W Chinach uruchomiono najpotężniejszy magnes na Ziemi

Kategorie: 

Źródło: South China Morning Post

Chiny uruchomiły najpotężniejszy na świecie magnes do badań naukowych. Znajduje się w laboratorium w południowo-wschodnim mieście Hefei, pisze South China Morning Post.

 

Urządzenie jest niewiele większe od monety, ale może generować stabilne pole magnetyczne 45,22 Tesli – ponad milion razy silniejsze niż ziemskie.Samo urządzenie, które generuje fenomenalne siły, porównywane jest do monety o średnicy 33 mm. Jednocześnie pracownicy Laboratorium Wysokiego Pola Magnetycznego Chińskiej Akademii Nauk (CHMFL) twierdzą, że potrafi wytworzyć stabilne pole magnetyczne o sile dochodzącej do 45,22 Tesli. 

Dla porównania: zwykły magnes pamiątkowy na twojej lodówce wytwarza pole o indukcji 5 militesli (czyli 0,005 Tesli), a ziemskie pole magnetyczne, w zależności od szerokości geograficznej i innych warunków, ma indukcję 0,00003 - 0,00005 Tesli. 

„Obiekt Hefei wytwarza najsilniejsze zrównoważone pole magnetyczne, które może wspierać badania naukowe na całym świecie” – czytamy w oświadczeniu laboratorium.

Wcześniej podobna instalacja została uruchomiona w 1999 roku w amerykańskim National High Magnetic Field Laboratory i była uważana za najpotężniejsze urządzenie magnetyczne. Położony w amerykańskim stanie Floryda magnes jest zdolna do generowania pola magnetycznego o sile 45 tesli.

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika emel

ARTUR wrote: W jakich

ARTUR wrote:
W jakich jednostkach Tesla wyrażał indukję magnetyczną ?
Gdyby potrzebował opisać indukcję magnetyczną, mógłby użyć wielkości fizycznych równych obecnej jednostce tesli, czyli np. 1T = kg × m × m / (s × s × A). Podobnie jak nie ma w układzie SI jednostki prękości. Zamiast tego prędkość wyrażamy jako iloraz dwóch wielkości fizycznych: drogi i czasu, czyli np. m/s, km/h, mph. Czasami używa się jakichś konkretnych jednostek prędkości, jednak są one specyficzne dla danej branży (np. węzły w żeglarstiwe). I zdecydowanie nie są to jednostki w układzie SI .

Portret użytkownika emel

W Chinach uruchomiono

W Chinach uruchomiono najpotężniejszy magnes na Ziemi (...) Samo urządzenie, które generuje fenomenalne siły, porównywane jest do monety o średnicy 33 mm 

Autor artykułu niestety, ale jak zwykle, źle przetłumaczył. Nie chodzi o najpotężniejszy "magnes" jako obiekt o rozmiarach 33mm monety, jak się sugeruje. Chodzi o wytworzenie dotychczas najsilniejszego stałego pola magnetycznego.

 

Poniżej schemat* urządzenia z USA, gdzie wytworzone wcześniej rekordowe pole magnetyczne. Chińska produkcja jest prawdopodobnie dość podobna. Jest to tzw. magnes hybrydowy, złożony w rzeczywistości z dwóch magnesów. Jeden, nadprzewodzący, znajduje się na zewnątrz (opisany jako "superconducting outsert magnet), a drugi, wewnątrz tamtego, to magnes rezystancyjny (resistive insert magnet). W samym środku, o ile dobrze rozumiem, znajduje się podłużny otwór (na schemacie opisany jako "bore"), w którym osiągane są największe natężenia pola magnetycznego będące sumą pól wytwarzanych przez każdy z dwóch magnesów. I ten otwór ma, jak piszą w prasie, 33mm, a nie, jak pisze Szanowny Redaktor.

 

Magnes rezystancyjny wymaga chłodzenia wodą, magnes nadprzewodnikowy chłodzony jest ciekłym helem. Stąd duża ilość rur i innych instalacji wokół tego magnesu.

* schemat pochodzi z klipu znalezionym na YT: https://www.youtube.com/watch?v=6wH1kq7gfuU.

Portret użytkownika Jan Grażyna

Co to jest, nie mogłem tego

Co to jest, nie mogłem tego oglądac nawet jeden minut, tym bardziej że słabo czytam litery, choć wyższom szkołe ja skończyłem i jestem wykształconym człowiekiem. Ja oglądam telewizję i naukowe programy i nigdy takich bzdur nie słyszałem jak w tym filmie. Ja nie wiem co wy cpacie , zacznijcie oglądac wiadomości w TVP tam wam wszystko wyprostują i w końcu będziecie wiedzieć co macie myśleć. Bezwstydni foliarze jak wy śmiecie podważać naukowych ekspertów. Zgłoszę ten film do policji.

Portret użytkownika moon fake

"W Chinach uruchomiono

"W Chinach uruchomiono najpotężniejszy magnes na Ziemi" i co z tego skoro nie zrozumiano zasady działania pola magnetycznego i jego powstawania które można zbadać za pomocą małego magnesu a nawet samego procesu myślowego w oparciu o dostępne dane...

Portret użytkownika Trup

to już wymyśliłem

to już wymyśliłem zastosowanie do tego wynalazku dla wyszczepów - przetaczanie krwi i wyłapywanie grafenu magnetycznego do pojemniczka dzięki temu magnesowi i ponowne wtłoczenie oczyszczonej krwi wyszepionemu... Coby wkurwić alberta bourla, bila gatesa i inne ścierwa satanistyczne z nwo!

 1. Red Pill News | Wiadomości W Czerwonej Pigułce 13.08.2022
  Red Pill News | Wiadomości W Czerwonej Pigułce 13.08.2022

   

 2. 2022.08.15 Bacologia Szybkie Wieści… 43 (link w opisie)
  2022.08.15 Bacologia Szybkie Wieści… 43 (link w opisie)

   

 3. Lekarzu zastanów się komu służysz - nie będzie zlitujcie się!
  Lekarzu zastanów się komu służysz - nie będzie zlitujcie się!

   

 4. Wojtek Olszański - Koszalin Wiec pokojowy pod hasłem NIGDY WIĘCEJ WOJNY 2022.08.14
  Wojtek Olszański - Koszalin Wiec pokojowy pod hasłem NIGDY WIĘCEJ WOJNY 2022.08.14

   

 5. Nagranie z rozmowy wściekłego ojca z pracownikiem punktu "szczepień"
  Nagranie z rozmowy wściekłego ojca z pracownikiem punktu "szczepień"

   

NoweFilmy i BacoLogia i corium.5v.pl

Portret użytkownika chazarska logika

chazar ukrainski Olszanski

chazar ukrainski Olszanski nie chce im powiedziec dlaczego tylko UPA bylo na terenie wojewodztw nalezacych do Polski a w Charkowie byl zaledwie jeden odzial UPA a w wielu rejonach wcale.
i dlaczego chazar Olszanski nie mowi im ze Bandera siedzial we Wronkach - co on tam robil i dlaczego siedzial w POLSCE a nie na Ukrainie?
i ostatnie dlaczego Bandera byl aresztowany przez Niemcow i zeslany do obozu skoro byl takim zwolennikiem wg Olszanskiego i innych chazarkow Hitlera?

Strony

Skomentuj