Atak rakietowy na Polskę. Przypadek czy celowa prowokacja?

Kategorie: 

Źródło: internet

Wczoraj na Lubelszczyźnie w miejscowości Przewodów doszło do ataku rakietowego na terytorium Polski. W jego wyniku śmierć poniosły dwie osoby. Początkowo sugerowano, że to rosyjskie rakiety i zapachniało przystąpieniem Polski do wojny Ukrainy z Rosją.

 

Jeszcze wczoraj w godzinach popołudniowych polskie media sugerowały, że Polska została zaatakowana przez Rosję. Media prześcigały się w teoriach na temat tego co takiego się wydarzyło wikłając już nasz kraj w wojnę z Rosją. Polacy nie doczekali się słów wyjaśnienia przez wiele godzin, a zamiast przedstawicieli polskiego rządu można było oglądac wypowiedzi amerykańskich dyplomatów. 

 

Rząd III RP zachował się wczoraj bardzo dziwnie nie zapewniając informacji i unikając komunikacji z narodem. Doszło co prawda do spotkania Biura Bezpieczeństwa Narodowego zatem można było spodziewać się, że sprawa jest poważna, ale kwestia podstawowa - kto wystrzelił tą "wyprodukowaną w Rosji" rakietę, pozostaje do teraz nieznana i poruszamy się wyłącznie w sferze domysłów. 

 

Kluczowe informacje docierają do Polaków poprzez przecieki medialne z USA, a nie poprzez konferencje prasowe władz, na które zresztą trzeba było czekać do północy. Można założyć, że władza też się wszystkiego dowiaduje z przecieków medialnych, albo dobrze wie kto jest sprawcą i próbuje zaplanować tzw . "damage control". Zdając sobie sprawę z negatywnego wydzwięku jaki w polskim społeczeństwie może mieć fakt, zaatakowania polskiego terytorium przez Ukrainę - nawet przypadkowo - i udawania, że to Rosjanie, próbując nas wepchnąć do tej wojny.

 

Wczoraj wszystko wyglądało na to, że na terytorium Polski spadła rakieta lub rakiety, wystrzelone w ramach zmasowanego rosyjskiego ataku rakietowego jaki przeprowadzono akurat tego samego dnia na Ukrainie. Od początku pojawiały się sugestie, że możliwości są dwie - to rosyjska zabłąkana rakieta albo to ukraińska zabłąkana antyrakieta. Trudno uwierzyć, że Moskwa i KIjów nie miały świadomości czyja rakieta uderzyłą w Polskę a mimo to prezydent Ukrainy Wołodymir Zelenski w swoim okolicznościowym przemówieniu współczuł z powodu rosyjskiego ataku. Zatem albo nie wiedział, albo z premedytacją kłamał.

 

Można zatem założyć, z dużą dozą prawdopodobieństwa, że trwa obecnie wytężona praca, aby ubrać w piękne słowa to, że to bracia Ukraińcy przywalili w Lubelszczyznę, a potem mataczyli i prawie wywołali w imieniu NATO wojnę światową.

 

Obecnie władze nadal nie potwierdzają oficjalnie, że w Przewodowie Polaków zabiły ukraińskie antyrakiety. Za to dokładnie takie komunikaty podały agencje Reuters i  AP. Ich zdaniem rakieta była najprawdopodobniej ukraińska, a powołują się na amerykańskich wojskowych.

Zastanawia ta cała tajemnica i próby klajstrowania rzeczywistości przez rządzących w Polsce. Jak wiadomo na wojnie niestety zdarzają się przypadki ostrzelania sojuszniczych jednostek i obszarów. Trudno winić Ukraińców za to, że bronili się przed saturacyjnym atakiem rosyjskim wymierzonym w ich infrastrukturę energetyczną.

 

Wydaje się oczywiste, że Polski rząd powinien jak najszybciej zająć oficjalne stanowisko i nie pozostawiac sfery domysłów przez wiele godzin próbując wybrnąć z niefortunej sytuacji. Z kolei strona ukraińska powinna wytłumaczyć dlaczego sugerowali, że ten atak to wynik działania Rosjan i powinni przeprosić, a rodzinom ofiar zaoferować odszkodowania. 

 

 

Ocena: 

3
Średnio: 3 (2 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika rogol

Zelenski vel zielinski

Zelenski vel zielinski urodzony i wyksztalcony w ZSRR jezyk ojczysty ROSYJSKI-UKRAINSKI WYUCZONY wpojkona nienawisc do ZGNILEGO ZACHODU majacy za nic ludnosc ukrainska zostal prezydente dzieki poparciu mocodawcow z ROSJI chce by UKRAINA nadal byla czescia ROSJI a zachod oslabl militarnie dzieki dostawa broni na UKRAINE tak by ROSJA znowu byla POTEGA SWIATOWA. Ukraincy nie chca ginac za to co i tak kiedys nastapi swiadczy o tym KRYM tylko dzieki terorowi i i zastraszeniu idzie pod kule.

ATAK NA POLSKE Z JEGO STRONYmial pokazac POLAKOM I ZACHODOWI ze ROSJA DAZY DO WOJNY SWIATOWJ i to ona zaatakowala magazyn zywnosci w POLSCE.Zaglupi on jest jak to RUSKI ze;POLSKA I ZACHOD DADZA IE NA TO NABRAC.

Teraz ROSJA ma weksze zasoby broni gdyz ZACHOD i AMERYKA wyzbyly sie jej w 70-ciu procentach swoich zasobow magazynowych ROSJA jest w stane wypuscic 100 rakiet diennie a do ich zniszczenie potrzebnych jest conajmniej 400 antyraket czyi zachod traci dziennie to co moglby urzyc w razie swojego zagrozenia ale juz ich nie posiadaja a odnawialna produkcja takich rakiet jest ograniczona i idzie w lata. 

JEDYNIE TRUP MOGLBY TO ROZWIAZAC WSTRZYMUJA DOSTAWY JEJ NA UKRAINE.

POLSKA EZ SIE OSLABILA PRZEZ RUSOFOBOW I MUSI ZALUPIC NOWA BRONCO SPOWODUJE BIEDE W POLSCE NA LATA.

JEDYNIE IZRAEL NIE DAL SIE NABRAC NA SZTUCZKI ZIELINSKIEGO. 

Portret użytkownika spokoluz

Towarzyszu - tu wszyscy na

Towarzyszu - tu wszyscy na wszystkim się nie znają ale każdy ma prawo do swojego zdania i rozważań róznych kierunków rozwoju różnych aspektów z życia , nauki , polityki itd... Każdy ma inny punkt wiedzenia a dzieląc się z nim można zweryfikować własny pogląd lub doprecyzować swoje zapatrywanie. Czy to źle ? Czy ma tu być tylko jeden poprawnie politycznie , religijnie i kulturowo kierunek ?

 

słowian dobrej woli jest więcej -słowiański wiec , słowiański zew , słowiański duch , słowiańska krew !

Portret użytkownika spokoluz

inspiracją - do czego ? do

inspiracją - do czego ? do pisania wierszy czy powieści science-fiction ?

SS - czyli "służby specjalne" u nas czy gdziekolwiek mają scenariuszy napisanych w ch..j dużo i jeszcze więcej.

To sa tylko małe przewidywania rozwoju sytuacji - a jeżeli twierdzisz , że może to być inspiracja to są dwie opcje - trafione i spalone i w ch..j z pomysłem bo wypłynęło przed zdarzeniem lub jesteś w SS czyli jewropejskousrańskie schutzstaffel i robisz ferment aby zbić z tropu bo wypłynął plan i zrzucić na kogoś , że zainspirował.

Ja pier..olę - nad scenariuszami pracują tak domniemam inteligentni ale po twoim wpisie wychodzi coś innego.

Wielokrotnie się z Toba zgadzałem ale wychodzi na to żeś agentura.

słowian dobrej woli jest więcej -słowiański wiec , słowiański zew , słowiański duch , słowiańska krew !

słowian dobrej woli jest więcej -słowiański wiec , słowiański zew , słowiański duch , słowiańska krew !

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

brerix.pl

Portret użytkownika spokoluz

Zaraz , zaraz ale Tomaszów

Zaraz , zaraz ale Tomaszów Lubelski leży 20 km na zachód od Przewodowa to jak tam mógł ktoś usłyszeć przelatujący pocisk rakietowy - zawracał na Tomaszowem czy co ?  Hmmm czy sugerujesz , że ćpun mówi prawdę , że to nie ich pocisk ?  S-300 mają jeszcze na wyposażeniu armie byłych demoludów. Czyżby miało być inaczej niż wyszło ? Czy jest to początek raczkowania łuni i srato z banderlandu i potrzebny był incydent aby na jego podstawie w łajnomendiach wyjść z gołą , obsraną dupą z kibla , w kótrym wybiło szmabo tak aby nikt nie zauważył gołej , obsranej dupy ?  To wydarzenie obiegło cały świat więc nagonka na tą informację była wielka - tak bez celu te ku..wy nic nie robią. Czy może jest to przygotowanie gruntu pod mocniejsze dupnięcie ?

Są tylko dwie opcje - wycofanie się czyli "afganistan 2.0" lub przygotowanie gruntu do eskalacji.

słowian dobrej woli jest więcej -słowiański wiec , słowiański zew , słowiański duch , słowiańska krew !

Portret użytkownika kam

Przyczepa wywrócona jest w

Przyczepa wywrócona jest w kierunku wschodnim względem tego leja w ziemi, co mażna sprawdzić po rozmieszczeniu budynków na nagraniach i na mapie (50.474503, 23.923264) Jak rakieta lecąca od strony wschodniej mogła zrobić coś takiego? Może to był atak dronem?

Portret użytkownika Premium

Znalezione na Telegram, to

Znalezione na Telegram, to wydaje się najbardziej prawdopodobne.

Niewiele brakowało i byłby polski Bejrut.

Ta rakieta była celowo skierowana na ten obiekt.

Zakładam, że 15metrów...
Gdyby ten pocisk trafił w magazyn z nawozami sztucznymi(saletra amonowa), wtedy nie byłoby śladów po pocisku, i nic w promieniu kilometra i więcej.
O mały włos...

https://t.me/ndp_pl/16606?single

Zelenski pokazał całemu światu ze Ukraina jest ''państwem'' terrorystycznym które chce wciągnać świat w III światową ta kurewka powinna przeprosić za to co zrobił i wypłacić tej rodzinie odszkodowania tylko ta kurewka nie ma honoru żeby tak zrobić. 

Strony

Skomentuj