Ponad jedna trzecia Rosjan wierzy, że Słońce krąży wokół Ziemi

Kategorie: 

Źródło: tg

Co drugi obywatel Federacji Rosyjskiej uważa, że żywność GMO powoduje raka, a 35 proc. obywateli Federacji Rosyjskiej zgadza się ze stwierdzeniem, że „Słońce krąży wokół Ziemi”. Od 15 lat stale rośnie odsetek osób, które nie mają podstawowej wiedzy o konstrukcji przyrody. Świadczą o tym dane państwowej rosyjskiej służby socjologicznej VTsIOM, opublikowane 2 sierpnia br.

 

W 2007 r. odsetek Rosjan, którzy wierzą w pogańskie wyobrażenia o budowie wszechświata, wynosił 28 proc., w 2011 r. już 32 proc. Liczba tych, którzy z jakiegoś powodu nie zgadzają się ze stwierdzeniem, że Słońce krąży wokół Ziemi, spadła w ciągu 15 lat z 67 proc. do 61 proc.

 

Według socjologii państwowej Federacji Rosyjskiej jedna trzecia Rosjan uważa, że Słońce krąży wokół Ziemi. Dane pochodzą z lipca 2022 r.

 

Jednocześnie co dziesiąty obywatel Federacji Rosyjskiej uważa, że Ziemia dokonuje kompletnej rewolucji wokół Słońca w ciągu miesiąca, a nie 365 dni. 7 proc. Rosjan uważa, że jeśli ugotuje się radioaktywne mleko, stanie się ono bezpieczne, a co piąty jest pewien, że pierwsi ludzie żyli w tej samej epoce co dinozaury.

 

VTsIOM zapytał też Rosjan o inny popularny temat wśród fanów pseudonaukowych teorii - GMO. Prawie połowa obywateli Federacji Rosyjskiej uważa, że spożywanie genetycznie zmodyfikowanej żywności powoduje raka. 44 proc. Rosjan odpowiedziało w ten sposób państwowej służbie socjologicznej. Jednocześnie co trzeci (32 proc.) uważa, że produkty GMO pomogą pokonać głód na Ziemi.

 

W Rosji istnieją specjalne kanały telewizyjne, które regularnie i szczegółowo przekonują publiczność o rzeczywistości szczerych pseudonaukowych teorii. Na przykład, że Ziemia jest płaska. Według VTsIOM w 2018 r. wierzyło w to 3 proc. Rosjan. W 2020 roku jedna trzecia Rosjan zadeklarowała istnienie kosmitów, z czego 13% powiedziało VTsIOM, że władze ukrywają tę informację przed Ziemianami, a 23% jest przekonanych, że kosmici na Ziemi prowadzą skryty tryb życia i nie integrują się z nami.

 

Ocena: 

3
Średnio: 2.3 (4 votes)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Portret użytkownika Estia

Zapomnialam odniesc sie do

Zapomnialam odniesc sie do Gmo....oczywiscie ze zywnosc Gmo nie jest szkodliwa i nie powoduje chorob i raka tak samo jak chemia pakowana nam do zywnosci jest absolutnie nieszkodliwa. A ze ludzkosc jest najbardziej schorowana od czasu jej powstania to tylko zbieg okolicznosci....Mundrzy urzednicy przeciez ktorzy dopuszczaja wszystkie te koktajle Molotowa do spozycia wiedza lepiej czy to nas zabija czy tez nie i w tym tkwi szkopul, wiedza dobrze ze nasze ciala moga praktycznie przez lata kumulowac ten syf bez wiekszej szkody ale niestety z czasem nasze organizmy juz z tym calym syfem sobie nie radza i zaczynaja sie choroby.  A ludzie sa na tyle tepi ze nie potrafia polaczyc kropek i zauwazyc powiazan miedzy tym co jedza i chorobami. Druga kwestia jest taka ze zwykly Kowalski jest bezsilny z lobby ktore za tym stoji i nie jest w stanie udowodnic ze gnoski nas truja, poniewaz zwyklemu Kowalskiemu brakuje zasobow by walczyc z korporacjami i urzednikami ktorzy dopuscili te swinstwa do zywnosci. Rowniez zwyklemu Kowalskiemu brakuje logiki aby powiazac jedno z drugim bo przeciez w telewizji nie powiedzieli mu ze wystarcza sladowe ilosci jakiejkolwiek substancji by organizm na nia zareagowal, jak ma to miejsce chocby w homeopatii zreszta bardzo skutecznej metodzie leczenia, ale w telewizji nie powiedzieli wiec hipotetczny Kowalski nie polaczy kropek!

Portret użytkownika Estia

Naprawde tylko jedna trzecia

Naprawde tylko jedna trzecia Rosjan? Hmm...70% populacji wierzy ze zyja na krecacej sie pilce zawieszonej w powietrzu ktora kreci sie wokol slonaca a dodatkowo ktora pedzi wraz z calym ukladem slonecznym przez pustkowie kosmosu ruchem spiralnym. Ba, nawet wierza w to ze ta krecaca sie pilka za pomoca magicznej sily zmienia zachowanie wody i utrzymuje wody oceanow na swoim miejscu a nawet atmosfere zapierdalajac z wielka predkoscia przez kosmos. Naukofcy tejze agendy tak oczarowali miliardy ze zaden nie zastanawia sie dlaczego ta zasada nie dziala w mniejszej skali, woda w mniejszej skali ni cholery nie chce sie utrzymac na pileczce nawet w bezruchu a co dopiero gdyby zaczela sie krecic . Wysuwa sie wniosek ze woda w skali mikro nabiera jakis innych wlasciwosci?....Sprobojmy umiescic wode na okraglej pileczce i sprawmy za pomoca fokus -pokus by nie splynela a dodatkowo wprawmy ja w ruch i zobaczmy czy zadziala? A skoro miliardy wierza w takie dyrdymaly nie dziwi ze rzady kradna miliardy pod pozorem eksploracjii kosmosu skoro ludzkosc dala sie tak omamic i po cichutku buduja technologie za pomoca ktorej ta tepa ludzkosc wezna w calkowita kontrole, a ze mozna ja wziasc pokazano juz 2 lata temu symulujac plamdemie a pozniej wstrzykujac baranom w krwiobieg substancje ktora pomogla milionom w skali globalnej przeniesc sie szybciej na lono abrahama . Ciekawe co za gowno rzeczywiscie znajduje sie w tym eliksirze ktore przyjely miliardy ludzi  i do czego to posluzy rzadzacym skoro nalozyli wielkie naklady by ludzie dali sobie wstrzyknac te gowno..???

Portret użytkownika ziutek

A oto w co wierząWasi idole -

A oto w co wierząWasi idole - USraelczycy (procent wierzących - w co wierzą):

10% - czekoladowe mleko pochodzi od brązowych krów,
24% - jajka produkuje się w supermarketach,
23% - nie wie z czego robione są hamburgery,
11% - HTML to choroba weneryczna,
42% - płyta główna to pokład statku wycieczkowego,
18% - BlueRay to jakieś zwierzątko morskie,
12% - USB to nazwa jakiegoś kraju w Europie,
12% - wiara w reptilianów,
41% - ludzie żyli razem z dinozaurami,
25% - ziemia jest centrum wszechświata,
18% - słońce krąży wokół ziemi,
6% - sfingowane lądowanie na księżycu,
40% - UFO istnieje, tak jak Wielka Stopa,
35% - orientacja seksualn to wolny wybór,
55% - Polska leży w pobliżu Kongo,
40% - Polska to część Rosji.

A jeżeli uczeni USraelscy coś odkryją to cały świat chowa swoje identyczne stare odkrycia i głosi chwałę USraelskich uczonych. A kraje które nie zgadzają się na wynoszenie pod niebiosa USraela nie są krajami demokratycznymi i jedyny sprawiedliwy kraj na świecie - USrael - musi bombami wprowadzić tam demokrację.

A więc chwała USraelowi i USraelitom.

Portret użytkownika 3plabc

Całe wieki mieszają prawdę z

Całe wieki mieszają prawdę z kłamstwem, żeby ludzi trzymać jak psy na smyczy. Jezus- Syn Boży przyszedł na świat, żeby osobiście ludziom prawdę powiedzieć... 3 lat jak zaczął działać i Go ukrzyżowali, tydzień wcześniej okrzykując Go swoim królem. Późniejsza działalność Apostołów i pierwszych chrześcijan z każdym kolejnym wiekiem, była rozmywana i zakrywana coraz większą warstwą kłamstw. Pismo Święte od czasu Gutenberga jest najczęściej drukowaną książką, a nawet kościół w jego treść nie chce wierzyć! Przykładem jest nauka stawiana ponad wiarę i gwałt na ludzkiej wolności w imię pseudo nauki! (sic!) Taka jest ludzkość, powiesz prawdę, to cię zgnębią, zakrzyczą, albo zabiją. 75% teorii spiskowych ma na celu ośmieszyć i zakrzyczeć prawdę, zresztą nawet KK z tą prawdą walczył paląc ludzi na stosach za zaprzeczanie "płaskiej ziemi"... jednak bałwochwalstwo i czarną magię, można dzisiaj uprawiać powszechnie mamiąc tłumy, pozyskując ich aplauz, piastując publiczne stanowiska, być szanowanym obywatelem... a niekiedy i mieć pomniki wystawiane za życia... co też formą bałwochwalczego kultu jest!

Portret użytkownika Kwazar

Dobrze, że to w Rosji bo MY

Dobrze, że to w Rosji bo MY tu WSZYSCY na tzw. ""Zachodzie" To od razu rodzimy się "gjenjuszami" I dobrze wiemy, że Ziemia jako płaska przesuwa się po orbicie księżyca a słońce to wszystko oświetla i co jakiś czas ściemnienie mamy. No, to tyle byłoby merytorycznie w tym temacie. To napisał prof,dok,doc,hab.mag inż wszystko i się na wszystkim znający i to od urodzenia A najlepiej to jeszcze u janków zweryfikować co i jak bo tamtejsi, JESZCZE LEPIEJ WSZYSTKO WIEDZĄ i MAJĄ ! A już szczególnie NAS jowropejczyków za IDIOTÓW mają. I jedynie to na prawdę się naukowo potwierdza.

Portret użytkownika jaa

To tylko nam wciskają, że

To tylko nam wciskają, że taka wiedza jest bezwarunkowo potrzebna do tego żeby mieć udane życie. A, naprawdę, to, jak z budową wieżowców albo innych konstrukcji. Wiedzę o budowie musi mieć ten kto buduje i ten kto konstruuje. Reszta w zasadzie nie musi wiedzieć wszystkiego. Co najwyżej jakieś fragmentaryczne elementy. Epoka, że wszystkich uczono wszystkiego dawno minęła. W, zasadzie nawet nigdy się nie rozwinęła. Co do takiej wiedzy w Rosji. Skoro u nich jest, że władza nie mówi prawdy to ten trend może też dotyczyć nie tylko spraw społecznych i politycznych ale też innych. W, tym naukowych. Czyli, ludzie nie ufając władzy w jednym również zakładają, że nie mówi prawdy w innych sprawach. W, tym o tym jak jest skonstruowany świat. Do tego jest coś takiego, że w szkole nawet gdy tego uczą to niewielu chce się wtedy tym interesować. W, Polsce też były programy w tv, o przepytywaniu maturzystów albo kogoś z młodych choćby o najbliższe państwa na mapie. I, też, jeżeli to nie celowe przeginanie na potrzeby programu, wielu nie miało pojęcia o prostych kwestiach. W, zasadzie uczenie młodych ludzi różnych tematów to błąd logiczny. Zanim dorosną na tyle, żeby iść do pracy to te tematy często się pozmieniają. Do tego, kogo obchodzi tak naprawdę co myślał Kochanowski, Mickiewicz albo Sienkiewicz? Albo ile dni ma rok? Albo, czy Ziemia jest płaska, kulista, obła, wieżowcowa czy może wcale jej nie ma, a, to co niby jest to forma projekcji. Niewielu. Zwyczajnie ludzie interesują się tym co wynika z ich życiowego funkcjonowania. Czyli. Dorastanie, zarabianie, kombinowanie albo zdobywanie przewagi. Niekoniecznie w dziedzinach, które są zbędne w codziennym życiu. 

Strony

Skomentuj