Denazyfikacja po niemiecku. 97-letnia była sekretarz obozu koncentracyjnego jest sądzona w Niemczech

Kategorie: 

Źródło: youtube.com

Niemiecka prokuratura domaga się skazania 97-letniej byłej sekretarz nazistowskiego obozu koncentracyjnego na dwa lata w zawieszeniu. Prokuratorzy twierdzą, że obecny proces jest jednym z ostatnich tego rodzaju.

 

Prokurator Landowy Maxi Wantzen powiedział sądowi w mieście Itzehoe w północnych Niemczech, że Irmgard Furchner jest winna współudziału w śmierci ponad 10 tys. osób w obozie koncentracyjnym Stutthof niedaleko Gdańska w okupowanej Polsce.

 

Jako nastolatka pracowała jako sekretarka w gabinecie szefa obozu koncentracyjnego. Stała się pierwszą kobietą od dziesięcioleci sądzoną za zbrodnie nazistowskie.

 

We wrześniu 2021 roku, kiedy miał rozpocząć się proces, Furchner uciekła z domu opieki. Dotarła na stację metra i przez kilka godzin ukrywała się przed policją. W końcu została złapana w Hamburgu.

 

Furchner odmówiła składania zeznań na procesie, który rozpoczął się w październiku, ale kilku ocalałych z obozu Stutthof opowiadało w sądzie o swoich cierpieniach.

 

„Ten proces ma ogromne znaczenie historyczne” – powiedział prokurator, dodając, że jest to prawdopodobnie ostatni tego rodzaju proces, ponieważ minęło już tyle czasu.

 

Furchner pracowała w biurze szefa obozu koncentracyjnego Stutthof, Paula Wernera Hoppego, od czerwca 1943 do kwietnia 1945, spisując rozkazy oficera SS i przeglądając jego korespondencję.

 

W Stutthofie zginęło około 65 tys. osób, w tym jeńcy żydowscy, polscy partyzanci i sowieccy jeńcy wojenni.

 

Według Wantzena praca sekretarska oskarżonej zapewniała nieprzerwane funkcjonowanie obozu i informowała o wszystkim, co działo się w Stutthofie.

 

Ocena: 

4
Średnio: 4 (1 vote)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Portret użytkownika euklide⁣s

W zasadzie jeśli skazano na

W zasadzie jeśli skazano na karę śmierci socjalistów niemieckich to powinno się też skazać na śmierć socjalistów polińskich, bo dopuszczają się podobnych zbrodni. Wyzyskują ludzi jak niemieccy socjalisći pracą przymusową dla państwa. Zamordowali w ekspreymencie medycznym 200 tys. osób jak dr Mengele. Niczym to draństwo socjalistyczne różni się od niemieckich socjalistów?

Portret użytkownika Q.

Niczym to draństwo

Niczym to draństwo socjalistyczne różni się od niemieckich socjalistów ?

Od kiedy to zdanie orzekające kończy się znakiem zapytania ? Oraz dlaczego nie ma w nim partykuły przeczącej: "nie" ? Wysłowić się chłopaczyno nie potrafisz poprawnie a próbujesz agitować tu swoimi głupimi poglądami. Jeśli zaś nie widzisz żadnej różnicy między ustrojem narodowego socjalizmu niemieckiego a polską demokracją parlamentarną w jakiej żyjemy, znaczy to że jesteś skończonym idiotą (czyli w pełni uformowanym), który powinien zgłosić się do poradni psychiatrycznej celem podjęcia stosownego leczenia. I nie mówię tego by cię urazić, lecz zwyczajnie stwierdzam oczywisty fakt, bo zapewne sam nie zdajesz sobie sprawy ze swej ułomności i trzeba ci ją wskazać. Umiesz sam znaleźć stosowną poradnię czy potrzebujesz w tym względzie pomocy ? 

Portret użytkownika ​euklides

Od kiedy to zdanie orzekające

Od kiedy to zdanie orzekające kończy się znakiem zapytania ?  Wysłowić się chłopaczyno nie potrafisz poprawnie a próbujesz agitować tu swoimi głupimi poglądami

Nie wpadłeś na to, że miało być "I czym to draństwo socjalistyczne różni się od niemieckich socjalistów ?". Gdybyś potrafił szybko pisać na klawiaturze to byś zrozumiał... Mój umysł nie szuka klawiszy na klawiaturze, tylko dyktuje słowa, a mózg czasem popełnia zabawne błędy jak przy przejęzyczeniach. Efekt jest powszechnie znany - fachowcy  twierdzą, że jest oznaką inteligencji, no, ale dzbanki mogą się dowartościować jak wytkną komuś pierdołę...

Jeśli zaś nie widzisz żadnej różnicy między ustrojem narodowego socjalizmu niemieckiego a polską demokracją parlamentarną w jakiej żyjemy, znaczy to że jesteś skończonym idiotą (czyli w pełni uformowanym), który powinien zgłosić się do poradni psychiatrycznej celem podjęcia stosownego leczenia. I nie mówię tego by cię urazić, lecz zwyczajnie stwierdzam oczywisty fakt, bo zapewne sam nie zdajesz sobie sprawy ze swej ułomności i trzeba ci ją wskazać. Umiesz sam znaleźć stosowną poradnię czy potrzebujesz w tym względzie pomocy ? 

Nie dzbanie, to ty nie widzisz podobieństwa, więc to ty jesteś ograniczony. Różnice to można dostrzec nawet między bliźniakami.

Portret użytkownika ​euklides

tu cię popieram... twój mózg

tu cię popieram... twój mózg robi cię od dawna w jajo... i popełnia non stop przezabawne błędy

Wiesz, nie jest idealny, ale przynajmniej nie popełnił tak zabawnego błędu jak twój wierzący w kowidową ściemę i biorący szprycę...

Portret użytkownika Q.

Popełnił za to znacznie

Popełnił za to znacznie gorszy "wiel" błąd.. zapętlił twoje myśli wokół nienawiści do kraju, ojczyzny, państwa i już nic innego nie potrafisz powiedzieć poza artykułowaniem w różnych formach tego zapętlonego sfomułowania. W tej ułomności upodobniłeś się do inżyniera magistra, który w tym samym tonie i z taką samą zapalczywością wciąż wypluwa z siebie wezwania do zwiększenia intensywności modlitw, tak jak ty powtarzasz "mantrę" - państwo musi być zniszczone. Jest to zawężenie pola świadomości do wąskiej szczeliny przez którą wszystko teraz postrzegasz. Odkąd obserwuję twoje wpisy to tylko dwa razy w całej "karierze" napisałeś coś co odstawało od tego schematu.. aż się zastanawiałem czy ktoś się aby pod ciebie nie podszył ? Bo widzisz to co naprawdę trzeba zniszczyć to mentalność ludzką opartą o wrogość, zapalczywość, nienawiść i żądzę władzy oraz posiadania. To trzeba wykorzenić a nie państwo czyli formę organizacyjną bez której cofnęlibyśmy się do wczesnego średniowiecza, gdzie zamożniejsi żyli w obwarowanych grodach a biedota na stepie narażona na ciągłe ataki barbarzyńców. I tak naprawdę ty też to wiesz, ale boisz się przyznać sam przed sobą... w przeciwnym razie uciekłbyś tam gdzie nie ma państwowości i sobie żył po swojemu. Podawałem ci już kierunki i przykłady takich miejsc.

Portret użytkownika ​euklides

Popełnił za to znacznie

Popełnił za to znacznie gorszy "wiel" błąd.. zapętlił twoje myśli wokół nienawiści do kraju, ojczyzny, państwa i już nic innego nie potrafisz powiedzieć poza artykułowaniem w różnych formach tego zapętlonego sfomułowania

Jak idiota któremu mieszają się pojęcia może mnie strofować? Ojczyzna, kraj i państwo to trzy różne pojęcia. Widzisz różnice tam gdzie powinieneś doszukać się podobieństw, a tam gdzie powinieneś widzieć różnice ty ich nie dostrzegasz...

Bo widzisz to co naprawdę trzeba zniszczyć to mentalność ludzką opartą o wrogość, zapalczywość, nienawiść i żądzę władzy oraz posiadania

No toć właśnie państwo jest uosobieniem żądzy władzy...

 

To trzeba wykorzenić a nie państwo czyli formę organizacyjną bez której cofnęlibyśmy się do wczesnego średniowiecza, gdzie zamożniejsi żyli w obwarowanych grodach a biedota na stepie narażona na ciągłe ataki barbarzyńców

W średniowieczu właśnie istniały już państwa i proces podziału na zamożne Państwo i niewolniczy plebs właśnie trwał... Ci "brabarzyńcy" to właśnie byli państwowcy podbijający i wcielające kolejne terytoria dla swojej mafii. Fakt, faktem, że nie było organizacji, która mogła by się temu przeciwstawić i właśnie TO należy zmienić. Wtedy będzie to postęp. Jeśli społeczeństwo jest organizmem to państwowość jest chorobą podobną do raka.

w przeciwnym razie uciekłbyś tam gdzie nie ma państwowości i sobie żył po swojemu. Podawałem ci już kierunki i przykłady takich miejsc

Ale dlaczego prawy i moralny ma uciekać przed bandytami? To bandyci i złodzieje powinni uciekać przed prawym!

Portret użytkownika euklide⁣s

Niemiaszki niech oddadzą

Niemiaszki niech oddadzą skradzione dzieła sztuki. Tylko nie złodziejom z PiSu czy innym uzurpatorom tylko prawowitym właścicielom. Podobnie niech wreszcie zapłacą za prace przymusowe potomkom tych których okradli, i też nie złodziejom z Wiejskiej, których należy osądzić podobnie jak socjalistów niemieckich, bo podobnie kradną i ciemiężą.

Portret użytkownika inzynier magister

ci co obecnie robią nowy

ci co obecnie robią nowy holokaust stosują technologię golemiczną !!!

"Globaliści w znanej nam formie istnieją już od kilkudziesięciu lat, od tego czasu wyznają wiarę w istoty nadprzyrodzone, z Lucyferem głównodowodzącym ich panteonu. W tym temacie powstało bardzo dużo poważnych opracowań, ich doktryna została ujawniona, między innymi przez pastora Hoggarda, ale i innych, jak choćby doktor Krajski. Kulminacją poczynań niewidocznych dla pospulstwa sekt była nowa Akcja T-4, którą przeprowadzono pod pozorem zdrowia publicznego, każdy musiał przyjąć dawkę „nanotechnologicznego keczupu”. I tu wkracza wspomniana dokumentalna amerykańska produkcja, pokazano w niej, na przykładzie uciemięrzonego społeczeństwa Amerykanów, jak z ludzkich ciał patolodzy sądowi i lekarze wyciągają olbrzymich rozmiarów straszliwe nano struktury, wyhodowane w ludzkich wnętrzach po przyjęciu dawki „cieczy keczupowej”. "

Humanoidy określane mianem choirous kontrolują telefony Ks. Natanka - NWO jest przerażone Duchem Św.

https://www.youtube.com/watch?v=tUmkIFzzSgE

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Portret użytkownika axell69

żeby odzyskać władzę ,

żeby odzyskać władzę , doktosze nałuk szydowskich,   musisz  wrócić   do  tabletek  które zapisał ciebie  twój psyhiatra , no i zawsz mozesz wrócić  do korzeni czyli ziem egipskich - domu niewoli . Mam przy okazji pytanie , jak szybko  szydki  biegły  w ucieczce z  Egiptu  by dotrzeć  nad Wisłę ??  tego nie wie nikt 

W linku  zamieszczam  wystapienie  znanej  aktywiski  która walczy  ze swoim krajem   o lepsze jutro , jest przeciwieństwem  takich jak  ty   jednak   jesteście w jednej drużynie ;) 

"Szwedzka aktywistka ekologiczna Greta Thunberg złożyła pozew przeciwko swojemu krajowi. Wraz z ponad 600 podobnie myślącymi osobami oskarżyła stan bezczynności w obliczu kryzysu klimatycznego.

Poinformował o tym Bloomberg.

Источник: https://rusvesna.su/news/1669402555

Katolicki Ruch Oparu  narodu Polskiego  walczy o swoje  spadające przywilieje  wraz z zubożeniem  płatników , w swoim statusie   zapisał  ze  będzie walczył   do ostatniego grosza  swoich  dobrze przeszkolonych owieczek i w   punkcie  6. akapit 6  strona 6   jest zapis  o tym ze  prędzej  ksiądz upasiony  łaską pańską  schudnie   niż  odejdzie precz do niebianskiej jerozolimy . 

Portret użytkownika Endymion

"domu niewoli"???? Co Ty

"domu niewoli"???? Co Ty opowiadasz? Żydzi nie byli taniewolnikami, byli pracownikami najemnymi jak i Egipcjanie. Niby negujesz ksiunżkę, ale ją powielasz! Co jest z Tobą? W tamtym czasie wymyślono pieniądz i ekonomię; że z niewolnika nie ma pracownika, a jak mu da się coś z uwczesnej "drukarki", to będzie miał motywację aby pracować więcej i lepiej. Żydzi wychodząc z Egiptu okradli swoich sąsiadów Egipcjan ze złota i kosztowności i uciekli jak zwykli złodzieje, a nie jako niewolnicy. Zorganizowana grupa przestępcza wtedy zawiązałą się, a po dziś nazywana Koshernostra. Potem przybyli na tererny Palestyny, tam zostali przyjęci gościnnie i żyli obok siebie wyznając tą samą religię, ale inaczej. Potem był podbój Palestyny przez Bizancjum i za zaproponowane obniżki podatków wyrzekli się swej wiary. ZA PIENIĄDZE SPRZEDALI SWĄ WIARĘ. Większość Palestyńczyków, to przechrzty z Judaizmu na Islam, a większość Żydów w Izraelu to napływowi z Polski i Rosji. Nad Wisłę dotarli Chazarowie, a nie żydzi. Żyd genetycznie to Arab, a tam zrobili jakąs wyprawę do Azji, podbili wioskę i kradli na trasach kupieckich. Zwykli złodzieje, potem przez zrabowane dobra urośli w siłę i założyli kaganat, Chazarię na terenie Ukrainy, z tego powodu nie odróżnisz "żyda" od Polaka często, bo to jest mieszanka genów; Słowian, Tatarów, Turków i Arababów.. to tak pokrótce, chaotycznie? Wiem, ale daję punkt do poszukiwań, książki nie mam zamiaru pisać, ale tak mniejwięcej było..

DIVI LESCHI GENUS AMO 

Strony

Skomentuj