PiS chce zabierać ludziom samochody! Wywłaszczenie kierowców coraz bliżej

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

Sejm przegłosował ustawę, która umożliwia policji konfiskatę samochodu za jazdę pod pływem alkoholu. Ustawę musi jeszcze podpisać Prezydent, ale warto pochylić się już teraz nad jej zapisami. Konfiskata auta miałaby nastąpić, gdy u kierowcy stwierdzi się co najmniej 1,5 promila alkoholu lub jeśli spowodowuje wypadek przy zawartości co najmniej 0,5 promila alkoholu we krwi lub był wcześniej karany z jazdę pod wpływem.

 

Zbliża się nowy rok, a więc najwyższa pora na kolejne zostrzenie w przepisach ruchu drogowego. Można powiedzieć że stało się to już niejako świecką tradycją. Warto jednak zauważyć, że ta tendencja może nas wkrótce sprowadzić na skraj przepaści i na stałe uniemożliwić Polakom posiadanie samochodów.

 

To kolejny restrykcyjny przepis narzucany na polskich kierowców, którego pozornie dobre intencje powinno się poddać w wątpliwość. Dodatkowo, jeśli kierowca nie jest jedynym właścicielem pojazdu - zapłaci karę w wysokości jego równowartości. Przy jeździe autem służbowym, kara ma natomiast wynosić minimum pięć tysięcy złotych.

Aby wzbudzić w was niezbędną refleksję chciałbym przytoczyć prosty fakt. Przekroczenie wartości 1,5 promila dla mężczyzny o wadze 75 kg i wzroście 1,75 m, który alkohol spożywał godzinę przed jazdą, oznacza spożycie 80 gram czystego alkoholu. Mocno upraszczając jest to nieco więcej niż cztery piwa. Osoby które po spożyciu takiej ilości alkoholu decydują się pojechać samochodem, nawet jak na warunki Polski są w mniejszości. I tu właśnie leży pułapka!

 

Wbrew obiegowej opinii, fakt że większość z nas nie jest w strefie ryzyka, nie oznacza wcale, że rząd ma prawo nakładać tak surowe kary. Walidacja tego typu praktyk pod pozorem walki o bezpieczeństwo na drogach trwa już od lat i jest rozszerzeniem narzędzia socjologicznego znanego jako metoda małych kroków. Widać to idealnie na przykładzie taryfikatora mandatów, który wzrasta co kilka lat, w stopniu niemal wykładniczym przy wszechobecnym poklasku mediów i polityków.

Jaki może być cel takich zmian? Odstraszenie lub nawet wywłaszczenie osób, będących w posiadaniu samochodu. Od dawna ostrzegaliśmy was o chorych zapędach Światowego Forum Ekonomicznego. Ta zlokalizowana w Szwajcarii globalistyczna fundacja, wsławiła się podczas pandemii hasłem "Nie będziesz nic posiadał i będziesz szczęśliwy" postulując przejście od własności do wynajmu samochodów, mieszkań i domów. Aby do tego dojść niezbędne jest jednak otwarcie tak zwanego "okna Overtona".

 

To teoretyczne "okno" jest narzędziem socjotechnicznym, opisującym jak zmienić postrzeganie kwestii, które są społecznie nieakceptowane. Okno Overtona pozwala na przeforsowanie kwestii nieakceptowanych lub zabronionych w danym społeczeństwie. Przykładem mogą być małżeństwa homoseksualne. Przez wiele lat w systemie „Okna Overtona” idea małżeństw jednopłciowych znajdowała się w zakazanej strefie.

Społeczeństwo nie akceptowało tej idei, lecz media wpływały na opinię publiczną popierając mniejszości homoseksualne. Stopniowo, takie małżeństwa zaczęto traktować jako zakazane, ale z zastrzeżeniami. Następnie jako dopuszczalne, a potem jako neutralne. Teraz są postrzegane jako „dopuszczalne z zastrzeżeniami” a w niektórych regionach  świata są już zalegalizowane. Nikt nie ma chyba złudzeń, że już za kilka lat, staną się one zupełnie akceptowalne.

 

To samo narzędzie, jest właśnie wykorzystywane do wdrażania zmiany w podejściu do prawa własności, u ludzi na całym świecie. Pierwszym krokiem jest zochydzanie posiadania samochodu, jako narzędzia ZAGŁADY PLANETY. Ci którzy mimo ostrzeżeń nie zrezygnują z prawa do posiadania, zostaną poddani ostracyzmowi (poprzez nie wpuszczanie do centrów miast) oraz będą karani finansowo (poprzez skrajnie wysokie mandaty, lub właśnie konfiskowanie pojazdów).

Nie ma tu miejsca na logiczną dyskusję nad wielkimi emisjami prywatnych odrzutowców najbogatszych elit tego świata. Trudno też o dyskusje o minusach przejścia na samochody elektryczne które są uzależnione od mocno ograniczonych metali ziem rzadkich. Okno Overtona w wydaniu WEF oraz polskich władz, wymaga jedynie prymitywnej gry na emocjach i powolnego odbierania praw przy jednoczesnym karaniu "burżuazji" która rości sobie prawa do czegoś własnego.

 

Jak pozbawić ludzi mieszkań i domów? Reguła będzie zapewne ta sama. Tych, którzy mają własne domy załatwi się cenami energii, węgla, gazu i prądu a na koniec specjalnymi podatkami od własności i emisji CO2, do których władze już się przymierzają. Rządzący i ich decydenci zrobią wszystko, aby własność stałą się "problemem, którego nie potrzebujesz".

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)
Opublikował: [email protected]
Portret użytkownika M@tis

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego oraz wielki fascynat nauki. Jego teksty dotyczą przełomowych ustaleń ze świata nauki oraz nowinek z otaczającej nas rzeczywistości. W przerwach pełni funkcję głównego edytora i lektora kanałów na serwisie Youtube: 

zmianynaziemi.pl/ innemedium.pl/ tylkomedycyna.pl/tylkonauka.pl oraz tylkogramy.pl.

Projekty spod ręki [email protected], możecie obserwować na jego mediach społecznościowych.

Facebook: https://www.facebook.com/M4tis

Twitter: https://twitter.com/matisalke


Komentarze

Portret użytkownika Artur Korsze

Przecież to wszystko co się

Przecież to wszystko co się robi w naszym kraju to jest po to żeby zniszczyć nas jako społeczeństwo nie chodzi tylko o alkohol i zabieranie samochodów.Ten rząd jak i wcześniejsze są sługusami mądrzy ludzie wiedzą co mam na myśli.Wiekszość naszego społeczeństwa jest pod kontrolą mediów i widzą to co one im pokazują bo chcą, żeby wierzyli, że taka jest prawda,a nie dostrzegali tego co naprawdę się dzieje i do czego zmierzają.A prawda jest taka, że nasz kraj ma być słaby, żeby można było go łatwo przejąć z ludźmi i jego surowcami których mamy bardzo dużo tylko to nie my Polacy mamy z tego korzystać,a oni bo to im się należy,a nie mam gdzie nasi dziadkowie ginęli na wojnach i odmawiali sobie dobrobytu po to jak zawsze mówi,, żeby nasze dzieci miały lepiej'' a ja chciałbym wiedzieć w którym pokoleniu?Bo jak na razie to ani wcześniejsze,ani teraźniejsze tego nie odczuwa i jak tak dalej będzie to przyszłe tym bardziej tego nie dozna o ile w ogóle jeszcze będziemy istnieć jako naród i mieć swój własny kraj.

Portret użytkownika euklide⁣s

Mamy tutaj pojebów, którzy

Mamy tutaj pojebów, którzy chcą karać chociaż nie ma ofiar. Tymczasem  na świecie żyje multum zbrodniarzy, którzy mają na koncie  miliony ofiary i jakoś nie ma dla nich kar! To jest pokręcona rzeczywistość, gdzie wszystko stoi na głowie. Jeśli za szkodę której nie ma, należy się konfiskata samochodu  to za przyczynienie się do zgonów, ktore są należy się bez wątpienia kara śmierci i tyle w temacie. Każdy zamordysta będzie osądzony na podstawie swojego własnego prawa...

Portret użytkownika Artur Korsze

To jak kogoś złapią pod

To jak kogoś złapią pod wpływem alkoholu na rowerze to też będą zabierać?Dobrze, że to nie było praktykowane za czasów kiedy na naszych drogach jeździły zaprzęgi konne bo szkoda zwierząt.Pewnie teraz po konfiskacie konie poszły by do rzeźni na kiełbasę,bo przy tych cenach jedzienia posłowie zwęszyli by dobry interes na łatanie dziury,a i tak pieniądze by rozdali naszym,, przyjaciołom'' że wschodu.

Portret użytkownika spokoluz

InstutytJagielloński i

InstutytJagielloński i "radioztwarzą" - górnolotne badania bez jakichkolwiek manipulacji to ich główna domena.

Ile razy słyszeliście w radyju czy w telawizji o wypadku ? A które są w niebogłosy wałkowane !? Te , w których było nawet 0,2 promila i już jazda w kurwimendiach z mową nienawiści - to jest urabianie , pranie i lasowanie mózgów aby łyknęły takie ustawy jako rozwiązanie problemu. Jak zdarzy się tragiczny wypadek to zawsze ale to zawsze pierd...lą , że kierowcy byli trzeźwi - znów llasowanie mózgów i ukierunkowanie ale o tragedii zdawdkowo i temat wyciszany. Jak świeczniki z immunitetami są sprawcami wypadku po butelce ( kielich to za mała skala ) to jakoś ku..wa cisza w kurwimendiach a jeśli nawet trafia cwelobryta przed sąd to staruszka  wargnęła jak sprinter na jezdnię przed zapie...jącego ( jadącego ostrożnie i powolutku ) cwelobrytę czy świecznika.

słowian dobrej woli jest więcej -słowiański wiec , słowiański zew , słowiański duch , słowiańska krew !

Portret użytkownika drako_tr

edi8  Mogłeś dopisać jeszcze

edi8  Mogłeś dopisać jeszcze dzieci i noworodki...

Te 12 litrów czystego alkoholu, to są 24 butelki 0,5l wódki, czyli 2 butelki raz w miesiącu.

Wkurwiony alkoholik wypija średnio jedną butelkę 0,5l dziennie, co daje 365 butelek wódki w roku, czyli jakieś 182,5 litra czystego alkoholu rocznie. Jesteś upośledzony, czy tylko lubisz sobie poszczekać na Polaków?

Ponadto, "w 2021 roku doszło w Polsce do 22 816 wypadków drogowych. Wypadki drogowe były spowodowane najczęściej nieustąpieniem pierwszeństwa oraz niedostosowaniem prędkości do warunków.

...liczba wypadków, w których brali udział pijani uczestnicy ruchu drogowego w Polsce wyniosła 2488"

To jest zaledwie 10% wszystkich wypadków.

Więc jak widzisz, Twoje nieudolne próby odwrócenia uwagi, spełzły na niczym, bo widać jak na dłoni, że sprawcami najczęściej byli tacy jak Ty, baranie, i to wam należy odebrać auta, ...a za szczekanie, ty tępa rządowa tubo, można też zabrać wam domy i pogonić na zbite ryje z Polski.

Portret użytkownika drako_tr

"Ale czemu tak ostro?" bo tym

"Ale czemu tak ostro?" bo tym internetowym prostytutkom trzeba czasami zrobić to samo, co one robią z innymi ludźmi, tzn. wrzucić je do jednego wora, nasrać do niego i mocno wymieszać. Zanim się wyliżą z odchodów, to jakiś czas jest spokój *biggrin*

PS. "Nikoś" ...hmmm...Nikt-Ktoś?

Portret użytkownika Q.

Zapomniałeś dodać że te 12

Zapomniałeś dodać że te 12 litrów czystego spirytusu da się przeliczyć na... 480 butelek piwa.. co daje 1.3 piwa 0.5L dziennie. Co z tego wynika ? Ano to że każdy kto co dziennie wypija jedną butelkę typowego piwa i szklankę jest pijakiem spożywającym rocznie owe 12 litrów spirytusu - warto o tym pamiętać sięgając po "jasne pełne". Statystyki szokują ale tylko wtedy gdy się ich nie rozumie.

PS. {(Dopisek dla półmózgów) - jedno piwo 0.5 L (zawartość alkoholu 5%) ma w sobie 25g alkoholu. 480 butelek x 25g = 12.000g = 12 Litrów} Pijcie piwo ... pijaki.

PS.2. {Znam paru którzy co wieczór wypijają sobie po 4...5...6 piwek... "na zdrowie".} 

Portret użytkownika drako_tr

"Znam paru którzy co wieczór

"Znam paru którzy co wieczór wypijają sobie po 4...5...6 piwek... ". i pewnie wszyscy Twoi znajomi, jeżdżą po pijaku i powodują wypadki*biggrin**biggrin**biggrin*...musisz natychmiast zmienić towarzystwo, toć Ty w jakiejś patologii się obracasz *mosking* 

Drogi Q, skoro w Polsce jeżdżą same pijaki, to czy przypadkiem w policyjnych statystykach nie powinno być odwrotnie i tylko 10% wypadków spowodowaliby nie pijaki,...a 90%  pijaki?... 

Wiesz, czemu nie możesz logicznie wyjaśnić tego fenomenu?...bo ta cała rzekoma plaga pijanych kierowców, jest tylko narracją. i jedyne co możesz, to możesz uciekać od tematu.

Szach i mat...Q

Strony

Skomentuj