Ten robot stanie się „partnerem” człowieka - Elon Musk przedstawił „Optimus” podczas Tesla AI Day

Kategorie: 

Źródło: youtube.com

Podczas wydarzenia Tesla AI Day 2022 Elon Musk zaprezentował Optimus Unit 1, autonomicznego humanoidalnego robota. Dyrektor generalny Tesli, Elon Musk, zaprezentował szeroko nagłośnionego humanoidalnego robota „Optimus” podczas imprezy „AI Day” organizowanej przez producenta samochodów elektrycznych.

 

Miliarder powiedział, że produkcja robotów będzie kosztować więcej niż jego biznes samochodowy. Musk powiedział, że ma nadzieję wyjść poza produkcję pojazdów bezzałogowych.

 

Prototypowy robot wszedł na scenę i pomachał do siedzącej publiczności. Urzędnicy firmy opublikowali w mediach społecznościowych wideo przedstawiające Optimusa niosącego pudełko, podlewającego rośliny i przenoszącego metalowe pręty w fabryce producenta samochodów.

 

„Naszym celem jest jak najszybsze stworzenie użytecznego humanoidalnego robota” – powiedział Musk podczas wydarzenia w biurze Tesli w Palo Alto w Kalifornii. „Wciąż jest wiele do zrobienia, aby ulepszyć Optimusa i to udowodnić”.

 

Biznesmen powiedział, że roboty humanoidalne obecnie „nie mają mózgów”, odnosząc się do braku inteligencji do samodzielnego istnienia na świecie. Ponadto są bardzo drogie i produkowane w niewielkich ilościach.

 

Wręcz przeciwnie, zdaniem Muska Optimus będzie „niezwykle zdolnym robotem”, a założyciel Tesli planuje uruchomić produkcję w dużych ilościach – docelowo nawet w milionach sztuk. Robot ma kosztować znacznie mniej niż samochód, mniej niż 20 tys. dolarów.

 

Elon Musk powiedział, że jest przekonany, że w przyszłości roboty będą mogły znaleźć zastosowanie w domach, będą mogły gotować posiłki, kosić trawnik i opiekować się osobami starszymi. Mówiono, że wersje Optimusa mogą nawet stać się „kumplami” dla ludzi lub ich partnerami seksualnymi.

 

Ocena: 

3
Średnio: 3 (1 vote)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Portret użytkownika Endymion

Nie bądź jebnięty! Chcesz

Nie bądź jebnięty! Chcesz Terminatora spalić koktajlem mołotowa? Kolejny emeryt, co to ma dużo czasu na czytanie neta, ale wiedzy brak?? Was na portalach jest takich multum, prawie tylu co zadaniowców.. normalnych młodych ludzi brakuje, bo muszą zapierdalać na 2 etaty aby zarobić na rosnące raty kredytu i opłaty.. Negujesz ksiunszki, ale trzeba mieć ambiwalentne podejście do żydowskiej mitologii.. tam dużo sprawdza się. Także nie lubię Jehowych, ale w tej ksiunżce jest wiele mądrych rzeczy napisanych. Apokalipsę jakiegoś srula Jana wprowadzają na nas, na naszych oczach, a Ty będziesz kłucił się.. bo jesteś starszy? To nie idzie w parze z mądrąścią! Zapytanie o broń, było testem, który oblałeś!

Idą czasy ostateczne, będziesz ze mną, albo będziesz pokarmem dla mego psa.. rozumiesz??

Czy ma każdy z każdym bić się o przywóddzwo? Mamy pozabijać się nawzajem ku uciesze elit? Uklęknij, dopóść do Siebie, że młodszy od Ciebie może wydawać Ci rozkazy! Zrozum i cała reszta tutaj.. WATAHA jest jedna, tylko razem coś możemy zrobić, ale potrzebuje przywódcę! Ja widzę Ciebie jak i Jehowego pod moim rozkazem, a jednemu jak i drugiemu rozwalę nos, jak będziecie kłucić się pod moją komendą..

 

ROZUMIESZ?!?!?!?! 

 

P.S.

to do Spokoluz

DIVI LESCHI GENUS AMO 

Portret użytkownika spokoluz

Terminatora to nie zbudują

Terminatora to nie zbudują jeszcze bardzo długo chyba , że jakaś kosmiczna cywilizacja tu przyśle jakiegoś a wysokiej temperaturze nie ma bata ale kabelki czy płytki się potopią a procesory padają już w temp. od 100 stC chyba że bardziej zabezpieczone wytrzymają trochę więcej. Generalnie wypalanie zawsze działa.

A co do testu Twojego - już wna poczatku średniej pewna facetka chciała mnie na siłę wypchnąć na tzw. kiedyś  konkursy wiedzy międzyszkolne i się postawiłem - nie pojechałem. Potem mnie co druga lekcję do odpytki brała do czasu aż wstałem i powiedziałem na głos - nie przygotyowany czyli regulaminowa pała. I tak było aż do zakończenia odpytka pała - sprawdzian 4 lub 5. Aż na końcu dała mi spokój. Był też facet od ekonomiki , który też chciał mnie wypchnąć ale również odmówiłem ale on był ok. Jemu podobał się móje myślenie jak ma wyglądac gospodarka wolnorynkowa ( a mamy teraz gospodarkę układowo-rynkową ).Zrozumiał mnie do tego stopnia , że jak był sprawdzian a czułem się źle z temperaturą ( a jednak do szkoły poszedłem bo był ten sprawdzian ) to napisałem jakieś bzdury bo nie mogłem się skupić to i tak postawił mi 5 bo wiedział  , że wiem.

Toleruję każdego jaki jest do momentu gdy zaczyna mi naginać rzeczywistość i wpajać , ze jego racja jest racjejsza i że mam się przyłączyć lub ugiąć pod jarzmem jego racji bo wie lepiej - i tu od razu zapala mi się czerwona lampka historii jak to wiele razy Lechici byli w ch..ja zrobieni przez tych co wiedzą niby ku..wa lepiej. W takich przypadkach przechodzę na tryb - dystans pieczny i prowadzę retoryczną rozmowę. Jeśli retoryka nie trafia to końcym efektem jest izolacja przed napływem fałszywej energii od jednostek zideologizowanych. Mam też coś w sobie , że elektronika personalna telefon czy laptop ( bo najczęściej twardziel jest pod prawą reką ) to padają mi jak muchy. Teraz mam twardziela na flashach ale i on zaczął mi cusik klękać a ku..wa nie powienien bo nie mógł zostać u mnie wielokrotnie nadpisany. Kości też wymieniam dość regularnie. Telefon musze mieć toporny i odporny i takie wytrzymują mi ok 1 roku bez uszkodzeń mechanicznych. Jedynym telefonem , który działał mi do końca i jeszcze odsprzedałem była Nokia 6210 . Komp stacjonarny wytrzymywał mi dużo dłużej ale myszki na podczerwień czy bezprzewodowe już niestety nie.

a co do broni i strzelania - za moich czasów w średniaku było to PO - bardzo dobrze strzelam nawet do ruchomych ale wojo , dryl wojskowy , pojeby w mundurach gnojący niższych stopniem , głupota i idiotyzmy w woju to nie moja baja bo nie znoszę rozkazów , nakazów i biernego poddaństwa jakiemuś debilowi , który ma stopień za "chęć szczerą " i wypierd..am to w kosmos. Nie znoszę każego systemu przymusu i zniewolenia.

nigdy nie poszedłem ścieżką skurw..ństwa pomimo , że gwarantowało lepsze perpektywy ale musiałbym ugiąc  swoją duszę pod jarzmem czyjeś woli - podświadomie odchodziłem do tego kur..stwa.

Teraz taki przykład - taki "ba" jakby napisał , ze jest ŚJ to spoko , chce to niech będzie jego sprawa ale jak zaczął się podpinać i udowadniać , że jego racja jest racjejsza , obrażać od głupka , porównywać z psem i wyżynaniem beżbożnych to - czerwona lampka , retoryka i przyjdzie czas na izolację bo on nie toleruje innych takimi jakimi są.

Zdrawiam

słowian dobrej woli jest więcej -słowiański wiec , słowiański zew , słowiański duch , słowiańska krew !

Portret użytkownika Endymion

Niestety, ale człowiek jest

Niestety, ale człowiek jest zwierzęciem stadnym i potrzebuje "wodza", każda wataha ma przywódcę. ŚJ mają światopogląd skrzywiony przez żydowską ksiunżkęm to fakt, ale tej ksiunżki nie można pomijać, bo tam wiele mądrego jest. Ty i BA przystaniecie do watahy pod wodzą, albo będziecie samotnymi wilkami, które zagryzą się przy byle okazji.. Dowódca kompanii jest jeden.. przy większej ilości członków powinna być Rada Starszych, co przekształcono na sztab generalny/sejm, a że w wojsku i polityce jest dobór negatywny, to zupełnie inny problem Sad

DIVI LESCHI GENUS AMO 

Portret użytkownika spokoluz

Człowiek niby zwierzę ale ...

Człowiek niby zwierzę ale .... z rada straszysch się zgadazam ale wódz do walki to musi być ktoś, kto jest najlepszy po wynikach a nie mianowany bo bedzie sznaował ludzi walczących i dbał o nich i o jak najmniejsze straty. Obecnie MON to kupa gówna z błotem nie licząca się z kimkolwiek na polu bitwy więc niech wypier..ają debile systemowe.

Głosowanie wiecem jest możliwe i wykonalne ale dlaczego tego nie ma - bo watykan i szydki trzymają władzę pseudodemokratyczną.

Możemy zagłosować na wybranych przez nich a nie na swoich.

słowian dobrej woli jest więcej -słowiański wiec , słowiański zew , słowiański duch , słowiańska krew !

Portret użytkownika Trup

w tym sęk że już jest - a to

w tym sęk że już jest - a to co pokazali ludziom i dali się nawet pobawić ze sztuczniakiem to jest tylko malutka namiastka.

Zobacz co z moich poleceń namalował mi sztuczniak. W 6minucie 40 sekundzie kazałem mu namalować Polaków po 4 dawce w strojach ludowych. 

Znak czasów. Dziś cały dzień męczę "TO COŚ" i namalowało mi aż tyle!

Znak czasów. Dziś cały dzień męczę "TO COŚ" i namalowało mi aż tyle!

Nie wiele brakuje żeby zaczęło się robić coś takiego - a może nawet i już to jest ale całkowicie ukryte przed ludźmi.

Terminator 3: Bunt maszyn https://www.cda.pl/video/800524423

NoweFilmy i BacoLogia i corium.5v.pl

Portret użytkownika ba

1 proc. najbogatszych świata

1 proc. najbogatszych świata ma dwa razy tyle, ile reszta ludzkości

https://www.wnp.pl/finanse/1-proc-najbogatszych-swiata-ma-dwa-razy-tyle-ile-reszta-ludzkosci,367410.html

 Więc bogatym  zależy aby były roboty i ich obsługiwali , a reszta ludzkości planują na przemiał , ale czy ich plan sie zrealizuje ?:

Psalm 37:  Złoczyńcy bowiem zostaną wytraceni,+lecz pokładający nadzieję w Jehowie — ci posiądą ziemię.+ ו [Waw] 10  I jeszcze tylko chwilka, a już nie będzie niegodziwca;+i zwrócisz uwagę na jego miejsce, a już go nie będzie.+ 11  Lecz potulni posiądą ziemię+i naprawdę będą się wielce rozkoszować obfitością pokoju.+

29  Prawi posiądą ziemię+i będą na niej przebywać na zawsze.+

Malachiasza 4: 4  „Oto bowiem nadchodzi dzień palący jak piec+ i wszyscy zuchwali oraz wszyscy, którzy popełniali niegodziwość, staną się jak ścierń.+ I pochłonie ich ten nadchodzący dzień — rzekł Jehowa Zastępów — tak iż nie pozostawi im ani korzenia, ani gałęzi.+ "A wam, bojącym się mego imienia, zaświeci słońce+ prawości z uzdrowieniem w swoich skrzydłach,+"

 

Zablokowany do odwołania. To nie portal religijny. Moderator.

Strony

Skomentuj