Życie w Układzie Słonecznym mogło po raz pierwszy powstać na Marsie, a nie na Ziemi

Kategorie: 

Źródło: Pixabay.com

Nowe badanie opublikowane w czasopiśmie Science Advances sugeruje, że molekuły organiczne, które umożliwiły rozpoczęcie życia, były obecne na Marsie około 4,5 miliarda lat temu. I chociaż te niezbędne składniki mogły uderzyć w Ziemię mniej więcej w tym samym czasie, to właśnie na Czerwonej Planecie życie znalazło najkorzystniejsze warunki.

Ziemia i Mars są częścią wewnętrznego Układu Słonecznego, składającego się z czterech skalistych planet i pasa asteroid. Wkrótce po ich utworzeniu planety te zostały brutalnie zbombardowane, gdy deszcz asteroid uderzył w wewnętrzny Układ Słoneczny. Podczas gdy te skały zasymilowały się w skorupie Ziemi i Marsa, ruch tektoniki płyt na naszej rodzimej planecie spowodował, że te starożytne meteoryty spadły w głąb planety.

 

Natomiast powierzchnia Marsa jest nieruchoma, co oznacza, że ​​skały, które zderzyły się z planetą w odległej przeszłości, pozostają na miejscu i można je badać. Po przeanalizowaniu 31 marsjańskich meteorytów autorzy badania starali się odpowiedzieć na szereg fundamentalnych pytań dotyczących ich pochodzenia. Na przykład do tej pory naukowcy nie ustalili, skąd te starożytne kamienie pochodzą z wewnętrznego lub zewnętrznego Układu Słonecznego i czy zawierają jakąkolwiek materię organiczną, która mogłaby umożliwić rozwój życia.

Wykorzystując ultraprecyzyjne pomiary izotopów chromu, naukowcy zidentyfikowali meteoryty jako węglowe chondryty z zewnętrznych części Układu Słonecznego. Opierając się na rozpowszechnieniu takich skał na Marsie oraz na fakcie, że lód stanowi zazwyczaj 10 procent ich masy, autorzy obliczyli, że te starożytne zderzenia przyniosły na Marsa wystarczającą ilość wody, aby pokryć całą planetę 307 metrami wody.

 

Co ciekawe, chondryty węglowe z zewnętrznych części Układu Słonecznego dostarczały również cząsteczki organiczne, takie jak aminokwasy, do wewnętrznego Układu Słonecznego. Związki te są niezbędne do tworzenia DNA i prawdopodobnie dostarczyły surowców, które umożliwiły rozpoczęcie życia.

 

W tym czasie Mars był bombardowany przez wypełnione lodem asteroidy. Stało się to w ciągu pierwszych 100 milionów lat ewolucji planety. Innym interesującym aspektem jest to, że asteroidy przenosiły również cząsteczki organiczne, które są biologicznie ważne dla życia. Jednakże, jeśli warunki na Marsie mogą być idealne dla życia na tak wczesnym etapie, nie można tego samego powiedzieć o Ziemi. Po tym okresie coś katastrofalnego stało się z potencjalnym życiem na Ziemi.

Uważa się, że doszło do gigantycznego zderzenia między Ziemią a inną planetą wielkości Marsa. To było ogromne zderzenie, które ukształtowało układ Ziemia-Księżyc i jednocześnie zniszczyło całe potencjalne życie na Ziemi. Podsumowując, wyniki te wskazują, że w latach formowania się wewnętrznego Układu Słonecznego życie prawdopodobnie miało większe szanse na rozwój na Marsie niż na Ziemi.

Ocena: 

3
Średnio: 3 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Alien1974

.............................

......................................... Im mniejsza planeta, tym szybciej ostyga po Wielkim Wybuchu czy wybuchu SN czy też kolapsie czarnej dziury, a więc życie może pojawić się szybciej, niź na większych planetach, które ochładzają się dłużej. Paradoksalnie to dobrze, że Kosmos zdecydował się na uśpienie życia na Marsie za czasów Anunnaki, bo i tam rozsiadłaby się czarna zaraza z Watykanu i Mars zostałby unicestwiony tak, jak Ziemia za 1800 lat. A tak w ogóle to życie w naszym układzie słonecznym powstało najszyciej na planecie Anunnaki-Nibiru, bo jest najmniejsza, a oni tacy wyrośnięci byli ze względu na mniejsze przyspieszenie grawitacyjne. Śmiech Smile

Portret użytkownika wodzu

Wybuch na parkingu pod Marino

Wybuch na parkingu pod Marino we Wrocławiu
Z nieoficjalnych ustaleń wynika, że w samochodzie marki renault na ukraińskich numerach rejestracyjnych, stojącym na parkingu, eksplodował ładunek wybuchowy umieszczony na nadkolu. Strażacy dodają, że na tę chwilę mają zakaz informowania o sprawie.

To nie jest Fake news !

Portret użytkownika moon fake

Jedyny fakt tutaj to

Jedyny fakt tutaj to zderzenie Ziemi ale nie z czymś wielkości Marsa. Ziemia była znacznie większa a to co przywaliło było porównywalnej wielkości lub nawet większe ale na pewno miało twardszą litosferę niż Ziemia. Coś koło średnicy Urana. Tylko dlatego Ziemia ma tzw kontynenty i płyty tektoniczne. Gdy naukowcy mówią o płytach oceanicznych, zawsze ściemniają że są one cieńsze, zatajając fakt że indyjski i atlantycki są niewiele cieńsze od płyt kontynentalnych a spokojny w porównaniu z nimi to 5 kilometrowa żyletka zastygłej po rozbiciu lawy. To zawsze skurwysyny zaciemnią a właśnie ten fakt bardzo wiele mówi. To jest blizna po utracie WIĘKSZEJ CZĘŚCI POWIERZCHNI GLOBU NIŻ TO CO OBECNIE POZOSTAŁO. To co zostało, "zawaliło się" po rozbiciu spowrotem w formę geoidy. Planety skaliste z magmą są w tym sensie praktycznie niezniszczalne. MÓWIĘ POWAŻNIE. Teoria pangei to bzdura. Pas Planetoid jest częścią Ziemi i wcale się nie zdziwię gdy na Marsie znajdą z czasem resztki ziemskich dinozaurów opadłych wraz z asteroidami  Pasa Planetoid. Ale naukowcy tak myśleć nie potrafią. Dlaczego admin powtarza naukowe brednie. Mam podejrzenia że to systemowy wdupowłaz albo fałszywiec na hajs.

Portret użytkownika Endymion

Zaprzątają nam głowę czymś

Zaprzątają nam głowę czymś nieistotnym, a tutaj: https://kresywekrwi.neon24.info/post/170043,rzeczywistosc-kl-polen

24 letnia Polka z dwu letnim dzieckiem bezdomna. Dziecko zabrane do bidula, a ona do więzienia. Są pieniądze na pomoc 8mln Ukrainców, a nie ma pieniędzy dla Polki? KU.WA!!! gdzie ja żyję? Zaraz wszystko w ekonomii pierdalnie i te 8mln Ukraińców będzie bez pracy. Zrobią nam wojnę domową. Taki jest plan, aby na terenie Polski Polacy z Ukraincami rezali się o chleb i wodę, Słowianie sami swoimi rękoma wybiją się! Głodny Ukrainiec zapuka siekierą do mych drzwi, jak mam odpowiedzieć? W klubie jestem z 3 kolegami, a Ukraińcy w 8. Mają silną diasporę. 4 na 8 to jest słabe, zwłaszcza że z drugiej strony pójdą noże z nogawki. Tylko klamka może wyrównać szanse. Stój, leż, gleba.. a jak widzę 8 na glebie z siekierami w ręce to oddaję 8 szczałów, prewencyjnie, aby nikogo nigdy więcej nie zatakowali, a na to wchodzi polskie bezprawie i mam zarzut ośmiokrotnego zabójstwa.. JAK TU ŻYĆ?

DIVI LESCHI GENUS AMO 

Portret użytkownika b@ron

musiałem posiłkować się VPN

musiałem posiłkować się VPN-em , jednak radzę przeczytać źródło, temat drażliwy i delikatny, jednak szczegółów nie znamy dlaczego kobieta jest bezdomna?

3 osoby w namiocie i nie reagują na dwuletnie dziecko w podkoszulku przy temperaturze 0 stopni ? dziecko zapalenie dróg oddechowych więc zabrane do szpitala , stowarzyszenie brata alberta funkcjonuje ale tam warunek jest jeden... trzeba być trzeźwym

więcej szczegółów potrzeba z tego co wynika z tekstu to każdy chyba ratowałby dziecko

W DYSKUSJI WYRAŻAM WŁASNE POGLĄDY KTÓRE NIE MAJĄ NA CELU NIKOGO OBRAZIĆ ,TYM NIEMNIEJ OBRAŻALSKIM WSTĘP DO DYSKUSJI SUROWO ZABRONIONY !!!

Portret użytkownika Endymion

Miliardy lat temu, miliardy

Miliardy lat temu, miliardy kilometrów lat temu (dawno dawno temu, za górami i morzami; tak jakoś kojarzy mi się z bajkami dla dzieci) z miliarda kombinacji powstało życie, a potem jakoś poszło! Darwin resztę wytłumaczy, że wyszedłeś z wody, pochodzisz od bakterii, która stała się małpą, a potem po kolejnych milionach lat powstałem ja i Ty :)

Czego nie rozumiesz? Przecież to logiczne i ogólnie przyjęty aksjomat w cywilizowanym świecie.. Zaprzeczasz!?? Jak śmiesz, wykup abonament Discovery, a tan najlepsiejsze naukoFce Ci to udowodnią, żeś nieuk i oszołom, a nawet zbrodniarz, bo zbrodnią jest podważanie obecnych aksjomatów jak 6mln-holokaust itd.!

DIVI LESCHI GENUS AMO 

Portret użytkownika syriues

Darwin I inni naukowcy

Darwin I inni naukowcy poprostu chca zaprzeczyć czemukolwiek co  bliskie jest Boga.cialo to namiot w ktorym ukrywa sie nasza dusza.a czasem i Bog nas odwiedza,ale nie w takiej wizji jak my chcemy,ale w ten sposob jaka nasza dusza jest naprawdę. Niektorym jest to niedoscigniony i nieodgadniony temat,a dla innych jest tęsknotą. Bo coz jest to zycie bez Stworcy ktory ma duchową formę,jest niczym slonce bez ciepła. 

Gdybyscie sie troche moze zastanowili to byscie odgadneli temat taki,ze nasz mózg jest jak ofczytnik programu ,ktory wciaz jest zmieniany.My zyjemy w złudzeniu, w swiecie ktory wydaje nam sie kolorowy,naturalny,bliski bardziej zwierzętom. Nie widzicie,ze my tu nie pasujemy.moze jedynie tu jesteśmy, by pokazac swiatu,ze jestesmy w stanie postawic sie i stanąć po stronie jedynego zwycięzcy. 

A zatem jebac marsa ,zjedz snikersa

Na końcu dodam ,ze kult Marsa to kult wojny.jebac innych bogow,bo sa żałośni, destrukcyjni i egoistyczni.a sludzy ich,niech sie obsmarują swym kłamstwem ,bo juz oszustw tych miara nie mała i niedługo beda mieli wypisane na czołach zdrada i oszustwo.bo kazdy narod i kazdy król upija sie krwia niewinnych i bluzni przeciwko prawdzie I milosci.Nadzieja i tak jest po naszej stronie,a te wojny i przeszkody sa tylko po to by przecedzić ziarno.

Portret użytkownika Endymion

"co  bliskie jest Boga",

"co  bliskie jest Boga", tylko to możemy zrobić.. BYĆ DOBRYM, POMAGAĆ BLIŹNIEMU, nie istotne czy to lewak pisowiec, czy inny peowiec, zawsze pomogę jak potrzeba. Uny chcą abyśmy wzięli broń w rękąęi walczyl i z ich żołnierzami i zginęli w tej bitwie! KOCHAJ BLIŹNIEGO SWEGO JAK SIEBIE SAMEGO! biłem się wiele razy, ale zawsze w obronie, nigdy nie atakowałem. PEACE LOVE AND EXTAZY Lol emeryci tego nie zrozumią.. niestety.. nie zawsze z nożem, z klamką załatwia się swoje sprawy. Trzeba być twardym, a nie miętkim..policmajstra nie trzeba zabijać, a porozmawiać z nim.. ja w kajdankach na komendzie toczyłem dyskusje z policmajstrami na temat przymusowych szczepień, przekonałem ich, że nikt nie ma prawa im niczego narzucać! Tutaj jakiś troll zapytuje co Poznań robi? Bił do mnie! Ja żyję, rozmawiam, a tutaj tylko opowiadam. Moje życie zasługuje na książkę, ale jest hierarchia wartości.. jak dożyję emerytury, to napiszę o mym życiu książkę.. będzie bestseller. 25 lat temu pisałem pamiętnik, a raczej opis podbojów dziewczyn, moje życie szybkie działało na kobiety, a teraz po latach w prawdziwe historie nie chcą wierzyć, bo to SF dla nich.. Jestem jaki jestem, nie lepszy, nie gorszy od innych (pomijam opłaconych zadaniowców)

https://www.youtube.com/watch?v=n1T-7WS4g5s

DIVI LESCHI GENUS AMO 

Strony

Skomentuj