Rekordowa susza dotyka prawie połowy Europy

Kategorie: 

Źródło: Pixabay.com

Kraje europejskie nadal doświadczają fal letnich upałów. Susza dotknęła już prawie połowę Unii Europejskiej. Według naukowców dzieje się to w Europie po raz pierwszy od 500 lat. Hiszpania, Węgry, Niemcy i Belgia stały się suchymi polami i spaloną ziemią. Z powodu suszy Niemcy są na skraju katastrofy gospodarczej.

W niedalekiej przyszłości żegluga po płytkim Renie może zostać całkowicie wstrzymana. Transport węgla, zboża, ropy i metali został już ograniczony. We Francji rekordowa fala upałów może zniszczyć uprawy słonecznika i owoców, zagrażając winnicom. Ze względu na wyschnięte zbiorniki rolnicy nie mają czym podlewać pól.

 

Wiele rzek w kraju jest obecnie przeprawianych przez brody. W regionie paryskim władze lokalne wzywają do ochrony wód. Podobnie sytuacja wygląda we Włoszech. Miejscowi rolnicy obawiają się, że 60% całego zbioru zostanie utracone. Upał przynosi straty również w USA. Na południu kraju płoną lasy. W Kalifornii pożar zbliża się do budynków mieszkalnych.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika ​euklides

Jaka ku..a susza jak mieliśmy

Jaka ku..a susza jak mieliśmy bardzo mokrą wiosnę, a w lecie co tydzień pada? Zjeby wyregulowały wszystko - nie tylko gospodarkę, ale i przyrodę z jej rzekami, rzeczkami i rozlewiskami, więc woda ścieka jak rynną do mórz i oceanów... Jedyny ratunek dla tej planety to eliminacja zjebów.

Portret użytkownika Nomen - Omen

"Uczynić niewidzialne

"Uczynić niewidzialne widzialnym - wody podziemne motywem przewodnim Światowego Dnia Wody 2022" - (22-03-2022)

Tylko 1% światowych zasobów wody to dostępne wody pitne, a ich największym zbiornikiem są wody podziemne...

Choć wody gruntowe są niewidoczne, ich wpływ na nasze życie jest widoczny wszędzie. Są najobfitszym zbiornikiem słodkiej wody na świecie, który ma ogromne znaczenie dla człowieka i środowiska naturalnego. Dzięki nim możliwe jest zaopatrywanie ludzi w wodę pitną, a także funkcjonowanie systemów sanitarnych, rolnictwa i przemysłu. To one są kluczowym regulatorem obiegu wody, który będzie odgrywać doniosłą rolę w adaptacji do zmian klimatu i ekstremalnych zjawisk wodnych, takich jak powodzie i susze. Wody podziemne mogą być poza zasięgiem wzroku, ale nie mogą być zapomniane, dlatego musimy podejmować działania dla ich ochrony.

https://www.wody.gov.pl/aktualnosci/2536-uczynic-niewidzialne-widzialnym-wody-podziemne-motywem-przewodnim-swiatowego-dnia-wody-2022

===

Strony

Skomentuj