pochodnię moją; Pan, Bóg mój, oświeca ciemności moje

Portret użytkownika Szkarłatny

Moje spostrzeżenie jest w tym

Moje spostrzeżenie jest w tym temacie takie: Zawsze po akcji sił zla jest oczekiwanie na naszą reakcję. kiedy wiedzą że My wiemy i robimy szum w okół sprawy zamiast oczekiwanego przez nich efektu strachu, zaczynają się wycofywać przy okazji niszczą dowody szukają kozla ofiarnego i pozbywają się płotek jak juz ktoś zauważył. Mam film na ktorym ktoś nagral trasy 2 amerykańskich samolotów krążących w okolicach miejsca zdarzenia  przed zdarzeniem w Przewodowie a do tego 2 drony dokladnie w czasie "uderzenia", ciekawe jest także to, że zniszczenia wyglądają jak by były tylko od ladunku wybuchowego bez poszarpanych przez części rakiety elementow. Pamiętajcie ze nasza szybka reakcja i rozsiewanie prawdy zawsze ma wplyw na rzeczywistość, udalo nam się wywalczyć tymczasowe odroczenie, ale gady się nie poddadzą i będą probowaly wepchnąć Polaków we wojnę, więc musimy być czujni i patrzeć im ciągle na ręce

Portret użytkownika pb88

Rosja powinna byc uznana za

Rosja powinna byc uznana za kraj terrorystyczny i wykluczona ze wszystkich organizacji międzynarodowych. A Putuin powinien stanąć przed trybunałem i dostać wyrok.

To nie do pomyślenia żeby w czasach nowożytnych przy naszej cywilizacji ostrzeliwać rakietami cywilne cele, miasta i osiedla, mordować i torturować ludzi, niszczyć kogoś dobytek i to zupełnie bezkarnie.  To jest jak ze średniowiecza. Nie moge pojąć dlaczego społeczność międzynarodowa nie udziela pomocy Ukrainie. Jeżeli Rosja chce wojny to powinna ją dostać. Tylko Polska pokazała się z dobrej strony, Niemcy to szm  aty.

To jest wojna Rosji z całym światem, ludzie Putina oszaleli.

Portret użytkownika wodzu

Jeśli admin pozwoli to mam

Jeśli admin pozwoli to mam jeszcze dziwny wątek jak tłumaczyć traiektorium tej ruskiej rakiety ? musiała by być wystrzelona z terytorium Białorusi , ale nasz kochany rząd z błaszcakiem wymyślił że to pocisk manewrójoncy podobny do Tomahawk niczym struś pedziwiatr przed kojotem doleciał do Polski i zawrócił na Ukrainę , takie pociski też posiadają mechanizm samo destrukcji o czym trzeba pamiętać , a kochane dzieci tą bajkę kupią , a oto moja druga  wersja  faktycznie wystrzelenie pocisku Rosyjskiego który trafił w składy broni dla ukrainny , lub nielegalnej broni objętej zakazem konwencji Geneskiej a nam  wcisneli kit że to traktor  , bo jakie by było zdanie  opinii poblilicznej  gdyby ten fakt wyszedł na jaw lub druga wersja że to wcale nie była rakieta tylko celowo spreparowana sytacj w celu wciągnięcia Polski do wojny z Rosją , ale też niezapomnajmy opini członków NATO w tym Turcji która jest chyba drugą potengą militarna w tym układzie ? .

Portret użytkownika wodzu

To już nie chodzi o fakt kto

To już nie chodzi o fakt kto jest producentem tych pocisków , tylko fakt zakłamania narodu Ukrainy i rządu Ukrainy która do tematu podeszła wyjątkowo bezczelnie , Ukraincy stracili wiarygodność w oczach Polaków , bo są tu z względą na Prace i wysokie zarobki i socjale które PIS je tak obdarza , przypomne wam słowa prezydenta Polski , który powiedział Ukraina bez granic od morza Bałtyckiego po Morze Czarne , i tu upatruję zagrozenie w donżeniach syjonistycznych PIS i Pana Żeleńskie który się publicznie deklaruję że jest bardziej Żydem niż Ukraincem !!!

Psalm 18.29  „Ty zaiste zapalasz pochodnię moją; Pan, Bóg mój, oświeca ciemności moje

Strony

Skomentuj