"Dzień zagłady" może nadejść już za kilka lat

Kategorie: 

Źródło: Pixabay.com

Tempo topnienia drugiego co do wielkości lodowca Antarktydy jest znacznie szybsze niż oczekiwano. Około 4% rocznego wzrostu globalnego poziomu morza wynika z jego topnienia. Jeśli topnienie na tak ogromną skalę będzie trwało nadal, poziom oceanu światowego może wzrosnąć do poziomów krytycznych. W przypadku całkowitego stopienia lodowca Thwaites poziom wody wzrośnie o kilka metrów!

 

Takie konsekwencje wynikają z gigantycznych rozmiarów lodowca Thwaites znajdującego się na Antarktydzie Zachodniej. Zajmuje on obszar porównywalny z terytorium Wielkiej Brytanii. Zdaniem ekspertów w ostatnich latach topnieje coraz szybciej, tracąc rocznie od 50 do 80 miliardów ton lodu. Jego całkowite stopienie, które może nastąpić za pięć do dziesięciu lat, doprowadzi do zalania znacznej liczby terytoriów, dlatego Thwaites jest również nazywany „lodowcem końca świata”. Co więcej, gdy topi się, może ciągnąć za sobą sąsiednie lodowce.

 

Terytoria położone na poziomie morza i poniżej mogą znajdować się pod wodą. I to nie tylko Holandia, Londyn i kilka innych terytoriów europejskich. Problem topnienia lodu, wzrost poziomu światowego oceanu może wywołać cały łańcuch katastrofalnych wydarzeń. To migracja ogromnej liczby ludzi, niszczenie plonów, głód i tak dalej. Ponadto, zdaniem niektórych naukowców, między Rosją a Europą może powstać ogromne morze w wyniku zbiegu Morza Bałtyckiego, Karskiego, Kaspijskiego i Czarnego.

Naukowcy przypisują wzrost tempa topnienia lodu ogrzewaniu Ziemi, odnotowując rekordowo wysokie średnie roczne temperatury powierzchni. A powodem jest nie tylko efekt cieplarniany, ale także fakt, że Antarktyda jest terytorium wulkanicznym. Zdaniem uczonych nauka Arktyki i Antarktyki wymaga wsparcia. Konieczne jest ulepszenie wyposażenia stacji, przeprowadzenie dalszych badań, wznowienie prac nad badaniem sytuacji w Thwaites, którą przerwała pandemia. Tylko wtedy naukowcy będą mogli podać dokładniejsze prognozy i jakoś spróbować wpłynąć na sytuację.

Ocena: 

3
Średnio: 3 (2 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Q.

"Krenconce się" chyba w

"Krenconce się" chyba w "świenconce" ... wodzu - chna.. Ziemia to nie piłka plazowa lecz pozlepiane grudy "kosmicznego gruzu" które pod cieniutką skorupką wciąż są płynne, więc planeta nasza nie może być idealną kulką ale takie jest przybliżenie i nie ma tu mowy o błędzie. A jeśli już powołujesz się na przykład stabilizacji obrotu masą lodu na biegunach - to co to ma wspólnego z przebiegunowaniem magnetycznym ?? Tak czy owak nie masz racji gdyż rotację ziemi stabilizuje księżyc a nie "czapy lodowe".

Bez dużego ksieżyca, ziemia kręciła by się dość chaotycznie jak kulka na ruletce. I słońce każdego dnia wschodziło by w innym miejscu i zachodziło też w innym. A tak wygląda ziemia naprawdę - bez pokrywającej ją wody:

 – Demotywatory.pl

słowian dobrej woli jest więcej -słowiański wiec , słowiański zew , słowiański duch , słowiańska krew !

Portret użytkownika Q.

A nie dostrzegasz w swoi

A nie dostrzegasz w swoi rozumowaniu oczywistego błędu logicznego ? Kto ma potwierdzić teorie i hipotezy naukowców jak nie... sami naukowcy ? Oczywiście możesz sam to zrobić ale czy potrafisz ? Zapominasz też o jednej dość istotnej kwestii, mianowicie zanim coś zostanie uznane za prawdę MUSI zostać potwierdzone przez innych badaczy z innych krajów, którzy wszystko co ktoś zaproponuje sprawdzają sami - swoimi metodami i dopiero gdy jakieś "odkrycie" zostaje ogólnie potwierdzone, staje się to wtedy dominujacą wiedzą w tym przypadku geologiczną. Tu nie ma tak, że ktoś coś ogłosi a reszta mu wierzy "na słowo".

Portret użytkownika wodzu

no z tym księżycem to

no z tym księżycem to pojechałeś jak Kaczyński , tego cie uczyli w szkolę ? zaraz mi pier.. bajkę o Punkcie  libracyjny jak coś takiego nie istnieje wiesz ci to jest punkt odniesienia lub Teoria względności już N.Tesla to wyśmiał tak jak pracę Ampera i pewnie wieżysz w tą bajkę o Noe że było trzech synów , a wyszło czarny , chinczyk i indianin  , i że też pingwiny i kangury były też na pokładzie bo to wszystko był jeden kontynet Smile dobra akcja prymus ale jesteś za cienki w uszach do mnie .

Portret użytkownika Q.

To są prawdy znane i

To są prawdy znane i oczywiste dla (niemal) każdego... nikt Cię do niczego nie zmusza.. możesz sobie wierzyć w dowolną bzdurę.. ale po co ? Mi nic z tego nie przyjdzie, że Cię przekonam... nic... masz wybór do jakiej grupy ludzi chcesz się zaliczać.. Wielu ludzi poświęciło mnóstwo czasu i energii by poznać prawdę i ją opublikować... wolisz wierzyć w "smoki" ? Twoja sprawa.

Portret użytkownika Endymion

Geoida wygląda inaczej! ..a

Geoida wygląda inaczej! ..a tak po za tym heliocentryzm jest kłamstwem. 

Dajesz grafikę komputerową niczym NASA zdjęcia Ziemi z "kosmosu"..

Premii nie będzie, chyba że jesteś zatrudniony za wierszówkę i Twój oficer prowadzący jest tak głupi, że to Ci akceptuje?

DIVI LESCHI GENUS AMO 

Portret użytkownika Q.

No trudno żeby ktoś odessał

No trudno żeby ktoś odessał wody ziemi na czas robienia zdjęcia... człowieku, co w tym dziwnego ? A słyszałeś kiedy o radarach geologicznych itp. technologiach pozwalających zajrzeć pod jakąś tam warstwę czy choćby wodę ? 

"Heliocentryzm jest kłamstwem"... zastanów się odrobinę... o budowie układu słonecznego już starożytni wiedzieli doskonale co widać po megalitycznych obserwatoriach "nieba". A teraz pomyśl kto, po co i jakim kosztem miałby ukrywać wiedzę o położeniu i roli ziemi w kosmosie co ? Wszyscy naukowcy, instytuty, astronomowie, badacze niezależni - amatorzy, nauczyciele, astronauci, piloci itd. itp. etc. - wszyscy ci ludzie musieliby zostać przez kogoś (kogo ?) przekupieni tak skutecznie by nigdy pary z gęby nie puścili... 

Pomyśl - Świat Słów - Cytaty, sentencje, memy, filmy, artykuły

Strony

Skomentuj