Naukowcy wymienili sposób na przedłużenie życia o jedną trzecią

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Naukowcy odkryli, że unikanie ciężkiego późnego obiadu i zmniejszenie liczby spożywanych kalorii może przedłużyć życie o jedną trzecią. 

 

Eksperci zalecili ponowne przemyślenie harmonogramu żywienia. Według nich śniadania i obiady powinny być bardziej obfite, natomiast kolacje lepiej zjeść w małych porcjach i trochę wcześniej niż zwykle.

 

Według badań zmiana pory posiłków może przeciwdziałać procesom zapalnym, które pojawiają się wraz z wiekiem. Naukowcy dodali, że metody poprawy stanu zdrowia nie zależą od masy ciała.

 

Powyższe konkluzje wyciągnięto po badaniu przeprowadzonym na myszach. Stwierdzono, że zakłócanie rytmów okołodobowych sprzyja długowieczności. Zdaniem naukowców otwiera to perspektywy dalszych badań nad mechanizmami starzenia.

Ocena: 

4
Średnio: 4 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Q

Przedłużyć życie ... ?...

Przedłużyć życie ... ?... trwanie, byt, istnienie - którą z tych rzeczy konkretnie ? Życie trwa .. czy z nami czy bez .. ważne by sobie i innym nie szkodzić zarówno fizycznie jak i psychicznie bo co to za "życie" gdy jest ono udręką codzienności ? System funkcjonowania oparty o podział doby na 8 godzinne cześci już sam w sobie jest szkodliwy - 8 godzin pracy, 8 godzin snu, 8 godzin odpoczynku .. Przygotowują nas do takiego rytmu już od dzieciństwa nazywając to "edukacją szkolną". A tak naprawdę jest to tresura ciała i umysłu mająca uczynić z nas w pewnym sensie "bioroboty" (by to wszystko się kręciło) , które na dodatek nie zdają sobie sprawy że pracują tym na swoją nieszczęśliwość. Oglądałem kiedyś program o pewnej społeczności "cyganów" (tak ich nazwano - choć jedynym tu podobieństwem był ich kolor skóry) - który to ludzie mieszkali na wysepkach gdzieś w Karaibach.. Nikt tam z niczym się nie spieszył, za niczym nie gonił, mieszkali sobie w swoich chatkach z drewna, łowili ryby itd. cieszyli się tym co mieli, nikt się nie "wywyższał", nikt nikomu nie próbował czymkolwiek zaimponować (posiadaniem czegoś), czerpali radość życia z tworzenia wspólnoty, dzielili się wszystkim, wspólnie pracowali ... Nigdy nie widziałem szczęśliwszych ludzi ... a jak powiada mądrość ... szczęśliwi czasu nie liczą.

Tylko spragnieni, nienasyceni, niezaspokojeni duchowo (psychicznie, mentalnie) czyli ludzie nieszczęśliwi pragną przedłużać swoje życie .. w nadziei, że kolejny jeszcze dzień przyniesie im ukojenie... ale to tak nie działa. Czas nie gra tu roli.
Współtworzymy system, który nas niewoli .. odbierając wolność do bycia szczęśliwą istotą .. sami zakładamy swoje pęta. Czas to zmienić. Jak ? - Odrzucając to czym nasiąknęliśmy przez lata a co nie jest tożsame z istotą ludzką .. z samym jego centrum. Zadaj sobie pytanie: Kim jestem ? A potem po kolei zdejmuj kolejne warstwy tego czy nie jesteś .. co zostało "przyklejone" z zewnątrz .. To co pozostanie na samym końcu będzie tym .. czego całe życie poszukiwałeś a wtedy wszelkie pragnienia doczesne stracą na znaczeniu i zrozumiesz mądrość ukrytą w zdaniu: To dobry dzień na śmierć.

Wolę przeżyć jeden rok będąc szczęśliwym i spełnionym, niż 100 lat jako "niewolnik" wciąż odczuwający pragnienie wolności. Czas to jedynie sposobność do powielania, powtarzania, doświadczania itd. pewnych zdarzeń i czynności. Ale ilość nie ma tu przełożenia na jakość... niech nikt się nie łudzi.

Portret użytkownika spokoluz

Ludzie , którzy urodzili się

Ludzie , którzy urodzili się w trakcie I wś czy do lat 60tych , pomimo ciężkich warunków życia , niedoboru wielu rzeczy , niedożywienia w czasie Kryzysu miedzywojennego XX w. czy podczas II wś dożywali do 90 lat bez problemu będąc sprawnym do późnej starośći a potem nastąpił postęp technologiczny w uprawach rożlin, hodowli zwierząt - wystarczy aby żywność była bez chemii, nie pędzona sterydami i nienaszpikowana antybiotykami oraz GMO w imię maksymalizacji zysków oczywiście a wiele chorób i niedomagań organizmu nigdy by się pojawiło u ludzi. Liderzy trucia to byłe Monsanto przejęte przez lidera nr. 1 Bayer.

słowian dobrej woli jest więcej -słowiański wiec , słowiański zew , słowiański duch , słowiańska krew !

Portret użytkownika Endymion

Widziałem badania na temat

Widziałem badania na temat długości życia w Anglii w XIXw. Jeżeli pominąć śmierć przy porodzie, co było częste, oraz śmierć młodych ludzi na wojnie, to średnia długość życia była dłuższa niż obecnie. Badania statystyczne należy potrafić czytać, bo dosłownie biorąc, to ja i mój pies mamy średnio 3 nogi..

DIVI LESCHI GENUS AMO 

Portret użytkownika spokoluz

Nie pisałem o statystykach

Nie pisałem o statystykach tylko o ludziech , którzy dożyli określonego wieku a dalczego to napisałem powyżej. Miałem dziadków , którzy przeżyli cieżki okres przedwojenny , wojny i powojenny a troje z nich dożyło prawie 90tki. A co było w Angli , która była wychowem wsobnym nie obchodzi mnie a statystyka ich tym bardziej. Zawsze byli sukinsynami pasozytami i dla mnie wyspa może zniknąć wraz z ta całą bandą debili.

słowian dobrej woli jest więcej -słowiański wiec , słowiański zew , słowiański duch , słowiańska krew !

Portret użytkownika dinocool

Jak sobie poradzimy z

Jak sobie poradzimy z nowotworami na podłożu genetycznym i będziemy potrafili modyfikować białka. ( bo na razie używamy pół środków, na zasadzie wycinania z modyfikowanej tkanki, naświetlania, podawania preparatów, które walczą z całym organizmem, licząc, że zniszczy uszkodzone białka. Temat rzeka...) To wtedy przeskoczymy temat starzenia, póki co temat dla homo sapiens jest zbyt trudny i bez sztucznej inteligencji się nie obejdzie, nad czym usilnie się pracuje.Więc, kwestia czasu, aż tą barierę przeskoczymy. Te wszystkie zjeby, które szukają eliksiru młodości, za miliardy dolarów, najlepiej by chcieli, żeby pamięć z mózgu szło skopiować do nowego ciała, jak twardy dysk. Ale, czy to się kiedykolwiek uda, to wątpię.

Portret użytkownika spokoluz

Nowotwory to skutek

Nowotwory to skutek zagrzybienia organizmu poprzez dietę zakwaszającą organizm gdyż w środowisku kwaśnym grzybnie namnażają się najszybciej. Chcesz wiedzieć jakie masz ph - zrób spirometrię ph krwi. Zdrowy organizm ma ph lekko zasadowe.

słowian dobrej woli jest więcej -słowiański wiec , słowiański zew , słowiański duch , słowiańska krew !

Portret użytkownika oswiecony77

I rzekł: Jeżeli pilnie

I rzekł: Jeżeli pilnie słuchać będziesz głosu Pana, Boga twego, i czynić będziesz to, co prawe w oczach jego, i jeżeli zważać będziesz na przykazania jego, i strzec będziesz wszystkich przepisów jego, to żadną chorobą, którą dotknąłem Egipt, nie dotknę ciebie, bom Ja, Pan, twój lekarz (JHWH-Rafa, Pan lekarz lub Pan leczy)” (2 Moj 15:26).Do tych statystyk państwa żydowskiego należy dodać niesamowity szczegół: te 0,4 osoby dziennie dotyczy… nie żydów, co jeszcze bardziej komplikuje sprawę. Z tego wynika, że judaistyczni Żydzi wyeliminowali nowotwory. Czyżby żydzi odkryli lekarstwo na raka? Pamietajcie czczac demony w postaci roznych bozkow typu krolowa niebios wel matka boska i inni bogowie poszczegolnych religi zabijajac gwalcac itp Sprowadzacie na siebie klatwe

Psalm 18.29  „Ty zaiste zapalasz pochodnię moją; Pan, Bóg mój, oświeca ciemności moje

Portret użytkownika spokoluz

Ciekawe rzeczy wypisujesz bo

Ciekawe rzeczy wypisujesz bo David rockefeller miał 7 przeszczepow serca - hmmmm , coś poszło nie tak z tym zdrówkiem dla szydków a poza tym skąd tak szybko mu serca znajdywali !?

Sugerujesz , że jak będę spożywał pokarm z trucizną i będąc grzecznym jak szyd dla tego tam w górze to on usunie ze mnie te toksyny które inny szyd zainstalował w pokarmie ?

słowian dobrej woli jest więcej -słowiański wiec , słowiański zew , słowiański duch , słowiańska krew !

Strony

Skomentuj