Czy Rosja użyje wkrótce na Ukrainie broni jądrowej?

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Putin regularnie straszy, że Rosja użyje broni jądrowej, ale robił to od lutego bieżącego roku już tak wiele razy, że niektórzy uznają, że to blef. Jednak ostatnio sytuacja zmieniła się. Ukraińcy osiągają sukcesy na wojnie a Rosja rozpoczęła mobilizację wojskową. Eskalacja konfliktu na Ukrainie z wykorzystaniem broni jądrowej wydaje się być teraz bardzo prawdopodobna. 

 

Sytuacja się zmieniła, bo ukraińska kontrofensywa w okolicach Charkowa doprowadziła do panicznej ucieczki wojsk rosyjskich, które zostawiły bardzo dużo sprzętu. Doszło do tego, że morale walczących bardzo podupadło i wielu żołnierzy czekało tylko na wypełnienie kontraktów. W odpowiedzi na ich oczekiwania ogłoszono powszechną mobilizację i będą mogli zostać dalej na froncie co z pewnością bardzo ich ucieszy. 

 

Morale mobilizowanych Rosjan też nie przedstawia się kolorowo, a powszechny ruski bardach doprowadził do tego, że nie ma nawet środków opatrunkowych dla tych rezerwistów i poleca im się zaopatrzenie w kobiece tampony, aby tamować rany postrzałowe. 

 

Stało się jasne, że bez dużych wzmocnień walczących Rosjan, mogą oni przegrać tą wojnę i zacząć się wycofywać również na froncie południowym. Wizja utraty Krymu, zajętego i włączonego do Federacji Rosyjskiej w 2015 roku, musiała zrobić wrażenie na Putinie i w tej chwili wszystkie opcje rozwoju wypadków są możliwe, z atakiem nuklearnym włącznie. 

Zmieniona kilka lat temu doktryna obronna rosyjskiej armii zakłada wykorzystanie niewielkich ładunków jądrowych w celu tak zwanej "deeskalacji". Zaznaczano przy tym, że wykorzystani broni atomowej nastąpi wtedy gdy będzie realne zagrożenie dla Rosji. 

 

Ten warunek jest spełniony od wczoraj, kiedy ostatecznie włączono okupowane obwody - ługański, doniecki, chersoński i zaporoski. Najpierw ogłoszono tak zwane referenda, a potem chodzono po domach z żołnierzami pod bronią i kazano ludziom głosować za przyłączeniem do Federacji Rosyjskiej. 

 

Końcowe wyniki referendum w sprawie dołączenia do Rosji w obwodzie donieckim to rzekomo 98.69% na "tak" a w ługańskim 97.93% na "tak". Podobnie było w obwodach chersońskim i zaporoskim. Referenda poszły zgodnie z planem i 30 września Władimir Putin ogłosił, że 15 procent terytorium Ukrainy to teraz Rosja. Niesie to za sobą poważne skutki. 

Ewentualna kontrofensywa Ukraińców we wspomnianych obwodach może zostać uznana za atak na Rosję a zatem prawdopodobne będzie wykorzystanie broni jądrowej zgodnie ze wspomnianą "deeskalacyjną" doktryną wojenną. Stany Zjednoczone otwarcie mówią, że użycie broni atomowej na Ukrainie spowoduje, że "wszystko się zmieni", a szef polskiego MSZ Zbigniew Rau powiedział, że NATO może wysłać wojska na terytorium Ukrainy, jeśli Federacja Rosyjska użyje tam broni jądrowej. 

 

Do tego wszystkiego "ktoś' wysadził niemiecko -rosyjskie rury z gazem Nord Stream 1 i Nord Stream 2 i nawet bez demaskującego tweeta Radka Sikorskiego jasne jest, że mogły tego dokonac właśnie Stany Zjednoczone. Wszyscy - poza ludźmi wierzącymi wt to, że Rosjanie sami wysadzili swoje rury - spodziewają się z tego powodu jakiejś odpowiedzi Moskwy, być może właśnie nuklearnej. Zresztą najlepszym dowodem na to co nadchodzi jest to, że w Polsce nagle zaczęto dyskutować o dostępności tabletek z jodkiem potasu, tak jakby wojna atomowa rzeczywiście była już kwestią niedługiego czasu.


 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (3 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika wodzu

Tak Rosja użyję Broni

Tak Rosja użyję Broni atomowej ! Już wiadomo o obiektach logistycznych NATO na terenie Polski 
I nawet już wiadomo o staraniach PIS  rozmieszczenia głowic nuklearnych  na terenie Polski, jak to będzie wyglądać naprawdę, Dostaniesz Alert RCB o skarżeniu którego nie ma, który jak podadzą w informacji , że to jest atak na skład głowic atomowych w Polsce przez Putina, teraz weźmy taką Warszawę natychmiastowa ewakuacja milionów mieszkańców do ośrodków w całej Europie, nawet jak byś posiadał licznik gaigera zostaniesz szybko uciszony jak w przypadku covid – 19 który dobrze pamiętacie jak to wyglądało czarny woreczek i statystyka , nawet jak by doszło do prawdziwego skażania lub wybuchu głowicy , to co robi Putin zniszczy wszystkie miasta na Ukrainie bronią nuklearną nie dopuszczając do powstania państwa niebieska Jerozolima , jak się zachowa NATO w tej kwestii , w obecnej sytuacji politycznej ,nie zrobi nic bo zostaje kwestia Iranu, Korei i Chin. 

Portret użytkownika Q.

A co by na tym Rosja zyskała

A co by na tym Rosja zyskała ? Zrzucając atomówki na Ukrainę zniszczyliby tylko do reszty to co tam zostało i co by z tego mieli ? To tak jakby chcieć ubić muchę za pomocą młotka.. Wszystko rozbija się oto, że Rosja ma taką swoją tradycję nic nie mówienia.. nawet jak się ich o coś zapyta to nie odpowiedzą od razu ale dopiero po swoim czasie. Kursk, Czernobyl itd. wszędzie tajemnica i milczenie.. Poco jest ta wojna - to tylko jeden "diabeł" wie i Putin. Miały być ćwiczenia, wyszła wojna a i tak nazwano to operacją specjalną. Użycie broni jądrowej oznaczałoby masowe ludobójstwo ukraińców bo przecież ich armia nie oddali się na pustkowie by rosyjskie pociski mogły ich "bezpiecznie" zutylizować. A wszystko wskazuje na to że będzie tu drugi "Afganistan" czyli wielkie koszty, duże straty i żadnego zysku.. Prawdziwy Afganistan przyczynił się do upadku ZSRR-u "wykrwawiając" go finansowo, a Ukraiński konflikt doprowadzi do upadku Putinowskiej Rosji czego pierwszym objawem jest masowa ucieczka rosjan przed mobilizacją w "kamasze".. szczury uciekają z tonącego okrętu .. i tak to widzę. Tu będzie prawdziwy "reset".. skończy się era rosyjskiego niedźwiedzia raz na zawsze i może w końcu dojdzie tam do prawdziwie prospołecznych przemian i swoistego odrodzenia Rosji ? Tak to widzę.. że rosjanie pójdą w końcu po rozum do głowy i pogonią tych swoich "carewiczów" i się w końcu ucywilizują.

Portret użytkownika Monika Sławinka

" trwa w najlepsze"

" trwa w najlepsze"

Zwłaszcza w telewizji, tam każda bajeczka przybiera smakowity charakter, a zwłaszcza dla idiotów. Tam nawet jakby ci gówno kazali jeść i wystąpił by pan ekspert pięknie naukowo by ci to tłuku wytłumaczył że to jest bardzo modne i konieczne żeby uratować planetę , to byś się zajadał, malinowy dziadu.

Tak samo łykacie każdą bajkę z ekranu. A świat jest zupełnie inny. Niby wykształceni ludzie a takie głupoty wypisują, edukacja to klapa po całości. Moim zdaniem ta wasza edukacja to dezinformacja.

Ja nie wiem co tam się dzieje na ukrainie ale na pewno nie to co ci wtłaczają do łba abyś tak myślał.

Wiadomo że propaganda jest zachodnia, ukraińska i ruska, od dawna tak było, my w polinie mamy propagandę pro zachodnią, no wiem, wiem, propaganda nie istnieje gdyż są to teorie spoiskowe, pewnie słyszałeś o tym w pytanie na śniadanie, tam ładna pani wystrojona za twoją kasę ci powiedziała.

No świetnie.

Portret użytkownika KarolP.

Po co Rosja wysadziła obie

Po co Rosja wysadziła obie nitki Nord Stream 1 w których  uprzednio zamknęła przesył gazu? I dlaczego dziwnym "trafem" jedna nitka Nord Stream 2 wysadzona - ale druga nie? Czyzby dla wymuszenia przesyłu gazu? - mimo braku certyfikacji? I dlaczego Gazprom od razu gorliwie zapewnia, że może szybko naprawić zniszczone nitki gazowe? I to dokładnie zaraz po tym, gdy niemiecka prasa chórem pisze, że najprawdopodobniej znisczone nitki już nie nadają się do dalszej naprawy i eksploatacji przez wewnętrzne zniszczenie wodą morską? Gdyby USA zrobiła sabotaż - to by wysadziła albo wszystkie cztery nitki NS 1 i 2 - albo przynajmniej obie nitki NS 2. NS 1 i tak był zamknięty - przez samych Rosjan. Ale tak naprawdę - gdyby to CIA czy inne służby USA by robiły sabotaż na gazo i ropociagach - to raczej by to zrobiły na przesyłach z Rosji do Chin - by pokazać Chinom, że Rosja jako niezależne od Zachodu zaplecze surowców energetycznych dla Chin [zresztą - i tak ilościowo MNIEJSZE niż gaz i ropa sprowadzane przez Malakka] - to w istocie iluzja.  Proponuję zamiast dziwacznych wpisów różnych maniaków , trolli i manipulatorów od emocjonalnych wrzutek - włączyć chłodne racjonalne i  skalkulowane myślenie na szachownicy geostrategicznej. Dlatego to Rosja na 99% wysadziła obie nitki NS 1 i jedną NS 2. Po to, by móc oskarżać USA, NATO, Zachód, Ukrainę o sabotaż - i by mieć pretekst do akcji [popartej murem przez Rosjan] niszczenia infrastruktury podwodnej Zachodu. Od gazo i ropociągów po linie światłowodowe i kable energetyczne - aż po wieże wydobywcze np. na Morzu Północnym. Przy czym groźby atomem na Ukrainie są w tej sytuacji typowa maskirowką i odwróceniem uwagi opinii publicznej od tego realnego zagrożenia eskalacji wzgledem NATO, USA i Zachodu.  Spodziewany efekt? - przed własną opinia publiczną będą się chwalili, jak to "pokazali Zachodowi" - natomiast Ławrow, pieskow i sam Putin będa oficjalnie na wszystkie sposoby mówili "to nie my to zrobiliśmy" na kolejne akty sabotazu podwodnego. Tyle, że w efekcie US Navy może całkowicie zablokować wszystkie porty [a ropa i gaz idzie głownie greckimi tankowacmi i metanowcami]  i wymianę towarową Rosji - a na dodatek wysadzić gazo i ropociągi z Rosji do Chin. I wtedy Putin i Kreml naprawde zapędza się w ślepy zaułek - przy czym to Chiny i Indie będą juz otwarcie wywierały presję na Rosję - bez owijania w bawełnę. Od 2017 US Navy i Royal Navy obserwują zwiększoną aktywność rosyjskich OP i specnazu morskiego wokół zachodnich kabli światłowodowych, energetycznych i rurociagów. Od 2018 przywrócono II Flotę US Navy - odpowiedzialną za blokadę Arktyki i Północny Atlantyk. Tu skryta i "anonimowa" walka pod woda będzie bezpardonowo na całego i do końca - Anglosasi nie popuszczą, bo to ich podwórko - już zapowiedzieli zniszczenie Floty Czarnomorskiej - a pod stołem komunikują dużo więcej. Nie moga się cofnąć i się nie cofną - bo władanie morzami i przepływami morskimi  towarów, informacji i energii to sama podstawa hegemonii USA.

Portret użytkownika Iza Szmaja

Ja pierniczę, zupełnie jakbym

Ja pierniczę, zupełnie jakbym oglądał ekspertów z telewizji. Mnóstwo bełkotu i zero treści. Czyli pierdolenie o szopenie.

Czy on czasem nie jest redaktorkiem z tvp, suto opłacanym z ukradzionych polakom złotówek.

Portret użytkownika krasuha

Rzekomo flota łodzi

Rzekomo flota łodzi podwodnych płynie tam gdzie trzeba na odpowiednie pozycje. Amerykanie ogłosili alarm. Interesujące. To może być zabezpieczenie które zostanie użyte jeśli naziole odpalą grubą prowokacje, wtedy te suby też coś odpalą dla równowagi?

Portret użytkownika ba

Skopiowane :

Skopiowane :

Stan wyjątkowy w Europie?

Knaus ostrzegł przed "stanem wyjątkowym" podczas najbliższej zimy. Jego zdaniem Europa stanie w obliczu ucieczek "na historyczną skalę". Badacz przekonuje, że jeżeli sytuacja w Ukrainie zaostrzy się i system dostarczający energię elektryczną i ogrzewanie przestanie funkcjonować wskutek zniszczenia elektrowni lub użycia przez Rosję broni masowej zagłady.

 

"UE nie jest w tej chwili przygotowana na taki rozwój wypadków" – powiedział ekspert cytowany przez "Die Zeit". Dalej Knaus wezwał do zbudowania "sieci" złożonej z państw, wielkich miast i samorządów. Jej zadaniem byłoby przygotowanie infrastruktury i procedur na wypadek masowej migracji. Jak zaznaczył, prywatne osoby i organizacje pokazały w lutym, jak można dobrze zorganizować system pomocy.

Od wybuchu wojny 24 lutego do Niemiec zgodnie z liczbami podanymi przez niemiecki rząd przyjechało około miliona uciekinierów z Ukrainy. Ponad 80 tys. wyjechało od tego czasu – do innych krajów UE lub powróciło na Ukrainę – wskazuje "Deutsche Welle".

"Polska i Czechy ponoszą główny ciężar". Ekspert: Zimą grozi nam migracja na historyczną skalę (msn.com)

Mateusza 24: 22  Doprawdy, gdyby owe dni nie zostały skrócone, nie byłoby wybawione żadne ciało; ale ze względu na wybranych+ owe dni zostaną skrócone.+

Zablokowany do odwołania. To nie portal religijny. Moderator.

Portret użytkownika dąb-rozwadowski

Rosja co widać robi wszystko

Rosja co widać robi wszystko żeby zachód w użycie broni atomowej przez Rosję uwierzył. Moim skromym zdaniem Putin sam rozwalił rurociąg dając sygnał Zachodowi że jak nawet jakiś sprzymierzeńców Zachód na kremlu miał to oni już i tak nadzieję na odbudowę tego co było nie mają bo infrastruktury już nie ma a on podjął decyzję. Putin gra ostro jak to psychopata, wachających się swoich przekonuje że nawet jak on użyje atomu to zachód a pewno nie bo to doprowadzi do końca świata (a propo: podobno w Izraelu od połowy września są już czerwone krówki).  Zachód odpowiadając że odpłatą za użycie broni atomowej będzie użycie ogromnej siły konwencjonalnej do zniszczenia całej floty Rosji daje sygnał tym samym ludziom na kremlu że mają czas po takim wybryku jak atak atomowy Putina zniszczć chuja i ogłosić rozejm. Putin to psychopata  co aż biło z niego na uroczystości przyjęcia zagarniętych ziem do federacji rosyjskiej ale na kremlu wcale nie musi mieć wielkiej przewagi. Wręcz może mu ona topnieć i stąd to przyspieszenie.

człowiek ma niby wolną wolę, ale niech tylko dupa zechce srać

Portret użytkownika drako_tr

Nawet jeżeli to sprawka

Nawet jeżeli to sprawka Putina, to czemu świat zaskowyczał? przecież zniszczył własną infrastrukturę, a nie Murikańską.

Nie dosyć, że Putin zabrał Polakom węgiel, którego i tak nie chcieli, bo był ruski i za tani...to teraz wysadził własne rurociągi, żeby nie sprzedawać Europie własnego gazu, którego tez nikt nie chciał, bo był ruski i za tani...ale najbardziej mnie zastanawia, jak ten Putin przekonał Murikanów, by tego dnia krążyli nad rurociągami...ciekawe ile rubli im sypnął.

Tak mi się jakoś wydaje, że to nie Putin jest psychopatą, tylko Ty i Tobie podobni dostaliście obsesji na punkcie Putina. ...a to już się leczy w psychiatryku.

Portret użytkownika Ulka Sulman

Dobra dobra tylko dla czego

Dobra dobra tylko dla czego tam się w pobliżu kręcił ten okręt amerykański, tak se podpłynoł do gazociągów, dla jaj, bo nie mieli co robić. Lol Panie janku czy my żyjemy w państwie o nazwie psychiatryk.

Portret użytkownika keri

W arcie jest obrzydliwa

W arcie jest obrzydliwa propaganda głównych ścieków. Wojska NATO walczą na u-krainie od wielu tygodni, a usrańskie od miesięcy. Każdy sprzęt bojowy wysłany przez SZA ma obsługę usrańską. Ukry udzielają jedynie terytorium i dostarczają mięso armatnie, a starcia wojskowe są między Rosją a SZA+NATO.

Po co te działania militarne? Macie się bać. Po co ględzenie o wybuchach atomowych? Macie się bać. Po co macie się bać? Tu lista jest długa. Paranoja jest nakręcana m. in. po to, abyście wzięli pigułkę podawaną jako jodek potasu, który rzekomo uchroni was przed grzybkiem nuklearnym. Jedna z firm, która dostarczyła pigułki, produkuje szczepki srowidowe w tabletkach, więc pigułki to jest  tlenek grafenu i inny syf szczepkowy srowidowy z dodatkiem jodku potasu.

Czy będzie użyta broń jądrowa? Nie. Czy będzie kłapane, że została użyta broń jądrowa? Tak. Nakręcana jest paranoja atomowa po to, abyście po usłyszeniu, że atom sie rozjebał, wzięli pigułki czyli szczepki srowidowe.

Strony

Skomentuj