Kto wysadził NordStream?

Kategorie: 

Źródło: Kadr z Youtube

Atak na rurociągi Nord Stream jest już faktem. Nie do końca jasne jest jeszcze tylko kto to zrobił. Bez względu na to, może to wywołać w  Europie wielkie zalamanie gospodarcze. Kto najwięcej zyskał na zniszczeniu Nord Stream?

CIA miała ostrzec Niemcy przed planowanymi atakami na gazociągi - jak podaje Der Spiegel.

Od razu zwrócono też uwagę, że jeszcze w lutym, przed wojną, ziszczenie Nord Stream sugerował prezydent USA, Joe Biden. Być może na skutek tych deklaracji były polski minister spraw zagranicznych Radosław Sikorski podziękował USA! Wywołał tym samym międzynarodowy skandal. Wiele śladów prowadzi zatem do USA jako sprawcy ataku na Nord Stream. Warto też zaznaczyć, że od kilku dni po Bałtyku pływał amerykański helikopterowiec USS Kearsarge. Co więcej, wczoraj pływał w pobliżu miejsca wybuchu.

 

Oczywiście na drugim biegunie podejrzanych jest Rosja. Celem miałoby być ostateczne załamanie Europy, które jest już na horyzoncie. Bez wątpienia Rosja mogła dokonać tego sabotażu, ale trudno zrozumieć po co miała by to robi gdy wystarczyło dalej grać w grę z turbinką, której przez sankcje akurat brakuje. Teraz gdy gazociąg jest zniszczony Rosja straciła możliwość nacisku na Niemcy i pozostała z rurociągami prowadzącymi przez Ukrainę. Tak - Ukraina wciąż otrzymuje od Rosji gaz, a właściwie pobiera go sobie nie płacąc. Zatem ewentualne zasilenie UE w ruski gaz zależy od Ukrainy gdzie aktualnie trwa wojna. Nie trzeba chyba dodawać, że to nie jest dobra sytuacja zarówno dla Rosjan, którzy mają ograniczone możliwości prowadzenia sprzedaży swoich paliw, ale przede wszystkim dla Europejczyków, bo ceny gazu z pewnością eksplodują. Może się okazać, że drogi gaz przypłynie do nas tankowcami z USA.

 

Co ciekawe do uszkodzenia gazociągów Nord Stream doszło poza wodami terytorialnymi Danii i Szwecji. Nie da się zatem uznać tego za atak na terytorium państw NATO i UE. Zniszczenie rurociągu to poważne uderzenie w Niemcy i UE, również w Polskę, która liczyła na kupno ruskiego gazu za pośrednictwem Niemców. Teraz już wiadomo, że go nie będzie w najbliższym czasie, a na dodatek Niemcy ograniczą możliwość wypełnienia gazem dopiero co oddanego rurociągu Baltic Pipe, który ma uniezależnić Polskę od rosyjskiego gazu. Teraz można być pewnym, że gazu tego nie wystarczy dla nas i będzie bardzo drogi z powodu rosnącego popytu z Niemiec.


Odcięcie Nord Streamów ma też dobre strony. To będzie raczej koniec niemieckiej polityki klimatycznej, zorientowanej na paliwo przejściowe jakim miał być ruski gaz z tych właśnie zniszczonych rurociągów. Plany Niemczech jako gazowym hubie dla szantażowanych dwutlenkiem węgla państw unijnych właśnie się skończyły.

Odpowiedź na ten atak może być ciekawa, a widmo wojny jest bliskie jak nigdy dotąd, I to chyba juz tylko kwestia niedługiego czasu.

Ocena: 

4
Średnio: 3.7 (3 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Ulvhedin

Ba nie podążaj drogą pychy...

Ba nie podążaj drogą pychy...

Horyzont jest półokrągły jak zauważyłeś trafnie? Tylko w którą stronę ta półokrągłość jest, że tak powiem, skierowana? W dół z lewej i prawej strony czy poprostu w lewo i prawo po płaszczyźnie?

Każdy szuka drogę swoją. Najgorsi są tacy co się naczytali mądrych książek i za wszelką cenę chcą ludzi nawracać. Pamiętaj w Rzeczypospolitej inkwizycja się nie przyjęła, bo za bardzo cenimy sobie wolność. Szansa stoi przed nami przeogromna przed nami rzecz jasna nie przed skundlonymi elitami. Wróg jest słaby.

Życie bezmyślne nie jest warte życia.

To jest strach, twój wróg, kiedyś najlepszy przyjaciel. Pokochaj go jak brata będzie Ci towarzyszył przez całe życie.

 

Portret użytkownika Q.

Za małyś w stosunku do ogromu

Za małyś w stosunku do ogromu planety ziemia, byś wzrokiem swym skromnym dojrzeć zakrzywienie globu zdołał. Wycinek jeno maleńki objąć możesz tak mały, że nie jest podobna byś od płaszczyzny faktyczne zakrzywienie ziemi odróżnił. 

Horyzont – Wikipedia, wolna encyklopediaWidzisz ludzika ? To Ty.. im ziemia pod nogami większą kulą jest, tym bardziej płaską powierzchnia gruntu pod stopami twemi być się zdaje - lecz to sprawa jeno proporcji i percepcji wada że człek o równie płaskim pojęciu błędu swego dostrzec nie umie. Kuliste masz wszak oko a jako aparat ów niedoskonały błędem otycznym jest obarczon, co w sposób objawia się taki iż obraz im dalszy tym bardziej na boki zakrzywia.. "rybie" ludzkie oko. Nie ulegaj więc także "mózgowemu" złudzeniu na manowce niewiedzy wiodące, wszystkich co prawdy oczywiste zanegować postanowili. Krzywiznę ziemi wyznaczyć patykiem zwykłym można, wbiwszy go w ziemie pionowo gdy zegar 12:00 wskarze tu gdzie stoisz i także w odległym madagaskarze, co efekt chłopaku da taki co cień ów patyka wykaże że w dwóch tym miejscówkach odległych inną swą długość pokarze. Długości obie zmierzywszy porównać teraz wypada i wziąwszy z rysunku przykład wniosek wyciągnąć taki, że ziemi krzywizna zmienia padania promieni na patyk kąt, co cień ów rzucił tu i w madagaskarze (bliżej być także może). Dalej z trygonometrii wzorem posłużywszy się nieco, obliczyć da się już radialny kąt ziemi miedzy patykami temi, co ową krzywiznę pod stopami Twemi wyznacza w pionie a nie "w poziomie". Kropka.

Czy teraz waść już poszerzył pojmowanie i głupie głupoty płaszczaków odrzucił precz ?

Portret użytkownika spokoluz

Widzisz efekt długości cienia

Widzisz efekt długości cienia można uzyskać w inny sposób - wbić patyk , wziąć lampkę ( wieczorem ) i po lini poizomej zbliżać się i oddalać od patyka - efekt ten sam więc to nie jest test na potwierdzenie krzywizny ale odległości żródła światła od obiektu - czym dalej tym cień dłuższy.

słowian dobrej woli jest więcej -słowiański wiec , słowiański zew , słowiański duch , słowiańska krew !

Portret użytkownika Q.

Ale tu nie chodzi o "efekt

Ale tu nie chodzi o "efekt cienia" ale oto że wraz z zakrzywieniem globu ów patyczek będzie oświetlany pod coraz większym kątem który bezpośrednio na zakrzywienie ziemi się przekłada. A zmiana odległości od słońca między tymi dwoma patyczkami jest pomijalnie mała bo: odległość ziemia - słońce to ~152.000.000 km a odległość między tymi dwoma palikami to np. 100 km czyli jest 1.520.000 razy mniejsza niż odległość od źródła światła. I tak właśnie w starożytnej grecji Erastostenes udowodnił kulistość ziemi, obliczając przy okazji długość równika dość dokładnie: https://nauka.rocks/obwod-ziemi/

Portret użytkownika Q.

Tak jakoś mnie naszło, żeby

Tak jakoś mnie naszło, żeby coś po dawnemu powiedzieć. Ale można prościej gdyż złudzenie "zakrzywiania się" ziemi w płaszczyźnie poziomej nazywa się po prostu widnokrąg. Czyli okrąg wyznaczony przez horyzont widzenia wokół siebie.

Przyroda

Psalm 18.29  „Ty zaiste zapalasz pochodnię moją; Pan, Bóg mój, oświeca ciemności moje

Portret użytkownika KittySlayer

Wszystko wskazuje na USA ale

Wszystko wskazuje na USA ale pamiętajmy i o Rosji, która w przeszłości potrafiła coś zrobić czy kogoś zabić a jednocześnie być na końcu listy podejrzanych.
Jesteśmy poszukiwaczami prawdy i takiej możliwości nie można wykluczyć.

Ale bezapelacyjnie stoją za tym USA z kilku powodów, główny to pozycja jaką to państwo sprawuje - jest hegemonem z wszystkimi tego konsekwencjami.
Trochę to przypomina czasy ZSRR - jeden duży ośrodek władzy i siły i w takim układzie nie było mowy o niezależnych siłach.
I w przypadku hegemona jest dokładnie tak samo, nie podobnie ale dokładnie tak samo.
Jest jeden ośrodek władzy i siły - sojusznicy mają rolę przydzieloną i jest to rola przydupasów, lizodupców i wszystkie kraje anglosaskie wywiązują się z tej roli wzorowo, plus żydopollandiaPL - temu żydostwu lizanie dupy wychodzi koncertowo, zresztą to lizanie ćwiczą te parchy od dziesięcioleci najpierw tamtą dupę a teraz tą.
Jeżeli chodzi o szkopy, to od początku kolaborowali z Rosjanami,
na zasadzie: "jestem za a nawet przeciw" i starali się prowadzić swoją "niezależną" politykę - kosztem PL, przecież te rurki na dnie Bałtyku zablokowały polskie porty uniemożliwiając tankowcom wpływanie do Świnoujścia i gdzie wtedy była ta żydoUnia, kiedy kraj wrogi buduje sobie rurki i blokuje permanentnie kraj unijny(PL).
Na szczęście hegemon nie toleruje niezależności w swoim otoczeniu
i sprowadził te szkopskie cioty do parteru - nie ukrywam mówię to z dużą satysfakcją - teraz wypadałoby zrobić kolejny krok i zniszczyć te rurki na stałe, tak żeby nie było możliwości ich odbudowy i jest to w naszym dobrze pojętym interesie.

„Veritas est adequatio rei et intellectus”

Portret użytkownika Zenek ;)

Jędrzej

Jędrzej

30 września 2022 o 21:13

Sabotażu rurociągów na dnie Bałtyku, w pobliżu wyspy Bornholm, dokonała Marynarka Wojenna RP i siły specjalne.

(autor John Helmer)

Wspomagały ją wojska duńskie i szwedzkie; planowane i skoordynowane z wywiadem i wsparciem technicznym USA; i zatwierdzony przez polskiego premiera Mateusza Morawieckiego.

Operacja jest powtórką operacji Bornholm Bash z kwietnia 2021 roku, która próbowała sabotować rosyjskie statki układające gazociągi, ale zakończyła się haniebnym odwrotem wojsk polskich. To był bezpośredni atak na Rosję. Tym razem atak jest wymierzony w Niemców, zwłaszcza lobby biznesowe i związkowe oraz wyborców NRD, z zamiarem obwiniania Moskwy za kłopoty, które już mają – i ich kłopoty, które nadejdą wraz z zimą.

http://johnhelmer.org/the-bornholm-blow-up-repeats-the-bornholm-bash-poland-attacks-germany-and-blames-russia/

 

Do tego samego się  PRZYZNAŁ płk K Przepiórka

w wywiadzie "Atak na Nord Stream to nie koniec? Współtwórca GROM-u bije na alarm | Fakt"

 

Portret użytkownika heniek

to zrobili rosjanie

to zrobili rosjanie
żeby odwrócić uwagę UE i US od tej hucpy którą ruskie szmaty nazywają referendami.
to akcja propagandowa a rynek wewnetrzny i Ukraiński pod tytułem
Patrzcie w UE w ogóle nie prawie mowia o referendach - znaczy się jest ok. Ukraincow UE ma w dupie. Narracja Nordstreamowa (a nie referendowa) podsycana jest przez kacapskich trolli.

A jak to zrobili ?
Nic nie musieli robić, gazociągi są zaminowane wystarczy że odpalili że stacji kontrolnej z brzegu.

Tak jak nie muszą na nikogo spuszczać bomb nuklearnych.
Bomby nuklearne są w każdej ambasadzie i konsulacie.
wystarczy podać kod.

Strony

Skomentuj